Ana SayfaBanka ÜrünleriZiraat Bankası Borsa Hesabı Nasıl Açılır? (Görsel Anlatım)

Ziraat Bankası Borsa Hesabı Nasıl Açılır? (Görsel Anlatım)

Ziraat Bankası Borsa Hesabı Nasıl Açılır? (Görsel Anlatım)
Kemal Çelik

Kemal Çelik

Ziraat Bankasından borsa hesabı açmak için banka şubelerine gitmenize gerek yok. Aşağıda anlatmış olduğumuz adımları sırasıyla uygulayarak internet şubesi üzerinden veya mobil bankacılık üzerinden borsa hesabınızı anında açabilirsiniz.

Ayrıca yazımızın devamında komisyon oranları ve indirimli komisyon oranları hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

Ziraat Bankası Borsa Hesabı Açma: Uygunluk Anketini Doldurma

Ziraat Bankasından borsa hesabı açmak için sayfaya girdiğinizde sizden uygunluk testini doldurmanızı isteyecektir. Peki uygunluk testi nasıl doldurulmalıdır? Aşağıdaki adımları izleyerek uygun anketinin nasıl doldurulacağını görebilirsiniz.

Öncelikle ziraat mobil uygulamasına giriş yapınız ve ekranın sağ alt bölümünde bulunan “Menü” kısmına tıklayınız. Akabinde aşağıdaki ekran görüntülerinde ki 1. ve 2. adımları takip ediniz.

Ziraat Bankası borsa hesabı borsa işlemleri (İnfografik içerik)

3. adımda “Borsa Hesap Açılış” kısmına tıklayınız. Burada sizi 4. adımdaki gibi bir uyarı karşılayacak. Bu uyarıda bulunan “Ankete Git” butonuna basınız.

Ziraat bankası Borsa Hesabı açma Anket (İnfografik İçerik)

Anket sayfasına girişinizde aşağıdaki görsel ki 5. adım kısmı sizi karşılayacak. Buraya adınızı soyadınızı ve meslek bilgilerinizi doldurunuz. 6. adımda yeşil ok işareti ile gösterdiğimiz alanları gösterdiğimiz şekilde doldurun ve devam butonuna tıklayın. Akabinde 7. adımda ki ekran görüntüsü sizi karşılayacak. Burada da son maddeyi seçerek “Devam” butonuna basınız.

Ziraat bankası Borsa Hesabı açma Anket sonu ve onay süreci (İnfografik İçerik)

Yukarıda ki ekran görüntüsünde yer alan adımları tamamladıktan sonra aşağıdaki son aşamaya yönlendirilirsiniz. Burada yeşil ok ile işaretlediğimiz alanların seçimini yaparak “Devam” butonuna basınız.

Ziraat bankası Borsa Hesabı açma Risk ve Getiri tercihi belirleme (İnfografik İçerik)

8, 9 ve 10. adımları tamamladıktan sonra aşağıdaki onay sayfalarına sırasıyla yönlendirilirsiniz. Hepsine “Kabul Ediyorum” “Devam” ve “Ana Sayfaya Dön” diyerek uygunluk testimizden onayımızı alıyor. Artık Borsa hesabı açma adımlarına geçebiliriz.

Yukarıda belirttiğimiz adımları yapmamanız durumunda borsa hesabı açmazsınız. O yüzden adım adım anlattığımız gibi yeterlilik testini geçmeniz gerekiyor. Yeterlilik testini doldurduğumuza göre şimdi borsa hesabı açma adımlarına geçebiliriz.

Önemli bilgilendirme!

Uygunluk testi için bilgi vermezseniz veya eksik ya da güncel olmayan bilgi verirseniz, hangi ürün ya da hizmetlerin size uygun olduğu tespit edilemeyecektir. Bu nedenle, aşağıdaki sorulara yanıt vermeniz, doğru, tam ve güncel bilgileri vermeniz, size uygun ürün ve hizmetlerin tespit edilebilmesi açısından önemlidir.

Ziraat Bankası Borsa Hesabı Açma Adımları

Yukarıda ki başlıkta anlattığımız uygunluk anketini başarılı bir şekilde doldurup ve onay aldıktan sonra borsa hesabınızı artık açabilirsiniz. Bunun için yine aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Öncelikle Ziraat Mobil uygulamasının sağ alt bölümünde bulunan “Menü” kısmına tıklayınız. Sonrasında aşağıdaki ekran görüntüsünde ki ilk 3 adımı sırasıyla uygulayın.

Ziraat Bankası Borsa Hesabı Açma İlk 3 aşama (İnfografik)

Yukarıdaki ekran görüntüsünde yer alan 3. adımı tamamladıktan sonra aşağıdaki 4. adım sizi karşılayacak. Burada açacağınız borsa hesabınızın hangi vadesiz hesabınıza bağlı olacağını seçmelisiniz. Hesabınızı seçmek için üzerine tıklamanız yeterlidir. Sonrasında 5. adımdaki sözleşme metinlere tek tek tıklayarak onları onaylamanız ve akabinde “Devam” butonuna basmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Borsa Hesabı Açma ikinci aşama (İnfografik)

Son aşamada ise aşağıda ekran görüntülerinde ki gibi 6. adımda “Onayla” ve 7. adımda “Ana Sayfaya Dön” diyerek Ziraat Bankası borsa hesabı açma işlemini tamamlamış olursunuz.

Ziraat Bankası Borsa Hesabı Açma onay ve hesap açılışı (İnfografik)

Borsa hesabınızı banka şubelerinden veya yukarıda ki gibi internet şubesi üzerinden tamamen ücretsiz olarak açabilirsiniz.

Vadesiz altın hesabınızı şubeye gitmeden açmak ister misiniz? Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma bölümündeki adımları takip ederek dakikalar içerisinde altın hesabınızı açabilirsiniz. Şubeye gitmeden hesap açtıktan sonra alım satım işlemlerinizi yine internet şubesi üzerinden yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borsa Hesabı Açma (Özet Anlatım):

 • Ziraat Bankası mobil uygulamaya giriş yapınız.
 • Akabinde “Menü” kısmına tıklayın ve Yatırım ve Borsa İşlemleri>Borsa İşlemleri(Ziraat)>Borsa Hesap Açılış adımlarını takip edin.
 • “Ankete Git” butonuna basarak yukarıda yer verdiğimiz görsellerdeki adımları uygulayarak anketi onaylayın.
 • Anketi doldurduktan sonra ana sayfaya giderek, “Menü” bölümüne yeniden tıklıyoruz.
 • Sonrasında Yatırım ve Borsa İşlemleri>Borsa İşlemleri(Ziraat)>Borsa Hesap Açılış adımlarını takip edin.
 • Borsa hesabınızın bağlı olacağı vadesiz hesabınızı seçin.
 • Karşınıza çıkan sözleşmelerin üzerine tıklayarak hepsini tek tek onaylayın.
 • Son olarak karşınıza çıkan ekranlarda bilgilerinizi kontrol ederek “Onayla” butonuna basarak borsa hesabınızı açabilirsiniz.

Ziraat Yatırım Komisyon Oranları / Mayıs 2024

 • İnternet ve Mobil Şube Üzerinden Yapılan İşlemlerde: İşlem Hacmi X Binde 1,50 + BSMV ile başlamaktadır.
 • Aracılık  Hizmetleri Servisi Üzerinden Yapılan İşlemlerde: İşlem Hacmi X Binde 2 + BSMV ile başlamaktadır.
 • Kampanyalı hesaplarda;  komisyon oranı sabittir. Binde 1 + BSMV olarak tanımlanır. 

Minimum Komisyon Tutarlar:

 • İnternet ve Mobil Şube Üzerinden Yapılan İşlemlerde: 0.90 TL+ BSMV
 • Aracılık  Hizmetleri Servisi Üzerinden Yapılan İşlemlerde: 3 TL + BSMV
Günlük İnternet İşlem Hacmi (TL)Komisyon Oranı (ONBİNDE) 
– 75.00015
75.001 – 150.000 12
150.001 – 500.00010
500.001 – 1.000.0008
1.000.001 – 2.000.0007
2.000.001 – 4.000.0006
4.000.001 – 5.500.0005
5.500.001 – 7.000.0004
7.000.001 – 11.000.0003
11.000.001 – 15.000.0002,5
15.000.001 – 25.000.0002
25.000.001 – 30.000.0001,5
30.000.001 – Üstü1

Kampanyalı Hesaplardan Kimler Yararlanabilir?

 • Öğretmenler
 • Sağlık çalışanları (Özel sektör çalışanları dahildir.)
 • Emniyet mensupları
 • Türk Silahlı Kuvvetleri Mensupları, 
 • Kamu kurumunda çalışanlar
 • Ziraat Bankası emekli maaş müşterileri

Ziraat Bankası borsa hesabı açma aşamaları ile alakalı sorularınızı aşağıdaki bölümden bizlere yazabilirsiniz. ZBorsa uygulamasını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

ZBorsa Uygulama İndirme Adresleri:

İlginizi Çekebilecek Güncel Sayfalar:

Kemal Çelik

Merhaba ben Kemal. Milyonlarca insanın ilgisini çeken kripto paralar ve borsalar hakkında temel bilgiler ve analiz yazıları hazırlamaktayım. 5 yıllık araştırma deneyimlerimi Hesappara platformunda sizlerle buluşturmaktayım. Araştırmalarım için profilimdeki yazıları inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın