Halkbank Kartını internet Alışverişine Açma 2021 (Videolu Anlatım)

Halkbank banka kartını internet alışverişine açma işlemini adım adım yapabileceğiniz bir anlatım gerçekleştirdik.

Halkbank Kartını internet Alışverişine Açma 2021 (Videolu Anlatım)

Bildiğiniz gibi internet üzerinden alışveriş yapma işlemleri her geçen gün daha da artmaktadır. Bizde Halkbank; Bank24, Parafast ve Paraf Debit kartlarının e-ticaret alışverişine açılma adımlarını resimli ve videolu olarak anlattık. İnternet alışverişine açmanın 3 yolu bulunuyor. İnternet şubesi, müşteri hizmetleri ve SMS ile açma.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun(BDDK)  20.10.2016 tarih ve 7052 sayılı kararı gereği, bireysel kredi kartları, banka kartları ve ek kartların internet harcaması yapabilmesi için kart sahiplerinden onay alınması gerekmektedir. 

Halkbank Mobil Üzerinden Banka Kartını İnternet Alışverişine Açma

  • Halkbank mobil uygulamaya giriş yapınız. Sonrasında sol üst köşede bulunan menülere tıklayınız. Açılan menüden “Kartlar” bölümüne tıklayınız.
Halkbank Mobil Üzerinden Banka Kartını İnternet Alışverişine Açma 2021
Birinci Adım

Kartlar bölümüne tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi “Banka Kartları” butonuna tıklayınız.

Halkbank internet alışverişine açma ikinci adım 2021
ikinci adım

Banka kartları bölümüne tıkladıktan sonra aşağıdaki ekrandan hangi kartı internet alışverişine açmak istiyorsanız o kartınızı seçiniz.

Halkbank internet alışverişine açma üçüncü adım 2021
Üçüncü adım

Kartınızı seçtikten sonra aşağıdaki ekranda işaretlediğimiz gibi “Banka Kartı Kullanım Ayarları” butonuna tıklayınız.

Halkbank internet alışverişine açma dördüncü adım 2021
Dördüncü adım

Kullanım ayarlarına tıkladıktan sonra yurt içi ve yurt dışı internet sitelerinden alışverişe açma butonları sizi karşılayacak. Bu butonları açarak güncelle butonuna tıklayınız. Açılan yeni sayfada ise onayla butonuna tıklayarak internet alışverişine açmış olursunuz.

Halkbank internet alışverişine açma beşinci adım 2021
Beşinci adım

E-ticarete açma adımlarını videolu olarak hızlı bir şekilde izlemek için yazımızın sonundaki videoya göz atabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden İnternet Alışverişine Açma Adımları (Canlı Yardım)

Halkbank banka kartınızı internet alışverişine açmanın bir diğer yolu ise müşteri hizmetlerine bağlanmak veya canlı yardım sayfasına girmektedir.

Müşteri hizmetleri üzerinden internet onayı vermek için 0 850 222 0 400 numarasını arayınız. Kart işlemleri menüsünden veya müşteri temsilcisine bağlanarak internet alışverişine açabilirsiniz.

Canlı yardım sayfası üzerinden açmak için halkbank.com.tr adresine giriniz. Ekranın sağ alt köşesinde duran “Canlı Yardım” butonuna tıklayın. Sonrasında “Teknik Bir Yardım Alacağım” butonuna tıklayınız. Akabinde müşteri bilgilerinizi girdikten sonra müşteri temsilcisine bağlanırsınız. Müşteri temsilcisi konu hakkında gerekli işlemler hakkında detaylı bilgiler verecektir. Telefonla bağlanma detayları için Halkbank müşteri hizmetlerine direk bağlanma bölümüne giderek videolu olarak bilgi alabilirsiniz.

Halkbank Kartını SMS ile İnternet Alışverişine Açma Adımları

Paraf kartınızı internet alışverişine açmanın bir diğer pratik yolu ise SMS göndermektedir. SMS ile yapacağınız bu işlem için tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz.

İşlem için telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek ‘ONAY’ yazıp 3404’e mesaj göndermeniz yeterlidir. SMS ile internet alışverişine açma konusunda sorun yaşarsanız yukarıdaki belirttiğimiz yolları deneyiniz.

Güvenliğiniz İçin İnternette Sanal Kart Kullanın!

Alışverişlerinizi daha çok internet üzerinden yapıyorsanız kart güvenliğinizi korumanız gerekmektedir. Bu yüzden sanal kart oluşturarak internet alışverişi yapmanız daha sağlıklıdır.

Sanal Kar Nedir?

Paraf kartınıza bağlı ve fiziki olmayan, internet üzerinden hızlı ve kolayca alışveriş yapabileceğiniz bir kart türüdür.

Sanal kartınızı açtıktan sonra kartınızın limiti sıfır olarak aktif olur. Alışveriş yapmadan önce internet şubesine girerek sanal kart limitinizi belirleyebilirsiniz. Alışveriş işleminden sonra tekrar internet şubesine girerek yükseltmiş olduğunuz limiti güvenli bir seviyeye indirebilirsiniz. (Halkbank İnternet Şubesi>Kredi Kartı>Sanal Kart>Limit Değişikliği)

Halkbank banka kartını internet alışverişine açma adımları bu şekildeydi. Konu hakkında ki sorularınızı bizlere aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz. Hesappara editörleri en kısa süre içerisinde sorunuza dönüş yapacaktır.

“Halkbank Kartını internet Alışverişine Açma 2021 (Videolu Anlatım)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

Halkbank Kartını internet Alışverişine Açma 2021 (Videolu Anlatım)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

Bu yazımız için şuanda hiçbir soru sorulmamış veya yorum yapılmamış. İlk soruyu sorabilir veya ilk yorumu yukarıdaki bölümden yazabilirsiniz.