Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma (Resimli Anlatım)

Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma (Resimli Anlatım)

Ziraat Bankası altın hesabı açma, kapatma ve diğer bütün detayları bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca sayfamızda vadeli altın hesabına ait faiz oranlarını da bulabilirsiniz.

Öncelikle, Ziraat Bankası Altın Hesabı Nedir?

İnternet bankacılığı veya banka şubeleri üzerinden açabileceğiniz, TL veya Dolar ile altın alım satımı yapabileceğiniz vadesiz veya vadeli hesaplardır. Dilerseniz vadeli olarak altın hesabı açarak birikimlerinizden faiz getirisi de elde edebilirsiniz.

Bilgilendirme: Aşağıdaki başlıklarda hesap açma adımlarının yanı sıra bankanın altın hesapları ile ilgili bütün kampanyalarını da bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadesiz Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası altın hesabı açma işlemini iki farklı şekilde yapabilirsiniz. Birincisi internet şubesi üzerinden saniyeler içinde hesabınızı aktif etmek. İkincisi ise size en yakın şubeye giderek altın hesabı açtırmaktır. Aşağıdaki adımları takip ederek saniyeler içerisinde bir vadesiz altın hesabı açabilirsiniz.

  1. Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapınız.
  2. Sonrasında sağ altta bulunan menülere tıklayıp sonrasında Hesaplarım bölümüne giriniz.
  3. Açılan yeni sayfada “Altın Hesaplarım” butonuna tıklayınız.
  4. Burada “Vadesiz Altın Alış” butonunu göreceksiniz.
  5. Vadesiz altın alış butonuna tıkladıktan sonra “Devam” diyerek altın hesabına alım yapacağınız vadesiz TL veya solar hesabınızı seçiniz.
  6. Sonrasında alım yapacağınız miktarı altın cinsinden veya TL cinsinden yazarak devam butonuna tıklayınız.
  7. En sonunda da onayla diyerek altın hesabı açabilirsiniz.

Bu sayede hem yeni bir altın hesabı açmış olursunuz, hem de altın alımı gerçekleştirmiş olursunuz. Yazımızın sonunda bu adımları videolu bir şekilde adım adım gösterdik. Videoyu da izleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Nasıl Kapatılır?

Sevgili ziyaretçilerimiz Ziraat Bankası üzerinden açmış olduğunuz altın hesaplarını kapatabilmeniz için banka şubesine gitmeniz gerekiyor. Müşteri hizmetleri ile yaptığımız görüşme neticesinde altın hesabının kapatılabilmesi için Ziraat Bankası şubelerine gitmemiz gerektiği söylenildi. İnternet şubesi üzerinden TL veya döviz hesabı kapatılabiliyor ama altın hesabı kapatılamıyor.

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki vadeli altın hesabı açmanız için öncelikle vadesiz bir altın hesabınızın olması gerekiyor. Çünkü birazdan göreceğiniz üzere vadeli altın hesabına yatırım yaparken altının vadeli hesaba aktarımı için vadesiz hesabımızda altın bulunması gerekiyor.

Altın Hesabı Hesap açma Adımları Şu şekilde:

  • Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapınız. Sonrasında aşağıdaki ekranda görmüş olduğunuz gibi “Hesaplarım” bölümüne tıklayarak giriş yapınız.
Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma Birinci Adım

Hesaplarım bölümüne girdikten sonra yine aşağıdaki ekranda da görmüş olduğunuz üzere Altın Hesaplarım bölümüne tıklayınız.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma İkinci Adım

Açılan ekranda aşağıdaki görselde olduğu gibi Yeni Hesap Aç butonuna tıklayarak ilerleyiniz.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma Üçüncü Adım

Gördüğünüz gibi “Vadeli Altın Hesabı Açma” sayfası bizi karşılıyor. Buradan paranın çekileceği diğer vadesiz altın hesabının üzerine tıklıyoruz.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma Dördüncü Adım

Son adımda ise bizi hesap açılışı için gerekli bilgilerin bulunduğu sayfaya yönlendiriyor. Burada vadeli altın hesabınızın vadesi, yatırım miktarı gibi bilgileri girmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra ekranın alt kısmında bulunan “Devam” butonuna tıklayarak vadeli altın hesabınızı açabilirsiniz.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma Beşinci Adım - hesappara.com

Altın hesabınızdan faiz getirisi elde etmek istiyorsanız Ziraat Bankası Vadeli Hesap Faizleri bölümüne giderek Vadeli altın başlığı altından faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Diğer Bankaların Altın Hesapları:

Aşağıdaki video üzerinden Ziraat Bankası altın hesabı açma adımlarını izleyebilirsiniz. Konu hakkında ki sorularınızı bizlere aşağıdaki yorumlar bölümünden gönderebilirsiniz.

“Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma (Resimli Anlatım)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma (Resimli Anlatım)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

Bu yazımız için şuanda hiçbir soru sorulmamış veya yorum yapılmamış. İlk soruyu sorabilir veya ilk yorumu yukarıdaki bölümden yazabilirsiniz.