Ana SayfaBanka ÜrünleriHalkbank Vadeli/Vadesiz Hesap Açma (Görsel Anlatım)

Halkbank Vadeli/Vadesiz Hesap Açma (Görsel Anlatım)

Halkbank Vadeli/Vadesiz Hesap Açma (Görsel Anlatım)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Halkbank hesap açma işleminin iki yolu bulunmaktadır. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız birazdan göstereceğimiz adımları takip ederek vadeli veya vadesiz hesap açabilirsiniz. İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız müşteri hizmetleri üzerinden de hesap açma işlemi yapabilirsiniz.

Konuyla ilgili hem resimli hem de videolu anlatımları bu sayfamızda bulabilirsiniz. Hesap açma adımlarıyla ilgili sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden hesappara.com editörlerine yazabilirsiniz.

Bilgilendirme: İlk defa hesap açma işlemi internet üzerinden yapılabilmektedir. Halkbank’tan ilk defa bir hesap açmak istiyorsanız Halkbank internet sitesi üzerinden Müşteri Olmak İstiyorum sayfasına giderek gerekli adımları takip etmeniz yeterlidir. Halkbank’ta bir hesabınız varsa aşağıdaki adımlarla yeni vadesiz TL, döviz, altın veya bunların vadeli türlerini açabilirsiniz.

Halkbank Vadesiz Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet şubesi üzerinden hesap açmak için Halkbank mobil uygulamasına giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sol üst kısımda bulunan menüler ikonuna tıklayın.

Mobil şube uygulamanız yoksa Google Play Store veya App Store sayfalarından bankanın uygulamasını indiriniz. (İndirme bağlantılarını sayfamızın sonunda bulabilirsiniz.)

Açılan ekran da hesaplar bölümüne tıklayınız. (Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi.)

Halkbank hesap açma ilk adım 2023

Hesaplar bölümüne tıkladıktan sonra açılan yeni ekrandan hesaplarım bölümüne tıklatınız. (Aşağıdaki görseldeki gibi)

halkbank hesap açma işlemi ikinci adım 2023 mobil bankacılık

Hesaplarım bölümüne girdikten sonra var olan hesaplarınız listeli bir şekilde karşınıza çıkmaktadır. Ekranın alt bölümüne inerek “Hesap Açılışları” butonuna tıklayınız.

halkbank mobil bankacılık hesap açma işlemi

Hesap açılışları menüsüne tıkladıktan sonra hangi türden bir hesap açmak istediğinizi buradan seçerek ilerleyebilirsiniz. Vadesiz hesap açmak istiyorsanız “Vadesiz Hesap Açılışları” butonuna tıklayınız.

Halkbank hesap açma işlemi son adımın ekran görüntüsü

Vadesiz hesap açılışını seçerek dilediğiniz döviz cinsinden hesap açma sayfasına yönlendirilirsiniz. Aşağıdaki ekranda görmüş olduğunuz gibi döviz cinsi seçiminizi yapabilirsiniz.

halkbank vadesiz TL veya döviz hesabı açma ekranı 2023

Para birimini seçtikten sonra ekranın alt bölümünde bulunan devam butonuna tıklayarak hesabınızı aktif edebilirsiniz. Vadeli hesap açma aşamaları da aynıdır. Halkbank Altın Hesabı Açma sayfası üzerinden vadesiz, birikim veya vadeli altın hesabı açma adımlarını resimli olarak görebilirsiniz. Aşağıdaki başlıklarda vadeli hesap açma adımlarını ve faiz oranlarını görebilirsiniz.

Halkbank Vadeli Hesap Açma Adımları Nelerdir? (Videolu)

Halkbank vadeli hesap açma işlemi de bir vadesiz hesap açılışı il aynı şekilde yapılmaktadır. Hesap açılışları butonuna tıkladıktan sonra “Vadeli Hesap Açılışları” kısmına tıklamanız gerekiyor.

Burada yatırım yapmak istediğiniz tutarı, vadeyi ve diğer özellikleri belirledikten sonra hesap açma işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Vadeli hesap açılışını aşağıdaki videodan izleyebilir, güncel faiz oranlarına Halkbank Mevduat Faiz Oranları sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Halkbank Müşteri Hizmetleri Üzerinden Hesap Açma

İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız müşteri hizmetleri üzerinden de vadeli veya vadesiz hesap açma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetleri üzerinden hesap açma işlemi için şu adımları takip edebilirsiniz;

 • halkbank.com.tr‘ye giriş yapınız ve aşağı doğru inerek ekranın sağ alt köşesinde bulunan “Canlı Yardım” butonuna tıklayınız.
 • Açılan sayfadan “Mevduat Hesabı Açmak İstiyorum” butonuna tıklayınız.
 • Sonrasında kişisel bilgilerinizi girerek hesap açabilirsiniz.

Veya Halkbank müşteri hizmetlerine direk bağlanma sayfamızdaki adımları uygulayarak saniyeler içinde temsilciye bağlanıp hesabınızı buradan da açtırabilirsiniz.

Halkbank hesap açma adımları hakkında sormak istediklerinizi bizlere aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz.

Halkbank Mobil Uygulama İndirme Adresleri:

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“Halkbank Vadeli/Vadesiz Hesap Açma (Görsel Anlatım)” üzerine 6 yorum

 1. Hesap açma EMEKLİ MAAŞIMI taşımak diğer banka borçlarımı kapatmak istiyorum

  Yanıtla
  • Halkbank ve diğer bütün bankalarda hesap açma işlemi ücretsizdir. Vadeli, vadesiz, döviz hesabı veya altın hesabını internet şubesi üzerinden ücretsiz olarak saniyeler içerisinde açabilirsiniz.

   Yanıtla
  • Merhabalar, Halkbank internet bankacılığı kullanıyorsanız, sayfamızda belirttiğimiz adımları takip ederek hesap açabilirsiniz. Halkbank müşterisi değilseniz ve ilk defa banka hesabı açtıracaksanız banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.

   Yanıtla