Ana SayfaKredi Kartlarıİş Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma (Videolu)

İş Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma (Videolu)

İş Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma (Videolu)
Ebru Kızılcık

Ebru Kızılcık

Geçtiğimiz dönemlerde BDDK’nın almış olduğu karar neticesinde artık banka kartları ve kredi kartları internet alışverişine kapalı bir şekilde kullanıcıya teslim edilmektedir. İstisnasız olarak bütün bankalarda bu böyledir.

Bizde siz değerli hesappara.com ziyaretçileri için yapmış olduğumuz araştırma neticesinde internet alışverişine açma yollarını liste halinde yayınladık.

Bilgilendirme: Yazımızın sonunda internet üzerinden güvenli alışveriş yapmanız için bir önerimiz yer almaktadır. Bunu da okumanızı kesinlikle öneriyoruz.

İşCep Üzerinden İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki görselleri takip ederek e-ticarete açma veya kapatma işlemlerini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu adımları video şeklinde izlemek için yazımızın sonundaki videoyu izleyebilirsiniz. Öncelikle İşCep uygulamasına giriş yapınız. Sonrasında aşağıdaki görselde yeşil kutu içine alınan menüler bölümüne tıklayınız.

İş Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma Birinci adım

Menüler bölümüne tıkladıktan sonra Aşağıdaki görselde olduğu gibi kartlar bölümüne tıklayıp giriş yapınız.

İş Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma ikinci adım

Kartlar bölümüne girdikten sonra aşağıdaki ekran görüntüsü sizi karşılayacak. Burada aşağı inerek kart ayarları bölümünü bulunuz ve tıklayınız.

İş Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma üçüncü adım

Kart ayarlarına girdikten sonra aşağıdaki gibi ayarlar sekmesi açılacaktır. Burada ise Kullanım Tercihleri bölümüne tıklayınız.

İş Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma dördüncü adım

Kullanım tercihleri bölümüne girdikten sonra aşağıdaki Yurt İçi ve Yurt Dışı çentiklerini mavi olarak şekilde açın. İnternet alışverişine kapatmak içinde aynı şekilde bu çentikleri gri konuma getirmeniz yeterlidir. Bu adımları takip ederek İş Bankası kartınızı veya kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.

İş Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma beşinci adım

Aşağıdaki adımlardan maximum kredi kredi kartınızı ve internet alışverişine açabileceğiniz yolları da sıralı ve madde madde olarak yazdık.

SMS ile İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartı veya banka kartınızı internet alışverişine açmak için bir SMS atmanız yeterlidir. İnternet alışverişine açmak istediğiniz kartınız için yapmanız gereken işlemler;

Telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek SANALONAY yazıp boşluk bırakarak kartınızın son 6 rakamını yazdıktan sonra 4402’ye mesaj göndermeniz yeterlidir. Bu şekilde hem banka kartınızı hem de kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz. Aşağıdaki yollarla da açma ve kapatma işlemlerini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası İçin Yararlı Sayfalar:

İnternet Alışverişine Açma veya Kapatma İşleminin Diğer Alternatifleri

  1. Maximum Mobil: Uygulamaya giriş yaptıktan sonra Kartlarım › Kart Seçimi › Kart Ayarlarım › İşlem İzinleri adımlarını takip ederek kredi kartınızı e-ticarete açabilirsiniz.
  2. İnternet Şubesi: isbank.com.tr’den bireysel internet şubesine giriş yapınız. Sonrasında Kartlarım › Kart Ayarlarım › Kullanım Tercihlerim › Kart Seçimi › İnternetten Alışveriş adımlarını izleyerek kartınızı internetten alışverişe açabilirsiniz.
  3. Müşteri Hizmetleri: 0850 7240724 nolu müşteri hizmetlerini arayarak da kartınızı internete açabilirsiniz.
  4. İş Bankası şubelerine giderek de e-ticarete açma işlemini yapabilirsiniz.

İnternette Güvenli Alışveriş İçin Önemli Bir Öneri

İnternet üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerin daha güvenli bir şekilde olabilmesi için sanal kart kullanabilirsiniz. Sanal kartlar asıl kartlarınıza bağlı olan ve fiziki olarak varlığı bulunmayan kartlardır.

İnternet üzerinden yapılacak olan alışverişler için tasarlanan sanal kartlara mobil bankacılık veya internet şubesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Sanal kart sahipleri, internet üzerinden yapmış oldukları alışverişler için asıl kart numaralarını paylaşmak zorunda kalmıyor. Alışveriş yapmadan önce sanal kartınıza para aktarabilir ve bu limit dahilinde alışverişinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Sanal kartların güvenli olmasının en büyük nedeni sıfır limitli olmalarıdır. Yani oluşturduğunuz sanal kartlar sıfır limitli olarak açılır. Maximum kredi kartınıza bağlı olarak açtırmış olduğunuz sanal kartınız ile yaptığınız alışverişlerden puan kazanırsınız.

İş Bankası kredi kartını internet alışverişine açma adımları hakkında ki sorularınızı aşağıdaki bölümden bizlere sorabilirsiniz. Güvenli alışverişler dileriz.

Ebru Kızılcık

Merhabalar ben, Ebru. 1993 Ankara doğumluyum. Bir İnternet kullanıcı olarak sizler için en uygun ev interneti veya mobil internet kampanyalarını araştırıyorum. Bu sayede bütçenize en uygun internet paketini bulmanıza aracı oluyorum. İnternet paketleri ve kampanyaları ile ilgili bilgilere profilimdeki yazılardan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın