Ana SayfaBanka ÜrünleriVakıfbank Bakiye Sorgulama (SMS ve Anında Bildirim Alma)

Vakıfbank Bakiye Sorgulama (SMS ve Anında Bildirim Alma)

Vakıfbank Bakiye Sorgulama (SMS ve Anında Bildirim Alma)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Vakıfbank vadesiz hesap bakiyesi sorgulama işlemi için bir tek SMS atmanız yeterlidir. Ek olarak sayfamızın devamında hesabınıza para girişi olduğunda anında bildirim alma ayarlarını da anlattık. Bu sayede hesabınıza para girişi olduğunda anında bildirim alabilirsiniz.

SMS ile Vakıfbank Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Hesabınızda ki bakiyeyi sorgulamak için telefonunuzdan SMS gönderebilirsiniz. Telefonunuzun mesajlar bölümüne giriniz ve BAKIYE (Boşluk bırakın) Hesap Numarası yazıp 5724‘e SMS göndererek bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde sizin için örnek bir sorgulama gerçekleştirdik.

Vakıfbank SMS ile hesap bakiyesi sorgulama örnek görseller

SMS ile sorgulama işleminin çalışabilmesi için mesaj gönderdiğiniz telefon numarasının vadesiz hesabınıza bağlı olması gerekmektedir. Hesap numaranızı bilmiyorsanız İBAN çözümlemesi yaparak hesap numaranıza ulaşabilirsiniz. İBAN numaranızın son 15 hanesi hesap numaranızdır. Sorgulama işleminde son 15 rakamı yazmanız gerekiyor. Yada internet şubesine girerek Hesapla > Vadesiz Hesaplar > Vadesiz Hesap Bilgileri kısmında hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Bu şekilde sorgulama işlemi zahmetli geliyorsa, aşağıdaki yolları denerek bakiye sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Bakiye Nasıl Sorgulanır?

0850 222 0724 müşteri hizmetlerini arayarak hesap işlemleri menüsünden hesap bakiyeniz hakkında güncel bilgileri edinebilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlanmadan bakiye sorgulaması yapabilirsiniz. Gerekli görmeniz durumunda, Vakıfbank Müşteri Hizmetlerine Bağlanma adımlarını uygulayarak temsilci ile görüşebilirsiniz.

Burada ki canlı yardım sayfasına giderek gerekli bilgilerinizi girdikten sonra müşteri temsilcisine bağlanırsınız. Bu şekilde de hesabınız hakkında çeşitli bilgiler edinebilirsiniz. Canlı yardım sayfası sadece 09:00 – 01:45 saatleri arasında destek hizmeti vermektedir. Aşağıdaki yollarla da hesap bakiyesi sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ve ATM Üzerinden Bakiye Sorgulama

Vakıfbank internet şubesi üzerinden hesap bakiyesi sorgulama işlemi yapmak için Tüm İşlemler>Hesaplar>Vadesiz>Hesap Detay adımlarını takip ederek bakiye sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

ATM üzerinden bakiye sorgulaması için kartınızı ATM’ye yerleştirin ve çıkan menülerden Hesap işlemleri ve Bakiye Sorma/Hesap Özeti üzerinden bakiye sorgulaması yapabilirsiniz. Hesabınıza para giriş veya çıkışı olduğunda anında bildirim almak istiyorsanız aşağıdaki başlığı incelemenizi öneriyoruz.

Bilgi: ATM üzerinden kartınız olmadan 20 saniye de para çekme adımlarına Vakıfbank Kartsız Para Çekme/Yatırma bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hesabınıza Para Gelince Size Bildirim Gelmesini İster Misiniz?

Vakıfbank mobil bankacılık üzerinden yapacağınız bir kaç saniyelik işlemler neticesinde hesabınıza para girişi veya hesabınızdan para çıkış olduğunda anına bildirim alabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları inceleyebilirsiniz.

 • Mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra sonra ekranın sol üst bölümünde bulunan profil ikonuna tıklayınız.
 • Kişisel bilgilerinizin ve bildirim ayarlarının olduğu bu sayfadan “Ayarlar” bölümüne tıklayınız.
 • Ayarlar bölümüne tıkladıktan sonra “Hesaplarım” bölümüne tıklayınız.
 • Bildirim ayarları sayfasına yönlendirileceksiniz. (Aşağıdaki görselde)
Vakıfbank bakiye sorgulama işlemi anında bildirim ayarları 2023

Bu sayfa üzerinden hesabınıza ne kadarlık bir para girişi veya çıkışı olduğunda bildirim almak istediğiniz soruluyor. Bunları belirledikten sonra ve sağ tarafta bulunan çentikleri açıktın sonra (Sarı olacak) devam deyip işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Vakıfbank bakiye sorgulama ve öğrenme hakkında ki sorularınızı bizlere aşağıdaki bölümden gönderebilirsiniz. hesappara.com editörleri en kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş sağlayacaktır.

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“Vakıfbank Bakiye Sorgulama (SMS ve Anında Bildirim Alma)” üzerine 15 yorum

  • Mustafa Bey hangi bankada hesabınızın olup olmadığını görmek için e-devlet’e giriş yapınız. Akabinde arama bölümüne “Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama” yazarak hizmete ulaşın. Bu sayede hangi banka da hesabınızın olduğunu görebilirsiniz.

   Cevapla
 1. Hesabım yoksa T.C. Kimlik numarama para yattıysa öğrenebiliyor muyum acaba ? Bankaya mı gitmem gerekiyor?

  Cevapla
  • Emin hanım, TC kimlik numaranıza ATM’den çekmek üzere havale yapılıysa bu size SMS ile bildirilir. SMS olarak size bir şifre gönderilir o şifre ile ATM den paranızı çekersiniz. Hesap bakiyesi sorgulama işlemi sadece banka hesabı olanlar için geçerlidir.

   Cevapla
 2. Hesabima para yatcakti insani destek vakfindan 1000tl yatmismi ogrenebilir miyim hemen?

  Cevapla
  • Özlem hanım Vakıfbank müşterisiyseniz mobil uygulmaya giriş yaparak bakiyenizi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca sayfamızda belirttiğimiz ayarları yaparak hesabınıza para giriş çıkışı olduğunda bildirim alabilirsiniz.

   Cevapla
  • Akın bey, sayfamızda belirttiğimiz adımları uygulayarak hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz. SMS ile sorgulama için BAKIYE + BOŞLUK + Hesap Numarası yazıp 5724‘e mesaj göndermeniz yeterlidir. Bu şekilde öğrenemezseniz mobil uygulamaya giriş yaparak bakiyenizi görebilirsiniz.

   Cevapla
  • Mustafa bey, sorgulama işlemini sitemizden yapamazsınız. Telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek yukarıda belirttiğimiz adımları uygulamanız gerekiyor.

   Cevapla
 3. Vakıfbank hesabımdaki güncel bakiyemi e-posta adresime göndermenizi rica ediyorum telefonumu çadırdım bütün bilgilerim telefondaydı unutkanlık olduğu için kart numaramın sonu 2304

  Cevapla
  • Merhabalar melek hanım, bakiye sorgulama işlemi sitemiz üzerinden yapılamamaktadır. Yazımızda vermiş olduğumuz adımları uygulayarak hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

   Cevapla