Halkbank Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır? (Anında)

Halkbank Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır? (Anında)

Halkbank hesap bakiyesi öğrenme işlemi için bir çok alternatif yol bulunmaktadır. Bu yolları sitemizin bu bölümünden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Önemli: Sayfamızın sonunda anında bildirim açma ayarları hakkında da bilgiler yer almaktadır. Hesabınıza para girişi veya hesabınızdan para çıkışı olduğu zaman telefonunuza bildirim gönderilmektedir.

SMS ile Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hesap bakiyesi öğrenme işlemi için bir çok yol bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanı SMS ile anında bakiye öğrenme işlemidir.

SMS ile öğrenme işlemi için telefonunuzun mesajlar bölümüne giriş yapınız. BAKIYE yazıp vadesiz hesabınızın bağlı olduğu kartınızın son 4 rakamını yazarak 3401’e mesaj gönderebilirsiniz. SMS ile öğrenememe durumunda internet şubesine giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki başlıktan resimli olarak bakiye bilgilerinizi görebilirsiniz.

Banka kartınız yanınızda olmasa bile ATM’den para çekebileceğinizi biliyor muydunuz? Halkbank Kartsız Para Çekme/Yatırma bölümünden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İnternet Şubesi Üzerinden Bakiye Öğrenme Nasıl Yapılır?

Halkbank’a ait bütün vadesiz veya vadeli hesaplarınızda ki bakiyeleri görebilmek için bir kaç adım bulunmaktadır. Halkbank’ta sadece 1 adet vadesiz hesabınız varsa internet şubesine giriş yaptıktan sonra ana ekranda bakiye bilgileriniz yazmaktadır. Birden fazla hesabınız varsa aşağıdaki adımları gerçekleştirerek hangi hesabınızda ne kadar paranın olduğunu görebilirsiniz.

İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra giriş ekranında bulunan bakiye bölümüne tıklayarak bütün hesaplarınızın olduğu sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu şekilde bütün vadeli, vadesiz veya yatırım hesaplarınızda ne kadar bakiye olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Diğer Yollar ile Bakiye Sorgulaması Yapabilirsiniz

  • Halkbank Bank24 ATM’leri üzerinden de kartınızı hazneye yerleştirerek bakiye hesap bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
  • Bunun yanı sıra Halkbank müşteri hizmetlerine bağlanarak da bakiye bilgilerinizi öğrenmeniz mümkündür.

Diğer bankaların ATM’leri üzerinden bakiye sorgulama işlemi yapmanız durumunda işlem başına 0,27 TL tutarında bir kesinti olacaktır. Bu işlem Halkbank ATM’lerinde ücretsiz olarak yapılabilmektedir.

Halkbank Bildirim Ayarları (Önemli)

Halkbank mobil bankacılık üzerinden bildirimlerini açmanız durumunda hesabınıza para girişi veya çıkışı olduğunda otomatik olarak telefonunuza bildirim gelmektedir.

Bu sayede bakiyenizi öğrenmek için SMS göndermek zorunda kalmazsınız. Yapmanız gereken şey mobil bankacılığa girerek profil bölümünden bildirim ayarlarını açmak olacaktır. Bu bölümde hesabınıza para girişi veya çıkışı olduğunda bildirim almak isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz.

Bilmediğiniz Banka Hesabınız Var Mı? (E-Devlet)

Geçmişte açtığınız ve unuttuğunuz bir banka hesabınızın olup olmadığını e-devlet üzerinden görebilmeniz mümkündür bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Burada ki e-devlet’in BDDK sayfasına giriş yapınız.
  • “Şimdi Kimlik Doğrula” butonuna tıklayarak giriş yapınız.
  • Buradaki okudum ve onayladım çentiğini işaretleyip “Devam” butonuna tıklayınız.
  • Devam dedikten sonra hangi banka da hesabınızın olduğunu görebilirsiniz.
  • Aşağıdaki video üzerinden de adımları izleyebilirsiniz.

Banka İle İlgili Diğer Konular:

“Halkbank Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır? (Anında)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

Halkbank Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır? (Anında)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

Bu yazımız için şuanda hiçbir soru sorulmamış veya yorum yapılmamış. İlk soruyu sorabilir veya ilk yorumu yukarıdaki bölümden yazabilirsiniz.