Ana Sayfaİnternet KampanyalarıBİMcell Bakiye Sorgulama (SMS ile Anında Öğren)

BİMcell Bakiye Sorgulama (SMS ile Anında Öğren)

Ebru Kızılcık

BİMcell hattınıza ait kalan kullanımları bir çok farklı yol ile öğrenebilirsiniz. Aşağıda ki adımları takip ederek bakiye sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Ayrıca yazı sonunda paket değiştirmek isteyen ziyaretçilerimiz için yapması gerekenleri anlattık. Güncel paketlere BİMcell Paketler sayfasından ulaşabilirsiniz.

BİMcell TL Bakiye Sorgulama: Görsel Anlatım

  • BİMcell bakiye sorgulama işlemi için telefonunuzdan *123#‘ti tuşlayıp arayın.
  • Açılan sayfadan Yanıtla butonuna basarak 9’u tuşlayınız.
  • Bu sayede hesabınızda ki bakiyeyi görebilirsiniz.
  • Aşağıdaki ekran görüntülerinden adımları görebilirsiniz.
BİMcell bakiye sorgulama adımları ekran görüntüleri

Bakiye sorgulama işlemini yaptığınız son ekranda bulunan tuşlamaları takip ederek; kalan kullanım hakları, TL yükleme ve paket yükleme gibi işlemlerinizi de yapabilirsiniz. Hesabınıza bakiye aktarmak için BİMcell TL Yükleme adımlarını takip edebilirsiniz.

BİMcell Kalan Paket Sorgulama (SMS ile Anında)

Kullandığınız paketin kullanım haklarını görmek için SMS ile sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama işlemi tamamen ücretsizdir. Fakat bu işlem için paket isminizi bilmeniz gerekiyor.

Sorgulama Adımları;

  • Dost küçük tarifesi kullanan müşteriler mesajlar bölümünden KALAN DOST KUCUK yazarak 4551’e gönderin.
  • Dost orta tarifesi kullanan müşteriler mesajlar bölümünden KALAN DOST ORTA yazarak 4551’e gönderin.
  • Dost mega tarifesi kullanan müşteriler mesajlar bölümünden KALAN DOST MEGA yazarak 4551’e gönderin.

Paket isminizi bilmeden kalan kullanımlarınızı öğrenemezsiniz. Paket isminizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayınız.

BİMcell Müşteri Hizmetlerinden Bakiye Sorgulama

  • SMS ile bakiye sorgulama işlemini yapamıyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.
  • 9333‘ü arayarak hesabınızda kalan TL miktarını öğrenebilirsiniz.
  • Ayrıca sesli yanıt sisteminden paket isminizi de öğrenmeniz mümkündür.

BİMcell Uygulamasından Kalan Kullanımları Öğrenme

Bildiğiniz gibi BİMcell işlemleri önceden Türk Telekom uygulaması üzerinden yapılabilmekteydi. Artık BİMcell’in kendi uygulaması yayınlandığı için sorgulama ve TL yükleme gibi işlemleri bu uygulamadan yapabilirsiniz.

BİMcell uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra uygulamaya giriş yapınız. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Kullanımlarım” sekmesi altında paketinizde ki kalan kullanımlarını görebilirsiniz.

Hattınızda ki kalan TL miktarınızı görmek için “Lira İşlemlerim” kısmına tıklayınız. Lira işlemlerim bölümünde kalan TL miktarınızı görebilir ve yeni yükleme yapabilirsiniz.

BİMcell Paket Değişikliği Nasıl Yapılır?

Şuanda kullanmış olduğunuz paketten memnun değilseniz paketinizi anında değiştirebilirsiniz. Ayrıca paket değişikliği yapmadan da yeni paket alabilirsiniz.

Paket değişikliği için öncelikle kullanmış olduğunuz paketi iptal ettirmeniz gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor.

Bimcell paket değişikliği için paket iptali yapılması gerekiyor.

Yukarıda ki adımları kullanarak kendi paketinizi iptal edebilirsiniz. İptal işleminden sonra kalan kullanımlarınız o paket süresince kullanılmaya devam edecektir. Paketinizi iptal ettikten sonra yeni paket almak için paket ismini yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi büyük harflerle yazarak 4551‘e mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca BİMcell uygulaması üzerinden de paket değişikliği yapabilirsiniz.

BİMcell bakiye sorgulama adımları ile ilgili görüşlerinizi veya sorularınızı aşağıdaki bölümden bizlere gönderebilirsiniz.

Yorum yapın