Ana SayfaKredi KartlarıHalkbank Kartını İnternete Açma (SMS ve İnternetten)

Halkbank Kartını İnternete Açma (SMS ve İnternetten)

Halkbank Kartını İnternete Açma (SMS ve İnternetten)
Mehmet Hakan Kayıkçı

Mehmet Hakan Kayıkçı

Merhaba sevgili Halkbank müşterileri. Sitemizdeki bu kısımda Halkbank kartını internete açma (SMS ve İnternetten) adımlarını aktardık. İnternet alışverişine açma işlemini ekran görüntüleri ve videolu anlatım şeklinde sizlere sunduk.

Bank24, Parafast, Paraf Debit, Paraf Kredi Kartı ve diğer kartları internet alışverişine açmanın 3 yolu bulunmaktadır;

 • Halkbank İnternet şubesi
 • Halkbank müşteri hizmetleri
 • Halkbank SMS bankacılığı

Halkbank Kartı SMS ile İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

SMS ile Halkbank kartını internete açmak için telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek ‘INTERNET‘ boşluk bırakın kartınızın son 6 numarasını yazın ve 3404‘e mesaj gönderin.

SMS ile yapacağınız bu işlem için tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz. Yani kullanmış olduğunuz tarifenizde SMS haklarınız varsa orada ki haklarınızdan eksilir.

Bilgilendirme: SMS ile yapılan bu işlemde alışverişe kapatma seçeneği bulunmuyor. Aşağıdaki başlıkta ekran görüntüleri ile anlatmış olduğumuz kart onayı verme işleminde dilediğiniz kartı açabilir, dilediğiniz kartı internet alışverişine kapatabilirsiniz.

İnternet Şubesinden Halkbank Kartını İnternete Açma

Halkbank mobil uygulamaya giriş yapınız. Sonrasında sol üst köşede bulunan menülere tıklayınız. Açılan menüden “Kartlar” bölümüne tıklayınız.

Halkbank Mobil Üzerinden Banka Kartını İnternet Alışverişine Açma 2023
Birinci Adım

Kartlar bölümüne tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi “Banka Kartları” butonuna tıklayınız.

Halkbank kartını internete açma; banka kartları
ikinci adım

Banka kartları bölümüne tıkladıktan sonra aşağıdaki ekrandan hangi kartı internet alışverişine açmak istiyorsanız o kartınızı seçiniz.

Halkbank kartını internete açılacak kart seçimi
Üçüncü adım

Kartınızı seçtikten sonra aşağıdaki ekranda işaretlediğimiz gibi “Banka Kartı Kullanım Ayarları” butonuna tıklayınız.

Halkbank internet alışverişine açma kart kullanım ayarları
Dördüncü adım

Kullanım ayarlarına tıkladıktan sonra yurt içi ve yurt dışı internet sitelerinden alışverişe açma butonları sizi karşılayacak. Bu butonları açık konuma getirerek güncelle butonuna tıklayınız. Açılan yeni sayfada ise onayla butonuna tıklayarak internet alışverişine açmış olursunuz.

Halkbank internet alışverişine açma ve kapatma butonları
Beşinci adım

E-ticarete açma adımlarını videolu olarak hızlı bir şekilde incelemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bunları Biliyor Musunuz?

Müşteri Hizmetleri Üzerinden İnternet Alışverişine Açma Adımları (Canlı Yardım)

Halkbank banka kartınızı internet alışverişine açmanın bir diğer yolu ise müşteri hizmetlerine bağlanmak veya canlı yardım sayfasına girmektedir.

Müşteri hizmetleri üzerinden internet onayı vermek için 0 850 222 0 400 numarasını arayınız. Kart işlemleri menüsünden veya müşteri temsilcisine bağlanarak internet alışverişine açabilirsiniz.

Canlı yardım sayfası üzerinden açmak için halkbank.com.tr adresine giriniz. Ekranın sağ alt köşesinde duran “Canlı Yardım” butonuna tıklayın. Sonrasında “Teknik Bir Yardım Alacağım” butonuna tıklayınız. Akabinde müşteri bilgilerinizi girdikten sonra müşteri temsilcisine bağlanırsınız. Müşteri temsilcisi konu hakkında gerekli işlemler hakkında detaylı bilgiler verecektir. Telefonla bağlanma detayları için Halkbank müşteri hizmetlerine direk bağlanma bölümüne giderek videolu olarak bilgi alabilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun(BDDK)  20.10.2016 tarih ve 7052 sayılı kararı gereği, bireysel kredi kartları, banka kartları ve ek kartların internet harcaması yapabilmesi için kart sahiplerinden onay alınması gerekmektedir. 

(Halkbank)

Güvenliğiniz İçin İnternette Sanal Kart Kullanın!

Alışverişlerinizi daha çok internet üzerinden yapıyorsanız kart güvenliğinizi korumanız gerekmektedir. Bu yüzden sanal kart oluşturarak internet alışverişi yapmanız daha sağlıklıdır.

Sanal Kar Nedir?

Paraf kartınıza bağlı ve fiziki olmayan, internet üzerinden hızlı ve kolayca alışveriş yapabileceğiniz bir kart türüdür.

Sanal kartınızı açtıktan sonra kartınızın limiti sıfır olarak aktif olur. Alışveriş yapmadan önce internet şubesine girerek sanal kart limitinizi belirleyebilirsiniz. Alışveriş işleminden sonra tekrar internet şubesine girerek yükseltmiş olduğunuz limiti güvenli bir seviyeye indirebilirsiniz. (Halkbank İnternet Şubesi>Kredi Kartı>Sanal Kart>Limit Değişikliği)

Halkbank banka kartını internete açma adımları bu şekildeydi. Konu hakkında ki sorularınızı bizlere aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz. Hesappara editörleri en kısa süre içerisinde sorunuza dönüş yapacaktır.

Mehmet Hakan Kayıkçı

Merhaba ben Hakan. Banka kartları ve kredi kartları üzerine sizler için araştırmalar yapmaktayım. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile kredi kartları hakkında makaleler oluşturmaktayım. Banka ve kredi kartları ile ilgili güncel ve doğru bilgilere profilimde ki sayfadan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

“Halkbank Kartını İnternete Açma (SMS ve İnternetten)” üzerine 4 yorum

  • Merhaba Zeynep hanım, sayfamızda ki adımları takip ederek kartınızı alışverişe açabilirsiniz.

   Yanıtla
 1. Sanal internet alışveriş kartı sadece PARAF kartlar icinmi acilabiliyor. Bank24 için açılabilir mi.

  Yanıtla
  • Halkbank’ ait bütün kredi kartları ve banka kartları için geçelidir. Sayfamızda açma ve kapatma adımlarını bulabilirsiniz.

   Yanıtla