Ana SayfaBanka ÜrünleriZiraat Bankası EFT Saatleri (EFT, FAST Ücretleri 2023)

Ziraat Bankası EFT Saatleri (EFT, FAST Ücretleri 2023)

Ziraat Bankası EFT Saatleri (EFT, FAST Ücretleri 2023)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Sitemizin bu bölümünde Ziraat Bankası EFT Saatleri; EFT yapma adımları (resimli anlatım), EFT ücretleri, havale ücretleri, FAST ücreti işlemlerine dair bütün güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bilgilendirme: EFT ve FAST işlemleri ile alakalı sorularınızı sayfa sonunda bulunan bölümden bizlere yazabilirsiniz. Bütün bankaların işlem saatleri için EFT Saatleri bölümüne gidebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: EFT işlem ücretleri parayı gönderdiğiniz kanala ve miktara göre değişmektedir. Sayfanın devamında ücretlerle ilgili vermiş olduğumuz güncel tabloyu incelemenizi öneririz.

Ziraat Bankası EFT Saatleri / Haziran 2024

Ziraat Bankası EFT saatleri 08:30 ile 17:00 arasındadır. Bu saatlerin dışında yapacağınız işlemler Geç EFT olarak işlem görecektir.

Geç EFT işlemlerinde paranız bir sonraki mesai saatleri içerisinde karşı hesaba ulaşmaktadır. Bunun yerine aşağıdaki adımları takip ederek FAST ile transfer yapmanız daha mantıklıdır.

Ziraat Bankası FAST ile Para Gönderme Nedir?

Ziraat FAST ile para gönderme işlemi saniyeler içerisinde gerçekleşmektedir. FAST işlemi tıpkı EFT gibidir. Fakat karşı banka hesabına anında geçmektedir. Havale işlemleri gibi istediğiniz an(7/24) para gönderebilirsiniz. Dilerseniz kolay adres sistemini kullanarak sadece cep numarası, e-posta adresi veya kişinin TC’sini girerek de anında para gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası FAST Limiti Ne Kadar?

FAST ile para gönderme limiti 20.000 TL’dir. Fakat herhangi bir gönderim sınırı bulunmamaktadır. Örneğin 60.000 TL gönderecekseniz, bunu 20.000’er lira olarak 3 seferde FAST ile göndermeniz mümkündür.

Yararlı Bilgiler:

Ziraat Bankası EFT ve FAST Ücretleri / Haziran 2024

İşlemAsgari Ücret
FAST Ücreti2.55 TL – 256.16
TL
EFT Şube, Müşteri Hizmetleri (Bin TL’ye kadar)12.79 TL
EFT Şube, Müşteri Hizmetleri (Bin TL – 50 Bin TL)25.60 TL
EFT Şube, Müşteri Hizmetleri (50 Bin TL ve Üzeri)256.16 TL
İnternet Şubesi ve Ziraat Mobil EFT (Bin TL’ye kadar)2.54 TL
İnternet Şubesi ve Ziraat Mobil EFT (Bin TL – 50 Bin TL)5.10 TL
İnternet Şubesi ve Ziraat Mobil EFT (50 Bin TL ve Üzeri)64.03 TL
Ziraat ATM (Bin TL’ye kadar)8.93 TL
Ziraat ATM (Bin TL – 50 Bin TL)17.87 TL
Ziraat ATM (50 Bin TL ve Üzeri)128.08 TL
BKM Express Mobil Uygulama Para Transferi1.26 TL
Gram Altın EFT1-10 gr 11,50 TL
11-100 gr 23,00 TL
* Diğer bankalar için EFT Ücretleri bölümüne gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kolay Adres Nedir?

Ziraat Bankası kolay adres ile para göndermek için İBAN numarası girmenize gerek kalmıyor. Para göndereceğiniz kişinin kolay adresi varsa (cep numarası, e-posta adresi veya kişinin TC Kimlik numarası) bu bilgilerden herhangi birini yazarak para gönderebilirsiniz.

Ayrıca kendinize ait bir kolay adres oluşturarak size yapılacak para transferleri için bu adresleri kullanabilirsiniz. Resimli anlatım için Ziraat Bankası Kolay Adres bölümüne gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası FAST, EFT Nasıl Yapılır? (Resimli)

Ziraat Bankası mobil uygulama üzerinden EFT veya FAST ile para gönderme işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Öncelikle Ziraat Bankası mobil uygulamaya giriniz ve sağ altta bulunan menü tuşuna basınız.

1.Adım

Ziraat Bankası EFT Saatleri: FAST ve EFT Yapma İşlemi İlk Adım
Bu menüden “Başka Hesaba Havale / EFT” seçeneğine tıkalyınız.

2. Adım

Ziraat Bankası EFT Saatleri: FAST ve EFT işleminde ikinci adım yeni bir alıcı ekleme
Alıcı bilgilerini yazmak için 2Yeni Bir Alıcı” bölümüne geçiniz. Sonrasında alıcıya ait IBAN ve Ad Soyad giriniz, Devam butonuna basınız.

3. Adım

Ziraat Bankası EFT Saatleri: FAST ve EFT Yapma İşleminde paranın çekileceği hesabı seçme
3. adımda paranın hangi hesabınızdan gönderileceğini seçiniz.

4. Adım

Ziraat Bankası EFT Saatleri: FAST ve EFT Yapma İşleminde gönderilecek para miktarını belirleme
Bu ekranda ise göndereceğiniz para miktarını yazınız ve devam butonuna basınız. (Ekranda örnek olarak 150 TL yazılmıştır.)

5. Adım

Ziraat Bankası EFT Saatleri: FAST ve EFT Yapma İşleminde gönderici notu ekleme
Para göndermek istediğiniz kişiye gönderici notu yazabilirsiniz.

6. Adım

Ziraat Bankası EFT Saatleri: FAST ve EFT Yapma İşleminin son adımı
Son adıma geldiğiniz de saat 17:00’dan önce ise onayla diyerek paranızı gönderebilirsiniz. 17:00’dan sonra ise “FAST ile Şimdi Gönder” seçeneğini göreceksiniz. Buna tıkayarak FAST ile anında gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Saatleri Hakkında Soru ve Cevaplar:

FAST İptal Edilir Mi?

FAST işlemler anlık olarak yapılan para transferleridir. Onayla butonuna bastıktan sonra işlemin iptal edilmesi mümkün değildir. Öyle ki gönderdiğiniz para bir kaç saniye içerisinde karşı hesaba geçmektedir. Bu durumda yapmış olduğunuz para gönderme işleminin geri iadesi için bankayı değil, parayı gönderdiğiniz kişiye ulaşmanız paranın hesabınıza iade edilmesini istemeniz daha mantıklıdır.

Ziraat Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

Giden EFT’nin iptal edilmesi mümkün değildir. Fakat saat 17:00’dan sonra yapılan EFT işlemleri bir sonraki güne sarkmaktadır. Bu saatten sonra yapmış olduğunuz EFT işlemini iptal edebilirsiniz. Bunun için Ziraat internet şubesine girip, transfer talimatlarım bölümüne giriniz. İptal etmek istediğiniz EFT işlemi seçerek iptal butonuna basmanız yeterlidir.

Ziraat Bankası Geç EFT Nedir?

Geç EFT işlemi, 16:00’dan sonra yapmış olduğunuz EFT işlemlerine verilen isimdir. Geç EFT işlemlerinde alınan ücretler miktarı, standart EFT işlemine nazaran biraz daha fazladır.

Resmi Tatillerde Nasıl EFT Yapılır?

Hafta sonları ve resmi tatillerde EFT yapmak ne yazık ki mümkün değildir. Bu dönemlerde EFT ile para gönderme işlemi yaparsanız, paranız bir sonraki ilk iş gününe kadar gönderilmeyecektir. Bunun yerine FAST ile gönderim sağlayabilirsiniz. FAST ile para gönderme limiti işlem başına 1.000 TL’dir. Fakat gün içinde birden fazla FAST işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2023; ücretleri, FAST işlemi ve mobil uygulamadan para gönderme hakkında ki sorularınızı aşağıdaki bölümden bizlere sorabilirsiniz.

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“Ziraat Bankası EFT Saatleri (EFT, FAST Ücretleri 2023)” üzerine 11 yorum

  • Merhabalar, 50 Bin TL üzeri yapılan EFT işlemi için 38.98 TL EFT ücreti kesilmektedir. Vermiş olduğum işlem ücreti İnternet Şube/Ziraat Mobil EFT için geçerlidir.

   Yanıtla
  • Beyza hanım, FAST ile tek seferde en fazla 5.000 TL gönderebilirsiniz. İşlem sınırı bulunmuyor.

   Yanıtla
  • Merhaba Gülay Hanım, 105 TL için farklı bankaya ödeyeceğiniz tutar 1.55 TL’dir.

   Yanıtla
 1. Fast ile IBAN numarama elli bin lira atılacak bana ne kadar masraf kesintisi yansır?

  Yanıtla
  • Hüseyin bey, FAST ile tek seferde en fazla 5.000 TL transfer edilebilmektedir. Ziraat Bankası internet sitesinde azami gönderim ücreti 15.59 TL’dir. 5.000 TL’nin üzerinde ki bir tutarı parça parça transfer etmeniz gerekmektedir.

   Yanıtla
  • Evet Tabii ki. EFT saatleri dışında FAST ile 7/24 para tapabilirsiniz. Transfer limiti 2.000 TL’dir.

   Yanıtla