Ana Sayfaİhtiyaç KredileriEn Kolay Kredi Veren Bankalar 2023 (Gelir Belgesiz, Anında)

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2023 (Gelir Belgesiz, Anında)

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2023 (Gelir Belgesiz, Anında)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Hesappara editörleri olarak bu sayfamızda gelir belgesiz kredi veren bankalar; faiz oranları, hesaplamaları, SMS başvuruları ve en kolay kredi veren bankaları tek tek sizler için listeledik. Hızlı kredi çekme ile ilgili aklınıza takılan soruları yanıtladık. Uzun ve detaylı bir araştırma gerçekleştirdiğimiz için yazımızı dikkatle okumanızı öneririz. Sözü fazla uzatmadan öncelikle gelir belgesi olmadan kredi almanın ne demek olduğu ile ilgili kısa bir tanımdan sonra araştırmamızın detaylarına geçelim…

En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

 • Halkbank Hızlı Kredi
 • Vakıfbank Anında Kredi
 • İNG Bank Cepte Kredi
 • Ziraat Bankası Dijital Kredi
 • İş Bankası Anında Kredi
 • Fibabanka Anında İhtiyaç Kredisi
 • Garanti BBVA Hızlı Kredi
 • Enpara Anında Kredi

NOT: Yukarıda listelemiş olduğumuz kredi kampanyalarının detaylarına sayfamızın ilerleyen kısımlarında detaylıca yer verdik.

Kısaca, Gelir Belgesiz Kredi Nedir?

Gelir belgesiz krediler, bankalar tarafından özellikle kendi maaş müşterileri için sunmuş olduğu ve anında hesaba geçen kredi kampanyalarıdır. Anında çekebileceğiniz bu kredi kampanyalarından genellikle bankanın kendi maaş müşterileri yararlanabilmektedir. Fakat bazı istisnai durumlar da söz konusu olabilmektedir.

Örneğin geçtiğimiz dönemlerde Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes için belgesiz ve anında kredi veriyordu. Bu süreçte 10 bin TL’ye kadar kredi kullanmayan kimse kalmadı diyebiliriz.

Peki, özel bankaların böyle kampanyaları var mı?

Evet, bazı dönemlerde özel bankalar da belgesiz olarak kredi kullandırabilmektedir. Geçmiş dönemlerde Aktif Bank’ın ve Fibabanka’nın kredi notu düşükler için kullandırdığı kredileri bunlara örnek gösterebiliriz. (Güncel bankalara, Kredi Notu Düşüklere Kredi bölümünden ulaşabilirsiniz.) Ayrıca emekli kredilerinde de genellikle hiç bir belge talep edilmez. Çalışmayan ev hanımları ise Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar bölümündeki araştırma yazımızı okuyabilirler.

Bana Gelir Belgesiz Kredi Verilir Mi? (Hemen Bakalım)

Evet, işte en can alıcı soru… Bu sorunun yanıtı hem evet, hem hayır. Bankalar kredi kullandırırken ilk önce düzenli bir gelirinizin olup olmadığına bakarlar. Bu ilk kriterdir. Aylık gelir kriterinden sonra ise kredi skorunuza bakarlar. Kredi skorunuz geçmişteki kredi veya kredi kartı borcu ödeme alışkanlıklarınıza bağlı olarak oluşur. Telefon faturanızın düzenli ödenip ödenmediği bile kredi puanını etkileyebiliyor.

Şayet başvuru yapacaksanız size önerim başvurunuzun 10.000 TL‘yi geçmemesidir. Çünkü bankalar 10.000 TL’ye kadar olan kredileri onaylayabiliyorlar. (Düşük bir ihtimal de olsa.) Kara listede vs olmamanız kaydı ile bu onay tamamen şubenin kendi inisiyatifindeki bir durumdur.

Kredi başvurusunda bankaların aylık gelir durumunuza baktıklarını söylemiştim. Bu gelirler sadece ssk’lı olarak çalışmak anlamına gelmiyor. Örneğin kira geliri de bir gelir olarak bankaya gösterilebilir. Tabi bunun için bankaya bu geliri belgelemeniz gerekmektedir. (Kira sözleşmesi vs) Aslında bankalar sizin herhangi bir şekilde düzenli gelirinizin olup olmadığına bakmaktadır. Ama dediğim gibi bu geliri bankaya belgelemeniz gerekiyor. Mesela mevduat gelirleri de bu şekilde değerlendirilebilir. Vadeli mevduat hesabınızda bir yatırımınız varsa ve bu yatırımdan aylık faiz kazancı elde ediyorsanız bunu da bankaya gelir olarak gösterebilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılan başvurular daha kolay onaylanabiliyor!

Son yıllarda neredeyse her banka müşterisi işlemlerini internet bankacılı üzerinden yapmaktadır. Buna paralel olarak kredi kartı veya kredi başvuruları da internet bankacılığı veya SMS bankacılığı üzerinden yapılmaktadır. Bu da kredi onayı alabilmenizin önünü bir nebze olsa da açıyor. Ama yukarıda da dediğim gibi kesinlikle başvurularınızın 10.000 TL’yi geçmemesini öneririm.

Yapmış olduğum araştırma neticesinde kredi kullanabileceğiniz bankaları aşağıda tek tek sıraladım. Bu ihtimaller belirli kişilerin kredi kullanabilmesine olanak tanımaktadır. O yüzden başlıkları detaylı incelemenizi öneririm.

Uyarı: Kredi başvuru yapacağınız bankayı iyi seçmelisiniz. Çünkü ne kadar çok bankaya ardı ardına kredi başvurusunda bulunursanız kredi onayı almanızda o kadar zorlaşmaktadır. Bu yüzden hangi bankadan kredi almak istediğinizi iyi bir şekilde seçmeniz ve başvurunuzu yapmanız gerekiyor.

Bilgi: Mevcut borçlarınızı kapatmak için kredi kullanmak istiyorsanız Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar bölümüne giderek banka listelerini inceleyebilirsiniz.

SMS ile En Kolay Kredi Veren Bankalar 2023

SMS ile yapılan kredi başvuruları gün içinde sonuçlanabilmektedir. Özellikle hafta içi yapılan başvuruların sonucu anında tarafınıza iletilebiliyor. Hafta sonu yapılan başvuruların sonuçları bir sonraki hafta içine sarkabiliyor. Aşağıda listelemiş olduğum kredilerin faiz oranlarına ve hesaplamalarına ait detayları sayfa sonunda yazdım. İşte SMS ile kredi alabileceğiniz bankalar.

 • Aktifbank: Kredi başvurusu için KREDİ boşluk bırakıp TC Kimlik Numaranızı yazıp, 3050’ye mesaj göndermeniz yeterlidir. Alacağınız kredi miktarı en fazla 40.000 TL’dir.
 • Fibabanka: SMS ile başvuru için telefonunuzun mesajlar bölümüne T.C. Kimlik Numaranızı yazıp 3422’ye mesaj göndermeniz yeterlidir. SMS ile yapılan kredi başvuruları azami 20.000 TL’ye kadar olabilir.
 • Yapı Kredi: Bu bankadan SMS ile kolay kredi almak için Bireysel yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakıp aylık net gelirinizi yazarak 4411’e mesaj gönderebilirsiniz.
 • Akbank: Bu banka üzerinden SMS ile kredi başvurusunda bulunmak için Kredi yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazın ve 4425’e mesaj gönderin.
 • Denizbank: Cebimde kredi kampanyası ile 55.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken KREDİM yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazıp 3280‘e mesaj göndermektedir.

Listelemiş olduğum bu kredilerin detaylarına resmi internet siteleri üzerinden ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki başlıkta ise internet üzerinden anında kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar yer almaktadır.

Kredi Kartı Almayı Denediniz Mi? (Editör Tavsiyesi)

Gelir belgesiz kredi veren bankalar, kredi kartı almak için gelir belgesine gerek yok, 2023 anında kredi

Bu yöntem sizlere kısa vadede yüksek tutarda kredi imkanı sağlamayabilir. Fakat ilerleyen süreçte bankacılık alanında ki sicilinizi oldukça güzel bir seviyeye taşıyacaktır. Bilindiği üzere kredi kartı onayı almak kredi onayı almaktan çok daha kolaydır. Bankalar neredeyse herkese(Öğrencilerde dahil) kredi kartı onayı vermektedir.

Düşük veya orta limitli bir kredi alırsanız ve aylık ödemelerinizi zamanında yaparsanız kredi notunuz bir kaç ay içerisinde oldukça yükselecektir. Kredi notunun yüksek olması da ilerleyen dönemlerde kredi kullanımında size yardımcı olacaktır. Bildiğiniz gibi kredi kullanmanın şartlarından birisi de kredi notunuzun iyi bir seviye olmasıdır.

Bilgi: Faizsiz Kredi Veren Bankalar bölümüne giderek 15.000 TL’ye kadar faizsiz kredi imkanları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bankaya gittim banka bana kredi kartı vermedi, ne yapmam lazım?

Bu durumlarda ise teminatlı kredi kartı almayı deneyin. Kuveyt Türk, Fibabanka ve İNG Bank gibi bazı bankalar teminatlı olarak kredi kartı imkanı sağlamaktadır. Sistem şu şekilde işlemektedir; Bankaya giderek hesabınıza belirli bir miktar para yatırmalısınız ve yatırmış olduğunuz bu tutarı banka teminat olarak alır. Bunun karşılığında yatırmış olduğunuz miktarın ortalama %80’i kadar limitli bir kredi kartı verir. Örneğin hesabınıza 1.000 TL yatırırsanız banka size 800 TL’limitli bir kredi kartı vermektedir.

Bunda bizim kârımız ne olacak?

Bu yöntemle almış olduğunuz kredi kartınızı düzenli olarak kullanırsanız kredi notunuz yine bir kaç ay içerisinde yükselecektir. Bu sayede kredi almanın en önemli koşullarından biri olan “Kredi Notunun Yeterli Olması” kriterini yerine getirmiş olacaksanız. Kredi notunuz yükselince de düşük limitli kredi başvurularında onay almanız çok daha kolay olacaktır. Çünkü bankalar aldığınız krediyi ödeyip ödemeyeceğinize karar verirken kredi skorunuza bakarlar.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızda hangi bankalardan hızlı bir şekilde kredi kartı alabileceğinizi araştırdık. Bu yazıyı okuyarak bir kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

İnternetten Kolay Kredi Veren Dolandırıcılara Dikkat!

İnternet üzerinden bir çok kişi senetle kredi imkanı sağlamaktadır. Özellikle sosyal medya üzerinden açılan hesaplardan insanlara 10.000 TL’ye kadar kredi çıkabileceklerini söylemektedirler. Bir nevi sanal tefecilik diyebiliriz bu duruma.

Bu şekilde kredi kullanmaya çalışmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Zaten gündemi takip ederseniz bu yolla kredi kullanmak isteyen bir çok kişinin dolandırıcıların tuzağına düştüğünü görebilirsiniz. Böyle gayri resmi yollarlar kredi kullanmaya çalışmanızı kesinlikle önermiyorum.

Dolandırıcılar genellikle senetle kredi imkanı sunduklarını belirterek, dosya masrafı gibi bazı ön ödeme miktarları talep ederler. Bu ve bunun gibi kredi hizmeti veren kişilere asla prim vermeyiniz. Zaten “Faturalı Hatta Kredi” ve “senetle kredi” konuları hakkında yakın zamanda detaylı bir araştırma gerçekleştirdik. Sistemin nasıl işlediği hakkında bilgileri bu sayfalar üzerinden inceleyebilirsiniz.

İnternetten Anında Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

 • Halkbank Hızlı Kredi: 10.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuzu 36 aya kadar yapabilirsiniz. Detaylı bilgi ve başvuru için buradaki kredi başvuru sayfasına gidebilirsiniz.
 • Vakıfbank Anında Kredi: Mobil bankacılıktan anında başvurunuzu yapabileceğiniz Anında Kredi kampanyası bulunmaktadır.
 • İNG Bank Cepte Kredi: 3 ay ertelemeli olarak İNG bank ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz. Kredi faiz oranı kredi notunuza bağlı olarak değişebilmektedir. (bkz. Ertelemeli Kredi Hesaplama)
 • Ziraat Bankası Dijital Kredi: Kredi kampanyasına internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Mobil’i buradan indirerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Tabi bunun için bankanın müşterisi olmanız ve internet bankacılığını kullanıyor olmanız gerekiyor.
 • TEB Kredi: TEB’de internet üzerinden anında başvuru yapabileceğiniz bankalar arasında yer almaktadır. CEPTETEB internet sitesine giderek formu doldurarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Hesaplama (20.000 TL / 36 Ay)

BankaFaiz OranıAylık TaksitToplam Ödeme
Akbank%2,18878,88 TL31.639,45 TL
Fibabanka%2,19880,55 TL31.699,82 TL
Yapı Kredi%2,79983,91 TL35.421,06 TL
Aktif Bank%2.891.001,69 TL36.060,50 TL
Denizbank%2,61952,31 TL34.283,10 TL
Halkbank%1,94 839,20 TL30.211,37 TL
Vakıfbank%1.79814,90 TL29.336,18 TL
İNG Bank%2,49931,52 TL33.534,70 TL
Ziraat Bankası%1,79814,90 TL29.336,18 TL
CEPTETEB%2,05857,27 TL30.861,67 TL
İş Bankası%3.101.039,50 TL37.422,17 TL
*Tablo üzerinde yer alan faiz oranları, kişilerin kredi puanına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca Ne Kadar Kredi Çekebilirim? bölümünden konuyla ilgili detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Bankaya Teminat Göstererek Kolayca Kredi Almak Mümkün Mü?

Yapmış olduğumuz araştırma neticesinde bankalara teminat göstererek de kredi kullanabileceğinizi gördük. Teminat listesi bankadan bankaya göre değişmektedir. Ama genel olarak ev veya iş yeri ipoteği ile yüksek limitli krediler kullandırılabilmektedir. Tabi bazı bankalar; araç, tarla veya arsa ipoteği ile de kredi kullandırabilmektedir. Teminatlı krediler de kredi vadesi 36 ay ile sınırlıdır.

Teminat Göstererek Kredi Alabileceğiniz Bankalar:

Ziraat Bankası: Kullandırılabilecek azami kredi limiti; konut için ekspertiz değerinin %80’i, iş yeri için ekspertiz değerinin %75’i, imarlı arsa için %50’sine kadar kullandırılır.

(ziraatbank.com.tr)

Vakıfbank: Kredinin limiti, ipotek alınacak gayrimenkulün ekspertiz değerinin %80’i ile sınırlıdır. Ayrıca araç değerinin %50’sine kadar, arsa değerinin %75’ine kadar ve işyeri değerinin %75’ine kadar kredi kullandırmaktadır

(vakıfbak.com.tr)

Finansbank (Firmalara Özel): Teminat gösterilen konut/iş yerinin ekspertiz değerinin %75’ine, arsanın ekspertiz değerinin ise %50’sine kadar kredi kullanılabilir. 72 aya varan vade seçenekleri ile kişiye özel faiz oranları uygulanır.

(qnbfinansbank.com)

Bankaya ipotek gösterseniz bile bir çok banka aylık gelirinizi görmek isterler. Bu yüzden hane halkından herhangi birinin aylık düzenli geliri varsa bu şekilde de kredi talebinde bulunabilirsiniz. Hesaplama ve banka listeleri için İpotekli Kredi Veren Bankalar bölümüne gidebilirsiniz.

En kolay kredi veren bankalar için oluşturmuş olduğum listenin Haziran 2024 tarihli faiz oranları bu şekildedir. Faiz oranları kişilerin kredi skoruna göre veya vadeye göre değişebilir. Ayrıca tablodan aylık taksit miktarı ve toplam geri ödenecek miktarı da görebilirsiniz. Konu hakkında ki sorularınızı hiç çekinmeden aşağıdaki bölümden bana sorabilirsiniz. Ben veya diğer editör arkadaşlarımız en kısa süre içerisinde cevaplandıracaktır.

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“En Kolay Kredi Veren Bankalar 2023 (Gelir Belgesiz, Anında)” üzerine 13 yorum

 1. İyi günler, benim yeni kurulmuş bir inşaat malzemeleri satışı yapan bir şirketim var. Bir ay önce kurdum finansal destek arıyorum ama iç bir banka kredi vermedi. Şirketiniz yeni kurulmuş veremiyoruz dediler. Bireysel kredi alayım dedim şirketiniz var veremiyoruz dediler. Ben ne yapmam gerekiyor. Şirketimin finansal sorununu nasıl çözüm bulayım. Maddiyatımda kalmadı. Çıkmasın içindeyim arayış içindeyim.

  Yanıtla
  • Merhabalar, size önerim devlet teşvikleri ile ilgili destekleri araştırmanızdır. Yeni kurulan işletmeler için verilen desteklerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Esnaf Kefalet Kredisi sayfasına da göz atmanızı öneririm. Şimdi olmasa da ileriye yönelik kredi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz devlet destekli bir esnaf kredisidir.

   Yanıtla
 2. Gelir belgesiz kredi çekebilir iyim aracım üzerinden kredi çıkar mı? Hiç kredi çekmedim bankalardan.

  Yanıtla
  • Merhabalar, gelir belgesiz krediler her başvuru yapan kişi için kabul edilmemektedir. Fakat aracınızı ipotek gösterirseniz kredi alma ihtimaliniz değerlendirilebilir. Daha sağlıklı bilgiler için hesabınızın olduğu banka ile görüşmenizi öneririm.

   Yanıtla
 3. Abicim cevabınızı okudum benim kredi notum 1169 maaş bankamla konuşsam olumlu sonuçlanır mı alabilir miyim yoksa bir taksit daha yatırıp mı konuşsam?

  Yanıtla
  • Merhabalar
   Size tavsiyem, eğer kredi konusunda acil bir ihtiyacınız yoksa bir kaç ay(2-3 ay) daha kredi ödemenizi hiç geciktirmeden gününde yapınız. Kredi puanınızın 1500 üzerine çıkmasını sağlayın. Hem mevcut borç durumunuz azalmış olur, hem de puanınız kredi almak için daha iyi bir hale gelir. Şuan ki puanınız bankaların nezdinde “az riskli” durumda. Yani aylık gelir durumuna ve mevcut bor durumuna göre kredi verilebilecek bir seviyede.

   Eğer aciliyetiniz varsa maaş bankanıza giderek konu hakkında görüşme sağlayabilirsiniz. Sonuçta kredi kullandırma işlemi bankanın kendi inisiyatifinde olan bir durum.

   Yanıtla
 4. Merhaba benim bir bankada 5000 ve 5000 olmak üzere iki kredim var başka bir bankada da 20000 tl bir kredim var. Hepsinin ilk taksitini yatırdım ama tekrardan 20000 tl ihtiyacım var. Bana kredi çıkmaz muhtemelen bunların hepsini bir bankada kapatma kredisi kullanabilir miyim? Hepsini birleştirmek istiyorum. Ama birleştirdiğim zaman fazladan 20000 tl kredi verirler mi? Aylık gelirim 3700 tl 5 yıldır sigortalı çalışıyorum yada ne yapmalıyım?

  Yanıtla
  • Merhabalar, anladığım kadarıyla toplamda 30 Bin TL’lik bir kredi borcunuz bulunmakta. Size önerim Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar bölümümüzden maaş aldığınız bankaya ait kampanyayı bulmanızdır. Bütün kredilerinizi tek kredide toplamanız durumunda aylık ödeme miktarınız şuan ki toplam ödemenize oranla düşecektir diye tahmin ediyorum. Tek kredi olarak ödeyeceğiniz için muhtemelen ikinci krediye de onay vereceklerdir. Tabi bunun için kredi skorunuzun yeterli seviye olması ve aylık toplam taksit miktarının belirli seviyeyi geçmemesi gerekiyor. (Bu seviye genelde maaşın %50’ini geçmemesi olarak belirtilir.)

   Yukarıda da söylediğim gibi, maaş bankanızla bu konuyu konuşarak borç kapatma kredisinden yararlanmak istediğinizi dile getirebilirsiniz. En kesin cevabı onlar verecektir size.

   Yanıtla
 5. Ben asgari ücret ile çalışıyorum. Sadece kredi kartı kullanıyorum. Kart ödemelerimi geciktirmiyorum. Maaşıma göre en fazla ne kadar gelir belgesiz kredi kullanabilirim?

  Yanıtla
  • Merhabalar Arzu Hanım,

   Bankalar kendi maaş müşterisi olanlar için özel olarak hazır kredi limitleri ve kampanyaları uygulayabilmektedir. Mobil bankacılık üzerinden hazır kredinizin olup olmadığını inceleyebilirsiniz. Veya müşteri hizmetlerini arayarak bilgi edinebilirsiniz. Kredi skorunuz yüksekse belirli bir miktara kadar belgesiz olarak kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca Ne Kadar Kredi Çekebilirim sayfası üzerinden maaşa göre alabileceğiniz kredi miktarını görebilirsiniz.

   Yanıtla
 6. Benim bu yazıdan anladığım şey, belgesiz kredi alabilmek için aylık belirli bir gelirin olacak ve kredi skorunda normal seviyelerde seyredecek. Bankalarda haklı. Çünkü kredi borcu ödenmeyince hiçbir yaptırım uygulayamıyorlar neredeyse. Sonra borçları varlık şirketlerine devrediyorlar. Teşekkürler bilgi için.

  Yanıtla
  • Merhabalar Ahmet Bey,

   Bu konu hakkında ki merakları gidermek ve kesin sonuçlara yaklaşmak açısında yaptığımız detaylı bir inceleme yazısıydı. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz. 🙂

   Yanıtla