Ana SayfaKredi KartlarıBankkart Genç (Kredi Kartı ve Bütün Detaylar)

Bankkart Genç (Kredi Kartı ve Bütün Detaylar)

Bankkart Genç (Kredi Kartı ve Bütün Detaylar)
Mehmet Hakan Kayıkçı

Mehmet Hakan Kayıkçı

Merhaba sevgili öğrenciler. Bu sayfamızda Ziraat Bankası Bankkart Genç hakkında aradığınız bütün detaylara ulaşabilirsiniz.

Kart kullanımı, kart başvuru, şifre alma, limit belirleme ve daha bir çok detayı sizler için liste liste yazdık. Sayfamızda yer almayan konu hakkında sormak istediklerinizi sayfa sonundaki yorumlar bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Bankkart Genç Nedir? (Başvuru Kriterleri)

Bankkart Genç, sadece KYK öğrenim kredisi veya bursu alan öğrenciler için verilen banka/kredi kartıdır. Kartın özelliği hem bankamatik hem de kredi kartı olarak kullanılabilmesidir. Bankkart başvurusu yapmak için aranan şartlardan bir diğeri ise yaş aralığınızın 16 ile 26 arasında olmasıdır.

Bankkart’ı diğer öğrenci kartlarından ayıran bir diğer önemli özelliği ise hesabınızda para olmasa bile faizsiz ve masrafsız bir şekilde size alışveriş imkanı tanımasıdır. Harçlık avans olarak adlandırılan bu imkandan, burs veya öğrenim kredisi kullanımı süresince yararlanabilirsiniz. Bankkart’a sahip olmak için aşağıdaki başvuru yollarını deneyebilirsiniz.

Bankkart Genç Başvurusu Yolları Nedir?

Bankkart sms başvuru (Ziraat Öğrenci kredi kartı)
 • SMS ile Başvuru yapmak için telefonunuzun mesajlar bölümüne giriniz.
 • Büyük harflerle GENC BANKKART yazın.
 • 4747‘ye mesaj göndererek başvuru yapabilirsiniz.
 • Bankkart Genç’e müşteri hizmetlerinden başvuru yapmak için şu adımları takip ediniz.
 • 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayın.
 • Akabinde 7’yi tuşlayarak başvurular menüsüne giriniz.
 • Başvurular menüsünden 1’i tuşlayarak başvuru işlemleri kısmına giriniz.
 • Son olarak 0’ı tuşlayarak müşteri hizmetlerine bağlanıp başvurunuzu gönderebilirsiniz.
 • Ayrıca Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Bağlanma sayfasından canlı yardım sayfası hakkında bilgiler edinebilirsiniz.
Ziraat Mobil uygulama bankkart öğrenci kredi kartı başvurusu
 • Ziraat Bankasında halihazırda bir hesabınız varsa internet şubesine giriş yapınız.
 • Başvurular sekmesi altından bankkart genç başvurusu yapabilirsiniz.
 • Aynı işlemi internet şubesi veya Bankkart mobil uygulamaları üzerinden de yapabilirsiniz.
 • Ayrıca Ziraat Bankası şubelerinden de öğrenci kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Bankkart Genç Kredi Kartı Özelliği Açtırma ve Limit

 • Öğrenci olarak öğrenim kredisi veya burs alıyorsanız ekstra bir belgeye ihtiyacınız olmadan kredi kartı özelliğini açtırabilirsiniz.
 • Bankkart genç kredi kartı özelliğini açtırmak için Ziraat Bankası şubesine gitmeniz yeterlidir.
 • Kredi kartı açtırma sonucu SMS ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Kartınız açıldıktan sonra Ziraat ATM’sine giderek önce banka kartı ile bir işlem yapınız. Ardından kartınızı tekrar ATM’ye sokarak menülerden kredi kartı özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bankkart Kredi Kartı Kapatma:

Ziraat Bankası bankkart genç kredi kartı kapatma işlemi için müşteri hizmetlerini arayabilir, banka şubelerine gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Genç Kredi Kartı Faiz Oranları:

Kredi Kartı MasrafıFaiz Oranı
Alışveriş Faiz Oranı%1,50
Gecikme Faizi%1,80
Kart Yenileme ÜcretiÜcretsiz.
Nakit Avans Faizi%1,50
Sonradan Taksit Faizi%1,50
Taksitli Nakit Avans Faizi%1,50
Yıllık ÜcretÜcretsiz.
Yurt dışı Nakit Avans Ücreti (USD)%1,00
Yurt içi Nakit Avans Ücreti%1,0 (Diğer banka ATM’lerinden ek olarak %2,87+0,57 TL ücret alınmaktadır.)
Not: Banka kartınızdan kullanacağınız harçlık avanslar için hiçbir ücret ve komisyon alınmamaktadır.

Mutlaka İnceleyin:

Bankkart Genç Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

 • Bankkart kredi kartı sahipleri Bankkart anlaşması olan üye iş yerlerinden taksitli olarak alışveriş yapabilirler.
 • Kredi kartınızla yaptığınız alışverişlerinizden puan kazanabilirsiniz.
 • Kazandığınız bankkart puanlarınızı anında harcayabilirsiniz.
 • Ayrıca Bankkart’a özel indirim imkanlarından faydalanabilirsiniz.
 • İster kredi kartınızla ister banka kartınızla 750 TL’ye kadar temassız alışveriş yapabilirsiniz.
 • Bankkart kredi kartı ile günün her saatinde nakit avans çekebilirsiniz.
 • Kredi kartı için yıllık aidat ödemezsiniz.

BankKart Genç “Banka Kartı” Özellikleri Nelerdir?

 • Bankkart sahibi öğrenciler Türkiye’deki bütün ATM’lerden, yurt dışında ise MasterCard amblemi olan ATM’lerden nakit çekebilirler.
 • Öğrenciler için özel olarak masrafsız ve faizsiz harçlık avans imkanından yararlanabilirsiniz.
 • İnternet üzerinden yapacağınız alışverişleri güvenli olarak gerçekleştirebilirsiniz. (bkz. Ziraat Kartını İnternet Alışverişine Açma)
 • Bankkart ile telefonunuza dakika veya paket yüklemesi yapabilirsiniz.
 • Hesap bakiyenizi öğrenmek için BAKIYE yazıp 4747‘ye mesaj gönderebilirsiniz.

Bankkart Genç Harçlık Avans Nedir? (Limit)

Ziraat Bankası Bankkart Genç harçlık avans nedir

Harçlık avans, hesabınızda para olmasa bile hesabınızdan para çekebileceğiniz bir özelliktir. Hesabınızda para olmasa bile harçlık avansınızdan 650 TL‘ye kadar alışveriş yapabilirsiniz. Harçlık avansı sadece alışverişlerinde kullanabilirsiniz.

Bu ayki harçlık avans bakiyenizin ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorsanız bir SMS atmanız yeterlidir. Telefonunuzun SMS kısmına girerek “HARCLIK AVANS BAKIYE” yazarak 4747‘ye mesaj gönderebilirsiniz. Harçlık avans için kullanılabilir bakiyeniz tarafınıza ücretsiz olarak gönderilecektir.

Ziraat Bankası Bankkart Genç Şifre Alma İşlemi

Bankkart genç şifrenizi kartınızı teslim aldıktan hemen sonra Ziraat İnternet Şubesi veya Ziraat Bankası ATM’si üzerinden alabilirsiniz.

SMS ile şifre oluşturmak istiyorsanız; SIFRE yazıp boşluk bırakarak “Bankkarton ön yüzündeki numaranın son 6 hanesi, Doğum Yeriniz (Kimlikte), kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik(CVC) kodu” yazıp 4757’ye mesaj göndererek yeni şifrenizi alabilirsiniz. Örnek SMS; 111111 ERZURUM 076

Bankkart Şifremi Unuttum! Şifre yenileme işlemini Ziraat Mobil, Bankkart mobil veya Müşteri hizmetleri üzerinden dakikalar içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bankkar Genç’in Diğer Kartlarından Farkı Nelerdir?

 • Bankkart sadece KYK bursu veya öğrenim kredisi alan öğrenciler için verilmektedir.
 • Bankkart genç’te yıllık kart ücreti bulunmazken diğer bankaların bazı öğrenci kredi kartlarında yıllık kart ücreti alınmaktadır.
 • Bankkart genç yaş sınırı 26 iken diğer bankaların bazı öğrenci kredi kartlarında bu yaş sınırı 24’e kadar inebilmektedir.
 • Bankkart, öğrenciler için masrafsız ve faizsiz harçlık avans imkanı sağlarken, diğer öğrenci kredi kartlarında bu avantaj bulunmamaktadır.

Bankkart Genç Hakkınsa Sizden Gelen ÖNEMLİ Sorular:

Bankkart Genç Kartımı En Hızlı Nasıl Alabilirim?

Kartınızı anında almak ve kullanmaya başlamak istiyorsanız Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası şubesine giderek anında başvuru yapıp kartınızı şubeden alıp çıkabilirsiniz.

Bankkart Genç Alışveriş Kullanımlarına Açık Mı?

Dilediğiniz mağazadan veya internet sitesinden alışveriş yapabilirsiniz. Yurtdışında MasderCard amblemi olan bütün iş yerlerinden alışveriş yapabilirsiniz. İnternet alışverişlerinde kullanıma açmak için Ziraat Mobil üzerinden internet alışıverişi özelliğini açmayı unutmayınız.

Banka Kartımı ve Kredi Kartımı Ayrı Ayrı Nasıl Kullanacağım?

Ziraat Bankası Bankkart genç kartınız hem kredi kartı hem de banka kartı özelliğini aynı anda taşımaktadır. Kartınızla alışveriş yaparken veya para çekerken karşınıza çıkan menüden banka kartınızı mı yoksa kredi kartınızı mı kullanmak istediğinizi seçmeniz gerekiyor.

Kredi Kartı Özelliği İçin Hangi Şartlar Aranıyor?

KYK’dan burs/öğrenim kredisi kullanan öğrencilerden kredi kartı açtırma işleminde herhangi bir belge istenmemektedir. Halihazırda Bank Kartınızın kredi kartı özelliği açtırmak istiyorsanız şubeye giderek sistemden kredi kartı özelliğini açtırabilirsiniz. Sonrasında kartınızı hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kredi Kartı Özelliği ile Birlikte Harçlık Avans Kullanabilir Miyim?

KYK bursu veya kredisi kullanıyorsanız ham harçlık avans özelliğinden hem de kredi kartı özelliğinden yararlanabilirsiniz. Unutmayınız ki harçlık avans sadece alışverişlerde kullanılabilmektedir.

Bankkart Genç Harçlık Avans Nasıl Kullanılır?

Harçlık avansı kullanmak için kartınızı pos cihazına yerleştirin. Çıkan menüden banka kartınızı ve akabinde harçlık avans özelliğini seçiniz. Bu sayede alışverişlerinizde harçlık avansınızı kullanabilirsiniz. Şayet ilk menüden kredi kartını seçerseniz, yapmış olduğunuz harcama kredi kartından tahsil edilecektir.

Bankkart Genç Kredi Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirleniyor?

Yapmış olduğunuz kredi kartı özelliği neticesinde kart limitiniz banka tarafından belirlenecektir. Limit artırma veya azaltma talepleri için banka şubesine giderek bilgi almanız gerekmektedir.

Kart İçin Herhangi Bir Ücret Alınacak Mı?

Bankkart banka kartı ve kredi kartı için herhangi bir yıllık ücret alınmamaktadır. Lakin kredi kartınızla yaptığınız alışverişlerde ve nakit avans çekimlerinde belirli faiz oranı uygulanmaktadır. Harçlık avans ise tamamen masrafsız ve faizsiz olarak kullanıma sunulmuştur.

Bankkart Kredi Kartının Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

Bankkartınızın son ödeme tarihi burs veya öğrenim kredisi aldığınız günün hemen ertesi günüdür. Son ödeme tarihini değiştirmek için Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden talep oluşturabilirsiniz. Dönem borcunun tamamının ödenmesi için hesabınıza otomatik ödeme talebi uygulandığı için herhangi bir işlem yapmanız gerek kalmıyor.

Ziraat Bankası Bankkart genç nedir, başvuru, kredi kartı limiti, şifre alma ve diğer detayları hakkında bilgiler verdik. Gözümüzden kaçan detaylar için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

Mehmet Hakan Kayıkçı

Merhaba ben Hakan. Banka kartları ve kredi kartları üzerine sizler için araştırmalar yapmaktayım. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile kredi kartları hakkında makaleler oluşturmaktayım. Banka ve kredi kartları ile ilgili güncel ve doğru bilgilere profilimde ki sayfadan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın