Ana SayfaBanka ÜrünleriZiraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar? (Detaylı)

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar? (Detaylı)

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar? (Detaylı)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Ziraat Bankası ATM’si üzerinden veya ortak ATM’ler üzerinden günlük ne kadar para çekebiliriz veya yatırabiliriz? Bu sorunun yanıtını bu yazımızda sizler için araştırdık. Konu hakkında sormak istediklerinizi sayfa sonunda bulunan yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

Ayrıca EFT/Havale işlem limitleri ve internet alışverişlerinde ki harcama limitlerini de belirleme konusunda sizlere videolu olarak bir anlatım gerçekleştirdik. (Hesap güvenliğiniz için internet üzerinden yapılan harcamalarınızı kısıtlayabilirsiniz.)

Ziraat Bankası ATM’sinde Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar Oldu? (2023)

Ziraat Bankası ATM’si üzerinden günlük para çekme limiti 5.000 TL’dir. QR kodu ile para çekme limiti ise 3.500 TL’dir. (bkz. Ziraat ATM’sinden Kartsız Para Çekme) Her gün saat 00.00’da limitiniz sıfırlanır ve yeniden para çekebilirsiniz. Örneğin 23:00’da 5.000 TL para çektiğinizi varsayalım. Saat 00:00’dan sonra yine 5.000 TL çekebilirsiniz.

Belirlenen limitin üzerinden para çekme işlemlerinde 12.73 TL ücret kesintisi yapılmaktadır. Diğer banka ATM’lerinden yapılan çekim işlemlerinde %1,15+1,04 TL ücret kesintisi yapılmaktadır.

İpucu: ATM’ye gitmeden bir SMS ile hesabınızda ne kadar para olduğunu öğrenmek isterseniz Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama yazımızda konu hakkında ki detayları paylaştık. Ayrıca Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma sayfamızda şubeye gitmeden SİM kart blokenizi nasıl kaldıracağınızı öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM’den Para Yatırma Limiti Ne Kadar?

Qr kod kullanarak ATM’den günlük para yatırma limiti 20.000 TL’dir. Wincor marka ATM’ler tek seferde 40 banknot, GRG marka ATM’ler tek seferde 200 banknot, NCR marka ATM’ler tek seferde 40 banknot alabilirler.

kaynak: ziraatbank.com.tr

Bir sonraki başlığımda ise bu limiti kendiniz nasıl ayarlayabilirsiniz onu video olarak anlattım.

Güvenliğiniz İçin Bu Ödeme Limitlerini Ayarlayın (Öneri)

İnternet üzerinden alışveriş yaparken kullanılan limitinizi belirlemeniz güvenliğiniz için oldukça önemlidir. Bu yüzden aşağıdaki göstereceğimiz adımları izleyerek online ödemelerde ki harcama limitinizi belirleyebilirsiniz.

 • Ziraat Bankası Mobil bankacılık uygulamasına giriniz.
 • Akabinde “Kartlarım” menüsüne tıklayınız.
 • “Banka Kartlarım” veya “Kredi Kartlarım” bölümlerinden herhangi birine giriniz. (Hangi kartınızın par çekme limitini ayarlayacaksanız.)
 • Sonrasında açılan sayfada kartınızı tıklayınız.
 • Açılan kart sayfasında bulunan “Kart Ayarları” butonuna tıklayınız.
 • Kart ayarları sayfasına girince “Limit Belirleme” bölümüne girerek ATM’den günlük para çekme limitinizi artırabilirsiniz.
 • Bu sayfa üzerinden Alışveriş Limiti ve E-Ticaret limitini de belirleyebilirsiniz. (Güvenliğiniz için E-ticaret ve Alışveriş limitinizi en düşük seviye tutmanızı öneririm.) Aşağıdaki videodan detayları inceleyebilirsiniz.
 • Para çekme limitinizi en fazla 5.000 TL yapabiliyorken, en az 1.000 TL’ye kadar indirebiliyorsunuz.

ATM’den Para Çekme Limiti İle İlgili Sıkça Sorulanlar:

Ziraat Bankası ATM’sinden Kartsız Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Kartsız işlemler menüsü üzerinden TC Kimlik Numaranızı kullanarak 5.000 TL’ye kadar kartsız para çekme işlemi yapabilirsiniz. Fakat işlem onayı için tarafınıza SMS gönderilecektir. Para çekeceğiniz hesaba kayıtlı olan telefonunuzun yanınızda olması gerekiyor.

Ziraat ATM’si Üzerinden Günlük Para Yatırma Limiti Ne Kadar?

Yazımızın detaylarında da belirttiğimiz üzere günlük para yatırma limiti 2.000 TL’dir.

ATM’den Para Çekme İşlemi Ücretli Mi?

Hayır, Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden para çekme işlemi ücretsizdir. Diğer banka ATM’leri üzerinden para çekme işlemi yaparsanız 1.15 TL gibi bir ücret kesintisi olmaktadır.

QR Kod Kullanarak En Fazla Ne Kadar Para Çekebilirim?

Ziraat Mobil uygulamasında ki QR Kod ile en fazla 1.500 TL’ye kadar günlük para çekebilirsiniz.

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar? (Detaylı)” üzerine 8 yorum

 1. Şubeden kimlik kartımla hesabıma havale EFT yapılan parayı çekme limitim var mıdır?

  Yanıtla
  • Tabii ki şubeye kimlik kartınız ile giderek hesabınıza yapılan havaleyi çekebilirsiniz. Banka kartınız var ise eğer ATM’den ücretsiz olarak da paranızı çekebilirsiniz.

   Yanıtla
  • Merhaba, kartla en fazla günlük 5 Bin TL çekebilirsiniz. Gün içinde en fazla para yatırma limiti ise 20 Bin TL’dir.

   Yanıtla
 2. Bankamatik kartımla günlük 5000 TL aynı gün içinde OR kodla da çekebiliyor muyum?

  Yanıtla
  • Kartlı işlemlerle günlük 5.000 TL’ye kadar çekebilirsiniz. Kartsız olarak QR ile günlük 3.500 TL’ye kadar çekebilirsiniz.

   Yanıtla
  • Merhabalar, yazımızda da bahsettiğimiz üzere günlük para çekme limiti şuanda 5.000 TL’dir. Kartsız olarak para çekme limiti ise 3.500 TL’dir.

   Yanıtla