Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2021 (Çözümler ve Başvuru)

“Hangi bankalar gelir belgesiz kredi veriyor?” sorusunun yanıtını sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve bu konuya son noktayı koyduk. SMS ile internetten kredi alabileceğiniz kampanyaları ve kampanyalara ait şartları bu sayfadan güncel olarak takip edebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2021 (Çözümler ve Başvuru)

Hesappara editörleri olarak bu sayfamızda gelir belgesiz kredi veren bankalar; faiz oranları, hesaplamaları, SMS başvuruları ve kolay kredi veren bankaları bir araya getirdik. Kısacası aklınıza gelen BÜTÜN SORULARIN YANITINI araştırdık. Baya uzun ve detaylı bir araştırma gerçekleştirdik diyebilirim. Sözü fazla uzatmadan öncelikle gelir belgesi olmadan kredi almanın ne demek olduğu ile ilgili kısa bir tanımdan sonra araştırmamızın detaylarına geçelim…

Kısaca, gelir belgesiz kredi nedir?

Gelir belgesiz krediler, bankalar tarafından özellikle kendi maaş müşterileri için sunmuş olduğu ve anında hesaba geçen kredi kampanyalarıdır. Bu kredi kampanyalarından genellikle sadece kendi maaş müşterileri yararlanabilmektedir. Fakat bazı istisnai durumlar da söz konusu olabilmektedir.

Örneğin geçtiğimiz dönemlerde Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes için belgesiz kredi imkanı verdi. Bu süreçte 10 bin TL’ye kadar kredi kullanmayan kimse kalmadı diyebiliriz.

Peki özel bankaların böyle kampanyaları var mı?

Evet, bazı dönemlerde özel bankalar da belgesiz olarak kredi kullandırabilmektedir. Geçmiş dönemlerde Aktif Bank’ın ve Fibabanka’nın kredi notu düşükler için kullandırdığı kredileri bunlara örnek gösterebiliriz. (Güncel bankalara, Kredi Notu Düşüklere Kredi bölümünden ulaşabilirsiniz.) Ayrıca emekli kredilerinde de genellikle hiç bir belge talep edilmez.

Bana Gelir Belgesiz Kredi Çıkar Mı? (Hemen Bakalım)

Evet, işte en can alıcı soru… Bu sorunun yanıtı hem evet, hem hayır. Bankalar kredi kullandırırken ilk önce düzenli bir gelirinizin olup olmadığına bakarlar. Bu ilk kriterdir. Aylık gelir kriterinden sonra ise kredi skorunuza bakarlar. Kredi skorunuz geçmişteki kredi veya kredi kartı borcu ödeme alışkanlıklarınıza bağlı olarak oluşur. Telefon faturanızın düzenli ödenip ödenmediği bile kredi puanını etkileyebiliyor.

Şayet başvuru yapacaksanız size önerim başvurunuzun 10.000 TL‘yi geçmemesidir. Çünkü bankalar 10.000 TL’ye kadar olan kredileri onaylayabiliyorlar. (Düşük bir ihtimal de olsa.) Kara listede vs olmamanız kaydı ile bu onay tamamen şubenin kendi inisiyatifindeki bir durumdur.

Kredi başvurusunda bankaların aylık gelir durumunuza baktıklarını söylemiştim. Bu gelirler sadece ssk’lı olarak çalışmak anlamına gelmiyor. Örneğin kira geliri de bir gelir olarak bankaya gösterilebilir. Tabi bunun için bankaya bu geliri belgelemeniz gerekmektedir. (Kira sözleşmesi vs) Aslında bankalar sizin herhangi bir şekilde düzenli gelirinizin olup olmadığına bakmaktadır. Ama dediğim gibi bu geliri bankaya belgelemeniz gerekiyor. Mesela mevduat gelirleri de bu şekilde değerlendirilebilir. Vadeli mevduat hesabınızda bir yatırımınız varsa ve bu yatırımdan aylık faiz kazancı elde ediyorsanız bunu da bankaya gelir olarak gösterebilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılan başvurular daha kolay onaylanabiliyor!

Son yıllarda neredeyse her banka müşterisi işlemlerini internet bankacılı üzerinden yapmaktadır. Buna paralel olarak kredi kartı veya kredi başvuruları da internet bankacılığı veya SMS bankacılığı üzerinden yapılmaktadır. Bu da kredi onayı alabilmenizin önünü bir nebze olsa da açıyor. Ama yukarıda da dediğim gibi kesinlikle başvurularınızın 10.000 TL’yi geçmemesini öneririm.

Yapmış olduğum araştırma neticesinde kredi kullanabileceğiniz bankaları aşağıda tek tek sıraladım. Bu ihtimaller belirli kişilerin kredi kullanabilmesine olanak tanımaktadır. O yüzden başlıkları detaylı incelemenizi öneririm.

Uyarı: Kredi başvuru yapacağınız bankayı iyi seçmelisiniz. Çünkü ne kadar çok bankaya ardı ardına kredi başvurusunda bulunursanız kredi onayı almanızda o kadar zorlaşmaktadır. Bu yüzden hangi bankadan kredi almak istediğinizi iyi bir şekilde seçmeniz ve başvurunuzu yapmanız gerekiyor.

Bilgi: Mevcut borçlarınızı kapatmak için kredi kullanmak istiyorsanız Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2021 bölümüne giderek banka listelerini inceleyebilirsiniz.

SMS ile Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2021

SMS ile yapılan kredi başvuruları gün içinde sonuçlanabilmektedir. Özellikle hafta içi yapılan başvuruların sonucu anında tarafınıza iletilebiliyor. Hafta sonu yapılan başvuruların sonuçları bir sonraki hafta içine sarkabiliyor. Aşağıda listelemiş olduğum kredilerin faiz oranlarına ve hesaplamalarına ait detayları sayfa sonunda yazdım. İşte SMS ile kredi alabileceğiniz bankalar.

 1. Aktifbank: Kredi başvurusu için KREDİ boşluk bırakıp TC Kimlik Numaranızı yazıp, 3050’ye mesaj göndermeniz yeterlidir. Alacağınız kredi miktarı en fazla 40.000 TL’dir.
 2. Fibabanka: SMS ile başvuru için telefonunuzun mesajlar bölümüne T.C. Kimlik Numaranızı yazıp 3422’ye mesaj göndermeniz yeterlidir. SMS ile yapılan kredi başvuruları azami 20.000 TL’ye kadar olabilir.
 3. Yapı Kredi: Bu bankadan SMS ile gelir belgesiz kredi almak için Bireysel yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakıp aylık net gelirinizi yazarak 4411’e mesaj gönderebilirsiniz.
 4. Akbank: Bu banka üzerinden SMS ile kredi başvurusunda bulunmak için Kredi yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazın ve 4425’e mesaj gönderin.
 5. Denizbank: Cebimde kredi kampanyası ile 55.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken KREDİM yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazıp 3280‘e mesaj göndermektedir.

Listelemiş olduğum bu kredilerin detaylarına resmi internet siteleri üzerinden ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki başlıkta ise internet üzerinden anında kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar yer almaktadır.

Kredi Kartı Almayı Denediniz Mi? (Şiddetle Tavsiye Ederim)

Gelir belgesiz kredi veren bankalar, kredi kartı almak için gelir belgesine gerek yok, 2021 anında kredi

Bu yöntem kısa vadede size çok faydalı olmasa da uzun vadede oldukça işinizi görecektir. Çünkü kredi kartı almak kredi onayı almaktan çok daha kolaydır. Bankalar neredeyse herkese kredi kartı onayı vermektedir.

Düşük veya orta limitli bir kredi alırsanız ve aylık ödemelerinizi zamanında yaparsanız kredi notunuz bir kaç ay içerisinde oldukça yükselecektir. Kredi notunun yüksek olması da ilerleyen dönemlerde kredi kullanımında size yardımcı olacaktır. Bildiğiniz gibi kredi kullanmanın şartlarından birisi de kredi notunuzun iyi bir seviye olmasıdır.

Bankaya gittim banka bana kredi kartı vermedi, ne yapmam lazım?

Bu durumlarda ise teminatlı kredi kartı almayı deneyin. Kuveyt Türk, Fibabanka ve İNG Bank gibi bazı bankalar teminatlı olarak kredi kartı imkanı sağlamaktadır. Sistem şu şekilde işlemektedir; Bankaya giderek hesabınıza belirli bir miktar para yatırmalısınız ve yatırmış olduğunuz bu tutarı banka teminat olarak alır. Bunun karşılığında yatırmış olduğunuz miktarın ortalama %80’i kadar limitli bir kredi kartı verir. Örneğin hesabınıza 1.000 TL yatırırsanız banka size 800 TL’limitli bir kredi kartı vermektedir.

Bunda bizim kârımız ne olacak?

Bu yöntemle almış olduğunuz kredi kartınızı düzenli olarak kullanırsanız kredi notunuz yine bir kaç ay içerisinde yükselecektir. Bu sayede kredi almanın en önemli koşullarından biri olan “Kredi Notunun Yeterli Olması” kriterini yerine getirmiş olacaksanız. Kredi notunuz yükselince de düşük limitli kredi başvurularında onay almanız çok daha kolay olacaktır. Çünkü bankalar aldığınız krediyi ödeyip ödemeyeceğinize karar verirken kredi skorunuza bakarlar.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızda hangi bankalardan hızlı bir şekilde kredi kartı alabileceğinizi araştırdık. Bu yazıyı okuyarak bir kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

İnternetten Kredi Veren Dolandırıcılara Dikkat!

İnternet üzerinden bir çok kişi senetle kredi imkanı sağlamaktadır. Özellikle sosyal medya üzerinden açılan hesaplardan insanlara 10.000 TL’ye kadar kredi çıkabileceklerini söylemektedirler. Bir nevi sanal tefecilik diyebiliriz bu duruma.

Bu şekilde kredi kullanmaya çalışmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Zaten gündemi takip ederseniz bu yolla kredi kullanmak isteyen bir çok kişinin dolandırıcıların tuzağına düştüğünü görebilirsiniz. Böyle gayri resmi yollarlar kredi kullanmaya çalışmanızı kesinlikle önermiyorum.

Dolandırıcılar genellikle senetle kredi imkanı sunduklarını belirterek, dosya masrafı gibi bazı ön ödeme miktarları talep ederler. Bu ve bunun gibi kredi hizmeti veren kişilere asla prim vermeyiniz. Zaten “Faturalı Hatta Kredi” ve “senetle kredi” konuları hakkında yakın zamanda detaylı bir araştırma gerçekleştirdik. Sistemin nasıl işlediği hakkında bilgileri bu sayfalar üzerinden inceleyebilirsiniz.

İnternetten Anında Kredi Veren Bankalar Hangileri?

 1. Halkbank Hızlı Kredi: 50.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuzu 36 aya kadar yapabilirsiniz. Detaylı bilgi ve başvuru için buradaki kredi başvuru sayfasına gidebilirsiniz.
 2. Vakıfbank Anında Kredi: Mobil bankacılıktan anında başvurunuzu yapabileceğiniz Anında Kredi kampanyası bulunmaktadır.
 3. İNG Bank Cepte Kredi: 3 ay ertelemeli olarak İNG bank ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz. Kredi faiz oranı kredi notunuza bağlı olarak değişebilmektedir. (bkz. Ertelemeli Kredi Hesaplama)
 4. Ziraat Bankası Dijital Kredi: Kredi kampanyasına internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Mobil’i buradan indirerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Tabi bunun için bankanın müşterisi olmanız ve internet bankacılığını kullanıyor olmanız gerekiyor.
 5. TEB Kredi: TEB’de internet üzerinden anında başvuru yapabileceğiniz bankalar arasında yer almaktadır. CEPTETEB internet sitesine giderek formu doldurarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Hesaplaması (10.000 TL / 36 Ay)

BankaFaiz OranıAylık TaksitToplam Ödeme
Akbank%2,06422,68 TL15.216,39 TL
Fibabanka%1,49378,88 TL13.639,52 TL
Yapı Kredi%2,21434,57 TL15.644,43 TL
Aktifbank%2,5458,04 TL16.489,36 TL
Denizbank%2,32443,40 TL15.962,20 TL
Halkbank%1,54382,82 TL13.781,41 TL
Vakıfbank%1.59386,56 TL13.915,91 TL
İNG Bank%1,44375 TL13.514,40 TL
Ziraat Bankası%1.58385,81 TL13.888,94 TL
TEB%1,50379,84 TL13.674,17 TL

Bankaya Teminat Göstererek Belgesiz Kredi Almak Mümkün Mü?

Yapmış olduğumuz araştırma neticesinde bankalara teminat göstererek de kredi kullanabileceğinizi gördük. Teminat listesi bankadan bankaya göre değişmektedir. Ama genel olarak ev veya iş yeri ipoteği ile yüksek limitli krediler kullandırılabilmektedir. Tabi bazı bankalar; araç, tarla veya arsa ipoteği ile de kredi kullandırabilmektedir. Teminatlı krediler de kredi vadesi 36 ay ile sınırlıdır.

Teminat Göstererek Kredi Alabileceğiniz Bankalar:

Ziraat Bankası: Kullandırılabilecek azami kredi limiti; konut için ekspertiz değerinin %80’i, iş yeri için ekspertiz değerinin %75’i, imarlı arsa için %50’sine kadar kullandırılır.(ziraatbank.com.tr)

Vakıfbank: Kredinin limiti, ipotek alınacak gayrimenkulün ekspertiz değerinin %80’i ile sınırlıdır. Ayrıca araç değerinin %50’sine kadar, arsa değerinin %75’ine kadar ve işyeri değerinin %75’ine kadar kredi kullandırmaktadır(vakıfbak.com.tr)

Finansbank (Firmalara Özel): Teminat gösterilen konut/iş yerinin ekspertiz değerinin %75’ine, arsanın ekspertiz değerinin ise %50’sine kadar kredi kullanılabilir. 72 aya varan vade seçenekleri ile kişiye özel faiz oranları uygulanır.(qnbfinansbank.com)

Bankaya ipotek gösterseniz bile bir çok banka aylık gelirinizi görmek isterler. Bu yüzden hane halkından herhangi birinin aylık düzenli geliri varsa bu şekilde de kredi talebinde bulunabilirsiniz. Hesaplama ve banka listeleri için İpotekli Kredi Veren Bankalar bölümüne gidebilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar için oluşturmuş olduğum listenin 25 Ekim 2021 tarihli faiz oranları bu şekildedir. Faiz oranları kişilerin kredi skoruna göre veya vadeye göre değişebilir. Ayrıca tablodan aylık taksit miktarı ve toplam geri ödenecek miktarı da görebilirsiniz. Konu hakkında ki sorularınızı hiç çekinmeden aşağıdaki bölümden bana sorabilirsiniz. Ben veya diğer editör arkadaşlarımız en kısa süre içerisinde cevaplandıracaktır.

İlginizi Çekebilir:

“Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2021 (Çözümler ve Başvuru)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2021 (Çözümler ve Başvuru)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

 1. Serdar dedi ki:

  Abicim cevabınızı okudum benim kredi notum 1169 maaş bankamla konuşsam olumlu sonuçlanır mı alabilir miyim yoksa bir taksit daha yatırıp mı konuşsam?

  1. Merhabalar
   Size tavsiyem, eğer kredi konusunda acil bir ihtiyacınız yoksa bir kaç ay(2-3 ay) daha kredi ödemenizi hiç geciktirmeden gününde yapınız. Kredi puanınızın 1500 üzerine çıkmasını sağlayın. Hem mevcut borç durumunuz azalmış olur, hem de puanınız kredi almak için daha iyi bir hale gelir. Şuan ki puanınız bankaların nezdinde “az riskli” durumda. Yani aylık gelir durumuna ve mevcut bor durumuna göre kredi verilebilecek bir seviyede.

   Eğer aciliyetiniz varsa maaş bankanıza giderek konu hakkında görüşme sağlayabilirsiniz. Sonuçta kredi kullandırma işlemi bankanın kendi inisiyatifinde olan bir durum.

 2. Serdar dedi ki:

  Merhaba benim bir bankada 5000 ve 5000 olmak üzere iki kredim var başka bir bankada da 20000 tl bir kredim var. Hepsinin ilk taksitini yatırdım ama tekrardan 20000 tl ihtiyacım var. Bana kredi çıkmaz muhtemelen bunların hepsini bir bankada kapatma kredisi kullanabilir miyim? Hepsini birleştirmek istiyorum. Ama birleştirdiğim zaman fazladan 20000 tl kredi verirler mi? Aylık gelirim 3700 tl 5 yıldır sigortalı çalışıyorum yada ne yapmalıyım?

  1. Merhabalar, anladığım kadarıyla toplamda 30 Bin TL’lik bir kredi borcunuz bulunmakta. Size önerim Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar bölümümüzden maaş aldığınız bankaya ait kampanyayı bulmanızdır. Bütün kredilerinizi tek kredide toplamanız durumunda aylık ödeme miktarınız şuan ki toplam ödemenize oranla düşecektir diye tahmin ediyorum. Tek kredi olarak ödeyeceğiniz için muhtemelen ikinci krediye de onay vereceklerdir. Tabi bunun için kredi skorunuzun yeterli seviye olması ve aylık toplam taksit miktarının belirli seviyeyi geçmemesi gerekiyor. (Bu seviye genelde maaşın %50’ini geçmemesi olarak belirtilir.)

   Yukarıda da söylediğim gibi, maaş bankanızla bu konuyu konuşarak borç kapatma kredisinden yararlanmak istediğinizi dile getirebilirsiniz. En kesin cevabı onlar verecektir size.

 3. Arzu dedi ki:

  Ben asgari ücret ile çalışıyorum. Sadece kredi kartı kullanıyorum. Kart ödemelerimi geciktirmiyorum. Maaşıma göre en fazla ne kadar gelir belgesiz kredi kullanabilirim?

  1. Merhabalar Arzu Hanım,

   Bankalar kendi maaş müşterisi olanlar için özel olarak hazır kredi limitleri ve kampanyaları uygulayabilmektedir. Mobil bankacılık üzerinden hazır kredinizin olup olmadığını inceleyebilirsiniz. Veya müşteri hizmetlerini arayarak bilgi edinebilirsiniz. Kredi skorunuz yüksekse belirli bir miktara kadar belgesiz olarak kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca Ne Kadar Kredi Çekebilirim sayfası üzerinden maaşa göre alabileceğiniz kredi miktarını görebilirsiniz.

 4. Ahmet kekeç dedi ki:

  Benim bu yazıdan anladığım şey, belgesiz kredi alabilmek için aylık belirli bir gelirin olacak ve kredi skorunda normal seviyelerde seyredecek. Bankalarda haklı. Çünkü kredi borcu ödenmeyince hiçbir yaptırım uygulayamıyorlar neredeyse. Sonra borçları varlık şirketlerine devrediyorlar. Teşekkürler bilgi için.

  1. Merhabalar Ahmet Bey,

   Bu konu hakkında ki merakları gidermek ve kesin sonuçlara yaklaşmak açısında yaptığımız detaylı bir inceleme yazısıydı. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz. 🙂