Ziraat Bankası Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? (Detaylı Anlatım)

Ziraat Bankasından vadesiz veya vadeli hesap açmak çok kolay. Bu yazımızda; hesap açma ücreti, yaş sınırı, başvuru şartları ve daha bir çok detayı güncel olarak bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? (Detaylı Anlatım)

Ziraat Bankası hesabı açmadan önce şu detayların bilinmesi gerekiyor. İlk defa bir hesap açma işlemi yapacaksanız bunu banka şubesine giderek yapabilirsiniz.

Zaten banka müşterisiyseniz ve yeni bir hesap daha açmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ziraat Bankası müşterisi değilseniz ve ilk defa hesap açmak istiyorsanız banka şubesine gitmelisiniz.

Ziraat Bankası Hesabı Nasıl Açılır? (Online)

Ziraat Bankası hesap açma işlemini online olarak internet üzerinden yapabilirsiniz. Fakat bunun için bankanın müşterisi olmanız gerekiyor.

Eğer bankanın müşterisiyseniz ve banka kartınız var ise birazdan göstereceğimiz yol ile internet şubesine kayıt olup, sonrasında dilediğiniz hesabı açabilirsiniz.

Ben Ziraat Bankası müşterisi değilim ve ilk defa hesap açacağım.” diyorsanız şubeye gitmeniz gerekmektedir. Eğer banka müşterisiyseniz ve banka kartınız var ise aşağıdaki adımları takip ederek öncelikle bir internet bankacılığı hesabı oluşturmanız gerekiyor. Hesap açma işlemi için internet bankacılığı kullanıyor olmanız şart. Banka kartı olanlar aşağıdaki adımları takip ederek öncelikle bir internet şubesi kaydı yapmalıdırlar. (Bir kaç dakikanızı almaz.)

Ziraat Bankası Hesap Açma Adımları:

 1. Öncelikle bireysel.ziraatbank.com.tr adresine giriş yapınız.
 2. Sonrasında ekranın sol alt bölümünde bulunan “Hemen Başvur” butonuna tıklayınız.
 3. İlk adımda TC Kimlik numaranızı ve Ziraat Bankasına kayıtlı olan telefon numaranızı yazınız.
 4. Sonrasında telefonunuza gönderilen SMS doğrulama kodunu giriniz ve devam butonuna tıklayınız.
 5. Açılan sayfada kart bilgilerinizi ve kart şifrenizi yazarak hesap açma işlemini yapabilirsiniz.

Yine belirtmek istiyorum ki İnternet bankacılığı kullanmadan hesap açma işlemi yapamazsınız. Bu yüzden öncelikle yukarıdaki gibi internet bankacılığınızı aktif etmeniz gerekiyor.

Ben internet bankacılığı kullanıyorum veya internet bankacılığımı şimdi aktif ettim ve hesap açma işlemini yapmak istiyorum, diyorsanız aşağıdaki adımları takip ediniz.

Ziraat Bankası Vadesiz TL Hesabı Nasıl Açılır?

 • Ziraat Bankası hesap açma işlemi için öncelikle Ziraat Mobil(İndir) uygulamasından internet şubesine giriniz.
 • Giriş yaptıktan sonra sol alt bölümde bulunan “Menü” butonuna tıklayınız.
 • Sonrasında “Hesaplarım” sekmesine tıklayın ve yeni “Yeni Hesap Aç” butonuna tıklayın.
 • Açacağınız hesabın vadeli mi vadesiz mi olacağını seçin.
 • Hesabın hangi para birimi ile açılacağını da seçerek “Devam” butonuna basın.
 • Sonrasında “Onayla” butonu ile Ziraat Bankası hesap açma işlemini tamamlamış olursunuz.

Gördüğünüz gibi “Yeni Hesap Aç” sekmesi altından; TL, dolar, altın hesaplarını da tek tıklama ile açabilirsiniz. Ayrıca vadeli hesap açma işlemini de bu menü üzerinden yapabilirsiniz. Vadeli vadesi altın hesapları için Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma bölümüne giderek resimli ve videolu olarak altın hesabı açma adımlarını takip edebilirsiniz.

Bilgi: Hesabınıza para geldiği zaman telefonunuza bildirim gelmesini ister miydiniz? O halde Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama yazımızı okuyarak bildirimlerinizi açabilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma Adımları Nelerdir?

 • “Menü” sekmesinden Vadeli Hesaplarım bölümüne tıklayınız.
 • Akabinde “Yeni Hesap Aç” butonuna tıkladıktan sonra,
 • Vadeli hesap tipini seçiniz.
 • Hesap tipini setikten sonra paranın hangi hesaptan çekileceğini de seçerek hesabınızı aktif edebilirsiniz.

Resimli olarak hesap açma adımlarını Ziraat Vadeli Hesap Açma sayfasından takip edebilirsiniz. Vadeli hesap tiplerine ait faiz oranları ve güncel hesaplama detayları için Ziraat Bankası Mevduat Faiz Oranları bölümüne gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Açma İşlemi Hakkında Sorulanlar:

Online Olarak Ziraat Bankası Hesabı Açabilir Miyim?

Online olarak İnternet üzerinden hesap açabilmeniz için internet bankacılığı kullanıyor olmanız gerekiyor. İnternet bankacılığı açmak için ise yukarıda ki adımları takip etmeniz gerekiyor. Bankadan ilk defa hesap açmak istiyorsanız şubeye gitmeniz gerek.

Ziraat Bankası Hesap Açma Ücreti Ne Kadar?

Hesap açma işlemleri için herhangi bir ücret kesintisi olmamaktadır.

Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Açmış olduğunuz Ziraat Bankası hesabının yıllık 80 TL gibi bir hesap işletim ücreti kesintisi olmaktadır. Bu kesinti burs veya öğrenim kredisi alan öğrenci müşterilerden alınmamaktadır.

Hesap Açma Yaş Sınırı Kaç?

Ziraat Bankası hesabı açma yaş sınırı 18’dir. 18 yaş altındaki kişilerin hesap açmaları için ebeveynleri ile banka şubesine gitmeleri gerekmektedir.

İnternet Bankacılığı Kullanmak Ücretli Mi?

Hiç bir bankanın internet bankacılığını kullanmak ücretli değildir.

“Ziraat Bankası Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? (Detaylı Anlatım)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? (Detaylı Anlatım)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

 1. Güler Songül dedi ki:

  Merhaba Efendim banka kartı la esnek hesap açmak istiyorum

  1. Esnek hesaptan kastınız ek hesap ise bu işlemi Ziraat Mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası Ek Hesap bölümünden hesap açma adımlarını inceleyebilirsiniz.

 2. Abdurrahman aksoy dedi ki:

  Yeni hesap açmak istiyorum

  1. Bankanın internet bankacılığı hizmetinden yararlanıyorsanız yukarıda ki adımları takip ederek yeni bir hesap açabilirsiniz. Banka müşterisi olmak için Ziraat bankası şubesine gitmeniz gerekiyor.

 3. Ercan bingol dedi ki:

  Avrupada yasiyorum ziraat bankasinda hesap acmak istiyorum

  1. Merhabalar, yurtdışından hesap açma ile ilgili bilgiler hakkında bilgi sahibi değilim maalesef. Ziraat Mobil uygulamasını indirerek Diğer işlemler>başvurular>İnternet Bankacılığı Online başvuru adımlarını takip ederek online olarak başvuru yapmayı deneyebilirsiniz. +90 850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.