Ana SayfaMevduat FaizleriZiraat Bankası Altın Hesabı (Hesap Açma ve Detaylar)

Ziraat Bankası Altın Hesabı (Hesap Açma ve Detaylar)

Ziraat Bankası Altın Hesabı (Hesap Açma ve Detaylar)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Ziraat Bankası altın hesabı; hesap açma, hesap kapatma ve diğer bütün detayları bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca sayfamızda vadeli altın hesabına ait faiz oranlarını da bulabilirsiniz.

Öncelikle, Ziraat Bankası Altın Hesabı Nedir?

İnternet bankacılığı veya banka şubeleri üzerinden açabileceğiniz, TL veya Dolar ile altın alım satımı yapabileceğiniz vadesiz veya vadeli hesaplardır. Dilerseniz vadeli olarak altın hesabı açarak birikimlerinizden faiz getirisi de elde edebilirsiniz.

Bilgilendirme: Aşağıdaki başlıklarda hesap açma adımlarının yanı sıra Ziraat Bankası altın hesabı ile ilgili bütün kampanyaları da bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır? (Vadesiz)

Ziraat Bankası altın hesabı açma işlemini iki farklı şekilde yapabilirsiniz. Birincisi internet şubesi üzerinden saniyeler içinde hesabınızı aktif etmek. İkincisi ise size en yakın şubeye giderek altın hesabı açtırmaktır. Aşağıdaki adımları takip ederek saniyeler içerisinde Ziraat Bankası altın hesabı çabilirsiniz;

 • Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapınız.
 • Sonrasında sağ altta bulunan menülere tıklayıp sonrasında Hesaplarım bölümüne giriniz.
 • Açılan yeni sayfada “Altın Hesaplarım” butonuna tıklayınız.
 • Burada “Vadesiz Altın Alış” butonunu göreceksiniz.
 • Vadesiz altın alış butonuna tıkladıktan sonra “Devam” diyerek altın hesabına alım yapacağınız vadesiz TL veya solar hesabınızı seçiniz.
 • Sonrasında alım yapacağınız miktarı altın cinsinden veya TL cinsinden yazarak devam butonuna tıklayınız.
 • En sonunda da onayla diyerek altın hesabı açabilirsiniz.

Bu sayede hem yeni bir altın hesabı açmış olursunuz, hem de altın alımı gerçekleştirmiş olursunuz. Yazımızın sonunda bu adımları videolu bir şekilde adım adım gösterdik. Videoyu da izleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Nasıl Kapatılır?

Sevgili ziyaretçilerimiz Ziraat Bankası üzerinden açmış olduğunuz altın hesaplarını kapatabilmeniz için banka şubesine gitmeniz gerekiyor. Müşteri hizmetleri ile yaptığımız görüşme neticesinde altın hesabının kapatılabilmesi için Ziraat Bankası şubelerine gitmemiz gerektiği söylenildi. İnternet şubesi üzerinden TL veya döviz hesabı kapatılabiliyor ama altın hesabı kapatılamıyor.

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki vadeli altın hesabı açmanız için öncelikle vadesiz bir altın hesabınızın olması gerekiyor. Çünkü birazdan göreceğiniz üzere vadeli altın hesabına yatırım yaparken altının vadeli hesaba aktarımı için vadesiz hesabımızda altın bulunması gerekiyor.

Altın Hesabı Hesap açma Adımları Şu şekilde:

 • Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapınız. Sonrasında aşağıdaki ekranda görmüş olduğunuz gibi “Hesaplarım” bölümüne tıklayarak giriş yapınız.
Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma Birinci Adım

Hesaplarım bölümüne girdikten sonra yine aşağıdaki ekranda da görmüş olduğunuz üzere Altın Hesaplarım bölümüne tıklayınız.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma İkinci Adım

Açılan ekranda aşağıdaki görselde olduğu gibi Yeni Hesap Aç butonuna tıklayarak ilerleyiniz.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma Üçüncü Adım

Gördüğünüz gibi “Vadeli Altın Hesabı Açma” sayfası bizi karşılıyor. Buradan paranın çekileceği diğer vadesiz altın hesabının üzerine tıklıyoruz.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma Dördüncü Adım

Son adımda ise bizi hesap açılışı için gerekli bilgilerin bulunduğu sayfaya yönlendiriyor. Burada vadeli altın hesabınızın vadesi, yatırım miktarı gibi bilgileri girmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra ekranın alt kısmında bulunan “Devam” butonuna tıklayarak vadeli altın hesabınızı açabilirsiniz.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma Beşinci Adım - hesappara.com

Altın hesabınızdan faiz getirisi elde etmek istiyorsanız Ziraat Bankası Vadeli Hesap Faizleri bölümüne giderek Vadeli altın başlığı altından faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Çeyrek Altın Hesabı Nedir?

Standart Darphane altın ürünlerinin (çeyrek, yarım, tam, iki buçukluk ve beşlik) fiziki olarak yatırılabildiği ve belirlenen süre sonunda yeni tarihli Darphane üretimi altın olarak çekilebildiği bir hesaptır.

 • Fiziki altınlarınızı Ziraat Bankası’nın Çeyrek Altın kampanyası ile değerlendirebilirsiniz.
 • Çeyrek Altın Hesabı kampanyası tamamen ücretsizdir.
 • Çeyrek altın hesabınızdan diğer altın hesaplarınıza altın havalesi yapabilirsiniz.
 • Türk Lirasına dönüştürülebilmekte ve Türk Lirası olarak da ödeme alınabilmektedir.
 • Çeyrek altın hesabı şimdilik sadece belirli şehirlerde ve şubelerde hizmet vermektedir.

Diğer Bankaların Altın Hesapları:

Aşağıdaki video üzerinden Ziraat Bankası altın hesabı açma adımlarını izleyebilirsiniz. Konu hakkında ki sorularınızı bizlere aşağıdaki yorumlar bölümünden gönderebilirsiniz.

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“Ziraat Bankası Altın Hesabı (Hesap Açma ve Detaylar)” üzerine 2 yorum

  • Merhabalar Hediye hanım, sayfamızda altın hesabı açma adımlarını paylaştık. Menü > Hesaplarım > Altın Hesaplarım > Yeni Hesap Aç adımlarını takip ederek açtın hesabı açabilirsiniz. Teşekkürler.

   Yanıtla