Kredi Notu Düşüklere Kredi 2021 (Kesin Çözümler, 0 Puanlılar ve Kara Liste)

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar var mı? Bu sorunun yanıtını sizler için araştırdık. Kesin çözüm yolları ile kredi alabileceğiniz yolları tek tek listeledik. Kredi puanlarının risk durumlarını inceledik.

Kredi Notu Düşüklere Kredi 2021 (Kesin Çözümler, 0 Puanlılar ve Kara Liste)

Sevgili ziyaretçilerimiz, bu sayfamızda kredi notu düşüklere kredi veren bankalar; sıfır puanlılar, çözümler, analizler ve farklı kredi bulma alternatifleri yer almaktadır. Bu konuda bir çok kaynak ve banka çalışanı ile görüşerek sizler için en yararlı olabilecek bilgileri bir araya getirdik.

Ayrıca sayfamızın sonunda yer alan başlıkta bankaların güncel kredi kampanyalarını bulabilirsiniz. Şuanda hangi banka düşük kredi notuna kredi veriyorsa oradan detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklüğü İle Kara Liste Birbirinden Farklıdır!

Kredi notu düşüklüğü, mevcut banka ödemelerinizin düzensiz olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda kredi çekme ihtimaliniz bulunmaktadır. (Aşağıdaki başlıklarda çözümleri anlattık.) Fakat kara listeye girdiğinizde kredi çekme ihtimaliniz bir hayli güç olmakta ve neredeyse imkansız bir hale gelmektedir.

Kara Liste Nedir?

Kara liste, bankalarda ki kredili ürünlere ait borçlarınızın(kredi kartı, kredi, ek hesap vs.) 90 günlük süre boyunca ödenmemesi sonucunda yasal takibe alınması ile başlar. Bu süre zarfından sonra banka müşterileri kara listeye alınmaktadır. Kara listeden çıkmak için ise borcunuzu ivedi bir şekilde ödeyip bitirmeniz ve borç ödendikten sonra 5 yıl gibi bir süre beklemeniz gerekmektedir.

Peki, Kara Listedeyken Kredi Çekmek İmkansız Mı?

Bu sorunun yanıtı hem evet hem de hayır olacak cevaplanabilir. Özellikle memurlar bu konuda daha avantajlı konumdalardır. İnternet üzerinde yapmış olduğumuz araştırma neticesinde icralık olan bir memurun maaş bankasından kredi kullanabildiğini gördük. Aşağıdaki ekran görüntüsü de bunun kanıtıdır.

Merhabalar ben 657’ye tabi bir memurum. Aylık 5.000 TL gelirim mevcut. 2017’de icralık oldum ve en son 12.06.2020 yılında icra mı kapattım. Bu süre zarfında maaş bankamda ki KMH(ek Hesap) hesabım hariç hiç bir kredili ürünüm bulunmamaktaydı. Bu durumdayken kredi almanın en önemli adımı banka ile yüz yüze görüşmekmiş. Banka ile yaptığım yüz yüze görüşme neticesinde 100 Bin TL ihtiyaç kredisi ve 19 Bin TL limitli bir kredi kartı tanımlandı.(Kullanıcı)

Kara Listede Olanlara Bir Kaç Öneri:

 • Yukarıda ki kanıtta da gördüğümüz üzere kara listede de olsanız kredi çekmeniz imkansız değildir.
 • Fakat bunun için öncelikle bütün borçlarınızı kapatmanız gerekiyor.
 • Bununla birlikte maaşınızı aldığınız bankadan bir KMH hesabı açmanız ve bu hesaba ait borçlarınızı zamanında ödemeniz gerekiyor.
 • Kredi başvurunuzu her ne suretle olursa olsun yüz yüze yapınız ve düşük miktarlar için yapınız.
 • Başvuru miktarınız her ne kadar düşükse kredi alma şansınızda o kadar artmaktadır.
 • İmkanınız varsa bankaya teminat veya kefil göstererek de kredi onayı alma ihtimalinizi yükseltebilirsiniz.
 • Kara listede de olsanız bankalar kendi inisiyatiflerini kullanarak kredi kullandırabilirler.
 • En önemli ve son önerimiz ise kesinlikle internet üzerinden birden fazla bankaya başvuru yapmamanızdır. (Kendi maaş bankanızla yüz yüze görüşerek kredi talebinizi iletin.)

Bilgi: Aylık belgelenebilir bir geliriniz yoksa, Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar bölümüne giderek yapmış olduğumuz araştırmaları ve banka listelerini inceleyebilirsiniz.

Sıfır Kredi Notu İle Kredi Çekebilir Miyim?

kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ve istedikleri puan aralıkları 2021
Tablo üzerinden kredi notu düşüklere kredi çıkma olanaklarını inceleyebilirsiniz.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar araştırmamızda bir çok kişinin “0 kredi notuna” sahip olduğunu gördük. Peki sıfır kredi notu ile kredi çekilebilir mi?

Öncelikle bilmeniz gerekiyor ki sıfır kredi notu sizin uzun zamandır hiç bir kredili banka ürünü kullanmamış olmanızdan kaynaklıdır. Bankalarda açtırmış olduğunuz vadesiz veya vadeli hesaplarınız kredi notuna etki etmez. Kredi notunuzun oluşması için kredi ürünler kullanmanız gerekiyor. (Kredi kartı, kredi, KMH vs)

Sıfır Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Kredi notu sıfır olanlar veya kredi notu oluşmayanlar kredi kullanabilir. Bu kişilerin kredi derinlikleri(geçmişleri) olmadığı için onay almaları biraz zor olabilir. Kredi onayı alabilmek için öncelikle bankaya aylık gelirinizi belgelemeniz ve gerekiyorsa teminat göstermeniz gerekmektedir.

 • Sıfır kredi notuna kredi almaktansa ilk etapta kredi başvurusu yapmanız daha mantıklıdır.
 • Özellikle maaşınızı aldığınız bankadan bir adet kredi kartı alabilir veya KMH(ek hesap) başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Bu ürünleri düzenli olarak kullanıp ve bunlara ait borçları düzenli olarak ödemeniz halinde bir kaç ay sonra kredi notunuz oluşur ve yükselmeye başlar.
 • Bu süreçten sonra yüksek miktarda kredi başvurusu yaparak kolaylıkla onay alabilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere İpotekli Kredi Veriliyor Mu? (Ev, Araba vs)

İpotekli krediler, bankaların gerekli görmeleri durumunda başvuru yapan kişiden istedikleri teminat anlamına gelmektedir. Bankalar bu teminatlar ile kendilerini garanti altına almak isterler. Kredi notu düşüklerin teminatlı olarak kredi kullanabilmeleri için bankaya herhangi bir taşınmazı rehin olarak göstermesi gerekiyor. Bu teminat listesi;

 • Konut
 • İş Yeri
 • Taşıt
 • İmarlı arsa
 • Tarla olarak listelenebilir.

Hangi Puanlardan Teminat İstenebilir?

 • 1-699: Kredi notunuz bu aralıkta ise en riskli durumdasınız demektir. Bu durumda kredi kullanabilmeniz için mevcutta olan ödemelerinizi düzene koymanız gerekiyor. Bununla birlikte bankaya teminat veya kefil göstermeniz gerekiyor.
 • 700-1099: Kredi notunuz bu puan aralığında ise bankaların gözünde az riskli konumdasınızdır. Kredi kullanabilmeniz için banka tarafından teminat veya kefil istenmesi muhtemeldir.
 • 1100-1499: Bu puan aralığında ki kişisel bankaların nazarında az riskli olarak kabul edilmektedir. Bu puana sahipseniz ve bankalar size kredi imkanı tanımıyorsa kefil veya ipotek ile kredi kullanma ihtimalinizi yükseltebilirsiniz.
 • İhtiyaç, taşıt ve konut kredisi alma şartlarını Kredi Notu Kaç Olmalı? sayfasında detaylı bir şekilde inceledik.

Kredi Notu Düşüklere Teminatla Kredi Veren Bankalar:

 1. Ziraat Bankası
 2. Halkbank
 3. Vakıfbank
 4. Şekerbank
 5. TEB
 6. Akbank
 7. İş Bankası
 8. Garanti BBVA
 9. HSBC
 10. Odeabank

Bu bankaların teminatlı kredi faizleri ve başvuru şartlarını incelemek için İpotekli Kredi Veren Bankalar sayfasına gidebilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Kefil İle Kredi Veren Bankalar:

Türkiye’deki hemen hemen her banka kefil kredi kredi imkanı tanımaktadır. Fakat kefil göstereceğiniz kişilerde belirli şartların bulunması gerekiyor.

Kefillerde Aranan Şartlar:

 • Kefil olarak gösterilecek kişinin kredi notunun yüksek olması gerekiyor. (En az 1.499 ve üzerinde olması idealdir.)
 • Kullanılacak kredi miktarını alabilecek bir gelire sahip olması ve SGK kaydının olması gerekiyor.
 • Kefil olarak göstereceğiniz kişinin medeni durumuna göre kredi eş izninin olması gerekmektedir.
 • Bankaların ihtiyaç duyması durumunda kefillerden farklı şartlarında karşılanması istenebilir.

Bu Yöntem İle Kredi Notunuzu Hemen Yükseltin!

 • Bir banka şubesine gidin ve bloke teminatlı olarak kredi kartı kullanmak istediğinizi beyan edin.
 • Bu bağlamda sizin için bir adet mevduat hesabı açılacaktır. (Açtığınız mevduat hesabına 1.000 TL yatırdığınızı düşünelim.)
 • Yatırmış olduğunuz 1.000 TL’yi bankaya teminat olarak göstererek bir adet kredi kartı başvurusu yapın.
 • Banka çalışanı, tarafınıza yapılmış herhangi bir yasal takibin olup olmadığını kontrol eder.
 • Hakkınızda açılmış herhangi bir yasal takip bulunmuyorsa eğer teminat olarak yatırmış olduğunuz paranın %80’ine kadar limiti olan bir kredi kartı tanımlar. (800 TL limitli.)
 • Artık bir kredi kartına sahipsiniz.

Bu şekilde kredi kartı almak ne işimize yarayacak?

Her banka kredi notu düşüklere kredi vermemektedir. Bu nedenle son çare olarak bu yolu denemenizde yarar var. Bu şekilde almış olduğunuz kredi kartınızı düzenli olarak kullanarak kredi notunuzu bir kaç ay sonra yükseltebilirsiniz. Kredi notunuz yükseldikten sonra bir çok banka size kredi olanağı tanıyacaktır. Uzun vadeli bir çözüm yolu olsa da ilerleyen zamanlar da kredi alma imkanınızı oldukça kolaylaştıracaktır.

Kredi Notu Düşüklere Düşük Miktarda Kredi Verilebiliyor

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar araştırmamızda vardığımız sonuçlardan birisi de düşük miktarda ki kredi başvurularıdır. Edindiğimiz bilgilere göre 10.000 TL ve altında ki krediler daha kolay bir şekilde onaylanabiliyor.

Bu yüzden bankalara başvuru yaparken bu limit dahilinde bir kredi talebinde bulunmanızı öneririz. Bunun yanı sıra başvurunuzu banka şubesine giderek yüz yüze yapmanızda yarar var. Eğer ihtiyacınız olan kredi miktarı düşükse, kredi yerine kredi kartı başvurusu yapmanız daha mantıklıdır.

Çünkü kredi kartı başvuruları, kredilere göre daha kolay bir şekilde onaylanabilmektedir. Kredi kartı almanız durumunda aylık ödemelerinizi düzenli yaparak kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz. Bu bağlamda, oluşturduğumuz Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar listemizden detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Kredi Notu Düşükler, Farklı Yollar İle Nasıl Nakit Bulabilir?

Nakit ihtiyaçlarınızı bankalar dışında karşılayabilmenizin bir kaç yolu bulunuyor. Biz her ne kadar bu yolları önermesek de bu konular hakkında da belirli araştırmalar gerçekleştirdik. Bu yöntemler şunlardır;

 1. Faturalı Üzerine Kredi: İnternet üzerinde bazı firmalar faturalı hat sahiplerine 10 Bin TL’ye kadar kredi imkanı tanımaktadır. Kredi vadesi 12 ile 18 ay arasında değişebilmektedir. Bu sistem hakkında ki detayları sizler için araştırdık. Detaylara Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır? bölümünden ulaşabilirsiniz.
 2. Senetle Para Veren Yerler: Sanal tefecilik olarak adlandırabileceğimiz bu sistem ile nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Fakat bu yöntem oldukça risklidir. Çünkü internet üzerinden bu şekilde dolandırılan bir çok insan bulunmaktadır. Bu yöntem ile kredi ihtiyacınızı karşılamanızı önermiyoruz. Yasal yollar ile araç sahibi olmak istiyorsanız Taksitle Araba Satan Galeriler bölümüne gidebilirsiniz.
 3. Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Sistemi: İcralık veya kara listede olan kişiler bu yöntemle de kredi kullanabilmektedirler. Kefilsiz ve sigortasız olarak kredi alabileceğiniz internet siteleri bulunmaktadır. Tabi yöntemde de oldukça fazla dolandırıcılık vakası bulunmaktadır. Bu sebeple nakit ihtiyacınızı bu yolla karşılamaya çalışmanızı önermiyoruz.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ve kredi kullanma olanakları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki bölümden bizlere sorabilirsiniz. Editörlerimiz en kısa süre içerisinde sorularınıza yanıt verecektir.

“Kredi Notu Düşüklere Kredi 2021 (Kesin Çözümler, 0 Puanlılar ve Kara Liste)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Kredi 2021 (Kesin Çözümler, 0 Puanlılar ve Kara Liste)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

Bu yazımız için şuanda hiçbir soru sorulmamış veya yorum yapılmamış. İlk soruyu sorabilir veya ilk yorumu yukarıdaki bölümden yazabilirsiniz.