Ziraat Bankası Kartını İnternete Açma (SMS ve İnternetten)

Ziraat Bankası Kartını İnternete Açma (SMS ve İnternetten)

Bildiğiniz gibi kredi kartları ve banka kartları artık internet alışverişine kapalı olarak kart sahiplerine teslim edilmektedir. Ziraat Bankası kartını internet alışverişine açmak için kart sahibinin belirli işlemleri yapması gerekmektedir.

Bu sayfamızda İnternet şubesinden, SMS ile ve müşteri hizmetleri ile internete açma/kapatma adımlarını resimli ve videolu olarak bulabilirsiniz. Ayrıca yazımızın sonunda internet üzerinden güvenli alışveriş yapmanın detaylarını da bulabilirsiniz.

İnternetten Ziraat Bankası Kartı İnternete Nasıl Açılır? (Resimli)

Ziraat Bankası mobil bankacılığa giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra ekranın sağ alt bölümünde ki “Menü” kısmına tıklayınız. Sonrasında açılan ekranda aşağıdaki gibi Kartlarım bölümüne tıklayınız.

Ziraat Bankası banka kartını internet alışverişine açma ilk adım - hesappara.com

Kartlarım bölümüne tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Burada ki bölümden kredi kartı veya banka kartını seçerek. (Hangi kartınızı açmak istiyorsanız.) Üzerine tıklayarak devam ediniz.

Ziraat Kartını internete açma adımları 2021

Kartınızı seçtikten sonra açılan sayfadan aşağıya inerek Kart Ayarları bölüme tıklayınız.

Ziraat Bankası kredi kartını internet alışverişine açma adımları 2021 - hesappara.com

Kart Ayarları bölümüne girdikten sonra “İşlem Kısıtı Belirleme” seçeneğine tıklayarak kartınıza ait izinlerin verildiği sayfaya yönlendirilirsiniz.

Ziraat kartını internet alışverişine açma adımları 2021

İşlem Kısıtı Belirleme butonuna tıkladıktan sonra ekranın alt bölümüne inerek aşağıdaki gibi E-Ticaret izinlerini açık konuma (Yeşil) getirmeniz gerekiyor. Seçenekleri açık konuma getirdikten sonra Devam butonuna ve sonrasında Onayla butonuna basarak internet alışverişine açabilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi kartını online alışverişe açma son adım - hesappara

Yukarıda resimli olarak anlattığımız işlemi sizin için video olarak da kayda aldık. İnternet alışverişine açma adımlarını videolu olarak izlemek isterseniz yazımızın sonunda videoyu izleyebilirsiniz.

Hala mobil bankacılık kullanmıyorsanız Google Play Ziraat Mobil veya App Store Ziraat Mobil uygulamalarını indirerek kart bilgilerinizle internet bankacılığını mobil uygulama üzerinden kullanabilirsiniz.

SMS ile İnternet Alışverişine Nasıl Açılır? (BankKart ve Kredi Kartı)

Dilerseniz kartlarınızı tek tek SMS göndererek de internet alışveriş onayı verebilirsiniz. Fakat bunu yaparken SMS’i bankaya kayıtlı olan cep telefonu numarası ile yapmanı gerekmektedir. Aksi halde işlem onaylanmaz. SMS ile internete açma adımları için aşağıdaki adımları uygulayınız.

 • Telefonunuzun mesajlar bölümüne giriniz.
 • EONAY yazarak bir adet boşluk bırakın ve internete açmak istediğiniz kredi kartının veya banka kartının son 6 rakamını yazarak 4757’ye SMS gönderebilirsiniz.
 • SMS göndererek internet alışverişine açma işlemi bu şekilde yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Online Alışveriş Nasıl Açılır?

Dilerseniz Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden de kartınızı internete açabilirsiniz. Üstelik bunu müşteri temsilcisine bağlanmadan saniyeler içerisinde yapabilirsiniz.

 • Öncelikle 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayınız.
 • Kişisel bilgilerinizi girdikten sonra ve bant kaydı bittikten sonra Kart İşlemleri için 1’i tuşlayınız.
 • Kart İşlemleri menüsüne yönlendirildikten sonra İşlem Kısıtı Eklemek ve Kaldırmak için 4’ü tuşlayınız.
  • İşlem Kısıtı Eklemek için 1’i
  • İşlem Kısıtı Kaldırmak için 2’yi
 • İşlem kısıtı menüsünden 2’yi tuşlayarak kartınızı internete açabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri üzerinden kartınızı internete kapatmak için yine bu adımları uygulayarak son aşamada İşlem Kısıtı Eklemek için 1’i tuşlayarak kartınızı internete kapatabilirsiniz. Beklemeden müşteri hizmetleri ile internet üzerinden canlı yardım görüşmesi yapmak için Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri bölümüne gidebilirsiniz.

Ziraat Sanal Kart İle Güvenli İnternet Alışverişi Yapabilirsiniz

Ziraat Bankası sanal kartlar, fiziki olarak varlığı bulunmayan fakat bir kart numarasına sahip olan ve internet üzerinden güvenli alışveriş yapabileceğiniz bir kart türüdür. Ziraat bankasında ki mevcut kredi kartınıza tanımlı olarak açabileceğini bir kart ürünüdür. Sanal kartın özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Sanal kartlarınızı mevduat hesaplarınıza veya kredi kartlarınıza bağlı olarak açtırabilirsiniz.
 • İnternet üzerinden alışveriş yapmadan önce sanal kartınıza belirli miktarda para transfer ederek veya alışveriş limiti belirleyerek güvenli olarak alışveriş yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası sanal kartınız ile hem yurt içinde hem de yurt dışında ki e-ticaret sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz.
 • Sanal kartlar önceden ödemeli oldukları için alışveriş yapmadan önce kartınıza bakiye yüklemeniz gerekiyor.
 • Ön ödemeli olması nedeni ile oldukça güvenli bir kart ürünüdür.
 • Ziraat Bankası sanal kartınızı internet şubesi üzerinden oluşturabilirsiniz.
 • 1 yıl içerisinde en fazla 10 adet sanal kart oluşturabilme hakkınız bulunmaktadır.

Yukarıdaki video üzerinden Ziraat Kartını internete açma veya kapatma adımlarını adım adım izleyerek uygulayabilirsiniz. Konu hakkında ki sorularınızı aşağıdaki bölümden bizlere gönderebilirsiniz. Hesappara.com editörleri en kısa süre içerisinde sorunuza yanıt verecektir.

Sıkça Sorulanlar:

İnternet Alışverişine Açmak Ücretli Mi?

Ziraat Bankası BankKart veya Kredi Kartını internet alışverişine açma işlemi tamamen ücretsizdir.

Kartım İnternete Ne Zaman Açılır?

Yukarıda tarif ettiğimiz şekilde internete açma işlemini yaptığınız an kartınız online alışverişe hemen açılır. Kapatma işlemi içinde aynı durum geçerlidir.

Ziraat Kartını İnternet Alışverişine Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kapatma işlemi için Ziraat Mobil › Menüler › Kartları › Kredi Kartlarım veya Banka Kartlarım › Kart Seçimi › Kart Ayarları › İşlem Kısıtı Belirleme adımlarını takip ederek E-ticaret başlığı altındaki yeşil çentikleri kapatarak internet alışverişini devre dışı bırakabilirsiniz.

ATM Üzerinden İnternete Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden kartınızı internet alışverişine açamaz veya kapatamazsınız. İnternet şubesi, müşteri hizmetleri, SMS bankacılığı veya banka şubeleri üzerinden açma veya kapatma işleminizi yapabilirsiniz.

Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sanal Kart başvurusu internet şubeleri üzerinden Menü › Kartlarım › Sanal Kartlarım › Sanal Kart Ekle adımları üzerinden yeni sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.

“Ziraat Bankası Kartını İnternete Açma (SMS ve İnternetten)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kartını İnternete Açma (SMS ve İnternetten)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

 1. Enes Aydoğdu dedi ki:

  ziraat giriş yaptığınız kart bilgileri başvuru için uygun değildir diye mesaj alıyorum ve internet bankacılığa başvuru yapamıyorum

  1. Merhabalar, bu tip sorunlar sık sık yaşanabiliyor. En yakın Ziraat Bankası şubesine giderek gişe görevlisine durumu bildirebilirsiniz. İnternet şubesi şifrenizi oluşturup telefonunuza SMS olarak gönderecektir. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri sayfasında ki adımları takip ederek müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.