Ana SayfaBanka ÜrünleriHalkbank Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır? (Anında)

Halkbank Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır? (Anında)

Halkbank Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır? (Anında)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Halkbank hesap bakiyesi sorgulama işleminde birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerin detayları, sayfamızın ilgili bölümünde verilmiştir. Halkbank müşterileri, aşağıdaki bölümlerden hesap bakiyelerini sorgulamak için en uygun yöntemi seçebilirler.

Önemli: Sayfamızın sonunda “anında bildirim alma özelliğini açma” ayarları hakkında da bilgiler yer almaktadır. Hesabınıza para girişi veya hesabınızdan para çıkışı olduğu zaman telefonunuza bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz.

Diğer Banka ATM’lerinden Halkbank Bakiyesi Sorgulama

Halkbank ATM’leri üzerinden Halkbank hesap kartınızla veya kredi kartınızla bakiye sorgulama işlemini ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Halkbank hesap kartınız ile diğer banka ATM’lerinden yapacağınız bakiye sorgulama işleminde işlem başına 0,27 TL tutar alınmaktadır.

Ayrıca diğer banka ATM’lerinden yapacağınız kredi kartı borç sorgulama ve kredi kartı limit sorgulama işlemleri içinde 0,27 TL kesinti yapılmaktadır.

İnternet Şubesi Üzerinden Bakiye Öğrenme Nasıl Yapılır?

Halkbank’a ait bütün vadesiz veya vadeli hesaplarınızda ki bakiyeleri görebilmek için bir kaç adım bulunmaktadır. Halkbank’ta sadece 1 adet vadesiz hesabınız varsa internet şubesine giriş yaptıktan sonra ana ekranda bakiye bilgileriniz yazmaktadır. Birden fazla hesabınız varsa aşağıdaki adımları gerçekleştirerek hangi hesabınızda ne kadar paranın olduğunu görebilirsiniz.

İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra giriş ekranında bulunan bakiye bölümüne tıklayarak bütün hesaplarınızın olduğu sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu şekilde bütün vadeli, vadesiz veya yatırım hesaplarınızda ne kadar bakiye olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Diğer Yollar ile Bakiye Sorgulaması Yapabilirsiniz

 • Halkbank Bank24 ATM’leri üzerinden de kartınızı hazneye yerleştirerek bakiye hesap bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
 • Bunun yanı sıra Halkbank müşteri hizmetlerine bağlanarak da bakiye bilgilerinizi öğrenmeniz mümkündür.

Diğer bankaların ATM’leri üzerinden bakiye sorgulama işlemi yapmanız durumunda işlem başına 0,27 TL tutarında bir kesinti olacaktır. Bu işlem Halkbank ATM’lerinde ücretsiz olarak yapılabilmektedir.

Halkbank SMS ile Hesap Bakiyesi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Hesap hesap bakiyesi öğrenme işlemi için bir çok yol bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanı SMS ile anında bakiye öğrenme işlemidir.

SMS ile öğrenme işlemi için telefonunuzun mesajlar bölümüne giriş yapınız. BAKIYE yazıp vadesiz hesabınızın bağlı olduğu kartınızın son 4 rakamını yazarak 3401’e mesaj gönderebilirsiniz. SMS ile öğrenememe durumunda internet şubesine giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki başlıktan görsel olarak bakiye bilgilerinizi görebilirsiniz.

Banka kartınız yanınızda olmasa bile ATM’den para çekebileceğinizi biliyor muydunuz? Halkbank Kartsız Para Çekme/Yatırma bölümünden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hesabına Para Girişi Olduğunda Bildirim Al (Önemli)

Halkbank mobil bankacılık üzerinden bildirimlerini açmanız durumunda hesabınıza para girişi veya çıkışı olduğunda otomatik olarak telefonunuza bildirim gelmektedir.

Halkbank Mobil veya internet şubesine giriniz ve “E-Posta/SMS Talimatları” bölümünden “Hesaba Gelen” seçeneğini tıklayınız.

Bu sayede bakiyenizi öğrenmek için SMS göndermek zorunda kalmazsınız. Bu bölümde hesabınıza para girişi olduğunda bildirim almak isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz.

Bilmediğiniz Banka Hesabınız Var Mı? (E-Devlet)

Geçmişte açtığınız ve unuttuğunuz bir banka hesabınızın olup olmadığını e-devlet üzerinden görebilmeniz mümkündür bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Burada ki e-devlet’in BDDK sayfasına giriş yapınız.
 • “Şimdi Kimlik Doğrula” butonuna tıklayarak giriş yapınız.
 • Buradaki okudum ve onayladım çentiğini işaretleyip “Devam” butonuna tıklayınız.
 • Devam dedikten sonra hangi banka da hesabınızın olduğunu görebilirsiniz.
 • Aşağıdaki video üzerinden de adımları izleyebilirsiniz.

Halkbank hesap bakiyesi sorgulama işlemi hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki bölümden bizlere gönderebilirsiniz.

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“Halkbank Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır? (Anında)” üzerine 10 yorum

  • Mehmet Bey, bakiye sorgulama işlemini yazımızda ki adımları takip ederek yapabilmeniz mümkün.

   Yanıtla
 1. Halkbank dijital şifre kimlik kartı ile alamıyorum. Herhangi bir kartım da yok. Hesap ve bakiye bilgilerimi nasıl öğrenebilirim?

  Yanıtla
  • Merhaba Sinan Bey, Halkbank internet sitesi üzerinden şifre yenileme işlemi için kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Yine de Halkbank Müşteri Hizmetleri üzerinden canlı görüşme sağlayarak detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

   Yanıtla
  • Merhabalar Hanım, sayfamızda bakiyenizi sorgulayabilmeniz için bir çok alternatif sunduk. Bu yollardan herhangi birini uygulayarak bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Teşekkürler.

   Yanıtla
  • Merhabalar Rasim Bey, hesabınızda ne kadar para olduğunu öğrenmek için “BAKIYE yazıp vadesiz hesabınızın bağlı olduğu kartınızın son 4 rakamını yazarak 3401’e mesaj gönderebilirsiniz.”

   Yanıtla
  • Sms olarak yolladım ama bir sorun oluştu başka nasıl örene bilirim?

   Yanıtla