Vakıfbank İnternet Bankacılığı Açma (Resimli Basit Anlatım)

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Açma (Resimli Basit Anlatım)

Bildiğiniz gibi pandemi sürecinde bankacılık işlemlerinin neredeyse tümü internet üzerinden yapılabilir bir hal aldı. Bu bağlamda bankalarda yeni müşteri kayıtlarını internet üzerinden yapabilmektedir. Bizde sitemizin bu bölümünde sizlere Vakıfbank internet bankacılığı açma; şifre alma ve internet şubesi kullanımı hakkında ki soruları yanıtladık.

Uyarı: İnternet şubesi başvuru aşamalarını uygulayabilmeniz için cep telefonunuz, kimlik kartınız veya nüfus cüzdanınızın yanınızda olması gerekiyor.

Uyarı: Aşağıda anlatmış olduğumuz internet şubesi oluşturma işlemlerini sadece Vakıfbank resmi internet sitesi üzerinden yapınız. Kimlik bilgilerinizi internet mecralarında paylaşmamanızı öneririz.

İnternet bankacılığı açma işlemini yeni kimlik kartınızla veya nüfus cüzdanınızla yapabilirsiniz. Ayrıca sayfamızın alt bölümde internet şubesi kullanımıyla ilgili sorularınızı bizlere gönderebilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Açma (Nüfus Cüzdanı) – Görsel Anlatım

İnternet şubesi açmadan önce telefonunuza Vakıfbank mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. (Uygulama indirme adresleri sayfamızın sonunda verilmiştir.)

Aşağıdaki ekran görüntülerini kayıt işlemi için sıraladık. Her ekran görüntüsünün altında yer alan açıklamaları mutlaka oyunuz.

Vakıfbank internet bankacılığı açma giriş ekranı
1. ve 2. adımlara ait ekran görüntüsü
 • Mobil uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra uygulamaya giriş yapınız.
 • İlk adımda yukarıda ki ekran görüntüsünde yer alan “Vakıfbank Müşterisi Ol” butonuna tıklayınız.
 • Akabinde “Hemen Başla” butonuna basınız ve aşağıdaki adıma geçiniz.
Vakıfbank internet şubesi açma kimlik bilgileri ve sözleşme onayı

Önemli Bilgilendirme: Yeni kimlik kartı ile hesap açabilmek için telefonunuzun NFC destekli olması gerekiyor. Ayrıca kimlik kartı ile internet şubesi açma aşamaları daha farklıdır. Detaylar sayfamızın devamında ki ayrı bir başlıkta yer almaktadır.

Bu aşamada hangi kimlik türü ile kayıt olmak istediğinizi seçebilirsiniz. Biz nüfuz cüzdanı ile kaydolmayı seçtik ve ilerledik. Kimlik kartını seçmeniz durumunda açılan kameraya kimlik kartınızı okutunuz. Bu okutma neticesinde 4 numaralı ekran görüntüsünde yer alan kimlik bilgileriniz sistem tarafından otomatik olarak doldurulacaktır.

Nüfuz cüzdanı ile kayıt işlemini seçmeniz durumunda 4 numaralı ekran görüntüsünde yer alan bilgileri kendiniz doldurmanız ve “Devam” butonuna basmanız gerekmektedir. Kimlik bilgilerinizi girdikten sonra aşağıdaki bölüme yönlendirileceksiniz.

 • Kimlik bilgilerinizi kaydedip devam butonuna bastıktan sonra yukarıda sözleşme onaylama sayfasına(3 numara) yönlendirileceksiniz.
 • Bu bölümde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu onaylayarak yine Devam butonuna basınız.
 • Devam butonuna bastıktan sonra 5. ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi size bir onay SMS’i gönderilir.
 • SMS’te gönderilen şifreyi ekrana yazarak yine devam butonuna basınız.

SMS onayından sonra kişisel bilgilerinizi dolduracağınız bölüme yönlendirecektir. Bu bölümde e-mail adresinizi, çalışma durumunuzu, aylık gelir bilgilerinizi yazarak yine devam butonuna basınız.

Yukarıda ki ekran görüntüsünde de görmüş olduğunuz gibi adres bilgilerinizi ve şube seçimini yapmanız istenecektir. Bu bilgileri de girdikten sonra devam butonuna basarak devam edebilirsiniz. Ürünlerle ilgili bildirim alıp almak itemediğiniz konusunda ki seçenekleri işaretleyerek “Devam” butonuna basarak Vakıfbank internet bankacılığını açabilirsiniz.

Yukarıda ki ekran görüntüsünde de görmüş olduğunuz gibi internet şubesi başvurumuzu gerçekleştirik.

Peki Bundan Sonraki Süreç Nasıl Olacak?

İnternet şubesine kayıt olurken vermiş olduğumuz cep telefonumuza bir adet bilgilendirme mesajı gelecek. Gelen mesaj;

Bilgilendirme: Değerli müşterimiz, dijital başvurunuz alınmıştır, Aktif İleti kurye firması sizinle iletişime geçecektir.

Kurye tarafından en kısa süre içerisinde banka kartınız tarafınıza gönderilecektir. Kartı teslim alırken kimlik kartınızın yanınızda olması gerekiyor. Kartınızı aldıktan sonra zarf içerisinde yazan adımları uygulayarak yeni kartınızın şifresini belirleyiniz. (Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi.)

Vakıfbank internet bankacılığı şifre oluşturma adımları

Bütün işlemleri tamamladıktan sonra tarafınıza kart şifresi ve internet şubesi şifresi gönderilecektir. İşlemlerle ilgili yaşadığınız problemleri aşağıdaki yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

Yeni Kimlik Kartı İle Vakıfbank İnternet Bankacılığı Açma

Yemi kimlik kartı kullanıyorsanız başvuru aşamasında bu seçeneği seçmeniz gerekiyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus telefonunuzun NCF’yi destekliyor olması gerekiyor. İPhone telefonlarda 7 ve üzerinde ki modeller NFC’yi desteklemektedir.

 • Vakıfbank Müşterisi Ol seçeneği tıkladıktan sonra T.C. Kimlik Kartı seçeneğini seçiniz.
 • Kimlik kartınızın arka yüzünü açılan kameraya okutunca kişisel bilgileriniz otomatik olarak doldurulacaktır.
 • Akabinde sizden istenildiği gibi şekilde fotoğrafınızı çekiniz ve devam butonuna basınız.
 • Sonrasında kişisel bilgilerinizi girip yine devam butonuna basınız.
 • Akabinde müşteri temsilcisi ile görüntülü görüşme gerçekleştireceksiniz. (Bu esnada kimlik kartınız yanınızda olmalı.)
 • Görüşme sonrasında internet şubesi şifrenizi belirletin.
 • Şifre belirleme işleminden sonra mobil aktivasyon işlemini tamamlayarak Vakıfbank internet bankacılığı açabilirsiniz.

İpucu: Hesabınızda ne kadar para olduğunu görmek için her seferinde internet şubesine girmenize gerek kalmıyor. Vakıfbank Hesap Bakiyesi Sorgulama bölümüne giderek ücretsiz SMS ile sorgulama yolunu inceleyebilirsiniz.

*Aşağıdaki video üzerinden kimlik kartı ile internet bankacılığı başvuru adımlarını izleyebilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Şubesi Şifre Alma (Şifremi Unuttum)

 • Vakıfbank internet sitesine giriş yapınız.
 • Ekranın sağ üst bölümünde bulunan “İnternet Bankacılığı” menüsünün üzerine geliniz ve “Bireysel” kısmına tıklayınız.
 • Açılan sayfada şifremi unuttum / şifrem yok seçeneğine tıklayınız.
 • Yeni şifrenizi hangi şekilde almak istiyorsanız onu işaretleyerek Devam butonuna basınız.
 • Akabinde gerekli bilgilerinizi girerek yeni şifre alabilirsiniz.

Yeni şifre alma işleminde onay SMS’i alabilmeniz için cep telefonunuzun güncel olması ve banka hesabınıza kayıtlı olması gerekiyor.

Vakıfbank Mobil Bankacılık Uygulaması İndir:

Vakıfbank İnternet Bankacılığı İçin Soru & Cevaplar:

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Açmak Ücretli Mi?

İnternet bankacılığı açmak için herhangi bir ücret veya aidat alınmamaktadır. Türkiye’deki bütün bankalarda internet şubesi kullanmak ücretsizdir.

İnternet Bankacılığı Hemen Açılır Mı?

Nüfus cüzdanı ile yapılan başvuru işleminde kurye ile kartınızın gönderilmesi gerekmektedir. Fakat yeni kimlik kartı ile internet şubesi açma işlemi daha kısa sürede tamamlanmaktadır. Hesabınızı hızlıca açmak istiyorsanız kimlik kartı ile hesap açma seneğini kullanmanızı öneririz.

İnternet Şubesi Açmak İçin Şubeye Gitmek Gerekiyor Mu?

2021 yılı itibari ile neredeyse bütün bankalardan internet üzerinden banka hesabı açabilirsiniz. Hesap açma işlemlerinde banka kartınız adresinize gönderilmektedir. Hiç bir şekilde banka şubesine gitmenize gerek kalmıyor.

Vakıfbank İnternet Bankacılığından Hangi İşlemleri Yapabilirim?

Vakıfbank şubeleri üzerinden yapabileceğiniz işlemlerin neredeyse hepsini internet şubesi üzerinden de yapabilirsiniz. Kredi, kredi kartı ve ek hesap gibi kredi ürünlere şubeye gitmeden başvuru yapabilirsiniz. Bununla birlikte vadeli, vadesiz veya altın hesabı alabilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Şubesi Üzerinden Yapılan İşlemler Ücretli Mi?

İnternet üzerinden banka müşterisi olmanız durumunda 31.12.2022 tarihine kadar yapacağınız EFT/Havale işlemleri için ücret alınmamaktadır. Yapacağınız işleme göre belirli ücret kesintileri yapılabilmektedir. Yapılan kesintiler anlık olarak size gösterilmektedir.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Vadeli Hesap Açabilir Miyim?

Tabii ki, internet şubesi üzerinden ekstra vadeli, vadesiz veya altın hesabı açabilirsiniz. Açmış olduğunuz altın hesabından altın alımı veya satışı yapabilirsiniz. Detaylar için Vakıfbank Altı Hesabı Açma bölümüne gidebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İnternet tarayıcılarından giriş yapmanız durumunda şifre girme işlemlerinizi sanal klavye ile yapmanızda yarar var. Ayrıca internet bankacılığı giriş bilgilerinizi ve kart bilgilerinizi internet ortamında kimseyle paylaşmamanızda yarar var. İnternet şubesinde ki işlemlerinizi hallettikten sonra çıkış yap butonu ile çıkış yapmaya özen gösteriniz.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Hesap Kapatabilir Miyim?

Vakıfbank mobil şube veya internet şubesine giriş yaptıktan sonra; vadeli, vadesiz TL/döviz veya altın hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesap kapatma işlemi için banka şubesine gitmenize gerek kalmıyor.

İnternet Bankacılığına Nereden Girebilirim?

İnternet bankacılığına sadece Vakıfbank resmi internet sitesi üzerinden girebilirsiniz. Mobil bankacılık uygulaması indirerek resmi uygulamalar üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Vakıfbank internet bankacılığı açma; şifre yenileme ve internet şubesi kullanımı hakkında ki sorularınızı aşağıdaki bölümden bizlere gönderin. Editörlerimiz en kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş sağlayacaktır.

Diğer Vakıfbank Ürünleri:

“Vakıfbank İnternet Bankacılığı Açma (Resimli Basit Anlatım)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Açma (Resimli Basit Anlatım)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

Bu yazımız için şuanda hiçbir soru sorulmamış veya yorum yapılmamış. İlk soruyu sorabilir veya ilk yorumu yukarıdaki bölümden yazabilirsiniz.