Ana SayfaAraştırma YazılarıZiraat Bankası Kredi Notu Sorgulama (Anında Öğrenme)

Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama (Anında Öğrenme)

Emin Kerem Toprak

Ziraat Bankası kredi notu öğrenme adımlarını resimli ve videolu olarak bu sayfamızda bulabilirsiniz. Ayrıca çıkan kredi notunuza göre kredi alabilme olanakları hakkında yapmış olduğumuz incelemeyi de sayfamızın devamından okumanızı öneririz.

Ziraat Bankası İnternet Sitesinden Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden kredi notu öğrenmek için yapmanız gereken bir kaç basit adım bulunmaktadır. Öncelikle Ziraat Bankası internet sitesine giriniz. Akabinde bireysel bankacılık bölümüne tıklayıp bilgilerinizi doldurarak giriş yapınız.

İnternet şubenizi açtıktan sonra ekranın sol tarafında bulunan menüler kısmından “Başvurular” butonuna tıklayınız. Sonrasında sizi başvuruların olduğu bir sayfaya yönlendirecektir. Buradan biraz aşağıya doğru inerek Çek ve Risk Raporu bölümüne tıklayınız. Açılan menüden “KKB Risk Raporu” kısmına tıklayınız. (Aşağıdaki görselde olduğu gibi.)

Ziraat Bankası Kredi Skoru Öğrenme 2023

Risk Raporu bölümüne tıkladıktan sonra aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi işlem detayı ve kesilecek masraf tutarı yer almaktadır. Rapor Detay Türü başlığının altından “Detayı” seçiniz. Masraf Hesabı bölümünü seçerek işlem masrafının hangi hesaptan kesileceğini seçiniz. Akabinde e-posta gönder butonuna tıklayınız.

Ziraat Bankası Kredi Notu Öğrenme 2023

E-posta gönder dedikten sonra raporun hangi e-posta adresinize gönderileceği gösterilecektir. Eğer bu e-posta adresinize erişiminiz yoksa işleminizi iptal ederek profil kısmından e-posta adresinizi güncelleyerek işleme en başından başlayarak Ziraat Bankası Kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Hızlıca anlatacak olursak, Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı › Başvurular › Çek ve Risk Raporu adımlarını takip ederek Ziraat Bankası üzerinden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu adımları denediğimiz videomuza sayfamızın sonundan ulaşabilirsiniz.

 • Ücretsiz veya SMS ile sorgulama yolları için Kredi Notu Öğrenme bölümünden detaylı bilgiler edinebilirsiniz.
 • Ayrıca bütün bankalara olan borçlarınızı tek bir ekranda görmek istiyorsanız e-Devlet Kredi Notu Öğrenme sayfasından başvuru adımlarını izleyebilirsiniz.

SMS ile Ziraat Bankası Kredi Notu Öğrenilir Mi?

Bazı bankalardan veya bazı operatör firmalarından belirli ücret karşılığında SMS ile kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir. Fakat Ziraat Bankasından kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız sadece yukarıda ki adımları izlemeniz gerekmektedir.

İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız Banka şubesine giderek de kredi skorunuzu öğrenebilirsiniz. Veya Turkcell üzerinden bir SMS ile öğrenmek için;

Kredi notunuzu TCKN boşluk DOĞUM YILInızı yazıp 1122’ye göndererek öğrenebilirsiniz.

Turkcell üzerinden kredi notu öğrenme işleminde hizmet bedeli 14 TL’dir. Abonelik olarak alınmamaktadır. Her atmış olduğunuz SMS 14 TL olarak size yansıyacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi Veriyor Mu? (ÖNEMLİ)

 • 1-699 Puan Aralığı: Kredi notunuz bu puan aralığında ise kredi alma ihtimaliniz bir hayli düşüktür. Hatta neredeyse imkansızdır diyebiliriz. Başvuru yapacaksanız düşük bir limitte başvuru yaparak aylık gelirinizi belgelemeniz veya kefil göstermeniz gerekmektedir.
 • 700-1099 Puan Aralığı: Bu puan aralığında bir kredi notuna sahipseniz kredi kullanma ihtimaliniz azda oldu var. Teminat veya kefil göstererek kredi kullanma ihtimaliniz bulunmaktadır. (bkz. İpotekli Kredi Veren Bankalar)
 • 1100-1499 Puan Aralığı: Bu puan aralığına sahip banka müşterileri az riskli olarak adlandırılmaktadır. Yani kredi kullanma ihtimaliniz aylık gelir durumunuza bağlıdır. Aylık geliriniz varsa yüksek ihtimalle kredi kullanabilirsiniz.
 • 1500-1699 Puan Aralığı: Bu puan aralığına sahip banka müşterilerinden genelde gelir belgesi talep edilmemektedir. İnternet üzerinden kredi başvurusu yaparak anında kredi kullanabilirsiniz. (bkz. Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar)
 • 1700-1900 Puan Aralığı: Bu puan aralığında ki banka müşterileri anında kredi kullanabilirler. Bankalar bu puana sahip müşterilerinden gelir belgesi, teminat veya kefil talep etmez.

Kredi Puanınız Yoksa veya Sıfırsa: Sorgulamadan sonra kredi notunuzun olmadığını veya kredi notunuzun sıfır olduğunu görüyorsanız telaşa kapılmayınız. Muhtemelen uzun süredir hiç bir bankanın kredili ürününü (Kredi, kredi kartı, ek hesap vs) kullanmamışsınızdır. Bu yüzden de kredi notunuz oluşmamıştır. Aylık belgelenebilir bir gelire sahipseniz kredi kullanabilme ihtimaliniz bulunmaktadır.

Bilgilendirme: Banka borçlarınızı tek çatı altında toplamak ve aylık ödeme miktarınızı düşürerek tek taksit şeklinde ödemek için Borç Kapatma Kredisi Kampanyaları bölümüne geçebilirsiniz.

Uyarı: Burada bahsettiğimiz bütün işlemlerinizi sadece ziraatbank.com.tr adresi üzerinden yapınız. Resmi internet sitesinden başka hiçbir yerde kart ve şifre bilgilerinizi paylaşmayınız. Aşağıdaki video üzerinde de öğrenme adımlarını izleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulanlar:

Ziraat Müşteri Hizmetlerinden Kredi Notu Öğrenilir Mi?

Müşteri hizmetleri üzerinden müşteri temsilcisine bağlanarak kredi skorunuza ait bilgilerin mail adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz. Veya yukarıda sıraladığımız adımlardan da öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama Ücreti Ne Kadar?

İşlem ücreti 2021 yılı itibariyle 11,16 TL’dir.

Ziraat Mobil Üzerinden Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Mobil uygulaması üzerinden kredi skoru öğrenmek mümkün değildir. Bilgisayar üzerinden internet şubesine girmeniz gerekmektedir.

Anında Kredi Kullanmak İçin Kredi Notum Kaç Olmalı?

İnternet üzerinden yapılan kredi başvurunuzun onaylanabilmesi için kredi notunuzun 1500 – 1900 arasında olması gerekmektedir. Ayrıca aylık belgelenebilir bir gelire sahip olmanız gerekmektedir.

Kredi Skoru Kredi Notu Almaya Etki Eder Mi?

Evet. Kredilerde olduğu gibi kredi kartı başvurularında da bankalar kredi skorunuzun durumunu incelerler. Fakat kredi kartı başvurusunun onaylanması kredilere nazaran daha kolay olabilmektedir.

Ziraat Bankası kredi notu öğrenme adımları ve diğer konularda ki sorularınızı aşağıdaki yorumlar bölümünden bizlere gönderebilirsiniz. Hesappara editörleri en kısa süre içerisinde sorunuzu cevaplandıracaktır.

“Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama (Anında Öğrenme)” üzerine 16 yorum

  • Merve hanım yukarıda sıraladığımız adımları uygulayarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
  • Merhaba, kredi miktarı kişilerin mevcut borç durumları, kredi notları ve aylık gelir durumları göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Banka ile iletişime geçerek alabileceğiniz kredi miktarı hakkında bili edinebilirsiniz. Ayrıca Ne kadar Kredi Çekebilirim? sayfasında da konuya dair detayları görebilirsiniz.

   Cevapla
  • Hüseyin bey, sayfamızda yazan adımları takip ederek kredi notunuzu anında öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
  • Merhabalar Şaban Bey, Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı › Başvurular › Çek ve Risk Raporu adımlarını takip ederek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
  • Sait bey kredi puanınızı sitemizden sorgulayamazsınız. Yazımızda belirttiğimiz adımları uygulayarak kredi puanınızı belirli bir ücret karşılığında Ziraat Bankası üzerinden sorgulayabilirsiniz.

   Cevapla
  • Merhabalar, kredi puanınızı öğrenmek için yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulayınız. Sorgulama adımları ile ilgili herhangi bir sorun olması durumunda buradan bizlere soru sorabilirsiniz.

   Cevapla
  • Merhabalar, kredi notunuzu öğrenmek için yukarıda ki ekran görüntülerinde belirttiğimiz adımları uygulamanız yeterlidir. Sitemiz üzerinden işlem gerçekleştiremezsiniz.

   Cevapla
 1. Bugün sorgulama yaptım ama mail gelmedi ne kadar sürede cevap geliyor?

  Cevapla
  • Merhabalar Büşra hanım, mail adresinizin doğru olduğundan emin misiniz? Normalde bir kaç dakika içerisinde mailinize gelmiş olması gerekiyor. Sistemsel bir yoğunluktan ötürü de gecikme yaşanıyor olabilir. Fazla bir zamandır bekliyorsanız müşteri hizmetleri ile iletişime geçmenizi öneririm.

   Cevapla
Yorum yapın