Ana SayfaBanka ÜrünleriEnpara Hesap Açma (Şubeye Gitmeden, Anında)

Enpara Hesap Açma (Şubeye Gitmeden, Anında)

Enpara Hesap Açma (Şubeye Gitmeden, Anında)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Enpara’dan hesap açmak artık çok kolay. Şubeye gitmeden anında internet üzerinden başvuru yaparak hesabınızı açabilirsiniz. Hesap açma adımlarına ait detayları görsel olarak bu yazımızda bulabilirsiniz.

Enpara Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Enpara’dan ilk defa hesap açtıracaksanız bu başlığımızda ki adımları takip ederek hesap açma işleminizi şubeye gitmeden dakikalar içerisinde yapabilirsiniz.

Öncelikle enpara.com adresine giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst bölümünde “Enparalı Ol” seçeneğini göreceksiniz. Enparalı Ol seçeneğine tıkladıktan sonra hangi hizmeti almak istediğinizi belirtiniz. Aşağıdaki ekranda bulunan seçeneklerden herhangi birini seçerek “Devam” butonuna basınız.

enpara hesap açma işlemi başvuru sayfası ekran görüntüsü

Bundan sonraki aşamalarda kişisel bilgilerinizi (TC kimlik, telefon numarası, adres bilgileri vs.) girmeniz gerekecektir. Bütün bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvuru işlemini tamamladıktan sonra vermiş olduğunuz telefon numarasına şöyle bir mesaj gelecektir. Sayın K**** H***, bilgilerinizi doğrulamak ve başvurunuzu tamamlamak amacıyla sizi görüntülü olarak arayacağız. Görüşme için telefonunuzda Enpara.com Cep Şubesi’nin bulunması gerekmektedir. Cep şubemizi indirmek için lütfen tıklayınız: https://goo.gl/lGZ59g mesajı gelecektir. Mesajdaki linke tıklayarak gönderilen uygulamayı indirmeniz gerekiyor.

Uygulamayı indirdikten sonra müşteri temsilcisi sizi normal hat üzerinden arayarak görüntülü görüşme işin müsait olup olmadığınızı soruyor. Müsaitseniz görüşmeye enpara uygulaması üzerinden görüntülü olarak devam ediyorsunuz. Bu arada görüntülü konuşma esnasında kimlik kartınız veya ehliyetinizin yanınızda bulunması gerekiyor. Çünkü müşteri temsilcisi kimlik kartının ekran görüntüsünü almak isteyecektir.

Müşteri hizmetleri ile görüşme sağladıktan sonra hesabınız aktif edilecektir. Bir kaç ş günü içerisinde de Banka kartınız vermiş olduğunuz adresinize postalanacaktır. Banka kartınız internet alışverişine kapalı olarak gelmektedir. Açmak İçin EnCard İnternet Alışverişine Açma bölümünde ki adımları takip edebilirsiniz.

Diğer Bankaların Hesap Açma Aşamaları:

Enpara Vadesiz Döviz (Dolar, Euro) Hesabı Nasıl Açılır?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz adımları gerçekleştirerek bir kaç gün içerisinde enpara vadesiz TL hesabınız aktif olur. Hesabınız aktif olunca zaten bir adet Enpara vadesiz TL hesabınız otomatik olarak açılmaktadır. Fakat döviz hesabı açmak için sizin başvuru yapmanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları izleyerek Dolar veya Euro hesabı açabilirsiniz.

 • Enpara uygulamasına giriş yapınız.
 • Uygulamaya girdikten sonra sol üst bölümde bulunan menüler ikonuna tıklayınız.
 • Açılan menüden “Hesaplar” bölümüne tıklayınız.
 • Hesaplar bölümüne geldiğinizde ekranın sağ alt bölümünde Yeni Hesap Aç butonuna tıklayınız.
 • Açılan ekrandan Vadesiz Hesap seçeneğini tıklayınız.
 • Sonrasında çıkan ekrandaki sözleşmeyi kabul ediyorum çentiğini işaretleyip Onayla butonuna basınız.
 • Açılan ekrandan yeni hesabınızın Dolar mı veya Euro mu olduğunuz seçerek Devam butonuna basınız.
 • En son olarak onayla diyerek Enpara döviz hesabı açma adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Enpara Uygula İndirme Sayfaları:

Enpara Vadeli Hesap Nasıl Açılır? (Resimli)

Enpara Vadeli hesap açma işlemi için mobil uygulayama girerek şubeye gitmeden anında hesap açabilirsiniz. Hesap açma adımları şu şekildedir;

Enpara uygulamasına giriniz ve ekranın sol üst bölümünde bulunan menüler ikonuna tıklayınız. Bu ikona tıkladıktan sonra açılan menüden Hesaplar bölümüne tıklayınız. Akabinde altta bulunan Yeni Hesap Aç butonuna tıklayınız.

Enpara vadeli hesap açma ilk adım

Yeni hesap aç butonuna tıkladıktan sonra yukarıdaki Vadeli Hesap seçeneğine tıklayınız. Sonrasında hesap açma işlemi ile ilgili bir sözleşme ekranı sizi karşılayacak. Bu sözleşmeyi okuduktan sonra aşağıda bulunan kabul ediyorum çentiğini işaretletiniz ve onayla deyiniz. (Aşağıdaki görselde olduğu gibi.)

Enpara vadeli hesap açma ikinci adım onay

Sözleşmeyi kabul edip onayladıktan sonra hangi para birimi ile hesap açmak istediğinizin sorulduğu bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Burada sadece TL hesabını görmenizin nedeni diğer para birimlerinden vadesiz hesap açmadığınızdan ötürüdür. Bir önceki başlıkta belirttiğimiz adımları uygulayarak vadesiz Dolar veya Euro hesabı açmanız durumunda buradaki Dolar ve Euro para birimleri de aktif olacaktır.

Buradan Türk Lirası seçeneğine tıklayarak vadesiz hesabınızın hangi özelliklerde olması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Hesap özellikleri aşağıdaki görsel üzerinde verilmiştir.

Enpara vadeli hesap açma son aşama

Yukarıda ki ekranda görmüş olduğunuz vadeli hesap özelliklerinden birisini seçerek ilerleyiniz. Sonrasında yatırmanız gereken miktarı, hesap vadesini seçerek devam butonuna basarak hesabınıza bir isim koyabilirsiniz. Akabinde devam butonlarına barak son aşamada Onayla butonuna tıklayarak vadeli hesabınızı aktif etmiş olursunuz.

Enpara Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın hesabı açma adımları da tıpkı vadeli ve vadesiz mevduat hesabı açma adımları gibi hesaplarım bölümünden yapılabilmektedir. Uygulamaya girdikten sonra sol üstteki menü işaretine tıkladıktan sonra hesaplarım bölümüne tıklayınız. Sizi karşılayan ekranın sağ alt bölümünde bulunan yeni hesap aç butonuna tıklayınız. Sonrasında Altın Hesabı butonuna tıklayarak ilerleyiniz.

Kullanıcı sözleşmesini kabul ettikten sonra onayla butonuna basarak hesap cüzdan tercihinizi belirleyerek devam butonuna basınız ve hesabınızı açınız. Enpara altın hesabı açmak işte bu kadar. Hesabınıza altın alımı yapmak için altın hesabınıza ait IBAN numarasına vadesiz TL hesabınızdan havale yaparak altın alımı gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izleyerek konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Enpara Birikim Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara hesabı, gecelik olarak faiz getirisi elde edebileceğiniz bir vadeli mevduat hesap türüdür. İnternet şubesi üzerinden bir kaç adımda birikim hesabınızı açabilirsiniz.

Sabah 05.00’dan başlayarak gece 23.00’e kadar hiçbir faiz kaybı yaşamadan bu hesabınıza para girişi ya da hesabınızdan para çıkışı yapabilirsiniz. Hesabınız her gece 23.00’teki bakiyesi üzerinden faiz kazanır ve kazandığınız faiz her sabah 05.00’a kadar hesabınıza yansıtılır.

qnbfinansbank.enpara.com

Enpara Birikim Hesabı Açma Adımları:

Enpara uygulamasına giriniz ve menülerden hesaplar bölümüne tıklayınız. Yeni hesap aç bölümüne tıkladıktan sonra Birikim Hesabı seçeneğini tıklayarak çıkan formu onaylayıp devam ediniz. Açılan ekrandan birikim yapma amacınızı seçiniz ve hesabınıza ait detayları yazarak devam butonuna basınız. Sonrasında ki adımları da gerçekleştirerek birikim hesabınızı aktif edebilirsiniz.

Bikirim Hesabına Ait güncel Faiz Oranları:

Yatırım MiktarıFaiz oranıAyın Paralısı
0 – 50.000 TL%15,00%16,00
50.000 – 150.000 TL%18,00%19,00
150.000 – 500.000 TL%20,00%21,00
500.000 TL ve üzeri%22,00%23,00
*Diğer bankaların mevduat faizleri En Yüksek Faiz Veren Banka sayfasından ulaşabilirsiniz.

Enpara Hesap Açma Hakkında Sıkça Sorulanlar

Şubeye Gitmeden Hesap Açılabilir Mi?

Enpara’dan banka hesabı açmak için banka şubesine gitmeniz gerek yok. Görüntülü görüşme ile banka hesabınız açılır ve hesap kartınız kurye ile adresinize teslim edilir.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Vadeli Hesap Açılır Mı?

Enpara müşteri hizmetleri üzerinden altın hesabı, birikim hesabı ve vadeli hesap açabilirsiniz.

Enpara Müşteri Hizmetleri Numarası Kaç?

Enpara çözüm merkezi numarası 0850 222 3663’tür.

Enpara Hesap Açma İşlemi Ücretli Mi?

Hayır, Enpara’dan hesap açmak kesinlikle ücretsiz bir işlemdir. Ayrıca bankanın ömür boyu aidat almadığı kredi kartı da bulunmaktadır.

Enpara Hesap Açma Yaşı Kaç?

Diğer bankalarda olduğu gibi Enpara’da da hesap açma yaş sınırı 18’dir. 18 yaşının altında olan kişiler bazı bankalardan hesap açabilmek için velileri ile banka şubelerine gitmelidirler.

Enpara hesap açma aşamaları ile ilgili bütün sorularınızı bizlere aşağıdaki bölümden sorabilirsiniz. Hesappa.com editörleri en kısa süre içerisine sorularınıza yanıt verecektir.

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“Enpara Hesap Açma (Şubeye Gitmeden, Anında)” üzerine 2 yorum

 1. İyi Günler kredi kartı ve kredi başvurusunda bulundum onaylandı ancak hala arayan olmadı yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
  • Merhaba Lenevt Bey, konuyla ilgili size yardımcı olamıyorum maalesef. 0850 222 3663 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi edinebilirsiniz.

   Yanıtla