Ana SayfaBanka ÜrünleriGaranti Bankası EFT Saati (EFT, FAST Ücretleri 2023)

Garanti Bankası EFT Saati (EFT, FAST Ücretleri 2023)

Garanti Bankası EFT Saati (EFT, FAST Ücretleri 2023)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Garanti BBVA EFT saatleri, ücretleri ve bununla birlikte 7/24 transfer yapabileceğiniz FAST sistemine ait bilgiler yer almaktadır. FAST ücretleri, FAST ile para gönderme adımları, Kolay Adres oluşturma ve daha bir çok konuda detaylı bilgileri güncel olarak sitemizin bu sayfada bulabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Saati Kaçtır?

Garanti BBVA EFT saati 08:00 ile 17:15 arasındadır. (Bütün bankalar için EFT Saatleri bölümüne gidebilirsiniz.

 • Garanti Bankası Geç EFT Saati: 16:00 – 17:15
 • Garanti FAST: Diğer bankalara 7/24 anında para transferi yapabilirsiniz. (Detaylar aşağıda verilmiştir.)
 • Garanti Bankası Havale Saati: 24 Saat
 • Döviz Alış veya Satış Saatleri: 24 Saat

Garanti Bankası EFT ve FAST Limitleri:

 • Günlük EFT Limiti 1 Milyon TL (Bireysel)
 • Günlük Geç EFT limiti 300 Bin TL (Bireysel)
 • Garanti BBVA FAST Limiti 20 Bin TL‘dir.

Garanti Bankası FAST ve EFT Ücreti 2023:

EFT TürüEFT Ücreti
İnternet Şubesi EFT: 1.000 TL’ye kadar2.54 TL
İnternet Şubesi EFT: Bin – 50 Bin TL arası5.10 TL
İnternet Şubesi EFT: 50 Bin TL üzeri64.03 TL
Garanti ATM’den: 1.000 TL’ye kadar8.93 TL
Garanti ATM’den: Bin – 50 Bin TL arası 17.87 TL
Garanti ATM’den: 50 Bin TL üzeri128.08 TL
Şube ve Müşteri Hizmetleri: 1.000 TL’ye kadar 12.79 TL
Şube ve Müşteri Hizmetleri: Bin – 50 Bin TL arası 25.60 TL
Şube ve Müşteri Hizmetleri: 50 Bin TL üzeri 256.16 TL

Garanti Bankası FAST Ücretleri Ne Kadar?

FAST ile günlük para transferi limitiniz 50 Bin TL’dir. 1.000 TL’ye kadar olan FAST işlem ücreti 2.54 TL‘dir. 1000 TL ile 50.000 TL arasında ki FAST işlemi için 5.10 TL ücret kesilmektedir.

Alakalı Sayfalar:

Garanti Bankası FAST ile Para Gönderme Adımları

Garanti Bankası EFT saati dışında diğer bankalara günlük 2.000 TL’ye kadar anında para transferi yapabilirsiniz. Bunun için uygulamanız gereken adımlar oldukça basittir.

 • Garanti BBVA internet şubesine veya mobil bankacılığa giriş yapınız.
 • Giriş yaptıktan sonra “Para Transferleri” bölümüne tıklayınız.
 • Akabinde “İban’a Transfer” seçeneğini tıklayarak para göndereceğiniz kişinin bilgilerini girerek transfer işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bilgi: Para göndereceğiniz kişinin kolay adresi varsa IBAN kullanmadan da anında para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay Adres ile Para Transferi Nedir, Nasıl Yapılır?

Kolay adres, para göndereceğiniz kişinin tanımladığı cep telefonu, TC kimlik numarası veya E-posta bilgilerinden sadece birini girerek para göndereceğiniz bir hizmettir.

Örneğin, para göndereceğiniz kişinin kolay adresini sadece TC kimlik numarasına tanımladığını düşünelim. Bu kişiye para göndermek için kolay adres ile para gönder bölümüne girerek sadece TC kimlik numarasını yazmanız yeterlidir. Garanti Bankası EFT saatleri haricinde de anında başka banka hesabına 2.000 TL’ye kadar para transferi yapabilirsiniz.

Kolay Adres İle Para Gönderme:

 • Garanti BBVA mobil uygulamaya giriş yapınız ve İşlemler > Para Transferleri > Kolay Adrese Transfer menüsüne tıklayınız.
Garanti EFT saatleri dışında kolay adrese 7/24 tranderin ilk adımı
İşlemler>Para Transferi>Kolay Adrese Transfer
 • Sonrasında aşağıdaki gibi bir menü sizi karşılayacak. Bu menü üzerinden karşıda ki kişinin hangi kolay adresine para göndereceğinizi seçiniz.
Garanti Bankası EFT saatleri dışında FAST ile para gönderme

Son aşamada ise seçmiş olduğunuz kolay adrese ait bilgileri ve göndereceğiniz para miktarını seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Kolay adrese para gönderme işleminde kişilerin IBAN bilgilerini girmenize gerek kalmadan transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA EFT ve FAST Hakkında Soru ve Cevaplar:

Garanti Bankası EFT Saati Dışında Para Gönderebilir Miyim?

EFT saatleri dışında para göndermek artık mümkün. FAST ile anında para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Hafta sonu veya resmi tatillerde de anında para transferi gerçekleştirebilirsiniz. FAST ile tek seferde en fazla 2.000 TL gönderebilirsiniz. Fakat gün içerisinde istediğiniz kadar işlem yapabilirsiniz.

FAST ile Para Transferi Yapmanın Avantajı Nedir?

FAST ile yapılan gönderimler anında karşı hesaba geçmektedir. Dilediğiniz saatte veya günde anında transfer işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca gönderim ücreti de internet şubesinden yapılan EFT işlemi ile aynı tutardadır. (1.14 TL)

Kolay Adres Oluşturmadan FAST Yapabilir Miyim?

Kolay adres oluşturmasanız bile dilediğiniz banka hesabına FAST ile para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Kolay adres, para transferinin daha kolay ve pratik bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Garanti BBVA Geç EFT Nedir?

Standart EFT saatleri dışında yapılan bankalar arası para transferlerine geç EFT denilmektedir. Garanti Bankası geç EFT saatleri 16:00 ile17:15 aralığındadır. Bu saatler içerisinde yapacağınız EFT işlemleri Geç EFT olarak işlem görecektir. Saat 16:00’dan önce yapılan EFT işlem limiti 500 Bin TL olurken Geç EFT’de bu limit 100 Bin TL olmaktadır.

Garanti FAST ile Hafta Sonu/Resmi Tatillerde Para Gönderebilir Miyim?

FAST işlemini bir nevi havale gibi düşünebilirsiniz. Havale işlemlerinde olduğu gibi ister hafta sonu ister resmi tatillerde beklemeden, kolayca para transferi yapabilirsiniz.

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“Garanti Bankası EFT Saati (EFT, FAST Ücretleri 2023)” üzerine 2 yorum

 1. Garanti hesabımdan başka hesaba 130.000 tl göndermek istiyorum ama limit 2000 tl yazıyor burada?

  Yanıtla
  • Merhabalar, mesai saatleri dışında FAST ile anında transfer yapma işlemi 2.000 TL ile sınırlıdır. Bu yüzden bu uyarıyı almaktasınız. EFT yolu ile gönderirseniz herhangi bir sorun oluşmaz. Teşekkürler.

   Yanıtla