İnternetten İş Bankası Hesap Açma (Vadeli, Vadesiz, Altın vs.)

Sayfamızda İş Bankasından hesap açma işlemi için yapacağınız bütün adımlar yer almaktadır.

İnternetten İş Bankası Hesap Açma (Vadeli, Vadesiz, Altın vs.)

İş Bankası müşterisi olmayanlar bankadan yeni bir hesap açma işlemini internet üzerinden dakikalar içerisinde gerçekleştirebilir.

Banka müşterisi olup da farklı hesap(vadeli, altın, döviz vs) açmak isteyenler için resimli olarak hesap açma adımlarını başlıklar halinde anlattık. Ayrıca internet şubesi şifre alma adımları ile ilgili detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İş Bankası Hesabı Nasıl Açılır? (İlk Defa Açanlar)

İş Bankası müşterisi değilseniz ve bu bankadan bir hesap açmak istiyorsanız artık şubeye gitmenize gerek kalmıyor. Şubeye gitmeden bir banka hesabı açmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • Öncelikle İşCep uygulamasını telefonunuza indiriniz.
  • Uygulamaları Android İşCep veya App Store İşCep üzerinden indirebilirsiniz.
  • Uygulamanızı indirdikten sonra giriş yaparak “Müşteri Olmak İstiyorum” butonuna tıklayınız.
  • Akabinde kişisel bilgilerinizi gireceğiniz bir başvuru formu karşınıza çıkacaktır. Bu formu doldurarak başvurunuzu gönderin.
  • Formu gönderdikten sonra İş Bankası Müşteri hizmetleri ile görüntülü olarak bir görüşme başlatın.
  • Görüşme esnasında kimlik kartınız yanınızda bulunsun.
  • Görüntülü başvuru aşamasından sonra başvurunuz banka tarafından alınır ve gerekli evrakları imzalamanız için banka tarafından adresinize bir adet kurye gönderilir.
  • İmzalama işlemini de gerçekleştirdikten sonra hesabınız açılır.

Hesap açma işleminde müşteri temsilcisi ile görüşmelerinizi haftanın her günü 09:00 – 22:00 saatleri arasında yapabilirsiniz. İş Bankasında zaten bir hesabım var ama ben ekstra yeni vadesiz, vadeli, döviz veya altın hesabı açmak istiyorum diyorsanız aşağıdaki başlıklarımızı inceleyebilirsiniz.

İş Bankası Vadesiz Hesap Nasıl Açılır? (Resimli)

İş Bankası mobil uygulamasına giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki bulunan menüler işaretine tıklayınız.

Halkbank Hesap Açma 2021 ilk adım 2021

Menülere giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde de işaretlediğimiz gibi Hesaplar bölümüne tıklayınız.

Halkbank Hesap Açma 2021 ikinci adımı Hesaplar bölümü

Hesaplar bölümüne giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi yeşil kutu içerisine aldığımız “Yeni Hesap Aç” butonuna tıklayınız.

Hesap açma sayfasına yönlendirildiğinizde sayfanın en üst bölümünde bulunan “Vadesiz Hesap” butonuna tıklayınız ve sonrasında “Devam” butonuna tıklayınız.

Son aşamada artık hesabı hangi para birimi ile açmak istediğinizi, hesabın açılacağı banka şubesini ve diğer bilgileri yazarak “Devam” butonuna basarak hesabınızı açabilirsiniz.

İş Bankası Döviz Hesabı (Dolar, Euro vs) Nasıl Açılır?

Yukarıdaki adımlarının en sonuna gelindiğinde hesabınızı açmadan hemen önce “Para Birimi” bölümüne tıklayarak yabancı para birimleriyle de vadesiz hesap açabilirsiniz.

İş Bankası Vadeli Hesap Açma Adımları Nelerdir?

  • İş Bankası Mobil Bankacılığa giriş yapınız.
  • Giriş yaptıktan sonra menüler bölümüne tıklayınız.
  • Menüler bölümünde “Hesaplar” bölümüne tıklayarak giriniz.
  • “Yeni Hesap Aç” seçeneğine tıklayarak “Vadeli Hesap” seçeneğine tıklayınız.
  • Bu aşamada karşınıza 4 farklı vadeli hesap türünü çıkacak.
  • Hangi hesabı açmak istiyorsanız onun üzerine tıklayınız.
  • Akabinde para birimizi seçip gerekli bilgileri girerek İş Bankası vadeli hesap açabilirsiniz.

İş Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın hesabı açma işlemi de yukarıda ki vadeli ve vadesiz hesap açılışları ile aynı adımlar üzerinden yapılabilmektedir.

  • İşCep uygulamasına girdikten sonra Menülerden Hesaplar bölümüne tıklayınız.
  • Buradan Yeni Hesap Aç seçeneğini seçerek Altın seçeneğine tıklayıp “Devam” butonuna basınız.
  • Altın hesabınızın bağlı olacağı banka şubesini seçerek “Devam” butonuna basınız ve sonrasında Onayla diyerek altın hesabınızı açabilirsiniz.

Aşağıdaki video üzerinden altın alım-satım adımlarını izleyebilirsiniz.

İş Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma Adımları:

İş Bankası internet bankacılığı şifrenizi unuttuysanız şifrenizi yenilemeniz için bir kaç basit adım bulunuyor. Yapmanız gereken mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Yeni Şifre Alın” seçeneğine tıklamaktır. Yönlendirildiğiniz sayfada telefon numaranızı girmeniz istenecektir. Gireceğiniz telefon numaranız banka sistemine kayıtlı olan numara olmalıdır.

Telefon numaranızı girdikten sonra devam tuşuna basınız. Sonrasında gönderilen onay kodunu ekrana giriniz. Son aşamada ise hesap kartınıza ait şifrenin ilk iki rakamını giriniz. Artık yeni şifrenizi belirleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Şifre yenileme işlemi bu kadar.

İş Bankası hesap açma işlemleri hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki bölümden bizlere gönderebilirsiniz. Editörlerimiz en kısa süre içerisinde tarafınıza konuyla ilgili dönüş sağlayacaktır.

Sıkça Sorulanlar:

İş Bankasında Hangi Para Birimleri İle Hesap Açılabilir?

İş Bankası internet şubesi üzerinden; TL, Dolar, Euro, Sterlin, Avustralya Doları, Danimarka Kronu, İsveç Kronu,  İsviçre Frangı, Japon Yeni, Kanada Doları, Kuveyt Dinarı, Norveç Kronu ve Suudi Arabistan Riyali para birimleri ile vadesiz hesap açabilirsiniz.

İş Bankası Hesap Açmak Ücretli Mi?

İş Bankası internet şubesi üzerinden hesap açmak için herhangi bir ücret kesintisizi yapılmamaktadır.

Altın Hesabımdaki Birikimi Fiziki Altın Olarak Alabilir Miyim?

Hesabınızda da biriktirdiğiniz altınlarınız fiziki altın olarak alamazsınız. Altın hesaplarıyla altınlarınızın çalınma veya kaybolma riskinin önüne geçebilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Nasıl Açılır?

Ek hesap açmak için Mobil Uygulama › Menüler › Hesaplar › Yeni Hesap Aç › Ek Hesap adımlarını takip etmeniz yeterlidir. Hesap açma adımları ve diğer detaylar için İş Bankası Ek Hesap bölümüne gidebilirsiniz.

İş Bankası Okul Ek Hesap Nedir?

Çocuğunuzun eğitim harcamalarını yapabileceğiniz, vadesiz TL hesabınıza bağlı bir ek hesap limitidir. Yemek, servis, okul harcamaları gibi giderler için kullanabilirsiniz. Mobil Uygulama › Menüler › Hesaplar › Yeni Hesap Aç › Okul Ek Hesap adımları üzerinden hesap açabilirsiniz.

İş Bankası İle İlgili Diğer Yazılarımız:

“İnternetten İş Bankası Hesap Açma (Vadeli, Vadesiz, Altın vs.)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

İnternetten İş Bankası Hesap Açma (Vadeli, Vadesiz, Altın vs.)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

  1. Hüseyin Taşkın dedi ki:

    Sayın Bay/Bayan,
    Avustralya’da yaşamaktayım. Bankanıza yurt dışından TL mevduat hesabı açıp emeklilik girdisini açacağım bankanızdaki hesaba aktarmak istiyorum.
    Avustralya’dan sözünü ettiğim hesabı açabilir miyim? Açılabiliyorsa yöntemini açıklar mısınız?
    Saygılar.

    1. Merhaba Hüseyin Bey,

      Belirtmiş olduğunuz sorunun cevabını +90 850 724 0 724 numarasını arayarak öğrenmenizi tavsiye ederim. Vermiş olduğum numara iş bankasına ait müşteri hizmetleri numarasıdır. Konu hakkında bilgi sahibi olmadığım için sizi yanlış yönlendirmek veya size yanlış bir bilgi aktarmak istemem. Teşekkürler.

  2. Anonim dedi ki:

    İnternet bankacılığından (iş
    Cep) ten vadesiz hesabımı vadeliye nasıl çevirebilirim

    1. Merhabalar, Vadesiz hesabınızı vadeli hesaba çeviremezsiniz. İşCep uygulamasına giriniz Hesaplar>Yeni Hesap Aç>Vadeli Hesap adımlarını izleyerek yeni bir hesap amanız gerekiyor. Akabinde vadesiz hesabınızdaki birikiminizi vadeli hesaba aktaracaksınız.