Ana SayfaBanka Ürünleriİş Bankası Günlük Para Çekme Limiti (Kartlı ve Kartsız)

İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti (Kartlı ve Kartsız)

İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti (Kartlı ve Kartsız)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Bu sayfamızda İş Bankası para çekme limiti hakkında ki bütün güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Kartlı, kartsız (QR), Dolar ve Euro çekme limitleri ve diğerleri.

İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

İş Bankası ATM’leri üzerinden günlük para çekme limiti 2023 yılında 20.000 TL‘dir. Para çekme işlemi 5.000 TL’ye kadar ücretsizdir. 5.000 TL’nin üzerinde ki çekimlerde asgari 7.67 TL ve çekilen tutarın %1,75’i kadar işlem ücreti alınmaktadır. En az çekebileceğiniz para miktarı ise 10 TL’dir. Bu limit sadece banka kartınız ile yaptığınız işlemler için geçerlidir.

KareKod veya Bluetooth ile ATM’den para çekme limiti ise 5.000 TL‘dir. Kartlı ve kartsız para çekme limitleri günlük toplam da 25.000 TL olmaktadır. Günlük para çekme limitleri saat 00:00’dan sonra yeniden aktif olmaktadır. Yani 00:00’dan sonra yeni para çekme işlemi yapabilirsiniz.

İş Bankası Dolar ve Euro Çekme Limiti Ne Kadar?

Döviz ödemesi yapabilen İş Bankası ATM’leri üzerinden kartınız ile günlük 800 Dolar ve Euro çekebilirsiniz. Çekmek istediğiniz para birimi İngiliz Sterlini ise 800 dolara denk gelen miktarda para çekme işlemi yapabilirsiniz. Döviz çekme alt limitleri ise ​100 USD, 50 EUR, 20 GBP’dir.

Bilgi: Kartsız olarak TC kimlik numarası ile hesaba para yatırma limiti ise günlük 18.000 TL’dir.

Ticari Hesapların Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Ticari hesapların İş Bankası ATM’si üzerinden kart ile günlük ücretsiz para çekme limiti de yine 20.000 TL’dir. Bireysel müşterilerde olduğu gibi 5.000 TL’nin üzerinde ki çekimlerde her çekim işleminden sonra asgari 7.67 TL + çekilen tutarın %1,75’i kadar ücret tahsil edilecektir.

Cebe Havale Limitleri Ne Kadar?

Cebe havale ile tarafınıza ait hesaptan para gönderilmesi durumunda;

 • Günlük 2 kereye mahsus olmak üzere toplamda 5.000 TL
 • Haftalık 4 kereye mahsus olmak üzere toplamda 10.000 TL
 • Aylık 4 kereye mahsus olmak üzere toplamda 15.000 TL para transferi işlemi yapılabilmektedir.

Dilerseniz vadesiz hesabınıza tanımlanan ek hesabınızdan da 12 aya kadar vadeli olarak para çekebilirsiniz. Bütün detaylar için İş Bankası Ek Hesap bölümüne gidebilirsiniz.

İş Bankası Para Yatırma ve Transfer Limitleri:

İşlemÜst Limit
Havale600 Bin TL
EFT600 Bin TL
Cebe HavaleGünlük: 5.000 TL Haftalık: 10.000 TL, Aylık: 15.000 TL
Döviz Alış Satış Limiti300 Bin USD
Şans Oyunlarına Para Yatırma100 Bin TL
Siri ile Havale İşlemi500 TL (İşlem başı)
Kimlik Bilgileri ile Kartsız Para Yatırma18 Bin TL
Kartlı Para Yatırma İşlemi500 Bin TL
Kartlı Döviz Para Yatırma3.000 USD/UER, 1.000 GBP
Bağış​10 Bin TL

İş Bankası Kartsız QR ile Para Çekme Nasıl Yapılır?

QR kod ile para çekme işlemi için İşCep uygulamasını kullanıyor olmanız gerek. İşCep uygulamasına giriş yaparak ekranın altında bulunan menüler bölümüne tıklayınız.

Çıkan ekrandaki “Bankamatik Para Çek/Yatır” butonuna tıklayınız. Sonrasında Para Çek seçeneğine tıklayınız. Hangi hesaptan para çekmek istediğinizi seçip, çekmek istediğiniz miktarı da yazarak “Devam” butonuna basınız. Sonrasında telefonunuzun açılan kamerasını ATM üzerinde bulunan QR koduna gösteriniz. Bu şekilde bankamatikten kartsız olarak para çekme işlemini tamamlayabilirsiniz. Aşağıdaki video üzerinden adımları izleyebilirsiniz.

İş Bankası ATM günlük para çekme limiti ve yatırma işlemleri ile ilgili sorularınızı aşağıdaki bölümden bizlere gönderebilirsiniz. Sorunuza en kısa süre içerisinde dönüş sağlanacaktır.

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti (Kartlı ve Kartsız)” üzerine 23 yorum

 1. Aynı gün içerisinde ATM den ücretsiz kart ile 5000 tl.ve kartsız 5000 tl. para çekebilirmiyim.

  Yanıtla
 2. Merhaba, iş Bankası eşim maaşını sizden alıyor. Maaş çekme limitini maaş oranında artırsanız daha iyi olur bence iki kere uğraşmayız.

  Yanıtla
  • Limit üzerinde para çekme işleminde ekstra kesinti uygulanmaktadır. Uygulanacak kesinti miktarı parayı çekmeden önce ekranda size gösterilir ve onay vermeniz istenir.

   Yanıtla
  • Yazımızda da belirttiğimiz üzere kartla para çekme limiti 5.000 TL, kartsız olarak para çekme limiti 3.500 TL’dir. Bu limitler günlüktür.

   Yanıtla
 3. Selam yani kısacası bir günde 5000 tl 800 dolar ve 800 euro çekebiliyoruz doğru mudur?

  Yanıtla
  • Evet. Kartlı olarak döviz hesabınızdan para çekebileceğiniz limit 800 USD/EUR’dur.

   Yanıtla
   • Merhaba döviz yada TL olarak günlük para çekme limiti sınırını neden kaldırmıyorsunuz ?en azından pandemi döneminde…. Paramızı çekmek için 2-3 saat bekliyoruz

    Yanıtla
 4. Açıklamalarınızda asgari limitin 100 tl olduğunu söylüyorsunuz. Halbuki ben 10 tl yada 20 tl çekebiliyorum bu işte bir terslik yok mu sizce?

  Yanıtla
  • Merhaba Fikret Bey, dikkatiniz için teşekkür ediyorum. Editörümüz bir adet sıfırı fazla yazmış. 🙂 Şimdi düzelttik. Bol kazançlı günler diliyorum. İyi günler.

   Yanıtla
 5. iyi günler ithalat yapıcam 30.000 tl değerinde olucak türkiye iş bankası banka kartımla yapabilirmiyim limitler yetermi yoksa illa ticari hesapmı açmam gerekiyor?

  Yanıtla
  • Merhaba, bireysel bankacılık limitleri yazımızda detaylı olarak verilmiştir. Ticari hesap limitleri veya limit artırımı için banka ile görüşmenizi öneririm.

   Yanıtla
  • Merhabalar, 5.000 TL üzerinde para çekme işlemlerinde;

   Türkiye Bireysel Kartları: 7.67TL
   Türkiye Ticari Kartları: 6.87TL
   KKTC Bireysel Kartları: 7.85TL
   KKTC Ticari Kartları: 7.85TL

   Yanıtla
 6. Bankamatik kartı ile ATM den 5000 Tl çekmek istediğimde günlük para çekme limitini aştınız uyarısı alıyorum. Para çekilemiyor, 3.500,00 TL ödüyor.

  Yanıtla
  • İş Bankası Resmi internet sitesi üzerinden verilen bilgilere göre; kart ile günlük para çekme limiti 5 Bin TL. Kartsız olarak (qr kod ile) para çekme limiti 3.000 TL’dir. Müşteri hizmetleri üzerinden konu hakkında bilgi edinmenizi öneririm.

   Yanıtla
 7. Bankamatikten günlük en fazla dolar olarak hem kartla hem de kartsiz toplamda ne kadar cekebilirim

  Yanıtla
  • Merhaba Ahmet Bey, İş Bankası ATM’leri üzerinden günlük en fazla 800 USD, 800 EUR , 800 USD karşılığı GBP(sterlin) para çekebilirsiniz. İş Bankası resmi internet sitesinden edindiğimiz bilgiye göre kartsız olarak döviz çekimi ile ilgili herhangi bir limit belirtilmemiştir.

   Yanıtla
  • Merhaba Sabri Bey, tek seferde en fazla 1.000 TL gönderebilirsiniz. Fakat gün içinde birden fazla para transferi yapabilirsiniz.

   Yanıtla
  • Merhabalar Nihat bey. Maaş kartınızla ATM’den günlük para çekme limiti 5 Bin TL’dir. QR kod veya Bluetooth ile günlük en fazla 3 Bin TL para çekebilirsiniz.

   Yanıtla