Ana Sayfaİhtiyaç KredileriEv Hanımlarına Kredi Veren Banka Var Mı? (Güncel Araştırma)

Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka Var Mı? (Güncel Araştırma)

Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka Var Mı? (Güncel Araştırma)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Hesappara editörleri olarak bu sayfamızda ev hanımlarına kredi veren bankaları sizler için araştırdık. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki kredi kullanabilmek için bankalar SGK’lı olarak çalışıyor olmanızı ve aylık düzenli bir gelire sahip olmanızı istiyorlar.

Fakat sizler için detaylı ve en güncel araştırmaları gerçekleştirerek kredi alabileceğiniz yolları tek tek listeledik. Aşağıda listelediğimiz başlıklarla ilgili sorularınızı sayfa sonunda bulunan bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka Var Mı?

Ev hanımları SGK’lı olarak çalışmadıkları için kredi kullanma ihtimalleri bir hayli zordur. Fakat aşağıdaki araştırma detaylarımızı inceleyerek kredi kullanma ihtimalinizi yükseltebilirsiniz.

Kredi kullanabilmek için aşağıdaki şartları taşımanız gerkiyor;

 • Başvuru yapan kişinin 18 yaşından büyük olması gerekiyor.
 • Kredi notunun kredi kullanmaya elverişli olması gerekiyor. (Bakınız: Kredi Notu Düşüklere Kredi)
 • Aylık düzenli bir gelirinizin olması ve bunun belgelenebilir olması gerekiyor.
 • Alacağınız kredinin taksit tutarı, aylık maaşınızdan yüksek olmamalı.

Kira Geliri İle Kredi Çekebilir Miyim?

Kredi başvurusunda bankaya aylık net gelirinizi doğru bir şekilde belirtmelisiniz. Aylık düzenli bir kira geliriniz varsa bunu bankaya bildirmenizde yarar var. Vadeli mevduat hesabınızda ki faiz getirilerini de bankaya gelir olarak sunabilirsiniz. Aşağıdaki video üzerinden konuya ilişkin detayları inceleyebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Verilme Olasılığı Daha Yüksek!

Ev hanımlarına kredi veren banka zor bulunsa da, kredi kartı veren bankayı bulmak çokta zor değil. Bankaların kredi kartı şartları, kredilere oranla daha yüksektir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kredi başvuru şartları kredi kartı başvurusu içinde geçerlidir. Fakat kredi kartlarına ait limitler daha düşük olduğu için kart onayı almak daha yüksektir. Özellikle evinizde bir üniversite öğrencisi varsa onun üzerine kredi kartı alabilme ihtimaliniz çok yüksektir.

Şu Sayfalar Sizlere Yardımcı Olabilir;

Ev Hanımları İpotekli Olarak Kredi Alabilirler Mi?

Ülkemizde ki neredeyse her banka ipotekli olarak ihtiyaç kredisi imkanı tanımaktadır. İpotekli krediler; ev, araba, arsa ve tarla gibi taşınmazların rehini ile verilmektedir.

ipotekli kredi için ev hanımlarının azda olsa belgelenebilir aylık gelirlerinin olması gerekiyor. Bununla birlikte bankaya herhangi bir taşınmazı ipotek göstererek yüksek limitli kredi kullanabilirler.

Alacağınız kredinin aylık taksit miktarı aylık gelirinizin yarısından fazla olmaması gerekmektedir. Yani aylık belgelenebilir geliriniz 2.000 TL ise alacağınız kredinin taksiti en fazla 1.000 TL olabilir.

Ev Hanımlarına İpotekli Kredi Veren Bankalar:

 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Şekerbank
 • TEB
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Garanti BBVA
 • HSBC
 • Odeabank

Detaylar için İpotekli Kredi Veren Bankalar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kefil İle Ev Hanımlarına Kredi Verilir Mi?

kefil ile ev hanımlarına kredi veren bankalar 2023

İhtiyaç ve konut kredilerinde teminat olarak genellikle ipotek istenmektedir. Fakat bankalar gerekli gördükleri durumlarda kefilde isteyebilmektedirler.

Ev hanımlarının kefil ile kredi kullanabilmeleri için belirli bir gelirinin olması şartı aranmaktadır. Fakat gelir düzeyinin yeterli olamaması veya kredi konutunun düşük olması durumunda bankalar kefil isteyebilirler.

Kimler Kefil Olarak Gösterilebilir?

 • Kredi notu yüksek olanlar. (Bakınız: Kredi Notu Kaç Olmalı?)
 • Kefil ile kredi başvurusu yapan kişinin aynı il sınırları içerisinde ikamet etmesi gerekiyor.

Bilgilendirme: Kredi puanınızı hala bilmiyorsanız Kredi Notu Öğrenme sayfasından sorgulama adımlarını inceleyebilirsiniz.

Faturalı Hat Sahibi Olan Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

İnternet üzerinden çokça rastladığımız “Faturalı Hat İle Kredi” kampanyalarının bankalar ile bir ilişkisi bulunmuyor.

Faturalı hat üzerine kredi alabilmeniz için faturalı hat sahibi olmanız gerekmektedir. Bu sayede faturalarınızı düzenli ödeyerek operatör firmasında ki puanınızı yükseltirsiniz.

Yükselen puanlarınızla telefon, tablet veya bilgisayar alabilirsiniz. Aldığınız cihaz sıfır olduğu için kullanmadan satabilirsiniz. Detaylar için Faturalı Hatta Kredi sayfasında ki araştırmamızı inceleyebilirsiniz.

Not: Faturalı hat üzerine cihaz alıp satma işlemini hiçbir ziyaretçimize tavsiye etmiyoruz. Zira aldığınız telefonun fiyatı size 7.000 TL’ye mal oluyorsa. Satışından elde edeceğiniz tutar en fazla 5.000 TL olacaktır.

Halkbank Kadın Girişimcilere Faizsiz Kredi Desteği Veriyor!

ev hanımlarına iş kurma kredisi halkbank

Kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına kredi desteği Halkbank’tan geliyor. Halkbank, İş kurmak isteyen veya iş kurmuş kadın girişimciler için düşük faizli veya faizsiz kredi imkanı tanıyor.

Kredinin Özellikleri:

 • Yeni iş kuran ve 6 ayı geçmemiş kadın girişimciler için kredi limiti 100 Bin TL’dir.
 • Alacağınız kredinin vadesi azami 36 ay’dır.
 • Kredinin ilk 6 ayı anapara ödemesiz olarak kullanılır.

Sıfır Faizli Kredinin Özellikleri:

 • Faizsiz kredi imkanından yararlanmak için KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlamanız gerekmektedir.
 • Faizsiz kredi kullanacak kişinin yaşı en fazla 30 olabilir.
 • Kuracağınız işte en az 1 yıllık ustalık belgenizin olması gerekiyor.
 • Kredi miktarı en fazla 100 Bin TL’dir.
 • Detaylara buradaki Halkbank sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Devlet desteği alarak kendi işinizi kurmanız sizi bir adım öne taşır.
 • Ayrıca Faizsiz Kredi Veren Bankalar sayfamızdan diğer bankaların güncel kredilerini inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu?

Ziraat Bankasından her ne kadar ihtiyaç ve konut kredisi kullansak da bu bankanın asıl amacı çiftçilere destek vermesidir. Özellikle kırsal bölgelerde yaşayan ev hanımlarının yararlanabileceği çiftçi destekleri bulunmaktadır.

Tarım alanında ki kadın girişimci sayısını artırmak için 500.000 TL’ye kadar kredi desteği verilmektedir. Bu krediyi; Süt hayvancılığı, besicilik, arıcılık, et tavukçuluğu, serada sebze üretimi, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği gibi alanlarda kullanabilirsiniz.

 • Hayvan alımlarında
 • Sera kurulumu için yapılan harcamalarda
 • Traktör hariç makine teçhizat alımlarında
 • Kiraladığınız işlemelerin kira ödemeleri için kullanabileceğiniz kredilerdir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hakkında Sorularınız:

Ev Hanımları Kredi Borcunu Ödemezse Ne Olur?

Devlet tarafından sunulan geri ödemesiz kredi desteklerinin haricinde, kullanmış olduğunu her kredinin borcunu zamanında ödemeniz gerekmektedir. Bankalardan kullanmış olduğunuz ihtiyaç kredilerine ait taksitlerin 2 ay ödenmemesi durumunda banka tarafından icra süreci başlatılmaktadır.

Ev Hanımları Daha Önce Sigortalı Çalışıyorsa Kredi Çekebilirler Mi?

Ev hanımlarının veya diğer bireylerin geçmişte SGK’lı olarak çalışmalarının bankalar nezdinde pek bir önemi bulunmuyor. Şuanda aktif olarak SGK’lı bir çalışan olup olmadığınızla ilgilenirler. Bankaların kredi onayı verirken en çok dikkat ettikleri iki husustan birisi aylık belgelenebilir bir gelire sahip olmanızdır.

Yeni İşe Giren Bir Ev Hanımı Kredi Çekmek İçin Kaç Ay SGK’lı Olmalı?

Devlet memuru olmanız durumunda işe başlar başlamak maaş bankanızdan kredi kullanabilirsiniz. (Kara listede değilseniz.) Özel sektörde SGK’lı olarak işe başlamanız durumunda en az 6 ay kadar çalışmış olmanız gerekmektedir. Bu süre bankalar arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Onayı Verilmesi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Yazımızın girişinde de bahsettiğimiz üzere belirli bir gelir kaynağına sahip olmanız gerekiyor. Akabinde ikinci olarak kredi notunuza bakılır. Kredi notunuzun da en az 1500 seviyelerinde olması gerekmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Nedir?

Bir çok ev hanımı ziyaretçimiz gelir belgesiz kredi imkanından yararlanmak istediğini dile getiriyor. Gelir belgesiz krediler, internet üzerinden anında kullanılan kredilerdir. Bu krediler genellikle bankaların sadece kendi maaş müşterileri için hazırladıkları kampanyalardan oluşmaktadır. Bu yüzden kendi müşterilerinden gelir belgesi talep etmezler. Kampanya detaylarına Gelir Belgesiz Kredi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi veren banka 2023 araştırmamız hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki bölümden bizlere gönderebilirsiniz.

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın