İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti 2021 (Limitler)

İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti 2021 (Limitler)

İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

İş Bankası ATM’leri üzerinden günlük para çekme limiti 2021 yılında 5.000 TL’dir. En az çekebileceğiniz para miktarı ise 100 TL’dir. Bu limit sadece banka kartınız ile yaptığınız işlemler için geçerlidir.

KareKod veya Bluetooth ile ATM’den para çekme limiti ise 3.000 TL’dir. Kartlı ve kartsız para çekme limitleri günlük toplam da 8.000 TL olmaktadır. Günlük para çekme limitleri saat 00:00’dan sonra yeniden aktif olmaktadır. Yani 00:00’dan sonra para çekme işlemi yapabilirsiniz.

Dolar ve Euro Çekme Limiti Ne Kadar?

Döviz ödemesi yapabilen İş Bankası ATM’leri üzerinden kartınız ile günlük 800 Dolar ve Euro çekebilirsiniz. Çekmek istediğiniz para birimi İngiliz Sterlini ise 800 dolara denk gelen miktarda para çekme işlemi yapabilirsiniz. Döviz çekme alt limitleri ise ​100 USD, 50 EUR, 20 GBP’dir.

Bilgi: Kartsız olarak TC kimlik numarası ile hesaba para yatırma limiti ise günlük 18.000 TL’dir.

Ticari Hesapların Para Çekme Limitleri Ne Kadar?

Ticari hesapların İş Bankası ATM’si üzerinden kart ile günlük ücretsiz para çekme limiti de yine 5.000 TL’dir. Kartsız para çekme limiti ise 2.000 TL’dir.

Cebe Gönderilen Para çekme Limitleri Ne Kadar?

Cebe havale ile tarafınıza belirli bir hesaptan para gönderilmesi durumunda günlük 500 TL haftalık 1.000 TL ve aylık 1.500 TL para transferi işlemi yapılabilmektedir.

Dilerseniz vadesiz hesabınıza tanımlanan ek hesabınızdan da 12 aya kadar vadeli olarak para çekebilirsiniz. Bütün detaylar için İş Bankası Ek Hesap bölümüne gidebilirsiniz.

İş Bankası Kartsız QR ile Para Çekme Nasıl Yapılır?

QR kod ile para çekme işlemi için İşCep uygulamasını kullanıyor olmanız gerek. İşCep uygulamasına giriş yaparak ekranın altında bulunan menüler bölümüne tıklayınız.

Çıkan ekrandaki “Bankamatik Para Çek/Yatır” butonuna tıklayınız. Sonrasında Para Çek seçeneğine tıklayınız. Hangi hesaptan para çekmek istediğinizi seçip, çekmek istediğiniz miktarı da yazarak “Devam” butonuna basınız. Sonrasında telefonunuzun açılan kamerasını ATM üzerinde bulunan QR koduna gösteriniz. Bu şekilde bankamatikten kartsız olarak para çekme işlemini tamamlayabilirsiniz. Aşağıdaki video üzerinden adımları izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

“İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti 2021 (Limitler)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti 2021 (Limitler)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

 1. Osman Erdoğan dedi ki:

  Aynı gün içerisinde ikinci defa çekilen 5000 TL için masraf ne kadar?

  1. Merhabalar, 5.000 TL üzerinde para çekme işlemlerinde;

   Türkiye Bireysel Kartları: 7.67TL
   Türkiye Ticari Kartları: 6.87TL
   KKTC Bireysel Kartları: 7.85TL
   KKTC Ticari Kartları: 7.85TL

 2. M. Nejat Aksel dedi ki:

  Bankamatik kartı ile ATM den 5000 Tl çekmek istediğimde günlük para çekme limitini aştınız uyarısı alıyorum. Para çekilemiyor, 3.500,00 TL ödüyor.

  1. İş Bankası Resmi internet sitesi üzerinden verilen bilgilere göre; kart ile günlük para çekme limiti 5 Bin TL. Kartsız olarak (qr kod ile) para çekme limiti 3.000 TL’dir. Müşteri hizmetleri üzerinden konu hakkında bilgi edinmenizi öneririm.

 3. Ahmet dedi ki:

  Bankamatikten günlük en fazla dolar olarak hem kartla hem de kartsiz toplamda ne kadar cekebilirim

  1. Merhaba Ahmet Bey, İş Bankası ATM’leri üzerinden günlük en fazla 800 USD, 800 EUR , 800 USD karşılığı GBP(sterlin) para çekebilirsiniz. İş Bankası resmi internet sitesinden edindiğimiz bilgiye göre kartsız olarak döviz çekimi ile ilgili herhangi bir limit belirtilmemiştir.

 4. Sabri Demir dedi ki:

  Fast günlük para gönderme limiti nekadardır

  1. Merhaba Sabri Bey, tek seferde en fazla 1.000 TL gönderebilirsiniz. Fakat gün içinde birden fazla para transferi yapabilirsiniz.

 5. Nihat Kaçar dedi ki:

  Emekli maaş müşterisiyim ATM DEN Günlük ne kadar para çekebilirim

  1. Merhabalar Nihat bey. Maaş kartınızla ATM’den günlük para çekme limiti 5 Bin TL’dir. QR kod veya Bluetooth ile günlük en fazla 3 Bin TL para çekebilirsiniz.