Ana Sayfaİhtiyaç KredileriFaturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır? (Güvenilir Araştırma 2023)

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır? (Güvenilir Araştırma 2023)

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır? (Güvenilir Araştırma 2023)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Faturalı Hat Üzerine Kredi Çekmek Nedir? (Önemli)

Bildiğiniz gibi bankalar artık kredi verirken daha titiz ve seçici davranmaktadır. Özellikle aylık belgelenebilir bir geliriniz yoksa ve kredi skorunuz düşükse bankalardan kredi almak oldukça güçleşiyor. Bu durumda insanlar kredi kullanmanın farklı yollarını araştırılıyor. Bunlardan birisi ise “Faturalı Hat Üzerine Kredi” kullanmak diye adlandırılmaktadır. İnternet mecrasındaki bazı firmalar; Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom faturalı hat sahiplerine kredi kullandırdıklarını söylemektedirler.

Faturalı Hatta Kredi Çekme Gerçeği!

Kredi diye tabir edilen bu tutar aslında faturalı hat sahiplerinin faturalarının üzerine cihaz alınması ve bu cihazın gerçek değerinin altında satılması mantığıdır. Yani şöyle anlatmak gerekirse, örneğin siz internet üzerinden bu şekilde kredi verdiğini söyleyen bir firma ile iletişime geçtiniz. Ve faturanızın üzerine kredi kullanmak istediğinizi dile getirdiniz. Bu firma telefon numaranızı sorgulayarak hangi cihazı alabileceğinizi sizin için araştırmaktadır. Örneğin çıkan cihazın piyasa değeri 100 lira ise firma size “90 liralık kredi çıkıyor.” Gibi bir açıklama yapar. Yani sizin faturanızın üzerine cihaz almanızı sağlayıp o cihazı normal piyasanın biraz daha düşük tutarına sizden satın alır.

Öneri: Kredi notunuzun düşük olmasından dolayı bankalardan kredi alamıyor musunuz? O halde kredi alabilmenin yollarını detaylıca araştırdığımız, Kredi Notu Düşükler İçin Kredi bölümüne gidebilirsiniz. Kredi skorunuzun güncel durumunu görmek için Kredi Notu Öğrenme sayfasından detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Veren Firmalar Ne Yapar?

Sevgili ziyaretçilerimiz, faturalı hat üzerine kredi diye bir finansman türü yoktur! Yukarıda ki başlıkta da belirttiğimiz üzere bu işlemin kredi kullandırmakla hiçbir alakası yoktur. Sizin fatura ödemelerinizin düzenine göre operatör firmaları sizin için faturaya ek taksitle alabileceğiniz cihazları listeler. Tıpkı kredi skorunuza göre bankalardan alabileceğiniz kredi miktarının değişmesi gibi faturalı hat üzerine cihaz alma işleminde de fatura ödemelerinizin düzenine göre yüksek fiyatlı cep telefonu alabilir ve bu telefonları kullanmadan satabilirsiniz.

Peki bu alım-satım işlemini bir aracı ile mi yapmalıyız?

İnternet üzerinde görmüş olduğunuz bu web siteleri sizin fatura ödeme düzeninize göre hangi telefonu alabileceğinize bakarlar. Alabileceğiniz telefonlar arasında fiyatı en yüksek olanın piyasa fiyatı incelenir ve size ona göre bir rakam verilir. Zaten dikkat ederseniz bu web sitelerinde kredi miktarı genelde 15-20 Bin TL’ye kadardır. Çünkü bu limit, telefon fiyatlarına göre belirlenmektedir. Kısacası bu alım-satım işlemini kendiniz de yapabilirsiniz.

Öneri: Bazı bankalar yeni hesap açan müşterileri için 15.000 TL’ye kadar faizsiz kredi olanağı tanıyor. Detaylar için Faizsiz Kredi Veren Bankalar sayfasına gidebilirsiniz.

Firmaların İstediği Genel Şartlar Nelerdir?

Faturalı hat üzerine kredi çekmek istiyorum.” diyerek bir firmanın kapısını çaldığınız zaman size aşağıdaki şartları taşıyıp taşımadığınızı sorarlar.

 • En az 6 veya 12 aylık faturalı hat kullanıyor olmanız.
 • Faturalarınızı düzenli olarak ödüyor olmanız.
 • Geçmiş döneme ait ödenmemiş veya geç ödenmiş fatura borçlarınızın olmaması.

Aslında yukarıda sıraladığımız şartlar, operatör firmalarından telefon alacak olan kullanıcıların uygulaması gereken şartlardır. Yani bu şartlar operatör firmalarının kullanıcıları için sunduğu cihaz alma şartlarıdır. Yukarıda ki şartları taşıyorsanız operatör firmasına cihaz başvurusunda bulunduğunuzda kendiniz de telefon alabilirsiniz. Ayrıca yazımızın ilerleyen kısımlarında göreceğiniz üzere sadece faturalı hat üzerine değil ev internetiniz üzerine de cihaz alabilirsiniz.

Turkcell Faturalı Hat Sahipleri Kredi Limitini Nasıl Öğrenir?

Turkcell faturalı hat sahibiyseniz ve faturanızın üzerine cep telefonu almak istiyorsanız öncelikle kredi limitini sorgulamanız gerekmektedir. Kredi limitinizi sorgulamak için bir kaç yol bulunmaktadır. Şimdi bu yolları birlikte inceleyelim.

 1. Turkcell Mağazaları
 2. Turkcell Müşteri Hizmetleri (0532 532 00 00)
 3. Dijital Operatör
 4. Paycell Uygulaması (detayları aşağıda)

Yukarıda kanallar üzerinden Turkcell kredi limitinizi öğrenebilirsiniz. Paycell üzerinden limit sorgulama işlemi işin aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Öncelikler telefonunuza Google Play Paycell veya App Store Paycell uygulamasını indiriniz.

uygulamayı indirdikten sonra kayıt için ilk olarak cep telefonu numaranızı giriniz. Sonrasında 4 basamaklı bir şifre belirledikten sonra e-posta adresinizi girip kullanım şartlarını kabul ederek kayıt ol butonuna basınız. Sonrasında uygulamaya giriş yapınız.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra uygulama ana sayfasında bulunan “Tüm İşlemler” seçeneğine tıklayınız.

Turkcell faturalı hatta kredi almak 2023 ilk adım

Tüm işlemler menüsüne tıkladığınızda açılan sayfada biraz aşağı inerek “Kredi Limitini Öğren” bölümünü bulunuz. Bu kısma tıkayarak ilerleyiniz.

Turkcell faturalı hatta kredi almak 2023 ikinci adım

Kredi limitini öğren butonuna bastıktan sonra aşağıdaki görselde olduğu gibi kullanabileceğiniz kredi miktarı yer almaktadır. Resimdeki kredi miktarı ve taksit tutarı örnektir. Fatura ödemelerinizin düzenine göre bu miktar değişmektedir.

Turkcell faturalı hatta kredi kampanyası 2023

Çıkan bu miktar ile Turkcell bayilerinden cihaz alımı yapabilirsiniz. Faturanıza ek olarak alabileceğiniz cihazlar;

 • Akıllı telefon
 • Tablet
 • Elektrikli ev aletleridir.

Turkcell.com.tr: Ana sayfada yer alan “Cihazlar” menüsünde istediğiniz cihaz modelinde “Tarifene Ek” seçeneğini işaretleyerek yönlendirmeleri izlemeniz ve sözleşmelere onay vermeniz yeterli.  Cihazınızı adresinize kurye ile veya dilediğiniz Turkcell mağazasından teslim alabilirsiniz.

Akıllı Telefon ve Notebooklarda 12 ay, Tabletlerde 6 ay, Aksesuar ürünlerinde ise 36 aya varan  taksit avantajlarından faydalanabilirsiniz.

*Yasal olarak, fiyatı 3.500 TL üzerinde olan cep telefonları için kullandırılan kredilerin vadesi maksimum 3 aydır.

turkcell.com.tr

Vodafone Faturalı Hatta Kredi ile Cihaz Nasıl Alınır?

Vodafone faturalı hat kullanıyorsanız faturanızın üstüne cihaz alabilirsiniz. Fakat bulun için belirli şartlar bulunmaktadır. Önce bu şartları sonrada nasıl cihaz sorgulaması yapabileceğinizi anlatan bir video ile detayları aktaracağız.

 • Bu kampanyalardan yararlanmak için Bireysel Faturalı veya şahıs esnaf Vodafone abonesi olmanız gerekmektedir.
 • Cihaz alabilmeniz için yeterli düzeyde Müşteri Limit Puanına sahip olmanız gerekiyor.
 • Yeterli Müşteri Limit Puanına sahip olmak için faturalarınızın her ay düzenli olarak ödenmesi gerekmektedir.
 • Başvuru işleminden önceki son 30 gün içerisinde tarifenizi değiştirmemiş olmanız gerekmektedir.
 • Faturalı hat üzerine en fazla 3 cihaz için kampanyaya katılım sağlayabilirsiniz.
 • Son 2 gün (48 saat) içerisinde SIM kart değişikliği yapmamış olmanız şartları aranmaktadır.
 • Diğer şartlar için 0542 756 70 00 müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Vodafone’dan Hangi Cihazı Alabilirim? (Sorgulama)

 • Hangi cihazı alabileceğinizi çok basit bir kaç adım ile görebilirsiniz.
 • Vodafone yanımda uygulamasına giriş yapınız. (Uygulamanız yoksa Google Play Vodafone veya App Store Vodafone bağlantıları üzerinden uygulamanızı indirebilirsiniz.)
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın en alt ve orta bölümünde bulunan TOBİ’ye tıklayınız.
 • Buradaki mesaj bölümüne “Faturama Ek Telefon” yazarak gönderin.
 • Akabinde faturalı hat üzerine alabileceğiniz telefonları listeleyecektir.
 • Aşağıdaki video üzerinden detayları inceleyebilirsiniz.

Tarifeye ek 6/12 ay ödenen kampanyalar sunulmaktadır. 01.02.2019 tarihi itibariyle 3.500 TL üzeri cihazlar 6 ay tekliflerle, 3.500 TL altı olan cihazlar da 12 ay tekliflerle satılmaktadır. Ayrıca ön ödeme seçeneğinden de faydalanabilirsiniz.

(vodafone.com.tr/telefonlar/)

Vodafone Müşteri Puanınız Düşükse Ne Yapmalısınız?

Müşteri Limit Puanınız tamamen fatura ödeme düzeniniz ile alakalı olarak yükselir veya düşer. Yukarıda ki videoda olduğu gibi sorgulama yaptığınız zaman sizin için herhangi bir cihaz çıkmıyorsa faturalarınızı düzensiz ödediğiniz anlamına gelir. Bunun çözümü ise önünüzdeki fatura dönemlerinde faturalarınızı zamanında ödemenizdir. Faturalarınızı zamanında ödediğinizde puanınız zamanla yükselmektedir.

Türk Telekom Faturalı Hat Üzerine Kredi ile Telefon Nasıl Alınır?

Müşteri puanı sistemi Turkcell ve Vodafone’da olduğu gibi Türk Telekom’da da bulunuyor. Faturalı hat üzerine cihaz sorgulama işlemi iki şekilde yapılabilmektedir;

 1. Türk Telekom Müşteri Hizmetleri (444 1 444)
 2. Türk Telekom Bayileri

Bunlar dışında cihaz sorgulama işlemi yapılamamaktadır. Özellikle Türk Telekom bayilerine gitmenizi öneririz. Cihazlar ve puanınız hakkında daha sağlıklı olarak yönlendirilirsiniz.

Türk Telekom Cihaz Alma Şartları:

 • Türk Telekom’dan fatura üzerine telefon almak istiyorsanız en az 8 aylık faturalı hat kullanıyor olmanız gerekiyor. (Alacağınız cihazın fiyatına göre bu süre değişebilmektedir.)
 • Telefon veya diğer cihaz kampanyalarından yararlanabilmeniz için geçmiş döneme ait faturalarınızı düzenli bir şekilde ödemiş olmanız gerekmektedir.
 • Puanınız cihaz almaya yeterli değilse bundan sonraki faturalarınızı düzenli ödeyerek ilerleyen dönemlerde cihaz alabilme ihtimalinizi yükseltebilirsiniz.
 • Detaylı cihaz kampanyaları için buradaki akıllı telefon bölümüne gidebilirsiniz.

Ev İnterneti Faturası Üzerine Cihaz Kampanyaları Nelerdir?

Yukarıda ki başlıklarda bütün operatör firmalarının sunmuş olduğu faturalı hatta kredi imkanı ile nasıl cihaz alabileceğinizi söyledik. Faturasız hat sahibiyseniz ve ev internetine sahipseniz yine bir çok cihaz kampanyasından yararlanabilirsiniz. Ev internetinin faturasına ek olarak tablet alabilirsiniz. Detaylar için Tablet Hediyeli Ev İnterneti bölümüne gidebilirsiniz.

Bankalarda Bu Yöntem İle Kredi Kullanmayı Denediniz Mi?

Yukarıda açıklamış olduğumuz yöntemin maliyeti oldukça yüksek olabilmektedir. Ama bunun yerine bankalardan teminat göstererek kredi almayı deneyebilirsiniz.

Bankalar belirli teminatlar ile müşterileri için kredi olanağı tanımaktadır. Ayrıca belirli bir miktara kadar yapılan kredi başvurularında kredi onayı almak daha kolaydır. Aşağıdaki başlıklarımızı inceleyerek kredi alma konusunda ki detaylı araştırmalarımızı inceleyebilirsiniz.

Faturalı hatta kredi veren yerer ve cihaz kampanyaları hakkında ki sorularınızı bizlere aşağıdaki bölümden sorabilirsiniz. hesappara.com editörleri en kısa süre içerisinde sorularınızı yanıtlayacaktır.

Faturalı Hatta Kredi Hakkında Sorularınız:

Faturalı Hatta Kredi Almak Güvenilir Mi?

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere faturalı hat üzerine kredi almak diye bir şey kesinlikle yoktur. Faturanızın üzerine cihaz alan firmalar bu cihazları satış fiyatını sizlere kredi miktarı olarak söylemektedir. Bu işlemi firmalar aracılığı ile yapmanız güvenilir değildir diyemeyiz fakat kendi başvurunuzu yaparak cihazınızı kendiniz alırsanız daha karlı çıkabilirsiniz.

Puanım Cihaz Almaya Yetmiyor Ne Yapmalıyım?

Sorgulama işleminden sonra cihaz almak için puanınız yetersiz ise faturalarınızı düzenli ödemeniz gerekiyor. Bir kaç ay düzenli fatura ödemelerinizden sonra sorgulama yaptığınızda belirli cihazları alabilecek konuma gelebilirsiniz.

Ev İnterneti Faturası İle Cihaz Alınır Mı?

Evet, özellikle Turkcell ve Türk Telekom ev interneti müşterileri faturalarının üzerine tablet alabilmektedirler. Tabi bu kampanyadan yararlanabilmek için internet faturalarınızın düzenli ödenmesi gerekmektedir.

Senetle Kredi Veren Kişilerden Kredi Kullanmalı Mıyım?

Bu şekilde kredi kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz. Zira son zamanlarda bu konuda ki dolandırıcılık sayıları bir hayli artmış durumda. Kredi skorunuzu yükselterek banka yolu ile kredi kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır? (Güvenilir Araştırma 2023)” üzerine 8 yorum

 1. 8 ay düzenli olarak vodafone red hattımın faturasını ödememe rağmen cihaz çıkmıyor, sadece 200-300 tl lik aksesuar çıkıyor. hani 6 aydan sonra cihaz alınabiliyordu ?

  Yanıtla
  • Merhaba Ahmet bey, cihaz alma işleminde kullanıcının “abonelik yaşı, hattın geçmişteki statü durumu, fatura ödeme performansı ve fatura tutarları” gibi kriterleri göz önünde bulundurulur. Detaylar için Vodafone müşteri hizmetleri ile görüşmenizi öneririm.

   Yanıtla
  • Yücel bey, faturalı hat üzerine kredi almak için yaptığımız araştırma detayları sayfamızda yer almaktadır. Sitemiz kredi imkanı sunmamaktadır.

   Yanıtla
 2. İşten çıkartılar eşimden boşandım nafaka parası kira doğalgaz elektrik su ev kira bunaldım biraz destek.

  Yanıtla