Ana SayfaBanka ÜrünleriZiraat Bankası Bakiye Sorgulama (SMS ile Anında Öğren)

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama (SMS ile Anında Öğren)

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama (SMS ile Anında Öğren)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemi; SMS, İnternet ve e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Sorgulama adımlarına ait bütün detayları yazılı ve görsel olarak sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Ayrıca yazımızın devamında e-Devlet üzerinden yapacağınız sorgulama ile hangi bankalarda hesabınızın olduğunu da görebilirsiniz.

Bunun için ekran görüntüleri ile desteklediğimiz bir anlatım gerçekleştirdik. Sözü çok fazla uzatmadan bakiye sorgulama işlemini yapabileceğiniz adımları tek tek başlıklar halinde aktaralım.

ÖNEMLİ İPUCU: Hesabınıza para geldiğinde telefonunuza bildirim gelsin istiyorsanız yazımızı detaylıca okumanızı öneririz. Bu sayede durmadan bakiye sorgulama işlemi ile vakit harcamamış olursunuz.

SMS ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? (Resimli)

En basit ve hızlı yollardan birisi SMS ile sorgulama işlemidir. Bu yöntem ile günün her saati hesabınız da ki hareketleri öğrenebilirsiniz. Tabi buda 3 farklı şekilde yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası bakiye sorgulaması için cep telefonunuzdan BAKIYE yazıp 4747‘ye SMS göndererek sorgulama yapabilirsiniz.

 • Bu şekilde sorgulama yaparak Ziraat Bankasında bulunan bütün hesaplarınıza ait bakiye bilgisi gösterilmektedir. (Aşağıdaki ekran görüntüsünü inceleyebilirsiniz.)
 • Sadece belirli bir hesabınızda ki bakiye bilgisini öğrenmek için aşağıdaki madde de vermiş olduğumuz sorgulama şeklini uygulayınız.
Ziraat Bankası SMS ile Bakiye Sorgulama
SMS ile Bakiye Sorgulama

Belirli bir hesabınızın bakiyesini öğrenmek istiyorsanız BAKIYE yazıp boşluk bırakarak o hesaba ait EK NO‘yu yazmanız gerekiyor. Örnek işlem aşağıdaki görselde aktarılmıştır.

Ziraat Bankası Ek No ile hesap bakiyesi öğrenme
Ek No ile Hesap Bakiyesi Öğrenme

Bunları Biliyor Musunuz?

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama İçin Alternatif Yollar:

 • Ziraat Bankası müşteri numaranız ile öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken işlem yine aynıdır. BAKIYE yazıp boşluk bırakarak müşteri numaranızı yazıp 4747‘ye mesaj göndermeniz yeterlidir. Müşteri numaranızı bilmiyorsanız aşağıda paylaşmış olduğumuz ekran görüntüsünü inceleyebilirsiniz.
 • Ziraat Mobile giriş yapınız; Hesaplarım>Tüm Hesaplarım>Herhangi Bir Hesabınıza Tıklayın>(Açılan ekranda aşağıdaki görselde yer alan kırmızı alan içindeki bölüm müşteri numaranızdır.)
Ziraat bankası müşteri numarası ile hesap bakiyesi sorgulama

SMS ile bakiye sorgulama işlemini; emekli maaşı, burs veya öğrenim kredisi sorgulaması içinde yapabilirsiniz. SMS ile sorgulama yapabilmeniz için cep telefonu numaranızın hesaplarınıza tanımlı olması gerekiyor.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama İşlemi Ücretli Mi?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz sorgulama işlemlerinin hiç birisinden herhangi bir ücret alınmamaktadır. Bütün bankalarda bu sorgulama işlemi ücretsizdir.

Mobilden Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama:

 • Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapınız.
 • Sağ altta bulunan “Menü” butonuna basınız.
 • Sonrasında “Hesaplarım” sekmesine tıklayın.
 • Açılan ekranda “Tüm Hesaplarım” bölümüne tıklayınız.
 • Hangi hesabın bakiyesini sorgulamak istiyorsanız o hesaba tıklayın.
 • Bu şekilde İnternetten bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı kullanıyorsanız Ziraat Mobil uygulaması ile saniyeler içerisinde bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken adımları yukarıda listeledik.

Ziraat Bankası ATM’sinden Hesap Bakiyesi Nasıl Sorgulanır?

 • Banka ATM’si üzerinden sorgulama işlemi için yapmanız gereken bir iki kısa işlem bulunuyor.
 • Kartınızı yerleştirdikten sonra “Hesap İşlemleri” bölümüne tıklayınız.
 • Sonrasında “Bakiye-Bilgi Sorgu” butonuna basınız.
 • Bu şekilde sorgulama yapabilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden de sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Yukarıda ki başlıklarda ve aşağıdaki başlıklarda belirttiğimiz adımlar her zaman daha zahmetsiz ve daha kolaydır.

Hesabınıza Para Gelince Telefonunuza SMS Gelsin!

Bu kolaylığı kullanarak hesabınıza para giriş çıkışı olunca telefonunuza SMS gelmektedir. Bu sayede bakiye sorgulama işlemi yapmanıza da gerek kalmaz. Aşağıdaki adımları takip ederek bildirimlerinizi bir kereliğe mahsus aktif etmeniz yeterlidir. Bildirim hizmeti tamamen ücretsiz olarak verilmektedir. Adımlar şu şekildedir;

 • Öncelikle Ziraat Mobil’e giriş yapıyoruz.
 • Menü” bölümüne tıklayınız.
 • Açılan menüde “Profil ve Ayarlar” bölümüne tıklayınız.
 • Sonrasında “Bilgilendirme Ayarlarım” bölümüne sonrasında “Bilgilendirme Tercihlerim” bölümüne tıklayınız.
 • Açılan ekrandan hangi ödemelerde bildirim almak istediğinizi seçebilirsiniz. (Para transferi, maaş ödemesi, kurum ödemesi)
 • Herhangi birini seçtikten sonra hangi yollarla bildirim almak istediğinizi seçip sağında bulunan butona tıklayarak yeşil duruma getirin.
 • Sonrasında “Devam” diyerek akabinde “Onayla” diyerek işleminizi bitirebilirsiniz.
 • Bu şekilde internet üzerinden veya SMS ile bakiye sorgulaması yapmanıza gerek yok.

Bu hizmet ile hesabıma para yatmış mı, emekli maaşım yatmış mı veya bursum yatmış mı gibi bir düşünceniz bu şekilde ortadan kalkmaktadır. Hesabınıza para girişi olunca anında bilgilendirme mesajı veya bilgilendirme SMS’i tarafınıza iletilecektir.

Hangi Bankalarda Hesabınız Var Bilmek İster Misiniz?

Hesappara.com, hangi bankalarda aktif hesabınızın olduğunuzu görebilmeniz için güzel bir araştırma yaptı. e-Devlet üzerinden yapacağınız bir kaç basit işlem ile sorgulama yapabilirsiniz. Bu sayede hesaplarınızı tek ekranda görebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir adım bulunmaktadır.

 • Öncelikle e-Devlet BDDK sayfasına giriş yapıyoruz. (e-Devlet şifreniz yoksa “İnternet Bankacılığı” bölümünden banka bilgilerinizi kullanarak girebilirsiniz.)
 • Giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu” yazın ve arayın ve çıkan sonuca tıklayın.
 • Açılan ekranda yazan “Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama” yazısına tıklayınız.
 • Sonrasında ekranın en altına inerek “Yukarıdaki Bilgilendirme Yazısını Okudum ve Kabul Ediyorum.” çentiğini işaretleyiniz ve “Devam Et” butonuna tıklayınız.
 • Sonrada alına sayfalarda hangi bankada hesabınızın olduğunu listelenmektedir. Bu sayfada sadece hangi bankalarda hesabınızın olduğunu görebilirsiniz. İşlem tamamen ücretsizdir.

Ziraat bankası bakiye sorgulama işlemleri ile alakalı sorularınızı bizlere aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz. En kısa süre içerisinde editörlerimiz sorunuza cevap verecektir. Hesappara editörleri, bol kazançlı günler diler.

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama (SMS ile Anında Öğren)” üzerine 8 yorum

  • Merhaba Mehmet Bey, sayfamızda belirttiğimiz adımları takip ederek hesabınızda ne kadar para olduğunu görebilirsiniz.

   Yanıtla
  • Muharrem bey, internet şubesine giriş yaptıktan sonra sağ alt bölümdeki menüler ikonuna tıklayınız. Açılan yeni menüden hesaplarım bölümüne tıklayarak hesabınızda ki nakit miktarını görebilirsiniz.

   Hesap bakiyesi sorgulaması yapmanıza gerek kalmadan hesabınıza yatan paralardan anında haberdar olmak için; Mobil Bankacılık > Menüler > Profil ve Ayarlar > Bilgilendirme Ayarlarım > Bilgilendirme Tercihlerim bölümünden anlık bildirimlerinizi açabilirsiniz.

   Yanıtla
  • Merhaba İsa Bey, Bakiye sorgulama işlemi için yukarıda vermiş olduğumuz adımları uygulayabilirsiniz. Dilerseniz SMS ile dilerseniz internet bankacılığı üzerinden bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

   Yanıtla
  • Merhabalar, bakiye sorgulama işlemi için yazımızda vermiş olduğumuz yollardan birisini uygulamanız yeterlidir. Hızlı ve pratik sorgulama işlemi için SMS ile işlem yapabilirsiniz.

   Yanıtla