Ziraat Bankası Borsa Hesabı Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)

Ziraat Bankası Borsa Hesabı Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)

Ziraat Yatırım üzerinden borsa hesabı açmak için artık banka şubelerine gitmenize gerek kalmıyor. Aşağıda anlatmış olduğumuz adımları sırasıyla gerçekleştirerek internet şubesi üzerinden veya mobil bankacılık üzerinden kendi hesabınızı anında açabilirsiniz.

Ayrıca yazımızın devamında komisyon oranları ve indirimli komisyon oranları hakkında detaylı bilgiler yer alıyor. Konu hakkında ki soru veya görüşlerinizi bizlere aşağıdaki bölümden gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası Borsa Hesabı Açma Adımları: Resimli Anlatım

Bilgilendirme: İnternet üzerinden borsa hesabı oluşturabilmek için hesabınızın internet bankacılığına açık olması gerekmektedir.

  • Ziraat Bankası internet şubesine giriş yaparak menüye tıklayınız. Akabinde aşağıda ki görselde de görmüş olduğunuz gibi “Yatırım” butonuna tıklayınız.
Ziraat Bankası borsa hesabı açma ilk adımı yatırım menüsü
  • Yatırım butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada aşağıda da görmüş olduğunuz gibi “Ziraat Yatırım (Borsa)” bölümüne tıklayınız.
Ziraat Yatırım borsa hesabı açmak için ikinci aşama
  • Akabinde “ZRY (Borsa) Hesap Açılışı” menüsüne tıklayarak hesap açma işleminize devam ediniz.
Ziraat Yatırım borsa hesabı açma adımlarından 3. aşama

Ziraat Yatırım Uygunluk Anketi Nedir?

Yukarıda ki işlemlerin ardından uygunluk anketi olmayan müşterilerin bu anketi doldurması gerekmektedir. Aksi halde hesap açılışı yapılamaz. Uygunluk anketi olmayan müşterileri aşağıdaki gibi bir mesaj karşılamaktadır.

İşleme Devam Edebilmek İçin Spk Mevzuatı Gereği Hesap Sahibi/Vekil/Vasi Tarafından Şube Veya İnternet Bankacılığı Aracılığıyla Uygunluk Testinin Yapılması Ve/Veya Bilgilendirme Formunun Onaylanması Gerekmektedir. Ankete yatırım menüsü altından ulaşabilirsiniz.

Ankete Git>Yeni Anket diyerek teste başlayabilirsiniz. Testin sonucunda Ziraat Yatırım risk puanının 3 ve üzerinde olması gerekmektedir. Bu yüzden vereceğiniz cevaplar oldukça önemlidir.

Önemli bilgilendirme!

Uygunluk testi için bilgi vermezseniz veya eksik ya da güncel olmayan bilgi verirseniz, hangi ürün ya da hizmetlerin size uygun olduğu tespit edilemeyecektir. Bu nedenle, aşağıdaki sorulara yanıt vermeniz, doğru, tam ve güncel bilgileri vermeniz, size uygun ürün ve hizmetlerin tespit edilebilmesi açısından önemlidir.

Uygunluk testi hakkında ki bilgilendirme detaylarını yakından görmek ve okumak için aşağıdaki görselin üzerine tıklayınız.

Ziraat Yatırım borsa hesabı açma uygunluk testi bildirimleri

Uygunluk testini doldurduktan sonra tekrar en başa dönerek menülerden Yatırım>Ziraat Yatırım (Borsa)>ZRY (Borsa) Hesap Açılışı adımlarını takip ediniz.

Akabinde borsa hesabınızın bağlı olacağı vadesiz hesabınızı seçiniz. Ekstre Gönderim kanalını da seçtikten sonra “Devam” butonuna basınız. Sonrasında sözleşme ekranına yönlendirilerek “Tamam” butonuna basarak hesabınızı açabilirsiniz.

Onayladığınız sözleşmenizin nüshaları e-mail adresinize gönderilmektedir. E-posta adresiniz ulaşılabilir olmalıdır. Hesap açma işlemi ile ilgili sorularınızı 0 850 22 22 979 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak sorabilirsiniz.

Borsa hesabınızı banka şubelerinden veya yukarıda ki gibi internet şubesi üzerinden tamamen ücretsiz olarak açabilirsiniz. ZBorsa’yı buradan indirebilir ve giriş yapabilirsiniz.

ZBorsa Komisyon Oranları 24 Eylül 2021:

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılan işlemlerde komisyon oranları binde 1,50 + BSMV ile başlamaktadır.

Aracılık hizmetleri servisi üzerinden yapılan işlemlerde ise bu oran binde 2 + BSMV‘den başlamaktadır. Kampanyalı hesaplar da uygulanan komisyonlar ise binde 1 + BSMV‘dir.

Kampanyalı Hesaplardan Kimler Yararlanabilir?

  • Öğretmenler
  • Sağlık çalışanları (Özel sektör çalışanları dahildir.)
  • Emniyet mensupları
  • Türk Silahlı Kuvvetleri Mensupları, 
  • Kamu kurumunda çalışanlar
  • Ziraat Bankası emekli maaş müşterileri

Bir önceli yazımızda yeni EFT sisteminden bahsettik. 7/24 EFT yapma hakkındaki detaylı bilgilere Ziraat Bankası FAST ile para gönderme yazımızdan ulaşabilirsiniz.

“Ziraat Bankası Borsa Hesabı Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borsa Hesabı Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

Bu yazımız için şuanda hiçbir soru sorulmamış veya yorum yapılmamış. İlk soruyu sorabilir veya ilk yorumu yukarıdaki bölümden yazabilirsiniz.