Ziraat Bankası 9 Farklı Esnaf Kredi Paketi 2021 (ve Destekler)

Sayfamızda Ziraat Bankası esnaf kredisi; şartları, özellikler, destekleri ve güncel faiz oranları bilgilerine erişebilirsiniz. Ayrıca güncel devlet destekleri konularında da son dakika gelişmeleri takip etmeniz mümkün.

Ziraat Bankası 9 Farklı Esnaf Kredi Paketi 2021 (ve Destekler)

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Faiz Oranları / 23 Eylül 2021

Kredi TürüAylık FaizYıllık Azami Oran
İhracat (YP)%0.70*%8.50
Borçlu Cari Hesap (BCH)%1.5%18
İhracat (TL)%1.5%18
KMH%1.98%22.68
Yatırım%1.5%18
İskonto Kredileri%1.5%18
Taşıt Kredileri%1.5%18
İşyeri Kredileri%1.5%18
Plaka Kredileri%1.5%18
İşletme Kredisi%1.5%18

*Nefes kredileri ve diğer faizsiz kredi kampanyaları için Halkbank Esnaf Kredisi bölümüne gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Kampanyaları 2021

Ziraat Bankası, esnaf ve sanatkarlara belirli alanlarda kredi ürünü sunmaktadır. Bu kredilere ait yıllık azami faiz oranları yukarıda ki tabloda yer almaktadır. Tabloda yer alan kredilere ait özellikleri aşağıdaki başlıklardan inceleyebilirsiniz.

Rotatif Kredi Nedir?

Rotatif kredi, diğer bir ismi ile Borçlu Cari Hesap kredisi, iş yerinizin giderlerini karşılamanız amacı ile 12 aya kadar vadeli olarak verilen kredi kampanyasıdır. Başvurunuzun onaylanması durumunda krediniz hesabınızda hazır olarak bekletilir. Dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Kredi başvurusunu Ziraat Bankası şubelerinden yapabilirsiniz.

BCH kredilerine devre sonlarında (mart, haziran, eylül ve aralık sonu), vade sonunda ve/veya hesabın kapanışında faiz tahakkuku yapılır.

Gün İçi Kredisi Nedir?

Kampanya isminden de anlaşılacağı üzere, işletmenizin günlük ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile hesabınızda hazır olarak bekletilen kredilerdir. Gün içi kredisinin vadesi 1 gündür. Riski gün sonunda kapatılır. Günün sonunda kredi borcunun kapatılmaması durumunda kullanmış olduğunuz kredi normal ticari kredi gibi işlem görmektedir. Ziraat Bankası Gün İçi kredi kampanyasından yararlanmak için geçmişte nakdi kredi işlemlerinizin bulunması gerekiyor.

Nakit Yönetim Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası esnaf kredisi kampanyaları içerisinde çokça araştırılan kredi türlerindendir. Vergi ve prim borçlarınızı ödemek için Nakit Yönetim kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bu sayede vergi ve prim ödemeleriniz gecikmeden ödenmiş olur.

Bankamızın aracılık ettiği kurum* tahsilatlarında sahip olduğu valör kazancının belirli bir kısmının nakit çıkışı gerektirmeyen Nakit Yönetimi Kredisi olarak kullandırır. kaynak: ziraatbank.com.tr

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Avea faturaları, Sosyal Güvenlik Kurumu primleri ve vergi ödemeleri gibi alanlarda kullanabileceğini kredilerdir. Nakit Yönetim kredisini alabilmeniz için daha öncedeki dönemlerde Ziraat Bankası ile nakdi kredi geçmişinizin bulunması gerekmektedir.

Yeni bir iş kurmak için kredi kullanmak için bu sayfalara gidebilirsiniz:

Taksitli İşletme Kredisi Nedir?

İşletmeniz için ihtiyaç duyulan nakdin karşılanması için kullanılabilecek bir diğer kredi türü de Taksitli İşletme Kredileridir. Alacağınız kredinin taksitlerini taksitler halinde ödeyebilirsiniz. İşletme gelirleriniz göz önünde bulundurularak size uygun ödeme planları hazırlanmaktadır. Ziraat Bankası Taksitli İşletme kredisi faiz oranları kredi vadesi ve miktarına göre değişmemektedir.

Spot Kredi Nedir?

Yine işletmenizin kısa süreli ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz bir kredi kampanyasıdır. Krediyi en fazla 6 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz. Kredinin miktarı, kredide uygulanacak faiz oranları ve kredi vadesi kredinin kullandırıldığı günün tarihindeki piyasa koşullarına göre belirlenmektedir.

Plaka Kredisi Nedir?

İşletmeniz için yeni minibüs, dolmuş ve taksi alımı gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz işletme kredisidir. Plaka kredisi sadece araç alımları için değil aynı zamanda; yedek parça, servis, onarım, bakım ve akaryakıt gideri içinde kullanabilirsiniz.

Bankandan Destek Açıklaması (Twitter)

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan 19 Mart 2021 tarihinde yapmış olduğu açıklama ile esnaf ve sanatkarlar için yeni esnaf destek paketlerinin olacağını duyurmuştur.

KOSGEB Ziraat Bankası Destek Kredileri 2021

KOSGEB destek kredisi ile geçmiş dönemlerde KOSGEB desteğinden yararlanmış veya KOSGEB Kobi Kredi Faiz Destek Programlarından yararlanan işletmeleri desteklemek amacı ile verilen kredilerdir. KOSGEB destek kredileri uygun faiz oranları ve uygun ödeme seçenekleri ile kullandırılmaktadır. Kredi desteğinin özellikleri şu şekildedir;

 • Krediyi kullanacak esnaflar KOSGEB veri tabanına kayıtlı olan küçük ve orta ölçekli işletme olmalıdırlar.
 • Kullandırılacak olan krediler indirimli faiz oranı ile nakdi olarak verimektedir.
 • Acil Destek, İşletme Sermayesi Desteği, İhracat Finansman Desteği, İstihdam Desteği ve Makine Teçhizat Kredi Desteği gibi alanlar için verilebilmektedir.
 • KOBİ’lerin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kredi faizinin bir kısmının veya tamamının KOSGEB tarafından karşılandığı kredilerdir.

Ziraat Bankası şubelerine giderek KOSGEB destek kredisi hakkında ki ayrıntılı bilgilere banka şubeleri üzerinden ulaşmanız mümkündür.

Esnaf Kefalet Kredileri 2021 (Güncel Gelişmeler)

20 aralık 2021 tarihinde veya öncesinde ki bir tarihte kullanılan esnaf kefalet kredilerine ait borçlar ertelenmişti. Halkbank üzerinden kullandırılan bu kredinin özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

 • Halkbank tarafından Kooperatif kefaleti ile kullandırılan düşük faizli işletme kredileridir.
 • Kredinin vadesi azami 5 yıla kadar olup faiz oranı yıllık %8,5’tir.
 • Kullanabileceğiniz kredi miktarı azami 200 Bin TL olmaktadır. (Şahıs kullanımları için.)
 • Kredi taksitleri 3’er aylık taksitler şeklinde ödenmektedir.
 • Kredi kullanmak için ikametgah veya iş yerinizin kooperatif bölgesi içerisinde olması gerekiyor.
 • Her şeyden önce krediye başvuru yapabilmeniz için esnaf ve sanatkar olmanız gerekmektedir.
 • Bütün başvuru aşamaları, Kooperatif ortaklık şartları, başvuru adımları ve hesaplama tabloları için Esnaf Kefalet Kredisi 2021 bölümüne gitmeniz yeterlidir. (Detaylı bir şekilde bütün güncel gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.)

Esnaflara Özel Kredi Kartları (Bankkart Başak Girişimci)

Hem banka kartı hem kredi kartı! BankKart girişimci kredi kartını hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanabilirsiniz. POS cihazlarında işlem yaparken kredi kartı mı yoksa banka kartı mı seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

Bankkart Başak Girişimci / Kurumsal Ücretleri:

İşlem%1İşlemAsgari TutarAsgari OranAzami
Tutar
Azami
Oran
Yıllık Ücret280 TL280 TL
Ek Kart Ücreti140 TL140 TL
Yurt dışı Nakit Avans Ücreti (USD)%1%1
Yurt içi Nakit Avans Ücreti%1%1

BankKart Başak Kredi Kartının Özellikleri Şu Şekildedir;

 • Mikro DBS ile bayi ya da müşterilerinize yapacağınız hizmet veya mal satışlarına yönelik fatura tahsilatlarının otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlayan bir nakit yönetimi hizmetidir.
 • İşletme giderlerinizin miktarına göre kart limitinizi internet şubesi üzerinden dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
 • Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden harcama raporlarınızın detaylarına ulaşabilirsiniz.
 • Asıl kartınıza bağlı olarak çıkaracağınız ek kartınızın hangi sektörlerde alışveriş yapacağını siz belirleyebilirsiniz.
 • Çalışanlarınız için çıkarmış olduğunuz ek kartların hangi sektörlerde harcama yapabileceğini belirleyebilirsiniz.
 • İş yeriniz için satın alacağınız ürün veya hizmetler için kredi kartınızda ek bir limit bulundurabilirsiniz.
 • BakKart üyesi işyerlerinde işletmeniz için taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
 • Yurt içi ve yurt dışında nakit çekebilir veya alışveriş yapabilirsiniz.
 • Yaptığınız alışverişlerde BankKart lira kazanabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri bölümüne giderek müşteri hizmetleri numarasını arayıp BankKart hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Esnaflara Özel KMH Hesabı (Faiz Oranı ve Hesaplama)

Kredili mevduat hesapları vadesiz hesabınıza tanımlanan ek bir kredi ürünüdür. Hesabınızda para olmasa bile bu hesap üzerinden harcamalar yapabilirsiniz. Ek hesap, kredili mevduat hesabı, eksi hesap ve avans hesap olarak ta bilinmektedir.

Ek hesap ile işletmenizin bütün giderlerini karşılayabilirsiniz. İşletme kredilerinden ayrılan yönü ise faizin günlük olarak işlemesidir. Dilerseniz 12 ay vadeli taksitli olarak nakit kullanım imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası Ek Hesap bölümünden faiz oranları, hesaplama ve başvuru şartları gibi bütün detaylara ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Taksitli Ek Hesap Hesaplama (12 Ay):

Kullanılan MiktarTaksitToplam Ödeme
1.000 TL96,76 TL1.161,05 TL
2.000 TL193,51 TL2.322,18 TL
3.000 TL290,27 TL3.483,21 TL
4.000 TL387,03 TL4.644,33 TL
5.000 TL483,78 TL5.805,43 TL
6.000 TL580,54 TL6.966,51 TL
7.000 TL677,30 TL8.127,55 TL
8.000 TL774,05 TL9.288,63 TL
9.000 TL870,81 TL10.449,69 TL
10.000 TL967,57 TL11.610,79 TL

Ziraat Bankası esnaf kredisi; faiz oranları, hesaplama, kredi destekleri ve kampanyaları hakkında ki sorularınızı bizlere aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz. Kısa süre içerisinde sorunuza cevap verilecektir.

“Ziraat Bankası 9 Farklı Esnaf Kredi Paketi 2021 (ve Destekler)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

Ziraat Bankası 9 Farklı Esnaf Kredi Paketi 2021 (ve Destekler)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

Bu yazımız için şuanda hiçbir soru sorulmamış veya yorum yapılmamış. İlk soruyu sorabilir veya ilk yorumu yukarıdaki bölümden yazabilirsiniz.