Ana SayfaKredi KartlarıEmeklilere Özel Kredi Kartı Veren Bankalar (Güncel Liste)

Emeklilere Özel Kredi Kartı Veren Bankalar (Güncel Liste)

Ebru Kızılcık

Türkiye’deki bir çok bankada emekliler için özel avantajlarla donatılmış kredi kartı vermektedir. Bizlerde hesappara editörleri olarak emeklilere kredi kartı veren bankaları araştırdık. Aidatsız kredi kartları, puan kazandıran kredi kartları ve market indiriminden yararlanabileceğiniz kredi kartlarını tek tek inceledik ve listeledik.

Emekli kredi kartları ile alakalı sorularınızı bizlere aşağıdaki bölümden gönderebilirsiniz. Sorularınıza en kısa süre içerisinde yanıt verilecektir. İşte emekliye özel kredi kartı kartı veren bankalar 2022 listesi…

Bu arada hangi bankanın daha çok puan verdiğini görmek için En Çok Puan Veren Kredi Kartı Hangisi? sayfasına gidebilirsiniz.

Denizbank: Emekli Bonus Kredi Kartı

Deniz Bonus Emekli Kredi Kartı
 • Yıllık kart ücreti: 104.5 TL
 • Yıllık ek kart ücreti: 51.5 TL
 • Kart Programı: Bonus
 • 1 Bonus: 1 TL

Emekli kredi kartı başvurusu yapılan bankaların başında Deniz Bonus kredi kartı gelmektedir. Emekli Bonus tamamen emeklilerin harcamalarına yönelik indirimli kampanyalar sunmaktadır. Emekli Bonus kredi kartınızla faturalarınız için otomatik ödeme talimatı oluşturarak %10 indirim kazanabilirsiniz. (İndirim miktarı en fazla 20 TL olabilmektedir.)

Bonus kartların bütün avantajlı kampanya özelliklerine sahip bir kredi kartıdır. İster yurt içinde ister yurt dışında yapacağınız bütün harcamalarda Bonus puan biriktirebilirsiniz. Ayrıca acil nakit ihtiyacınızda taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.

Denizbank emekli Bonus kredi kartı sahipleri fatura ödemelerini ücretsiz olarak yapabilmektedir. Emekli Bonus kredi kartınız ile 50 TL ve üzerinde ki eczane giderlerinde %10 indirim imkanından yararlanabilirsiniz. (İndirim miktarı en fazla 20 TL olabilir.)

Emekli Bonus kredi kartı başvurusu Denizbank internet şubesi, Denizbank şubeleri ve buradaki başvuru sayfası üzerinden yapılabilmektedir.

Finansbank: Emekliye Özel CardFinans Kredi Kartı

QNB Finansbank Emekli Kredi Kartı
 • Yıllık kart ücreti: 50,5 TL (İlk Yıl Ücretsiz)
 • Yıllık ek kart ücreti: 25.0 TL
 • Kart Programı: ParaPuan

Emeklilere özel kredi kartı imkanı sunan bir diğer banka ise QNB Finansbank‘tır. CardFinans emekli kredi kartına sahip olan emeklilerimiz 1 yıl içerisinde yapmış oldukları market veya eczane harcamalarında 360 TL’ye kadar indirim imkanından yararlanabilirler.

CardFinans kartınızla eğitim veya sağlık sektöründe yapmış olduğunuz bütün harcamaları vade farksız olarak 3 taksit şeklinde ödeyebilirsiniz. Card Finans emekli kredi kartınızı aldığınız ilk yıl yıllık kart aidatı ödemezsiniz. Takip eden yıllarda ise 44.5 TL gibi bir ücret kesintisi yapılmaktadır. Kredi kartınız ile en az 1 adet otomatik ödeme talimatı verirseniz kartınızdan yıllık kart bedeli alınmamaktadır. Kredi kartı başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.

TEB: Emekli Kampanyalı Bonus Kredi Kartı

TEB Emekli kredi kartı
 • Yıllık kart ücreti: 176,50 TL
 • Yıllık ek kart ücreti: 88.25 TL
 • Kart Programı: Bonus
 • 1 Bonus: 1 TL

TEB Bonus kredi kartı ile ayrıcalıklı indirimlerden yararlanabilirsiniz. 1 Şubat – 30 Nisan tarihleri arasında TEB kredi kartı başvurusu yapan emeklilerimiz market ve eczane harcamalarında %20’ye kadar indirim imkanından yararlanabilirler. indirim miktarı en fazla 300 TL’ye kadar olabilmektedir.

Son kesilen ekstrenizin en az 1.000 TL olması durumunda Sinema ve Tiyatro harcamalarına %50 indirim kazanabilirsiniz. Harcama sözü vererek 500 TL’ye varan bonus kazanma şansını yakalayabilirsiniz.

TEB Bonus kredi kartına başvuru yapmak için buradaki formu doldurabilirsiniz. Dilerseniz banka şubelerinden veya internet şubesi üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Enpara: Aidatsız Kredi Kartı

Enpara kredi kartı, emekliler için özel olarak tasarlanmış bir kredi kartı olmasa da her konuda oldukça avantajlı bir kredi kartıdır. Bu yüzden bu kredi kartını da emekli kredi kartları listemize dahil etmek istedik.

Enpara kredi kartının en büyük avantajlarından birisi hiç bir zaman kart aidatı almamasıdır. Kartınızı süresiz olarak aidatsız olarak kullanabilirsiniz.

Her ay yapacağınız toplamda 3 harcamanızı ücretsiz ve faizsiz bir şekilde sonradan taksitlendirme yapabilirsiniz. (Harcama miktarlarınız toplamda en fazla 3.000 TL olmalıdır.) İnternet sitesi üzerinden başvuru yapmak için buradaki başvuru bölümüne gidebilirsiniz. Başvuru amacı bölümden “Yıllık ücreti (aidatı) olmayan bir kredi kartı almak” seçeneğini seçerek başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Diğer bankaların ücretsiz kartları için En Avantajlı Aidatsız Kredi Kartları bölümüne gidebilirsiniz. 12 bankaya ait birbirinden farklı avantajlar taşıyan kartları listeledik.

Bilgilendirme: Emekli maaşınızı şubeye gitmeden farklı bankaya taşıyabilirsiniz. İnternetten taşıma adımları ve promosyon miktarları için Emekli Maaşı Taşıma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Kartlarına Ait Faizler:

İşlemFaiz Oranı
Alışveriş faizi (Akdi faiz)%1,50 (BSMV ve KKDF hariç)
Gecikme faizi%1,80 (BSMV ve KKDF hariç)
Nakit avans faizi (Akdi faiz)%1,50 (BSMV ve KKDF hariç)
Nakit avans ücreti%1,00 (BSMV hariç)

Emeklilere Özel Kredi Kampanyaları:

Emekli kredi kartı veren bankalar 2022 listemiz hakkında sormak istediklerinizi bizlere aşağıdaki yorum bölümünden gönderebilirsiniz. Editörlerimiz en kısa süre içerisinde sorularınıza cevap verecektir.

“Emeklilere Özel Kredi Kartı Veren Bankalar (Güncel Liste)” üzerine 2 yorum

 1. Emeklilere hangi banka yıllık ücret ödemeden kredi kartı veriyor?

  Cevapla
  • Merhaba Cevdet Bey, yaptığım kısa bir araştırma neticesinde CardFinans Emekli kredi kartı müşterilerine özel yıllık üyelik ücreti almamaktadır. Fakat bunun için belirli şartlar istenebilir. O yüzden QNB Finansbank ile iletişime geçmenizi öneririm.

   Cevapla
Yorum yapın