Ana SayfaHesap Makinesi › Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı? (2023 Geri Sayım)

Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı? (2023 Geri Sayım)

Merhaba sevgili öğrenciler, bu sayfamızda okulların kapanmasına kaç gün kaldığını veya okulların açılmasına kaç gün kaldığını canlı olarak görebilirsiniz. Geri sayım aracı ile tatil tarihlerini anlık olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca sayacın alt kısmında bulunan zaman çizelgesi ile resmi tatil günlerini de görebilirsiniz.

21 Haziran 2024 itibariyle okulların kapanmasına kaç gün kaldı:
Birinci Dönemin Bitmesine Kalan Gün:

Gün Kaldı
Saat
Dakika
Saniye
Yaz Tatili Geri Sayım
Yaz Tatiline Kalan Gün:

Gün Kaldı
Saat
Dakika
Saniye
 • Birinci dönem ara tatil 13 Kasım – 17 Kasım 2023 arası.
 • Birinci dönemin bitişi 19 Ocak 2024.
 • İkinci dönem başlangıcı 5 Şubat 2024.
 • İkinci dönem ara tatil 8 Nisan – 12 Nisan 2024 arası.
 • Okulların Kapanma(Yaz Tatili) tarihi 14 Haziran 2024’dir.

İlginizi Çekebilecek Sayfalar:

2023 – 2024 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi:

4 Eylül – 8 Eylül 2023
Okul öncesi ve İlk Okul 1. sınıfların uyum eğitimine başlaması.
11 Eylül 2023
Eğitim öğretim yılının başlaması.
29 Ekim 2023 – Pazar
Cumhuriyet Bayramı.
13 Kasım – 17 Kasım 2023
1. Dönem ara tatil. Hafta sonu dahil 9 gün tatil.
1 Ocak 2024
Pazartesi günü yılbaşı tatili 1 gün.
19 Ocak 2024
1. dönemin sona erme tarihi. (Cuma)
22 Ocak – 4 Şubat 2024
Yarı yıl tatili. Hafta sonları dahil toplam 17 gün.
5 Şubat 2024
2. dönemin başlaması.
8 Nisan – 12 Nisan 2024
2. dönem ara tatil. Hafta sonu dahil 9 gün tatil.
23 Nisan 2024
Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı. (Salı)
1 Mayıs 2024
1 Mayıs Emekçiler Bayramı. (Çarşamba günü resmi tatil.)
19 Mayıs 2024
Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. (Pazar)
9 Nisan – 12 Nisan 2024
Ramazan Bayramı. (3.5 Gün)
14 Haziran 2024
Eğitim öğretim yılının sona ermesi.

Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı videodan 2023-2024 eğitim öğretim yılı çalışma takvimi inceleyebilirsiniz.

Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerindeki resmî ve özel okullarda 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine yönelik öğrenme kayıplarının giderilmesi amacıyla Bakanlıkça hazırlanacak program, 11 Eylül ile 6 Ekim arasında eğitim öğretim faaliyetleri ile birlikte uygulanacak.

Yaz Tatili Kaç Gün Olacak?

11 Eylülde başlayacak olan eğitim öğretim yılı 14 Haziran 2024 tarihinde yaz tatili dönemine geçecek. Yaz tatilinin süresi 11 hafta olacak.

Ara Tatiller Kaç Gün Olacak?

Yukarıda oluşturduğumuz zaman çizelgesinde de gördüğünüz üzere, ara tatil dönemleri 5 iş günüdür. Buda hafta sonları ile birlikte 9 güne kadar çıkmaktadır.

Resmi Tatillerde Okullar Açık Mı?

Yukarıda ki zaman çizelgesinde de görmüş olduğunuz üzere bazı resmi tatillerde okullar kapalı olacaktır. Ayrıca beklenmeyen kar yağışı veya farklı sebeplerden ötürü de dönemler içerisinde ani tatil kararları alınabilir.

Birinci Dönem Ne Zaman Başlayacak?

2023-2024 eğitim öğretim yılı içerisinde 1. dönem 11 Eylül 2023 tarihinde başlamaktadır.

Birinci Dönem Ne Zaman Bitecek?

2023-2024 eğitim öğretim yılı içerisinde 1. dönem 19 Ocak 2024 tarihinde bitecek ve 5 Şubat 2024 ikinci dönem başlayacaktır.

Yaz Tatiline Kaç Gün Kaldı?

Zaman çizelgesinde de görmüş olduğunuz üzere yaz tatili 14 Haziran 2024 tarihinde başlayacak.

Okulların kapanmasına kaç gün kaldı, okullar ne zaman açılacak gibi sorularınızın yanıtını, geri sayım aracımız ile takip edebilirsiniz.

Deniz Çaldıran
Hazırlayan: Deniz Çaldıran

Merhaba, ben Deniz. Matematik bölümü mezunu biri olarak, hesappara.com'da matematikle ilgili en güncel ve kullanışlı hesaplama makinelerini sizler için oluşturuyorum. Oluşturduğum hesap makineleri ve diğer hesaplama araçlarım sayesinde, karmaşık hesaplamalarınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Oluşturduğum sayfalardan aldığınız hizmet hakkındaki görüşlerinizi lütfen aşağıdaki yorum bölümünden benimle paylaşın.

Yorum yapın

“Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı? (2023 Geri Sayım)” üzerine 16 yorum

 1. Ohoo, okulların kapanmasına 172 gün varmış. Tatil süper bir şey abi. Ama bir yandan da arkadaşlarımdan uzak kalmak üzücü. Birlikte vakit geçiremeyecek olmak beni biraz üzüyor. Acaba yaz boyunca onlarsız ne yaparım ben. Ama yine de tatil demek özgürlük demek. Yeni şeyler keşfetmek demek. Belki de yaz boyunca yeni arkadaşlar edinirim. Kendinize iyi bakın kızlar. 🙂

  Yanıtla
 2. Vay be, okulların kapanmasına baya var. Yaz tatili geliyor işte, çok heyecanlıyım. Ama bir yandan da panik var tabii, hani nasıl geçireceğimi düşünüyorum. Acil taktik lazım gibi hissediyorum, belki de bir sürü kitap okuyup yeni hobiler edinirim. Ama yine de okulun bitmesine daha çok var gibi geliyor.

  Yanıtla
 3. Okulların yaz tatile girmesin daha Çoooook var ya. Ne yapacağız acil taktik.

  Yanıtla
  • Merhaba evet şuan görünen o ki yaz yaz tatiline daha çok var. Bunun taktiği yok maalesef. 🙂 Bu sürecin tadını çıkarmanı ve okul arkadaşlarınla eğlenceli bir ortam edinmeni tavsiye ederim. Benim okul döneminde arkadaş ortamım çok güzeldi. Okulun bitmesini hiç istemezdim. Tabi bununla birlikte derslerini de çalışmayı ihmal etme. Bir bakmışsın ki okul bitmiş. 🙂

   Yanıtla
  • Rana, Tatilleri saymama sebebin nedir. 17 hazirana kadar kaç gün okula gideceğini mi hesaplamak istiyorsun. 🙂 Sayılı gün çabuk geçer. Ara tatil geldi çattı. Ara tatilden sonra yaz tatiline de pek bir şey kalmıyor. Okulun tadını çıkarmanı öneririm.

   Yanıtla
  • Sevgili Zeynep
   Okul var çünkü, gelecekteki nesilleri eğiterek toplumun ilerlemesini sağlamak istiyoruz. Aynı zamanda, evdeki dağınıklığı düzeltmek ve bazı öğretmenlerin ücretsiz stand-up gösterileri yapmasını sağlamak için var okul. 😄

   Yanıtla
  • Yusuf, sana önerim yaz tatiline girer girmez bütün ödevlerini bitirmendir. Eğer yaz tatiline girer girmez ödevlerini bitirirsen tatilin daha keyifli geçer. Ayrıca son günlere bırakmamış olursun. 🙂

   Yanıtla
  • Okullar 17 haziran 2023 yılında kapanacak. Yukarıda ki canlı geri sayımdan kaç gün kaldığını takip edebilirsiniz.

   Yanıtla
   • Okulların kapanmasına kalan gün sayısını yukarıda ki geri sayım aracından takip edebilirsin. Ayrıca detaylı tarihleri Eğitim Öğretim Yılı Takvimi üzerinden görebilirsin. 🙂

    Yanıtla
  • Zeynep sana güzel bir haberim var. Ben bu yorumu yazarken tarih 6 mayıs ve 17 hazirana 6 hafta kaldı. Yani buda 42 gün ediyor.

   Yanıtla