Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2021 (Toplanın Gençler)

Öğrenciler için en avantajı ve bol puanlı kredi kartlarını sizler için araştırdım. Bütün bankaların kredi kartlarını mukayese ederek size en uygun kredi kartını buluyoruz. Toplanın!

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2021 (Toplanın Gençler)

Merhaba sevgili öğrenciler! 👋 Toplanın etrafıma, sizin için en avantajlı kredi kartı hangisi, onu buluyoruz. Bu yazımda öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasından en avantajlı ve en iyi kredi kartını seçebilmeniz için oldukça sağlam bir araştırma yaptım. Bu sebepten dolayı sayfamızda bütün bankaların öğrenci kredi kartlarını inceledik. (Oldukça yorucuydu.)

Bu kartların; avantajlı özellikleri, yıllık ücretleri, başvuru yaş sınırları, puan kazanma imkanları ve SMS ile başvuru adımlarını tek tek yazdık.

Fakat size bir tavsiyemiz var! Kredi kartı başvurusu yaparken kesinlikle aynı anda bütün bankalara kart başvurusunda bulunmayın. Çünkü ne kadar çok başvuru yaparsanız kredi kartı alma şansınız o kadar azalabiliyor. Zaten öğrenim kredisi veya burs alıyorsanız her banka size kredi kartı verecektir. Verilen bu kartların limiti 1.000 TL civarında olmaktadır. Mesela ben, öğrenciyken öğrenim kredisi veya burs almıyordum fakat yine de bana 1.000 TL limitli kredi kartı verilmişti.

Kart onayı almak zor değil. O yüzden hangi kartı almanız gerektiğini iyi seçmelisiniz. Şimdi sözü fazla uzatmadan öğrenci kredi kartı veren bankalar listesine geçiyor ve TAM liste olarak yayınlıyorum.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2021:

 1. D-Şarj Bonus (Denizbank)
 2. Bonus Genç (Garanti BBVA)
 3. ÜniversiTEB Bonus (TEB)
 4. Maximum Genç (İş Bankası)
 5. Axess Kampüs Modu (Akbank)
 6. Like Card (Vakıfbank)
 7. BankKart Genç (Ziraat Bankası)
 8. Play Kart (Yapı Kredi)
 9. Enpara Kredi Kartı
 10. HSBC Kampus

Bu arada bize kredi veriyorlar mı diyorsanız bu sorunun yanıtını da Öğrenciye Kredi Veren Bankalar yazımızda vermeye çalıştık. Bankaların eğitim kredisi şartları, faiz oranları ve başvuru sayfalarını yayınladık.

1.Denizbank / D-Şarj Bonus

 • Kart Programı: Bonus (1 Bonus= 1 TL)
 • Yıllık Kart Ücreti: 3.5TL
 • Kart Yaş Sınırı: 18+
 • SMS ile Başvuru: DSARJ yaz boşluk bırak TC Kimlik Numaranı yaz ve 3280‘e mesaj gönder.

D-Şarj Bonus kredi kartları tamamen sizlerin harcama alışkanlıkları için tasarlanmış bir öğrenci kredi kartıdır. Bu kredi kartı ile Bonus Kart ayrıcalıklarının hepsine sahipsiniz. En çok puan kazandıran öğrenci kredi kartları arasında yer almaktadır.

Ülkemizde veya yurtdışında yapacağınız her harcama da puan kazanıyorsunuz. Kartınızı aldıktan sonra 6 ay boyunca her ay 200 TL harcama sözü verirseniz 10 TL değerinde Bonus puan kazanıyorsunuz. Türkiye’deki bütün cafe ve restoranlarda yapacağın harcamalarda %10 indirim uygulanmaktadır. Fakat bu kampanya aylık sadece 20 TL gibi bir indirim limiti ile sınırlıdır. Tek seferde ise 10 TL. Aynı indirim kampanyası ve indirim miktarı hafta sonu aldığınız sinema veya tiyatro biletleri içinde geçerlidir.

D-Şarj Bonus ile e-ticaret harcamalarında %10’a kadar indirim imkanı sağlanıyor. Fakat aylık en fazla 5 TL’ye kadar bu indirimden yararlanabilirsiniz. İlk kart başvurunuzda 200 TL’ye kadar Bonus puan kartınıza yükleniyor.

Benim Yorumum: Özellikleri gayet güzel olan bir kart. Ama aylık uyguladığı indirim tutarları yüksek olsa daha iyi olurdu bence. Geçelim diğer kartımıza.

2.Bonus Genç – Garanti Bankası

 • Kart Programı: Bonus (1 Bonus= 1 TL)
 • Yıllık Kart Ücreti: Yok / Beleş 🙂
 • Kart Yaş Sınırı: 18 – 25
 • SMS ile Başvuru: GENC yaz boşluk bırak TC Kimlik Numaranı yaz ve 3340‘a mesaj gönder.

Öğrenciler arasında, en avantajlı ve “Alması en kolay kredi kartı!” olarak bilinen bir karttır. Gerçekten de kartın bir çok özelliği ve avantajı bulunmaktadır. Zaten sunulan kampanyaları Bonus Flaş uygulamasını indirerek de takip edebilirsiniz.

Restoran ve cafelerde yapacağınız harcamalarda 35 TL’ye kadar indirim imkanı sağlanıyor. Oyun sever öğrenciler için Steam’da yapacakları 30 TL ve üzeri harcamalarda 15 TL değerinde Bonus puan verilmektedir. Bonus Genç kredi kartınızla yaptığınız harcamaların ödemesini QR ve mobil ödeme ile yaparsanız kazanacağınız Bonus puanlara ek olarak %5 Bonus kazanabilirsiniz.

Ekstre Atlat özelliğini kullanarak ekstreni 1 ay sonra ödeyebilirsiniz. Taksitli para özelliğini kullanarak %1,89 faiz oranı ile 12 aya kadar nakit avans kullanabilirsiniz. (İşlem ücreti alınmamaktadır.) Anlık sana özel kampanyalardan yararlanabilirsin. Bu kampanyaları takip etmek için yukarıda verdiğim uygulamayı indirmen yeterli.

3.ÜniversiTEB Bonus Card – TEB

 • Kart Programı: Bonus
 • Yıllık Kart Ücreti: 11 TL
 • Kart Yaş Sınırı: 18+ (En az 4 yıllık fakülte okumak gerekiyor.)
 • Başvuru: TEB’in resmi internet sitesi üzerinden başvuru için tıklayınız.

Hafta sonu sinema ve tiyatro biletlerinde %50 indirim imkanı sağlanmaktadır. Tabi bu indirimden yararlanmak için hafta içinde 50 TL ve üzerinden harcama yapmanız gerekiyor. Kredi kartı kampanyalarını takip etmeniz halinde siz özel avantajlı kampanyalar sunulmaktadır.

Taksitli veya peşin olarak yapacağınız bütün harcamalarda Bonus kazanabiliyorsunuz. Hem yurtiçi hem yurtdışı harcamalarınızda Bonus kazanmaktasınız. ÜniversiTEB öğrenci kredi kartı sahipleri vadesiz hesapları için hesap işletim ücreti ödememektedir.

4. Maximum Genç – İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı

 • Kart Programı: Maximum (1 MaxiPuan, 1 TL)
 • Yıllık Kart Ücreti: Yok
 • Kart Yaş Sınırı: 18 – 25
 • SMS Başvuru: GENC yazıp boşluk bırakın ve TC kimlik numaranızı yazarak 4402‘ye mesaj gönderin.

Maximum Genç kredi kartına başvuru yapmak için üniversite okuma şartı aranmıyor. Çalışan 18-25 yaş aralığında ki gençler de bu kredi kartına başvuru yapabilir. Öğrenciler için verilen kredi kartlarının limiti 2.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Maximum kart sahibi olan öğrenciler limitlerinin %50’sine kadar taksitli nakit avans kullanabilir. Çalışan gençler ise limitlerinin tamamı kadar taksitli nakit avans kullanabiliyor. Kısacası öğrenciye yüne züğürt muamelesi… 🙂

Peşin ödemelerinizi sonradan taksitlendirme özelliğini kullanarak taksitlendirebilirsiniz. Size özel kampanya ve indirimleri takip etmek için Maximum Mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

5.Axess Kampüs Modu – Akbank

 • Kart Programı: 1 chippara = 1 TL
 • Yıllık Kart Ücreti: Yok (İlk yıl için)
 • Kart Yaş Sınırı: 18 – 30
 • Başvuru: İnternet sitesi üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Buradaki sayfadan formu doldurabilirsiz.

Türkiye’nin en çok tercih edilen kredi kartlarından biriside Axess’tir. Oldukça fazla kampanya ve indirim imkanı sağlamaktadır.

Kampanyalardan 18-30 yaş arasındaki üniversiteli, kart başvurusu sırasında öğrenci kimliğini ibraz etmiş asıl Axess Classic kredi kartı sahipleri yararlanabilir.

3 aya kadar taksitli olarak kullanacağınız nakit avanslardan faizsiz ve ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Ekstre bölme özelliği ile ekstreni 2 veya 3 taksit şeklinde ödeyebilirsiniz. Online yapacağınız alışverişlerde ekstra %3 Chip-Para biriktirebilirsiniz. İndirimi ve kampanyası bol bir kredi kartı olduğu için alınmasını öneririm.

6.Like Card – Vakıfbank

 • Kart Programı: 2 World Puan üye iş yerlerinde 1 kuruş değerindedir.
 • Yıllık Kart Ücreti: 13 TL (Bu ücret 28 yaş altı için geçerli.)
 • Kart Yaş Sınırı: 18+
 • SMS Başvuru: LIKE yazıp boşluk bırakın TC kimlik numaranızı yazın 5724’e mesaj gönderin.

Vakıfbank World kredi kartı ile peşin olarak yapmış olduğunuz harcamaları 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. 1 yıl boyunca aylık 1.000 TL harcama sözünüze 75 TL, 1.500 TL harcama sözünüze 100 TL, 2.000 TL harcama sözünüze 150 TL ilk ekstre indirimi yapılmaktadır.

Like Kart World kredi kartı özelliklerini taşıyan bir kredi kartıdır. Yani World kampanyalarının bir çoğundan yararlanabilirsiniz.

7.BankKart Genç – Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı

 • Kart Programı: Bankkart Lira
 • Yıllık Kart Ücreti: Ücretsiz
 • Kart Yaş Sınırı: 18 – 26
 • SMS Başvuru: GENC BANKKART yazıp 5724’e mesaj gönderin.

Bildiğiniz gibi öğrenim kredisi alan veya burs alan bütün öğrenciler için BankKart Genç kart verilmektedir. Fakat bu kartın kredi kartı özelliğini açmanız gerekiyor. BankKart Genç’in kredi kartı özelliğini açmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekiyor.

BankKart Genç kredi kartı ile harcadıkça puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız puanları anlaşmalı üye işyerlerinde harcayabilirsiniz. Limitiniz dahilinde taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Hem banka kartı hem de kredi kartını aynı kartta kullanabilirsiniz. BankKart ile ilgili detaylı bilgi edinmek için bu sayfaya bakabilirsiniz.

8.Play Kart – Yapı Kredi

 • Kart Programı: World
 • Yıllık Kart Ücreti: Ücretsiz
 • Kart Yaş Sınırı: 18-26
 • SMS Başvuru: PLAY yazıp boşluk bırakın TC Kimlik Numaranızı yazın 4421’e gönderin.

Play harçlık özelliğini kullanarak 2 güne kadar faiz ve ücret ödemeden nakit avans kullanabilirsiniz. World Kart kampanyalarının ve indirimlerinin bir çoğundan yararlanabilirsiniz. Yapı Kredi, en kolay öğrenci kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır. Öğrenci kredi kartlarında azami limit ise 1.300 TL olmaktadır. Bu limit kefilsiz başvurular için geçerlidir. Çalışıyorsanız veya kefil ile başvuru yapıyorsanız yüksek limitli öğrenci kredi kartı da alabilirsiniz. Kartın bir çok özelliği ve sunduğu kampanyası bulunmaktadır. yapikrediplay.com.tr adresi üzerinden detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Sonuç:

Seç, beğen, başvur… Öğrenciler için oluşturulmuş kredi kartları bu şekildeydi. Yazımızdaki kartların belli başlı özelliklerinden bahsettik. Kartların özellikleri bunlarla sınırlı değil tabi ki. Ama ben öne çıkan özelliklerine değinmeyi tercih ettim.

Harca alışkanlığınıza göre hangi kartın sizinle daya uyumlu olacağına kendiniz karar verebilirsiniz. Ayrıca En Çok Puan Kazandıran Kredi Kartları bölümünü de incelemenizi öneririm. Kartlarla ilgili sorulabilecek bazı soruların yanıtını aşağıda listeledim. Sizin de sorularınız varsa aşağıdaki yorum bölümünden bana yazabilirsiniz. Bilgim ve araştırmalarım dahilinde sizlere cevap vermeye çalışacağım.

Öğrenci evleri için uygun ev interneti kampanyalarını incelemek isterseniz Vodafone Öğrenciye Ev İnterneti paketlerini inceleyebilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu İçin Sorular:

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Bu sorunun cevabı bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Örneğin iş bankası üniversite öğrencisi olmayan gençlere bile kredi kartı verirken, TEB 4 yıllık fakülte ve Yüksek Lisans öğrencileri için kredi kartı vermektedir.

Kredi Kartı Başvurularında Kefil İsteniyor Mu?

Hem evet, hem hayır. Eğer yüksek limitli bir kredi kartı almak istiyorsanız, ek bir gelirinizin olması veya kefil göstermeniz gerekebilir.

Kart Başvurusunda Hangi Belgeler İsteniyor?

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar genellikle sadece öğrenci belgesi istemektedir. Tabi yüksek limitli kredi kartı isterseniz gelir belgesi veya kefil de isteyebilirler. Bu tamamen bankanın isteğine göre değişir.

Kartımı Nereden Alacağım?

Başvurunuz onaylanırsa kartınız vermiş olduğunuz adresinize kurye ile gönderilmektedir. Bu adres KYK yurduda olabilir, özel yurtta olabilir, ev adresi de olabilir.

Dipnot: Bir önceki yazımızda Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankaları araştırdık ve konuya son noktayı koyduk. Geliriniz olmadan kredi alabilmenin yollarını bulmaya çalıştık.

“Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2021 (Toplanın Gençler)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2021 (Toplanın Gençler)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

Bu yazımız için şuanda hiçbir soru sorulmamış veya yorum yapılmamış. İlk soruyu sorabilir veya ilk yorumu yukarıdaki bölümden yazabilirsiniz.