Kredi Notu Düşüklere Kredi 2021 (Kesin Çözümler, 0 Puanlılar ve Kara Liste)

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar var mı? Bu sorunun yanıtını sizler için araştırdık. Kesin çözüm yolları ile kredi alabileceğiniz yolları tek tek listeledik. Kredi puanlarının risk durumlarını inceledik.

Kredi Notu Düşüklere Kredi 2021 (Kesin Çözümler, 0 Puanlılar ve Kara Liste)

Sevgili ziyaretçilerimiz, bu sayfamızda kredi notu düşüklere kredi veren bankalar; sıfır puanlılar, çözümler, analizler ve farklı kredi bulma alternatifleri yer almaktadır. Bu konuda bir çok kaynak ve banka çalışanı ile görüşerek sizler için en yararlı olabilecek bilgileri bir araya getirdik.

Ayrıca sayfamızın sonunda yer alan başlıkta bankaların güncel kredi kampanyalarını bulabilirsiniz. Şuanda hangi banka düşük kredi notuna kredi veriyorsa oradan detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklüğü İle Kara Liste Birbirinden Farklıdır!

Kredi notu düşüklüğü, mevcut banka ödemelerinizin düzensiz olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda kredi çekme ihtimaliniz bulunmaktadır. (Aşağıdaki başlıklarda çözümleri anlattık.) Fakat kara listeye girdiğinizde kredi çekme ihtimaliniz bir hayli güç olmakta ve neredeyse imkansız bir hale gelmektedir.

Kara Liste Nedir?

Kara liste, bankalarda ki kredili ürünlere ait borçlarınızın(kredi kartı, kredi, ek hesap vs.) 90 günlük süre boyunca ödenmemesi sonucunda yasal takibe alınması ile başlar. Bu süre zarfından sonra banka müşterileri kara listeye alınmaktadır. Kara listeden çıkmak için ise borcunuzu ivedi bir şekilde ödeyip bitirmeniz ve borç ödendikten sonra 5 yıl gibi bir süre beklemeniz gerekmektedir.

Peki, Kara Listedeyken Kredi Çekmek İmkansız Mı?

Bu sorunun yanıtı hem evet hem de hayır olacak cevaplanabilir. Özellikle memurlar bu konuda daha avantajlı konumdalardır. İnternet üzerinde yapmış olduğumuz araştırma neticesinde icralık olan bir memurun maaş bankasından kredi kullanabildiğini gördük. Aşağıdaki ekran görüntüsü de bunun kanıtıdır.

Merhabalar ben 657’ye tabi bir memurum. Aylık 5.000 TL gelirim mevcut. 2017’de icralık oldum ve en son 12.06.2020 yılında icra mı kapattım. Bu süre zarfında maaş bankamda ki KMH(ek Hesap) hesabım hariç hiç bir kredili ürünüm bulunmamaktaydı. Bu durumdayken kredi almanın en önemli adımı banka ile yüz yüze görüşmekmiş. Banka ile yaptığım yüz yüze görüşme neticesinde 100 Bin TL ihtiyaç kredisi ve 19 Bin TL limitli bir kredi kartı tanımlandı.(Kullanıcı)

Kara Listede Olanlara Bir Kaç Öneri:

 • Yukarıda ki kanıtta da gördüğümüz üzere kara listede de olsanız kredi çekmeniz imkansız değildir.
 • Fakat bunun için öncelikle bütün borçlarınızı kapatmanız gerekiyor.
 • Bununla birlikte maaşınızı aldığınız bankadan bir KMH hesabı açmanız ve bu hesaba ait borçlarınızı zamanında ödemeniz gerekiyor.
 • Kredi başvurunuzu her ne suretle olursa olsun yüz yüze yapınız ve düşük miktarlar için yapınız.
 • Başvuru miktarınız her ne kadar düşükse kredi alma şansınızda o kadar artmaktadır.
 • İmkanınız varsa bankaya teminat veya kefil göstererek de kredi onayı alma ihtimalinizi yükseltebilirsiniz.
 • Kara listede de olsanız bankalar kendi inisiyatiflerini kullanarak kredi kullandırabilirler.
 • En önemli ve son önerimiz ise kesinlikle internet üzerinden birden fazla bankaya başvuru yapmamanızdır. (Kendi maaş bankanızla yüz yüze görüşerek kredi talebinizi iletin.)

Bilgi: Aylık belgelenebilir bir geliriniz yoksa, Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar bölümüne giderek yapmış olduğumuz araştırmaları ve banka listelerini inceleyebilirsiniz.

Sıfır Kredi Notu İle Kredi Çekebilir Miyim?

kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ve istedikleri puan aralıkları 2021
Tablo üzerinden kredi notu düşüklere kredi çıkma olanaklarını inceleyebilirsiniz.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar araştırmamızda bir çok kişinin “0 kredi notuna” sahip olduğunu gördük. Peki sıfır kredi notu ile kredi çekilebilir mi?

Öncelikle bilmeniz gerekiyor ki sıfır kredi notu sizin uzun zamandır hiç bir kredili banka ürünü kullanmamış olmanızdan kaynaklıdır. Bankalarda açtırmış olduğunuz vadesiz veya vadeli hesaplarınız kredi notuna etki etmez. Kredi notunuzun oluşması için kredi ürünler kullanmanız gerekiyor. (Kredi kartı, kredi, KMH vs)

Sıfır Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Kredi notu sıfır olanlar veya kredi notu oluşmayanlar kredi kullanabilir. Bu kişilerin kredi derinlikleri(geçmişleri) olmadığı için onay almaları biraz zor olabilir. Kredi onayı alabilmek için öncelikle bankaya aylık gelirinizi belgelemeniz ve gerekiyorsa teminat göstermeniz gerekmektedir.

 • Sıfır kredi notuna kredi almaktansa ilk etapta kredi başvurusu yapmanız daha mantıklıdır.
 • Özellikle maaşınızı aldığınız bankadan bir adet kredi kartı alabilir veya KMH(ek hesap) başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Bu ürünleri düzenli olarak kullanıp ve bunlara ait borçları düzenli olarak ödemeniz halinde bir kaç ay sonra kredi notunuz oluşur ve yükselmeye başlar.
 • Bu süreçten sonra yüksek miktarda kredi başvurusu yaparak kolaylıkla onay alabilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere İpotekli Kredi Veriliyor Mu? (Ev, Araba vs)

İpotekli krediler, bankaların gerekli görmeleri durumunda başvuru yapan kişiden istedikleri teminat anlamına gelmektedir. Bankalar bu teminatlar ile kendilerini garanti altına almak isterler. Kredi notu düşüklerin teminatlı olarak kredi kullanabilmeleri için bankaya herhangi bir taşınmazı rehin olarak göstermesi gerekiyor. Bu teminat listesi;

 • Konut
 • İş Yeri
 • Taşıt
 • İmarlı arsa
 • Tarla olarak listelenebilir.

Hangi Puanlardan Teminat İstenebilir?

 • 1-699: Kredi notunuz bu aralıkta ise en riskli durumdasınız demektir. Bu durumda kredi kullanabilmeniz için mevcutta olan ödemelerinizi düzene koymanız gerekiyor. Bununla birlikte bankaya teminat veya kefil göstermeniz gerekiyor.
 • 700-1099: Kredi notunuz bu puan aralığında ise bankaların gözünde az riskli konumdasınızdır. Kredi kullanabilmeniz için banka tarafından teminat veya kefil istenmesi muhtemeldir.
 • 1100-1499: Bu puan aralığında ki kişisel bankaların nazarında az riskli olarak kabul edilmektedir. Bu puana sahipseniz ve bankalar size kredi imkanı tanımıyorsa kefil veya ipotek ile kredi kullanma ihtimalinizi yükseltebilirsiniz.
 • İhtiyaç, taşıt ve konut kredisi alma şartlarını Kredi Notu Kaç Olmalı? sayfasında detaylı bir şekilde inceledik.

Kredi Notu Düşüklere Teminatla Kredi Veren Bankalar:

 1. Ziraat Bankası
 2. Halkbank
 3. Vakıfbank
 4. Şekerbank
 5. TEB
 6. Akbank
 7. İş Bankası
 8. Garanti BBVA
 9. HSBC
 10. Odeabank

Bu bankaların teminatlı kredi faizleri ve başvuru şartlarını incelemek için İpotekli Kredi Veren Bankalar sayfasına gidebilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Kefil İle Kredi Veren Bankalar:

Türkiye’deki hemen hemen her banka kefil kredi kredi imkanı tanımaktadır. Fakat kefil göstereceğiniz kişilerde belirli şartların bulunması gerekiyor.

Kefillerde Aranan Şartlar:

 • Kefil olarak gösterilecek kişinin kredi notunun yüksek olması gerekiyor. (En az 1.499 ve üzerinde olması idealdir.)
 • Kullanılacak kredi miktarını alabilecek bir gelire sahip olması ve SGK kaydının olması gerekiyor.
 • Kefil olarak göstereceğiniz kişinin medeni durumuna göre kredi eş izninin olması gerekmektedir.
 • Bankaların ihtiyaç duyması durumunda kefillerden farklı şartlarında karşılanması istenebilir.

Bu Yöntem İle Kredi Notunuzu Hemen Yükseltin!

 • Bir banka şubesine gidin ve bloke teminatlı olarak kredi kartı kullanmak istediğinizi beyan edin.
 • Bu bağlamda sizin için bir adet mevduat hesabı açılacaktır. (Açtığınız mevduat hesabına 1.000 TL yatırdığınızı düşünelim.)
 • Yatırmış olduğunuz 1.000 TL’yi bankaya teminat olarak göstererek bir adet kredi kartı başvurusu yapın.
 • Banka çalışanı, tarafınıza yapılmış herhangi bir yasal takibin olup olmadığını kontrol eder.
 • Hakkınızda açılmış herhangi bir yasal takip bulunmuyorsa eğer teminat olarak yatırmış olduğunuz paranın %80’ine kadar limiti olan bir kredi kartı tanımlar. (800 TL limitli.)
 • Artık bir kredi kartına sahipsiniz.

Bu şekilde kredi kartı almanı ne gibi faydaları var?

Her banka kredi notu düşüklere kredi vermemektedir. Bu nedenle son çare olarak bu yolu denemenizde yarar var. Bu şekilde almış olduğunuz kredi kartınızı düzenli olarak kullanarak kredi notunuzu bir kaç ay sonra yükseltebilirsiniz. Kredi notunuz yükseldikten sonra bir çok banka size kredi olanağı tanıyacaktır. Uzun vadeli bir çözüm yolu olsa da ilerleyen zamanlar da kredi alma imkanınızı oldukça kolaylaştıracaktır. Teminatlı Kredi Kartı bölümünde konuyla ilgili bütün detayları inceleyebilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Düşük Miktarda Kredi Verilebiliyor

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar araştırmamızda vardığımız sonuçlardan birisi de düşük miktarda ki kredi başvurularıdır. Edindiğimiz bilgilere göre 10.000 TL ve altında ki krediler daha kolay bir şekilde onaylanabiliyor.

Bu yüzden bankalara başvuru yaparken bu limit dahilinde bir kredi talebinde bulunmanızı öneririz. Bunun yanı sıra başvurunuzu banka şubesine giderek yüz yüze yapmanızda yarar var. Eğer ihtiyacınız olan kredi miktarı düşükse, kredi yerine kredi kartı başvurusu yapmanız daha mantıklıdır.

Çünkü kredi kartı başvuruları, kredilere göre daha kolay bir şekilde onaylanabilmektedir. Kredi kartı almanız durumunda aylık ödemelerinizi düzenli yaparak kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz. Bu bağlamda, oluşturduğumuz Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar listemizden detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Kredi Notu Düşükler, Farklı Yollar İle Nasıl Nakit Bulabilir?

Nakit ihtiyaçlarınızı bankalar dışında karşılayabilmenizin bir kaç yolu bulunuyor. Biz her ne kadar bu yolları önermesek de bu konular hakkında da belirli araştırmalar gerçekleştirdik. Bu yöntemler şunlardır;

 1. Faturalı Üzerine Kredi: İnternet üzerinde bazı firmalar faturalı hat sahiplerine 10 Bin TL’ye kadar kredi imkanı tanımaktadır. Kredi vadesi 12 ile 18 ay arasında değişebilmektedir. Bu sistem hakkında ki detayları sizler için araştırdık. Detaylara Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır? bölümünden ulaşabilirsiniz.
 2. Senetle Para Veren Yerler: Sanal tefecilik olarak adlandırabileceğimiz bu sistem ile nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Fakat bu yöntem oldukça risklidir. Çünkü internet üzerinden bu şekilde dolandırılan bir çok insan bulunmaktadır. Bu yöntem ile kredi ihtiyacınızı karşılamanızı önermiyoruz. Yasal yollar ile araç sahibi olmak istiyorsanız Taksitle Araba Satan Galeriler bölümüne gidebilirsiniz.
 3. Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Sistemi: İcralık veya kara listede olan kişiler bu yöntemle de kredi kullanabilmektedirler. Kefilsiz ve sigortasız olarak kredi alabileceğiniz internet siteleri bulunmaktadır. Tabi yöntemde de oldukça fazla dolandırıcılık vakası bulunmaktadır. Bu sebeple nakit ihtiyacınızı bu yolla karşılamaya çalışmanızı önermiyoruz.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ve kredi kullanma olanakları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki bölümden bizlere sorabilirsiniz. Editörlerimiz en kısa süre içerisinde sorularınıza yanıt verecektir.

“Kredi Notu Düşüklere Kredi 2021 (Kesin Çözümler, 0 Puanlılar ve Kara Liste)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Kredi 2021 (Kesin Çözümler, 0 Puanlılar ve Kara Liste)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

 1. Fevziye boğac dedi ki:

  İyi aksamlar kredinizi biz cekelim siz ödeyin dediginize nasıl bulacaz? Yardimci olur musunuz cok ihtiyacim var.

  1. D*landır*cılığa müsait olan bu yöntemi ziyaretçilerimize tavsiye etmemekteyiz. Bahsettiğimiz diğer nakit bulma yollarını deneyebilirsiniz. Kredinizi biz çekelim siz ödeyin sistemini yasal anlamda yürüten firmalar hakkında herhangi bir bilgiye sahip değiliz.

 2. Mahfuz dedi ki:

  Benim kredi notum 570 hiç icralık olmadım üzerime kayıtlı 300 hayvanım var hayvan kredisine başvurdum. Bir 36 dönüm tarlami ipotek gösterdim. Hayvan kredisi alir miyim?

  1. Merhabalar, bu konuyu özellikle Ziraat Bankası ile görüşmenizde yarar var. Sizi bu konuda yanlış yönlendirmek istemem. Kredi sicilinizde herhangi bir sorun yoksa ve gerekli şartları taşıyorsanız kredi kullanmanızda herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum.

   1. Mahfuz dedi ki:

    Merhaba ilkinden ipotek yapmadım olumsuz çıktı SONRA benden ipotek istediler. Acaba ipotek işin seyrini değiştirir mi yada birden fazla ipotek verebilir miyim?

    1. İpotek istemeleri kredinizi kullandıracakları anlamını taşıyabilir. Fakat dediğim gibi bu konuyu banka ile birebir görüşmenizde yarar var. Yanlış bir bilgilendirme yapmak istemem.

 3. Ercan dedi ki:

  3 yıldır aynı firmada çalışıyorum düzenli sigortam yatıyor. Maaşında yatıyor ama hiç k. kartı kullanmadım. geçen ay 7.500 kredi çektim ihtiyaçtan dolayı. sonra bir yerden ödemem geldi ilk taksiti gününde yatırdım ve kapattım borcumu. Ertesi gün kart başvurusu vurdum ret yedim. Bilmediğimden aynı gün 17 vuruda bulundum neden ret veriliyor ben kart yada kredi hiç kullanamayacak mıyım?

  1. Merhaba Ercan bey. Yapmanız size tavsiyem şu olur; teminatlı kredi kartı kullanarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Belirli bir düzende kullanmanız durumunda kredi puanınız oldukça yükselecektir. Ayrıca bu süreçte üst üste başvuru yapmanızda kredi kartı almanızın önünde bir engel olmuş. Aylık düzenli gelir, yeterli bir kredi notu ile kredi kartı alabilirsiniz. Maaş bankanız ile bu konu hakkında görüşerek detaylı bilgiler edinmenizi öneririm.

   1. Fatih dedi ki:

    Merhaba kredimi yapılandırma yapmıştım ayrıca başka bankada olan kredimde takibe düştüm ama şuan ödüyorum. Kredi kartımı da kapatmıştım memurum ve maaşımda haciz kesinti falan yok. Hiç bir banka şuan vermiyor notum sıfır galiba hiç bir yolu yok mu ödeme imkanım var ama ödeyemiyorum ne yapmam lazım?

    1. Yapılandırmış olduğunuz borcunuzun tamamını ödediyseniz maaş aldığınız banka ile görüşmenizde yarar var. Yapılandırmış olduğunuz banka borcunuza ait taksitleriniz varsa ve yeni krediyi ödeyebilecek bir gelire sahip değilseniz bu sebepten ötürü de kredi onayınız çıkmıyor olabilir. Ayrıca bu süreçte üst üste farklı bankalara kredi başvurusunda bulunmanız kredi alma şansınızı düşürebilir. Yasal takibe düştükten sonra kredi almak için bir kaç yıl beklemeniz gerekebilir. Sizi yanlış yönlendirmek istemem fakat, maaş bankanıza giderek yüz yüze görüşme sağlamanızı öneririm.

     Ayrıca, kredi puanınızı yükseltmek istiyorsanız yukarıda bahsetmiş olduğumuz teminatlı kredi kartını kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede puanınızı da yükseltebilirsiniz.

 4. hakan elmas dedi ki:

  merhabalar 1208 kredi puanım aylık belgelenebilir gelirim 7500 tl ama daha önceden icralık olduğu için kredi başvuralırım red veriliyor ne yapmam gerekiyor?

  1. Sahip olduğunuz kredi puanı az riskli konumda değerlendirilmektedir. İcralık duruma düştüğünüz için kredi alma ihtimalinizi ortadan kaldırmışsınız. Kredi için Aktif Bank ile görüşmenizi öneririm.

 5. İslam kokluoglu dedi ki:

  Benim 1 adet kredi 2 adet kredi kartı borcum var bunların toplamını bir bankadan ödeyip sadece 1 yere borçlu olmak istiyorum öyle daha kolay ödenir ayrı ayrı oldu mu zor oluyor ne yapabilirim?

  1. Merhabalar İsmail Bey,

   Belirtmiş olduğunuz ödeme zorlukları için bankaların belirli kredi kampanyaları bulunmaktadır. Bu kampanyalara ait detayları Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar bölümünden inceleyebilirsiniz. Bu kampanyalar ile bütün banka borçlarınız bir kredi çatısı altında toplanmaktadır. Buda sizin aylık 3 farklı ödeme yükünüzü tek taksite düşürecektir. Fakat bu kredinin de faizi bulunmaktadır. Amiyane bir tabirle; kredi ile kredi borcu kapatmış olacaksınız.

   1. Yasin dedi ki:

    Merhaba bir kaç sorum olacak benim. Öncellikle tek kredi kartı kullanıyorum ben daha fazla kullanıp hepsini düzenli ödesem daha mı çok puan kazanırım. Yoksa birtane olması daha mı iyi. 100 bin tl ihtiyaç kredisi için kredi puanım kaç olması lazım? Aşağı yukarı en iyi en kolay çok para veren kredi bankası hangisi lütfen cevaplar mısınız?

    1. Merhaba Yasin Bey, kredi puanınızı yükseltmek için mevcut kredi kartınız veya diğer kredili ürünlerinizin ödemelerini düzenli yapmanız ve ödeme gününü bir gün dahi aksatmamanız gerekiyor. Yüksek limitli kredi alabilmenin bir kaç şartı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de kredi puanıdır. Kredi puanınız 1.500’ün üzerinde olmasına özen gösterin. Bunun içinde ödemelerinizi düzenli olarak yapın. Söylemiş olduğunuz kredi miktarı oldukça yüksek, bu yüzden kredi puanınız yüksek olsa da banka sizin aylık gelir miktarınıza bakacaktır. Çünkü bir çok bankada, ödenecek aylık taksit tutarının, aylık belgelenebilir gelirinizin yarısından fazla olmaması gerekiyor. Yüksek limitli kredi almanın bir diğer yolu ise bankalara teminat vermektir. Detaylara İpotekli İhtiyaç Kredisi bölümünden ulaşabilirsiniz.

 6. Dilek dedi ki:

  Yetim aylığı alıyorum ve kredi borcum var 40000 TL kredi çekebilir miyim? Borcumu da sıfırlamak için kalanını ihtiyacım için lazım.

  1. Yazımızda da belirttiğimiz gibi bankalar kedi verirken bir kaç kriteri göz önünde bulundururlar Dilek hanım. Bunların en önemlileri; temiz bir bankacılık sicili, aylık belgelenebilir gelir miktarı ve aktif kredi borç durumu. Şuanda mevcut bir kredi borcunuzun olduğunuz söylüyorsunuz. Bankalar, aylık kredi taksiti miktarının belgelenebilir gelirinizin yarısında fazla olmamasına özen göstermektedir. Örneğin aylık maaşınız 4.000 TL ise ödeyeceğiniz taksit miktarı aylık en fazla 2.000 TL olmalıdır. (Bankaların tercihi genellikle bu yöndedir.)

   Ayrıca birden fazla kredi veya kredi kartı borcunuz bulunuyorsa bu borçları tek kredi altında toplayabilirsiniz. Borç Kapatma Kredisi bölümünden detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Detaylı ve kesin bilgileri maaş aldığınız banka şubesine giderek edinmenizi öneririm.

 7. osman dedi ki:

  Kredi puanım 1276 kredi cekemiyorum özel bankalardan kredi çekebilirmiyim? kredi kartı kullanmıyorum takipte olan taksidi 10 ay önce kapattım nasıl kredi çekebilir mi?

  1. Kredi puanınız az riskli durumda Osman bey. Bu paun ile kredi çekmeniz zor değildir. Fakat mevcut borç durumunuz, takibe düşen borçlarınız veya aylık gelir miktarınız kredi onayı almanızda en büyük etkendir. Bu yüzden önce maaş bankanızla görüşmenizi öneririm. Aksi halde faiz oranı yüksek olsa da Aktif Bank ile de görüşerek kredi onayı verip veremeyecekleri konusunda bilgi alabilirsiniz. Size tavsiyem bu süreçte sık sık kredi başvurusu yapmamanızdır. Sıkça yapacağınız başvurular kredi onayı almanızı engelleyebilir. Ayrıca mevcutta kredi ve banka borcunuz varsa onları düzenli ödeyerek kredi puanınızı gelecek dönemler için yükseltmenizi öneririm.

 8. semra dedi ki:

  900 kredi notum hangi bankaya başvuru yapayım?

  1. Merhaba Semra Hanım, kredi puanınız oldukça düşük. Bu puana sahip olanlar orta riskli olarak adlandırılmaktadır. Acil ihtiyacınız yoksa kredi notunuzu yükseltmenizi ve sonrasında kredi başvurusu yapmanızı öneririm. Kredi notunuzu yükseltmek için kredi kartı ödemelerinizi vs düzenli olarak, geciktirmeden yapınız.

   İcraya intikal eden herhangi bir borcunuz bulunmuyorsa maaş aldığınız banka ile görüşme sağlayın. Gelir ve mevcut borç durumunuza göre kredinizi onaylayabilirler. Genellikle Aktif Bank kredi notu düşük olan kişiler için kredi imkanı sağlamaktadır. Fakat Aktif Bank’ın faiz oranları diğer bankalara göre yüksektir.

 9. Efe dedi ki:

  Kredi puanım 1066 2 yıldır aynı yerde çalışıyorum giriş çıkış yapıldı sadece 19 yalındayım çok başvurudan dolayı red alıyorum kredi çekme gibi bir olasılığım var mıdır?

  1. Bulunduğunuz puan orta riskli konumda. Bu durumda kredi almanız imkansız değil. Fakat en az 3 ay mevcut ödemelerinizi düzenli yapın. 1 gün bile geçirmeyin ödemelerinizi. Bu süreç içerisinde hiç bir bankaya kredi kartı başvurusunda bulunmamanızı öneriyorum. En az 3 aylık süre boyunca ödemelerinizin düzenli yapılması kredi puanınızı yükseltecektir. Kredi puanınız yükseldikten sonra maaş aldığınız bankadan kredi başvurusunda bulununuz.

   Üst üste kredi başvurusu yapmanız hem kredi puanınızı olumlu etkileyecektir, hem de kredi onayı almanızı engelleyecektir.

 10. Fatih dedi ki:

  4 banka ile çalışıyorum kredi kartı var hepsinde ama bazıları yarım yamalak ödemeli bazıları 2-3 aydır ödeyemiyorum. Bunun için acil 7 bin kredi çekmek istiyorum.

  1. Merhabalar, bankalar kredi verirken iki şeye büyük önem verir. Aylık belgelenebilir gelirinizin olması ve kredi puanınızın yeterli seviyede olması.

   Kredili ürünlerinize ait ödemelerinizi(kredi kartı, kredi, KMH vs) düzenli olarak yapmaya özen göstermelisiniz. Kredi notunuzun yükselmesi için ödemelerinizi 1 gün bile geçirmemeniz gerekmektedir. Yazımızda ki puan aralıklarına bakarak kredi alma olasılığınızı görebilirsiniz.

   Kredi puanınız 1.100 üzerinde ise maaş aldığınız banka ile kredi başvurusu için görüşmenizi öneririm. Fakat bundan önce en az 3-4 ay kredi kartı ödemelerinizi bir gün bile geciktirmeden ödemenizi öneririm.

 11. Ertugrul dedi ki:

  Mrb iett soforuyum ozel sektor belgelenebilir maasim 4.280
  kbb puanim 300 350 civarinda
  Kredim ve kredi kartlarim 2 ay geriden oduyorum
  Kredi ana para bugun kapatilirsa 32.000 taksitlisi 44.600 cektigim kredi 30.000 di gec odemelerden dolayi faiz isledi
  Kredi kartlari 5.000 ve 7200
  Kredi cekemiyorum iyice sıkıstım bu konuda bana tavsiyeleriniz nelerdir neler yapabilirim bu borclari tek bi yere toplamak istiyorum ama yapamiyorum iyice bunaldim yardimlarinizi bekliyorum simdiden tesekkur ederim

  1. Ertuğrul bey kredi notunuz gerçekten çok düşükmüş. Söylemiş olduğunuz kredi notu en riskli profil olarak adlandırılıyor. Öncelikle size tavsiyem borçlarınızı acilen düzene sokmanız. 1 gün bile geciktirmemenizi tavsiye ediyorum. Bunu yapmak zor olabilir maddi açıdan ama bunu bir şekilde düzene sokmanız ve ödemeleri aksatmamanız gerekiyor. Belirli bir süre sonra yükselecektir zaten kredi notunuz.

   Yukarıda ki tablolarda da vermiş olduğumuz üzere kredi notunuzu en azından 1100 üzerine çıkarmanız gerekmektedir.

   Borç birleştirme kredileri de ihtiyaç kredisi kapsamında verildiği için kredi notuna bakılmaktadır. Maaş aldığınız banka şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisi ile görüştünüz mü. Bu durumda size kredi verebilme ihtimali en yüksek banka, maaş bankanızdır. Sanırım kredi notunuzu yükseltmekten başka bir yol görünmüyor gibi. Bunun içinde ödemelerinizi bir düzene sokmanız gerekiyor.

 12. Melek dedi ki:

  Kredi kullanamıyorum.

  1. Merhabalar Melek Hanım, bankalarla kredi konusunda görüşmeniz durumunda hangi sebepten ötürü kredi kullanamadığınızı size bildirmiş olmaları gerek. Kredi kullanabilmek için öncelikle kredi notunuzun yeterli seviyede olması ve aylık belirli bir gelirinizin olması gerekiyor.

  2. Hüseyin dedi ki:

   Kredi puanım 940 kredi kartı ve pandemi destek kredi kullandım. Düzenli ödemeye dikkat gösteriyorum fakat üzerinde Vodafone’dan dolayı 4 bin liralık bir icram var. Evleneceğim acil kredi çekmem gerekiyor. Aktif Bank veriyor ama faizi çok fazla başka hangi bankalardan alabilirim acaba?

   1. Merhabalar, evet Aktif Bank kredi notu düşük olan kişiler için kredi verebilmektedir. Fakat diğer bankalara nazaran faiz oranı oldukça yüksektir. Size önerim maaş bankanıza ait şubeye giderek kredi başvurusunda bulunmanız olacaktır. Maaş bankanızdan da kredi onayı alamazsanız, diğer bankalardan da büyük ihtimalle alamazsınız.

    Mevcut borçlarınızı düzenli ödeyerek ilerleyen dönemler için kredi puanınızı yükseltmeniz gerekiyor. İcralık olan borcunuzu biran önce ödemenizi tavsiye ediyorum. Kredi onayı almanızın önünde ki en büyük engel zaten icralık olan borç.