Ana SayfaKredi KartlarıEn Çok Puan Kazandıran Kredi Kartı Hangisi? (2022)

En Çok Puan Kazandıran Kredi Kartı Hangisi? (2022)

En Çok Puan Kazandıran Kredi Kartı Hangisi? (2022)
Mehmet Hakan Kayıkçı

Mehmet Hakan Kayıkçı

En çok puan kazandıran kredi kartı listesine geçmeden önce bir iki hususta sizlere bilgilendirme yapmak istiyoruz. Her bankanın kredi kartı müşterilerine uyguladığı indirim ve puan kampanyaları birbirinden farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra bankaların kendi kartları arasındaki avantajlar da birbirleri arasında farklılık gösterebilmektedir.

Örneğin A Bankasının Gold kredi kartına sunulan bazı avantajlar, Classic kart için geçerli olmayabiliyor. Yani kartlarında kendi aralarında puan kazanma veya indirim kampanyası farklılığı olabilmektedir. Bizlerde en çok tercih edilen ve en avantajlı olduğunu düşündüğümüz kredi kartlarının genel puan kampanyalarını sizler için liste halinde yayınladık. Ayrıca yazı sonunda öğrenciler ve emekliler için önerdiğimiz avantajlı kredi kartlarını da inceleyebilirsiniz.

İpucu: Kredi kartlarına yıllık ücret ödemek istemiyorsanız En İyi Aidatsız Kredi Kartı listemizi inceleyebilirsiniz. Toplam 12 bankaya ait kart listesinden oluşmaktadır.

En Çok Puan Kazandıran Kredi Kartları:

 1. Akbank Axess kredi kartı
 2. Garanti BBVA Bonus kredi kartı
 3. Yapı Kredi World kredi kartı
 4. Denizbank Bonus kredi kartı
 5. İş Bankası Maximum kredi kartı
 6. CEPTETEB Bonus kredi kartı’dır.

Aşağıdaki başlıklardan kartların özellikleri, yıllık ücretleri, puan kampanyaları ve avantajlarını inceleyebilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı: Chip Para Puan

Akbank Axess kredi kredi kartları ile harcama yaptıkça chip-para kazanabilirsiniz. Axess kredi kartları Türkiye’nin en çok tercih edilen kredi kartlarındandır. Kazanmış olduğunuz her 1 Chip Para Puanın değeri 1 TL‘dir. Kazanmış olduğunuz puanlarınızı Akbank üye iş yerlerinde harcayarak bedava alışveriş yapabilirsiniz.

En Çok Puan Kazandıran Kredi Kartları Axess Kredi Kartı 2022

Güncel Chip Para Puan Kampanyaları / Mayıs 2024:

 • Axess kart sahipleri Axess Mobil uygulaması üzerinden yaptıkları QR veya mobil ödeme işlemlerinde ayda 100 TL’ye kadar chip para puan kazanabiliyorlar.
 • Netflix ve Spotify üyeliğinizi bedavaya getirebilirsiniz. Axess kredi kartınızla 750 TL ve üzerinde alışveriş yaparsanız toplamda 30 TL Chip-para kazanabilirsiniz.
 • Shell akaryakıt istasyonlarından tek seferde 125 TLx4 akaryakıt alımlarınızda 40 TL’ye kadar puan kazanabilirsiniz.
 • CarrefourSA’dan veya CarrefourSA internet sitesi üzerinden 250 TL ve üzerinde 4 alışveriş yapın 100 TL değerinde puan kazanın.
 • Puan kazandırma kampanyalarının devamına buradaki kampanyalar sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.

Akbank Axess Kart Ücretleri:

Kart TipiAsıl Kart AidatıEk Kart Aidatı
Axess Klasik171,50 TL85 TL
Axess Gold191,50 TL95,50 TL
Axess Platinum216,50 TL108 TL
Axess Business/Axess KOBİ245 TL
Axess Öğrenci39,50 TL

Garanti BBVA: Bonus Puan

En Çok Puan Kazandıran Kredi Kartları Garanti Bonus Puan 2022

Türkiye’nin en çok tercih edilen kart programlarından biriside Bonus’tur. Yapacağınız bir çok harcama da bolca Bonus puan biriktirebilirsiniz. Kazandığınız her 1 bonus puan 1 TL değerindedir. Yurt içi ve yurt dışı alışverişlerinizde yapacağınız her harcama da Bonus puan biriktirebilirsiniz.

Güncel Bonus Puan Kampanyaları / Mayıs 2024:

 • Giyim alanında yapacağınız harcamalarınızda 60 TL TL’ye kadar Bonus puan kazanabilirsiniz. Giyim sektöründe tek seferde 150 TL ve üzeri ikinci harcamaya anında 20 TL bonus puan kazanırsınız. Toplamda 60 TL’ye kadar bonus puan kazanabilirsiniz.
 • Restoran harcamalarınıza ait 75 TL ve üzeri ödemelerinizi online veya temassız olarak yaparak %10 bonus puan kazanabilirsiniz. (Toplamda 30 TL. Kampanyaya Bonus Flaş üzerinden katılabilirsiniz.)
 • Alışveriş ödemelerinizi Bonus Flaş ile QR veya online ödeme seçenekleri ile yaparsanız; Bonus kart sahipleri %5, Bonus Gold kart sahipleri %6, Bonus Platinum kartlar ve Garanti Ticari Kart sahipleri %7 ekstra puan kazanabilirler.
 • Mobil veya temassız ödeme ile yapacağınız ulaşım harcamalarınızda %30 bonus puan, toplamda 30 TL kazanabilirsiniz. (Katılım Bonus Flaş üzerinden yapılabilmektedir.)
 • Diğer bol puanlı kampanyalara ve indirimlere buradaki Bonus Kampanyalar sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Garanti Bonus Kart Ücretleri:

Kart ProgramıAsıl Kart ÜcretiEk Kart Ücreri
Garanti Bonus Klasik158.50 TL79.00 TL
Bonus Gold184.50 TL92.00 TL
Bonus Platinum207.50 TL103.50 TL
Bonus Genç0 TL0 TL

Yapı Kredi: World Puan

En Çok Puan Kazandıran Kredi Kartları Yapı Kredi World Puan 2022

Yapı Kredi World kredi kartı ile yapmış olduğunuz alışverişlerde kazandığınız her 2 World Puan 1 kuruş değerindedir. World üye iş yerlerinden yapmış olduğunuz harcamalarda World puan kazanabilir ve ekstra taksit imkanlarından yararlanabilirsiniz. Kazandığınız World puanlarınızı biriktirerek bireysel emekliliğinize yatırım yapabilirsiniz.

Güncel World Puan Kampanyaları / Mayıs 2024:

 • Gıda sektöründe yapacağınız alış verişlerde tek seferde yapacağınız alışveriş miktarı 150 TL ve üzerinde olursa sonraki 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde 10 TL World Puan kazanabilirsiniz. (Toplamda 100 TL puan kazanabilirsiniz.)
 • İstanbul kartınıza otomatik bakiye yükleme talimatı vererek 50 TL’ye kadar puan kazanabilirsiniz. (Tek seferde en az 20 TL yükleme talimatı vererek talimatınızın %20 si kadar puan kazanabilirsiniz.)
 • Yurt dışı ve dijital platformlarda yapacağınız alışverişlerinizde toplamda 75 TL’ye kadar World puan kazanabilirsiniz. (En 5 TL ve üzeri alış veriş tutarınızın %10’u kadar puan kazanabilirsiniz.)
 • Banana Republic harcamalarınız 500 TL ve üzerinden olursa 75 TL değerinde Banana Republic Puan kazanma imkanı yakalarsınız.
 • Diğer bol puanlı World avantajları için World Kampanya sayfasına göz atabilirsiniz.

Yapı Kredi World Kart Fiyatları:

KartlarAsıl Kart Ücreti
Worldcard159,5 TL
World Gold181,5 TL
World Platinum204,5 TL
Crystal698 TL
Play Kart (Öğrenci)0 TL

Denizbank: Bonus Puan

En Çok Puan Kazandıran Kredi Kartları Deniz Bonus Puan 2022

Denizbank kredi kartları da tıpkı garanti kredi kartları gibi Bonus kart programına dahildir. Fakat birbirlerinden farklı Bonus puan kampanyaları oluşturmaktadırlar. Kazandığınız 1 Bonus puan 1 TL değerindedir. Özellikle yeni kart başvurusu yapanlar için güzel Bonus puan kampanyaları bulunmaktadır.

 • Denizbank Bonus kredi kartı başvurusunda bulunanlar ilk 3 ay b oyunca yapacakları alışverişlerde 300 TL‘ye kadar indirim imkanından yararlanabiliyorlar.
 • DenizBank Gold kredi kartı sahiplerinin ekstreleri 2.000 TL’nin üzerinde olursa %25 daha fazla bonus puandan yararlanabiliyorlar.
 • DenizBank Platinum kart sahiplerinde ise ekstre tutarları 4.000 TL’nin üzerinde olursa %50 daha fazla bonus puan kazanmaktadırlar.
 • DenizBank Black kredi katlarında belirli sektörlerde 3 kat daha fazla bonus puan kazanabilirsiniz.

Her ay belirli miktarda harcama yapma sözü verirseniz belirli oranda da bonus puan kazanabilirsiniz. Aşağıdaki tablo üzerinden kazanacağınız bonus puanları inceleyebilirsiniz.

Harcama Sözü Miktarı (Aylık)Kazanılacak Bonus
1.000 TL50 TL
2.000 TL100 TL
4.000 TL150 TL
10.000 TL300 TL

Denizbank Bonus Kredi Kartı Yıllık Aidatları:

KartAsıl Kart ÜcretiEk Kart Ücreti
Bonus155 TL77 TL
Bonus Gold170 TL84.5 TL
Bonus Premium197 TL98.5 TL
Deniz Bonus Platinum197 TL98.5 TL
Emekli Bonus77 TL38 TL

İş Bankası: Maximum Maxi Puan

En Çok Puan Kazandıran Kredi Kartları Maximum Kredi Kartı 2022

İş Bankası Maximum kredi kartına sahip olanlar harcamalarında kazandıkları her 1 Maxi Puan 1 TL olarak değerlendirebilmektedir. 440.000 adet üye iş yeri bulunan Maximum kart ile harcadıkça bol puan kazanabilirsiniz. Maxi puan kampanyaları aşağıdaki gibidir;

 • E-ticaret siteleri üzerinden yapacağınız 750 TL alışverişlerinizde ikinci alışverişinize 100 TL değerinde maxi puan kazanabilirsiniz. (Kampanyaya maximum mobil uygulamasından katılabilirsiniz.)
 • Market alışverişlerinizde 4 kere 150 TL ve üzerinde alışveriş yaparsanız 4. alışverişinizde 40 TL Maxi puan kazanabilirsiniz. Bu alışverişlerden sonra yapacağınız her 150 TL ve üzeri alışverişte 15 TL değerinde puan kazanabilirsiniz. (Toplamda 100 TL ye kadar puan kazanabilirsiniz.)
 • turkcell.com.tr/pasaj ve Dijital Operatör uygulaması üzerinden yapacağınız 2.000 TL ve üzeri ilk alışverişe 150 TL MaxiPuan kazanabilirsiniz.
 • Farklı günlerde 150 TL ve üzerinde ki akaryakıt alışverişlerinizde 3. alışverişinizde 35 TL değerinde Maxi Puan kazanabilirsiniz.
 • 100 TL ve üzerinde ki ödemelerinizi Maximum Mobil üzerinden yaparak her ödeme işleminde 5 TL, toplamda 75 TL’ye kadar puan kazanabilirsiniz.
 • Diğer güncel puan kazanma duyuruları için Maximum Kampanyaları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

CEPTETEB: Bonus Puan Kampanyaları

CEPTETEB kredi kartına başvuru yaptığınız zaman ilk yıl kart ücreti ödemezsiniz. CEPTETEB Bonus kredi kartı ile restoran ve mağaza harcamalarınızda size özel Bonus puan kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Karta ait puan kampanyaları şunlardır;

 • CEPTETEB Bonus kredi kartına başvuru yaptıktan sonraki ilk ay içerisinde en az 100 TL’lik bir harcama yapmanız halinde 50 TL değerinde Bonus puan kartınıza yüklenir.
 • kahve/com’dan alacağınız kahveleriniz için %20 indirim imkanından yararlanabilirsiniz.

CEPTETEB Harcama Sözünüze Bonus Puan:

Aylık Harcama SözüBonus Puan (TL)
250 TL25 TL
500 TL50 TL
750 TL75 TL
1.000 TL116 TL
1.500 TL150 TL
2.000 TL200 TL
3.000 TL300 TL
5.000 TL500 TL
Diğer avantajlı Bonus Kart kampanyaları için CEPTETEB Kampanyalar sayfasına bakabilirsiniz.

CEPTETEB Kredi Kartı Ücretleri:

Kredi KatıAsıl KartEk Kart
CEPTETEB Bonus116 TL57 TL

İlginizi Çekebilecek Diğer Kartlar:

En çok puan kazandıran kredi kartı listemiz ile ilgili sormak istediklerinizi bizlere aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz. 2022 yılında en çok tercih edilen kredi kartlarını ve onların puan kazanma kampanyalarını sizlerle buluşturduk.

Mehmet Hakan Kayıkçı

Merhaba ben Hakan. Banka kartları ve kredi kartları üzerine sizler için araştırmalar yapmaktayım. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile kredi kartları hakkında makaleler oluşturmaktayım. Banka ve kredi kartları ile ilgili güncel ve doğru bilgilere profilimde ki sayfadan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın