Ana SayfaBanka ÜrünleriVakıfbank Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır? (Anında)

Vakıfbank Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır? (Anında)

Vakıfbank Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır? (Anında)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Vakıfbank Bankomat ve Kredi Kartını İnternet alışverişine açmanın bir çok kolay yolu bulunmaktadır. Sayfamızda e-ticarete açma adımlarını sizler için resimli ve videolu olarak yayınladık.

İnternet alışverişleri için ödeme yöntemi olarak kullandığınız Vakıfbank Bankomat kart ve World kredi kartlarını internet alışverişine kolaylıkla açabilirsiniz.

İnternet alışverişine açma veya kapatmanın 4-5 farklı yolu bulunmaktadır. Bizde bu yolların tamamını tek tek yazdık. Ayrıca yazımızın sonunda Sanal Kartlarla ilgili yazdıklarımızı da okumanızı öneririz. Sanal kartlar internet üzerinden yapılan alışverişlerde güvenli bir deneyim sunar.

Vakıfbank Kartını İnternet Alışverişine Açma (Mobilden)

 • Vakıfbank Mobil uygulamaya giriniz.
 • Ekranın sağ alt kısmında “Tüm İşlemler” kısmına basın.
 • Hesaplar bölümüne girin.
 • Akabinde Bankomat Kartları bölümüne tıklayın.
 • Akabinde Kart Ayarları > İnternete Açma / Kapatma butonuna basınız.
 • Bu şekilde kartınızı internet kullanımına açabilirsiniz.

Bankomat kartını veya kredi kartını internet alışverişine açmak için aşağıdaki görsel anlatımı takip edebilirsiniz. Öncelikle Vakıfbank Mobil uygulamasına giriş yapınız. Telefonunuzda Vakıfbank mobil uygulaması yoksa sayfa sonunda vermiş olduğumuz adresten indirebilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra sağ altta bulunan “Tüm İşlemler” bölümüne tıklayınız. Akabinde aşağıdaki resimde de görmüş olduğunuz gibi “Hesaplar” butonuna tıklayınız.

Vakıfbank Kartını İnternet Alışverişine Açma birinci adım

Açılan sayfadan aşağıda da göründüğü gibi “Bankomat Kartlar” bölümüne tıklayınız.

Vakıfbank Kartını İnternet Alışverişine Açma ikinci adım

Bankomat kartlar bölümüne tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi biraz aşağıya inerek “Kart Ayarları” bölümüne tıklayınız.

Vakıfbank Kartını İnternet Alışverişine Açma üçüncü adım, e-ticarete açma

Kart ayarlarına tıkladıktan sonra aşağıdaki ekran açılacaktır. Sonrasında “İnternete Açma/Kapatma” butonuna tıklayınız.

Vakıfbank Kartını İnternet Alışverişine Açma dördüncü adım, e-ticarete açma

Aşağıda ki görselde görmüş olduğunuz gibi “İnternetten Alışveriş” butonunu açık hale getirerek “Devam” butonuna basınız. Sonrasında “Onayla” butonuna basarak Vakıfbank kartını internet alışverişine açma işlemini yapabilirsiniz. Kapatma işlemi içinde aynı adımları izleyebilirsiniz.

Vakıfbank Kartını İnternet Alışverişine Açma dördüncü adım, e-ticarete açma

Görsellerde uyguladığımız adımları videolu bir şekilde izlemek için yazımızın sonunda videoya göz atabilirsiniz. En kolay ve hızlı adım ise SMS ile açma işlemidir. Bu işlem içinde yapmanız gereken bir kaç basit adım bulunmaktadır.

SMS ile Vakıfbank Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır?

Bu işlem ile ister bir kartınızı ister bütün kartlarınızı aynı anda internet alışverişine açabilirsiniz. Sadece bir kartınızı internet alışverişine açmak istiyorsanız ACIK yazıp boşluk bırakın ve kartınızın son 6 hanesini yazıp 5724‘e mesaj gönderin. Bu SMS’den sonra kartınız internet alışverişine anında açılacaktır.

Bütün kartlarınızı internet alışverişine açmak istiyorsanız HEPSİ yazarak 5724’e SMS gönderebilirsiniz. Bu şekilde ek kartlarda dahil olmak üzere bütün banka kartlarınız internet alışverişine anında açılır.

İnternet Alışverişine Açmanın Diğer Yolları:

 • İnternet Şubesi: vakifbank.com.tr sitesinden bireysel bankacılığa giriş yaparak yukarıda belirttiğimiz adımları takip edip kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.
 • Müşteri Hizmetleri/Şubeler: Vakıfbank müşteri hizmetlerine direk bağlanarak veya banka şubesine giderek bankomat kartınızı internet alışverişine açtırabilirsiniz.

Vakıfbank Sanal Kart İle İnternet Alışverişi (Güvenli Ve Ücretsiz)

Vakıfbank World kredi kartınıza tanımlı olan bir sanal kart ile internet üzerinden güvenli olarak alışveriş yapabilirsiniz. Sanal kartınızın kaybolma veya çalınma gibi bir riski bulunmaz. Ayrıca sanal kart oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Sanal kart oluşturmak için Vakıfbank World kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Hemen sanal kart başvurusunda bulunmak için Başvurularım > Kredi Kartı Başvurusu > Sanal Kart Oluştur adımlarını takip etmeniz yeterlidir.

SMS ile sanal kart başvurusu yapmak için SANAL yazıp boşluk bırakın ve kredi kartınızın 6 hanesini yazarak 5724’e SMS gönderebilirsiniz. Dilerseniz en yakın Vakıfbank şubeleri üzerinden de açtırabilirsiniz.

Vakıfbank bankomat kartı internet alışverişine açma adımları bu şekildeydi. Konu hakkındaki sorularınızı aşağıdaki bölümden bizlere yazabilirsiniz. Mümkün olan en kısa süre içerisinde hesappara.com editörleri size yanıt verecektir. İyi günler dileriz.

Bilgilendirme: Vakıfbank Mobil Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımızda bütün bankaların Güncel EFT Saatleri ve ücretleri hakkında bilgilere yer verdik. FAST sistemi ile günün her saati para aktarabileceğinizi biliyor musunuz?

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“Vakıfbank Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır? (Anında)” üzerine 3 yorum

 1. Bankomat kartım temassız özelliği açık. Ne manyetik den ne de temassız dan alışveriş yapamadık.

  Cevapla
  • Merhabalar kader hanım. Sayfamızda internet alışverişine açmaya dair bütün adımları görebilirsiniz. Sadece bir kartınızı internet alışverişine açmak istiyorsanız ACIK yazıp boşluk bırakın ve kartınızın son 6 hanesini yazıp 5724‘e mesaj gönderin.

   Cevapla