Ana SayfaKredi KartlarıEn Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri? (2023 Araştırma)

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri? (2023 Araştırma)

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri? (2023 Araştırma)
Mehmet Hakan Kayıkçı

Mehmet Hakan Kayıkçı

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz. hesappara.com editörleri olarak 2023’de en kolay kredi kartı veren bankaları tek tek araştırdık.

Bankalardan kolayca kredi kartı alabilmenin yollarını yazdık. Kredi kartı başvurusunun onaylanması kredilerin onaylanmasından daha kolaydır. Bu sebepten ötürü kredi kartı alabilme ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Fakat kredi kartı başvuru yapmadan önce şu uyarıyı yapmakta fayda görüyoruz. Başvuru işlemi yaparken kesinlikle birden fazla bankaya ardı ardına başvuru yapmayınız. Bütün bankalar hangi bankaya başvuru yaptığınızı görebilmektedir. Bu yüzden kart onayı almanız oldukça zorlaşabilir. Ayrıca bu durum kredi notunuzu da olumsuz etkileyebilir. Kredi kartı alabilmenizin yollarını aşağıdaki başlıkları detaylı olarak inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Olarak Kolayca Kredi Kartı Alınabilir Mi?

İlk olarak bu başlığı açmamızın sebebi aylık gelirinizin olup olmadığını hatırlatmaktır. Aylık belirli bir geliriniz varsa kredi onayı almanız oldukça kolay olacaktır. Aylık belgelenebilir gelirler sadece maş olarak algılanmamalıdır.

Kira gelirleri, mevduat gelirleri gibi aylık düzenli gelir sağlayan yatırımlarınız varsa bunları bankaya gelir olarak gösterebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bu gelirleri bankaya belgelemektir.

Kredi notunuz belirli bir seviyede ise belgesiz kredi kartı alabilmeniz de kolaylaşabilmektedir. Kredi notu, aylık gelir durumundan sonra bankaların baktığı en önemli kriterlerdendir. Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar yazımızda konu hakkında detayları paylaşmıştık.

Limiti Düşük Kredi Kartı Almayı Denediniz Mi?

Aylık düzenli geliriniz yok ise kesinlikle düşük limitli kredi kartı başvuru yapmanız gerekiyor. En kolay kredi kartı alma kriterlerinden birisi ise düşük limitli kredi kartı talebinde bulunmanızdır.

Düzenli bir gelire sahip değilseniz en fazla 1.000 TL limitli kredi kartı alabilirsiniz. 500 TL limitli bir kredi kartı onayı almış olsanız bile ödemelerinizi her ay düzenli ve zamanında yaparak ilerleyen dönemlerde kart limitinizi yükseltebilirsiniz. Düzenli ve gecikmeyen ödemeleriniz kredi notunuzu yükseltir ve bankanın güvenini sağlamış olur. Bu güven sayesinde ilerleyen dönemlerde kredi kartı limitinizi yükseltebilirsiniz.

Banka bana düşük limitli kredi kartı da vermedi.” diyen ziyaretçilerimiz bu konuyla ilgili detaylı araştırmamızı sayfamızın ilerleyen bölümlerinde görebilirler.

Kredi Notunun Kredi Kartı Almaya Etkisi Var Mı?

Araştırmamızın ilk sayfasında mevcut kredi notunuzun kredi veya kredi kartı almaktaki rolüne değinmiştik. Peki kredi notunu etkileyen faktörler nelerdir?

 • Şuanda mevcut kredi, kredi kartı borç durumu : %35
 • Kredi veya kredi kartı borcu ödeme düzeniniz: %35
 • Yeni alınan kredi: %10
 • Kredi kullanma yoğunluğu: %10
 • Diğer sebepler: %9

En kolay kredi kartı veren bankalarda dahil olmak üzere bütün bankalar kredi veya kredi kartı kullandırırken bu kriterleri göz önünde bulundururlar. Sadece ilk 2 maddeye özen gösterdiğinizde bile kredi notunuz oldukça yükselecektir.

Ayrıca mevcutta kredi kartınız varsa ve yeni bir kredi kartı almak istiyorsanız mevcut kartınızın veya kartlarınızın borcunu zamanında ödemelisiniz. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve ek hesap gibi kredili ürünlere ait borçlarınız varsa bunları da zamanında ödemelisiniz.

Kredi Notunuz Kaç Olursa Kredi Kartı Alabilirsiniz?

Kredi NotuRisk GrubuKolay Kredi Kartı
0 (Sıfır) PuanRiskliGelir durumuna bağlı. (Gelir varsa kart onayı alır.)
1-699 Puan ArasıEn RiskliÇok Düşük
700-1099 Puan ArasıOrta RiskliDüşük limitli alabilme ihtimali var.
1100-1499 Puan ArasıAz RiskliGelir durumunuza göre orta limitli kredi kartı alınabilir.
1500-1699 Puan ArasıİyiKesin onaylı kredi kartı alabilir.
1700-1900 Puan ArasıÇok İyiKesin onaylı ve kolay kredi kartı alır.
*Detaylı bilgilere Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bankalar Öğrencilere Kolayca Kredi Kartı Veriyor

öğrenciye en kolay kredi kartı veren bankalar 2023 listesi

2 yıllık önlisans veya 4 yıllık lisans öğrencileri kolaylıkla kredi kartı alabilirler. Öğrencilerden gelir belgesi talep edilmeden onlar için 1.000 TL civarında kredi kartı onayı kolay bir şekilde verilmektedir.

Peki, Hangi Bankalar Öğrenciye Kredi Kartı Veriyor?

 • D-Şarj Bonus (Denizbank)
 • Bonus Genç (Garanti BBVA)
 • ÜniversiTEB Bonus (TEB)
 • Maximum Genç (İş Bankası)
 • Axess Kampüs Modu (Akbank)
 • Like Card (Vakıfbank)
 • BankKart Genç (Ziraat Bankası)
 • Play Kart (Yapı Kredi)
 • Enpara Kredi Kartı
 • HSBC Kampus

Listelemiş olduğumuz bu bankalara öğrenci kimliğiniz veya öğrenci belgenizle giderek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Gelir belgesi talep edilmemektedir. Detaylar ve SMS başvuruları için Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar bölümüne gidiniz.

Kolay Kredi Kartı Almanın Kesin Bir Çözümü Var!

En kolay kredi kartı veren bankalar araştırmamızda en garantili kart alma yollarından birisidir. Bir çok banka bloke teminatlı kredi kartı imkanı vermektedir.

Bloke teminatlı kredi kartları, bankadaki vadesiz hesabınıza belirli bir miktarda para yatırarak alacağınız kart limiti kadarının banka tarafından teminat olarak alınması durumudur.

Örneğin A bankasına gittiniz ve bloke teminatlı kredi kartı almak istediğinizi söylediniz. Sizin için bir adet vadesiz TL hesabı alır. Bu hesaba örneğin 1.000 TL teminat yatırdınız. Banka da size bu miktarın ortalama %80’ine kadar limitli yani 800 TL limitli bir kredi kartı verir.

Almış olduğunuz bu kredi kartının diğer kredi kartlarından herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Bu kartla da dilediğiniz gibi taksitli alışveriş yapabilir, puan kazanabilirsiniz.

Bloke teminatlı kredi kartı aldıktan sonra ödemelerinizi düzenli olarak yaparak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Yukarıdaki tabloda kredi notunun ne kadar önemli olduğunu göstermiştik. Bu yüzden bloke teminatlı kredi kartı alarak kredi notunuzu yükseltebilir ve ilerleyen dönemlerde kart limitinizi yükseltebilirsiniz. Teminatlı Kredi Kartı bölümünden bütün detaylara ulaşabilirsiniz.

En Kolay (Teminatlı) Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

 • Kuveyt Türk
 • ING Bank
 • TEB
 • Albaraka Türk
 • Fibabanka
 • Garanti Bankası
 • Ziraat Bankası

Teminatlı kredi kartı limit oranları bankadan bankaya göre değişmektedir. Örneğin A bankasına 1.000 TL yatırdığınızda size 800 TL limitli kredi kartı tanımlarken, B bankasına 1.000 TL yatırdığınızda 600 TL limitli kredi kartı tanımlayabilir. Bu konuda bankaları iyi araştırmanızı öneriyoruz. Teminatlı kredi kartı başvurularınızı banka şubelerine giderek yapabilirsiniz.

Kart başvurusu yapmadan önce en avantajlı kartı seçmek için;

SMS ile Kolay Kredi Kartı Başvurusu Yapılan Kartlar

 • QNB Finansbank CardFinans: TC kimlik numaranızı yazarak 2273’e mesaj gönderip kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Şekerbank Bonus: Şekerbank kredi kartına kolay başvuru yapmak için BONUS yazıp boşluk bırakın TC Kimlik Numaranızı yazın ve 1953’e SMS gönderin.
 • İş Bankası Maximum: Hızlı ve kolay başvuru işlemi için MAXIMUM yazıp boşluk bırakın ve TC Kimlik numaranızı yazıp 4402’ye mesaj gönderin.
 • Akbank Axess: SMS ile kredi kartı başvurusu yapmak için AXESS yazıp 5990’a SMS gönderebilirsiniz.

SMS ile yapılan kredi kartı başvurularında banka tarafından değerlendirmeye alındıktan sonra tarafınıza dönüş sağlanacaktır. SMS ile kart talebinde bulunmak ön başvuru aşaması niteliğindedir.

İnternetten Anında Kredi Kartı Veren Bankalar

 • İNG Bank: İNG Bank Bonus kredi kartı almak için Buradaki Başvuru sayfasından form doldurabilirsiniz.
 • Garanti BBVA: Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından biride Garanti bankasıdır. Garanti Bonus sayfasına giderek sağ üst bölümde bulunan “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak kart talebinizi gönderebilirsiniz.
 • TEB: Bonus kredi kartı başvurusu için TEB internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz. “Hemen Başvurun” butonuna tıklayarak kart başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası: BankKart başvurusu için burada bulunan formu doldurarak kart talebinizi bankaya iletebilirsiniz.

İnternet sitesi üzerinden yapılan başvurularda kişisel bilgilerinizi kesinlikle doğru girmeniz gerekiyor. Girmiş olduğunuz cep telefonu numaranızın aktif olması gerekiyor. Çünkü başvuru değerlendirme sonucu bu numaranız üzerinden sizlere iletilecektir.

En kolay kredi kartı veren bankalar 2023 araştırmamız burada son buluyor. Umarız siz değerli ziyaretçilerimiz için faydalı bir araştırma olmuştur. Konu hakkında ki soru ve görüşlerinizi aşağıdaki bölümden bizlere yazabilirsiniz.

Mehmet Hakan Kayıkçı

Merhaba ben Hakan. Banka kartları ve kredi kartları üzerine sizler için araştırmalar yapmaktayım. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile kredi kartları hakkında makaleler oluşturmaktayım. Banka ve kredi kartları ile ilgili güncel ve doğru bilgilere profilimde ki sayfadan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

“En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri? (2023 Araştırma)” üzerine 7 yorum

 1. Mal varlığı üzerinden kredi kartı verdiler. En yüksek limit ne kadar olabilir?

  Cevapla
  • Genellikle kredi kartı limitleri aylık geliriniz oranında banka tarafından belirlenmektedir. Bu konudaki bilgileri sadece bankanızdan edinebilirsiniz.

   Cevapla
 2. merhaba, bankalara ve varlık fonlarına borçlarım vardı hepsini kapadım harçlarını dahi ödedim tabiki bu durumda puanım düşük ama ben kredi kartı almak istiyorum maaş aldığım banka dahil olumsuz yanıt geliyor puanımı yükseltmek istiyorum ne yapmalıyım? acil dönüş rica ediyorum.

  Cevapla
  • Merhaba Asuman Hanım, öncelikle yapmanız gereken mevcut borçlarınızı düzenli ve geciktirmeden ödemek. Şuanda herhangi bir kredili ürününüz bulunuyorsa (ek hesap dahil) bunlara ait ödemeleri düzenli olarak ve geciktirmeden yapmanız gerekiyor. Teminatlı Kredi Kartı bölümümüzde bahsettiğimiz kredi kartını bankanızdan veya bir başka bankadan alarak kredi puanınızı yükseltebilirsiniz. Teminatlı kredi kartı almak için kredi notuna bakılmaz.

   Cevapla
  • sicil affı dilekçesi al YouTube bak araştırmacı gökan var
   Bi şansını dene

   Cevapla
 3. Ben Alman vatandaşi olarak ve Türkiye’den mavi kimlik kartli olarak 2 ay önce Türkiye’ye döndüm, Canakkale’de yerleştim. Almanya’dan emekliyim. Bir bankada 6 bin TL. vadesiz yatirarak hesap actim, banka kartim da geldi ama kredi karti veremeyeceklerini söylediler mavi kartim oldugu icin. Bu dogru mudur ? Mavi kimlik kartli vatanda§ olarak kredi kartini nereden ve nasil alabilirim ?

  Cevapla
  • Merhabalar belirtmiş olduğunuz gibi Mavi Kart ile bir çok bankacılık işlemi yapılabilmektedir. Fakat konuya çok hakim olmadığımızdan dolayı sizin için araştırma yaptık. Sizin durumunuzu yaşayan bir çok mavi kimlik kartı olan Türk vatandaşı bulunmaktadır. Bizim size önerimiz; Teminatlı Kredi Kartı almayı denemenizdir. Banka ile görüşerek teminatlı olarak kredi kartı kullanmak istediğinizi dile getirebilirsiniz.

   Cevapla