Halkbank Ek Hesap 2021 (Açık Hesap Faiz Oranı ve Detaylar)

Halkbank ek hesap; 2021 güncel faiz oranları, hesaplama , hesap açma/kapatma ve diğer bütün detaylarla ilgili bilgilere bu sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Halkbank Ek Hesap 2021 (Açık Hesap Faiz Oranı ve Detaylar)

Halkbank Açık Hesap Nedir?

Açık Para, vadesiz TL hesabınızda para olmasa bile harcama yapabileceğiniz bir kredi türüdür. Açık hesapta faiz oranı günlük olarak işlemektedir. Açık hesaplar; ek hesap, kredili mevduat hesabı (KMH) veya eksi hesap olarak da adlandırılabilmektedir.

Vadesiz hesabınızla yapabildiğiniz bütün işlemlerinizi ek hesabınızla da yapabilirsiniz. Fatura ödemeleri, nakit çekme, otomatik ödeme talimatları, EFT, havale gibi bütün işlemlerinizi bu kredi ürünü ile yapabilirsiniz. Aşağıdaki başlıklardan ek hesap ile ilgili bütün detaylara ulaşabilirsiniz. Sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Halkbank Ek Hesap Faiz Oranı ve Avantajları?

Halkbank ek hesap(açık hesap) faiz oranı 24 Eylül 2021 tarihinde %1,98‘dir. Açık hesap gecikme faizi ise %2,28‘dur. Açık hesaba ait diğer özellikleri aşağıdaki gibidir.

  • Açık hesabınızdan istediğiniz an nakit çekebilirsiniz, hakeza hava ve EFT işlemlerinizi de kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Bank24 ATM’lerinden dilediğiniz anda nakit çekebilirsiniz.
  • Halihazırda kredi kartı veya kredi borcunuz varsa bunlara ait borç ödemelerinizi ek hesabınızdaki limiti kullanarak yapabilirsiniz.
  • Ek hesap faizleri günlük olarak hesaplanmaktadır. Örneğin bugün ek hesabınızdan nakit kullandığınızı ve bir gün sonra bu borcu ödediğinizi varsayarsak, toplamda 1 günlük faiz ödersiniz.

Kredili bakiye için faiz hesabınızın eksiye geçtiği dönem boyunca günlük olarak hesaplanır ve talebinize bağlı olarak aylık veya üç aylık dönem sonlarında hesabınıza yansıtılır. (halkbank)

Halkbank Açık Hesap(Ek Hesap) Hesaplama / 24 Eylül 2021

Kullanılan MiktarVade (Gün)Toplam Geri Ödeme
100 TL15 gün101,52 TL
100 TL30 gün102,32 TL
300 TL15 gün303,12 TL
300 TL30 gün307,74 TL
500 TL15 gün505,34 TL
500 TL30 gün511,62 TL
1.000 TL15 gün1.011,12 TL
1.000 TL30 gün1.023,73 TL
2.000 TL15 gün2.023,24 TL
2.000 TL30 gün2.047,64 TL
5.000 TL15 gün5.059,23 TL
5.000 TL30 gün5.118,73 TL

Halkbank’ın sunduğu 14 farklı tüketici kredisine ait faiz oranı, hesaplama ve başvuru detaylarına Halkbank İhtiyaç Kredisi bölümünden ulaşabilirsiniz.

Halkbank Açık Hesap Nasıl Açılır?

Haklbank mobil üzerinden hesap başvuru yapmak için öncelikle uygulamaya giriş yapınız. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın sol üst bölümünde bulunan menüler bölümüne tıklayınız. Sonrasında açılan sayfadan aşağıdaki ekranda olduğu gibi Hesaplar bölümüne giriş yapınız.

Halkbank ek hesap açma ve faiz oranı 2021

Hesaplar bölümüne giriş yaptığınız zaman sizi yeni bir menü karşılayacak. Burada Açık Hesap İşlemleri kısmına gelerek tıklayın.

Halkbank açık hesap açma ve hesaplama

Açık Hesap işlemlerine giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir menüye aktarılacaksınız. Burada Açık Hesap Başvurusu seçeneğini tıklayınız.

Halkbank açık hesap faiz oranı, Halkbank ek hesap başvuru aşamaları ve 2021 detayları

Başvuru sayfasında talep ettiğiniz ek hesap limiti ve aylık gelir miktarınız hakkında ki bilgilerinizi giriniz. Sonrasında aşağıda bulunan devam butonuna basınız. Artık son aşamada girmiş olduğunuz bilgileri kontrol ederek onayla butonuna basarak ek hesap başvurusu yapmış olursunuz. Başvurunuz banka tarafından değerlendirmeye alınır. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa banka tarafından bilgilendirilirsiniz. Yada yukarıda bulunan görseldeki Başvuru Sorgulama butonuna alanına gelerek başvurunuzun akıbetini öğrenebilirsiniz. Ayrıca Halkbank internet sitesi üzerinden ve müşteri hizmetleri üzerinden de ek hesap başvurusu yapabilirsiniz.

SMS ile Başvuru İçin: Telefonunuzun mesajlar bölümüne AÇIK HESAP Boşluk TC Kimlik Numarası boşluk aylık gelir miktarı boşluk ve talep edilen ek hesap limitini yazıp 3452’ye SMS gönderebilirsiniz.

Açık Hesap Nasıl Kapatılır?

Açık hesap kapatma işlemi için öncelikle eksi hesabınıza ait bütün borçlarınızın ödenmiş olması gerekmektedir. Açık hesabınızda ki bütün borçların ödenmesi içinde vadesiz TL hesabınıza para girişi olması gerekmektedir. Hesabınızda ki bütün borçların ödenmesi durumunda Halkbank Müşteri Hizmetleri üzerinden hesap kapatma işleminizi yapabilirsiniz.

Halkbank Ek Hesap Borcu Nasıl Ödenir?

Ek hesap borcunuzu ödemek için ekstra bir işlem yapmanız gerekmiyor. Ek hesabınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınıza para girişi olduğu zaman otomatik olarak ek hesabınızda ki borçlarınız ödeniyor. Borcun gecikmesi durumunda %2,19‘luk gecikme faizi uygulanmaktadır.

Ek Hesap Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Sayfamızın girişinde de dile getirdiğimiz gibi ek hesaplar bankaların kredili ürünleridir. Yani ödenmemesi durumunda banka tarafından yaptırım uygulanmaktadır. Bunu yanı sıra ödemelerin gecikmesi durumunda %2,19 gecikme faizi uygulanmaktadır.

Kredi kartı ve kredi ödemelerinin gecikmesi durumunda oluşan kredi notu düşüklüğü ek hesap ödemelerinin gecikmesinde de yaşanmaktadır. Yani ödemelerinizin gecikmesi kredi skorunuzu kötü etkiler. Bu kredi puanı düşüklüğü ise ileride kredi veya kredi kartı başvurularınızın olumsuz etkilenmesine neden olur.

Sayfamızda yer alan Halkbank ek hesap faiz oranları ve diğer bilgiler bankanın resmi internet sitesi(halkbank.com.tr) üzerinden alınmıştır. Konu ile ilgili sormak istediklerinizi bizlere aşağıdaki yorumlar bölümünden gönderebilirsiniz.

Bankanın Diğer Yazıları:

“Halkbank Ek Hesap 2021 (Açık Hesap Faiz Oranı ve Detaylar)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

Halkbank Ek Hesap 2021 (Açık Hesap Faiz Oranı ve Detaylar)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

Bu yazımız için şuanda hiçbir soru sorulmamış veya yorum yapılmamış. İlk soruyu sorabilir veya ilk yorumu yukarıdaki bölümden yazabilirsiniz.