İş Bankası Ek Hesap 2021 (Açma/Kapatma, Faiz Hesaplama)

İş Bankası Ek Hesap 2021 (Açma/Kapatma, Faiz Hesaplama)

İş Bankası Ek Hesap Nedir?

Ek hesap, vadesiz Türk Lirası hesabınıza tanımlanan ve dilediğiniz zaman harcama yapabileceğiniz bir hesap türüdür. Kredili Mevduat Hesabı(KMH) ismiyle de bilinmektedir. Vadesiz hesabınıza tanımlanan ek hesabınızdan; faturalarınızı ödeyebilir, nakit çekebilir veya online alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi ürünü olduğu için günlük olarak belirli bir faiz üzerinden işlem görmektedir. Bu sayfamızda İş Bankası ek hesap açma, kapatma, faiz oranı hesaplama ve diğer bütün detaylar hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Nasıl Açılır?

İş Bankası Ek hesap açma işlemi için bir kaç adım bulunmaktadır. Bu adımları aşağıdaki görselleri takip ederek veya sayfamızın sonunda ki videomuzu izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

 • Öncelikle İşCep uygulamasına giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra ekranın en altında ki menü ikonun tıklayınız.
 • Buraya tıkladıktan sonra açılan menüden Hesaplar bölümüne tıklayarak bir sonraki sayfaya geçiniz.
İş Bankası Ek Hesap Açma Adımları 2021

Hesaplar bölümüne girdikten sonra Yeni Hesap Aç butonuna tıklayın ve Açılan sayfada Ek Hesap kısmına giriş yapınız.

İş Bankası Ek Hesap Açma Adımları ikinci kısım 2021

Bu aşamalardan sonra ek hesap limiti, aylık gelir ve faiz ödeme günleri gibi bilgileri girmeniz istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra başvur butonuna tıklayarak İş Bankası ek hesap açma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Sizin için örnek olarak yaptığımız hesap açma videosunu yazımızın sonuna ekledik. Ek olarak altın hesabı ve vadeli hesap açma detaylarına İş Bankası Hesap Açma sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Nasıl Kapatılır?

Ek hesap kapatma talebinde bulunmadan önce hesabınıza ait borcunuzun kalmaması gerekiyor. Yani hesabınızın artıda olması durumunda kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Kapatma işlemini müşteri hizmetlerine ulaşarak veya banka şubeleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Kapatma İşlemi 3 Şekilde Yapılabilir:

 • İşCep › Krediler › Ek Hesaplarım › Kapatma
 • İnternet Şubesi › Kredilerim › Ek Hesap › Kapatma
 • ATM › Ana Menü › Diğer İşlemler › Başvurular › Hesap Kapat › Ek Hesap

Müşteri, Kredili Mevduat Hesabı Sözleşmesini, en az 1 ay önceden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcı aracılığı ile bildirimde bulunmak suretiyle dilediği zamanda ücret ödemeksizin ve herhangi bir gerekçe göstermeksizin sona erdirme hakkına sahiptir.isbank.com.tr

İş Bankası Ek Hesap Faiz Oranı ve Hesaplama / 24 Eylül 2021

Şuanda güncel iş bankası ek hesap faiz oranı aylık %1,98‘dir. Gecikme faiz oranı ise %2,28‘dir. Aşağıdaki tablo üzerinden güncel ek hesap taksitlerini görebilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Hesaplama (Vade 30 Gün olarak alınmıştır):

Kullanılan LimitÖdenecek Toplam Borç
200 TL204,81 TL
300 TL307,24 TL
400 TL409,49 TL
500 TL511,91 TL
600 TL614,31 TL
700 TL716,59 TL
1.000 TL1.023,68 TL
1.500 TL1.535,58 TL
2.000 TL2.047,48 TL
3.000 TL3.071,32 TL
4.000 TL4.095,11 TL
5.000 TL5.118,92 TL
10.000 TL10.237,59 TL

Diğer Bankaların Ek Hesap Kampanyaları:

İş Bankası Taksitli Ek Hesap Nedir? (12 Ay Vade)

 • Taksitli ek hesaplar, standart ek hesaplardan daha uzun vadeli olarak kullanılabilmektedir.
 • Taksitli ek hesap limitinizdeki krediyi 2 ile 12 aya kadar vadeli olarak kullanabilirsiniz.
 • Başvuru işlemini İşCep uygulaması üzerinden anında yapabilirsiniz.
 • Taksitli ek hesaba ait aylık güncel faiz oranı %1,98‘dir.
 • İhtiyaç kredilerinde ödenen dosya masrafı, tahsis ücreti veya komisyon gibi ekstra masraflar ödemeden kullanabilirsiniz.
 • Taksitli ek hesap başvurusu İşCep › Menü › Başvurular › Ek Hesap › Taksitli Ek Hesap adımlarını takip edebilirsiniz.
 • Taksitli ek hesap kullanabilmeniz için standart bir ek hesabınızın olması gerekiyor.
 • Taksitli ek hesaplar ve standart ek hesaplar 500 TL ile 10.000 TL arasında açılabilmektedir.
 • İnternet bankacılığı kullanmadan başvuru için İş Bankası Bankamatik Diğer İşlemler › Başvurular › Hesap Aç › Taksitli Ek Hesap adımlarını takip ederek hesabınızı oluşturabilirsiniz.

İş Bankası Okul Ek Hesabı Nedir?

Çocuğunuzun eğitimi sizin için her şeyden önemli ve okul yıllarının en iyi şekilde geçmesi için elinizden geleni yapıyorsunuz. İş Bankası da bu konuda hayatınızı birazda olsa kolaylaştırmak için; eğitim, yemek, servis ücretleri gibi ödemelerinizi otomatik olarak ödeyebileceğiniz bir ek hesap kampanyası oluşturmuştur.

Ödeme günlerinde hesabınızda yeterli bakiye olmasa bile Okul Ek Hesabınızdan otomatik olarak ödeme gerçekleştirilebilir. Okul Ek Hesabı başvurunuzu İşCep üzerinden Menü › Hesaplar › Yeni Hesap Aç › Okul Ek Hesap bölümünden anında yapabilirsiniz.

Ek Hesap Hakkında Sıkça Sorulanlar:

İş Bankası Taksitli Ek Hesap Limiti Nasıl Artırılır?

Kullanmış olduğunuz ek hesabınıza ait limit yetersiz geliyorsa limit artırma başvurunuzu İşCep üzerinden İşCep’ten Krediler › Ek Hesap › Limit Artışı adımlarını takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesi kullanmıyorsanız İş Bankası müşteri hizmetleri üzerinde de talepte bulunabilirsiniz.

Şubeye Gitmeden Ek Hesabı Kapatabilir Miyim?

Ek hesabınıza ait bütün borçların ödenmesi durumunda şubeye gitmeden internet şubesi üzerinden veya ATM üzerinden hesabınızı kapatabilirsiniz. Kapatma adımlarına yazımızın detaylarında yer verdik.

Ek Hesap Borcu Nasıl Ödenir?

Vadesiz hesabınıza para girişi olduğunda ek hesabınıza ait bir borcunuz varsa otomatik olarak borcunuz banka tarafından kapatılmaktadır. Yani hesabınız eksideyse hesabınıza giren miktar ile evvela ek hesap borcunuz ödenir.

Ek Hesap Faizi Nasıl İşliyor?

Standart ek hesabınızdan kullandığınız gün kadar faiz ödersiniz. Örneğin 100 TL’lik bir harcama yaparak 3 gün sonra bu borcu kapatırsanız 3 günlük faiz ödersiniz. Bu yüzden ek hesap borcu ne kadar erken kapatılırsa o kadar az faiz işler.

İş Bankası ek hesap açma, kapatma, faiz oranı veya diğer detayları hakkında ki sorularınızı bizlere aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz. hesappara.com editörlerimiz en kısa süre içerisinde sorunuzu cevaplandıracaktır.

Bankanın Diğer Yazıları:

“İş Bankası Ek Hesap 2021 (Açma/Kapatma, Faiz Hesaplama)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap 2021 (Açma/Kapatma, Faiz Hesaplama)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

Bu yazımız için şuanda hiçbir soru sorulmamış veya yorum yapılmamış. İlk soruyu sorabilir veya ilk yorumu yukarıdaki bölümden yazabilirsiniz.