Ana SayfaMevduat FaizleriZiraat Bankası Vadeli Hesap Açma (Görsel Anlatım)

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma (Görsel Anlatım)

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma (Görsel Anlatım)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Vadeli hesap açma işlemleri artık banka şubesine gitmenize gerek kalmıyor. Her bankanın internet şubesi üzerinden vadeli hesap açabilirsiniz. Bu sayfamızda Ziraat Bankası vadeli hesap açma adımlarını sizler için resimli ve videolu olarak oluşturduk.

Bilgilendirme: Sayfamızda vadeli hesap açma adımları resimli olarak adım adım anlatılmıştır. Hesap açma adımlarına ait videoya sayfa sonundan ulaşabilirsiniz. Ayrıca vadeli hesap ile ilgili önemli bilgileri de sizler için bir araya topladık, bu bilgileri incelemenizi öneririz. Sorularınızı sayfa sonunda ki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Bilgilendirme: Yeni bir vadesiz TL hesabı açmak istiyorsanız Ziraat Bankası Vadesiz Hesap Açma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İnternet Şubesi Üzerinden Vadeli Hesap Açma Adımları (Görsel)

Ziraat Bankası Mobil bankacılığı indirerek dakikalar içerisinde vadeli hesabınızı açabilirsiniz. Üstelik mobilden açılan hesaplar için yüksek faiz oranları uygulanıyor. Aşağıdaki ekran görüntülerini takip ederek vadeli hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle mobil bankacılığa giriniz. Sonrasında ekranın sağ alt bölümünde bulunan menüler ikonuna tıklayınız. Sonrasında aşağıdaki ekran açılacaktır. Buradan “Hesaplarım” butonuna tıklayınız.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma ilk adım

Hesaplarım butonuna tıkladıktan sonra açılan aşağıdaki sayfadan “Vadeli Hesaplarım” bölümüne tıklayınız.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma ikinci adım

Vadeli hesaplarım sayfasına girdiğiniz zaman ekranın üst bölümünde “Yeni Hesap Aç” butonu bulunmaktadır. Bu butona tıklayarak hesap açma işlemini başlatalım.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma üçüncü adım

Yeni hesap aç butonuna tıkladıktan sonra karşımıza 3 farklı seçenek çıkmaktadır. Bu vadeli hesap türlerinden birini seçerek işleme devam ediniz. (Bu hesapların özelliklerini yazımızın sonunda detaylı olarak anlattık.)

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma dördüncü adım

Hangi türden vadeli hesap açmak istediğinizi seçtikten sonra aşağıda ki gibi bir ekran bizi karşılayacak. Burada paranın hangi vadesiz hesaptan aktarılacağınız seçmeniz gerekmektedir. Seçiminizi yapmak için o hesabın üzerine tıklamanız yeterlidir.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma beşinci adım

Hesap seçtikten sonra aşağıdaki ekran açılacaktır. Bu ekranda ise yatırım miktarınız ve vadeniz gibi bilgileri girmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra “Devam” butonuna tıklayınız.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma altıncı adım

Vade sonunda getirilerinizin ne olacağına karar verebilirsiniz. Bu seçeneklerden herhangi birini seçerek devam butonun tıklayınız ve son adıma geçiniz.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma yedinci adım

Devam butonuna tıkladıktan sonra hesabınızla ilgili bütün detayları son bir kez daha detaylıca kontrol etmenizi öneririz. İnceleme yaptıktan sonra aşağıdaki “Onayla” butonuna basarak vadeli hesap açabilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma sekizinci adım

Bankanın güncel faiz oranlarına ulaşmak için Ziraat Bankası Vadeli Hesap Faizleri bölümüne gidebilirsiniz. Diğer bankalara ise En Yüksek Faiz Veren Banka bölümünden ulaşabilirsiniz.

İnternet Şubesinden Vadeli Hesap Açmanın Yararları Nelerdir?

Günümüzde mobil bankacılığın yaygın olması ile bir çok işlemin internet üzerinden yapılabilmesinin önü açılmıştır. Bunların başında da Vadeli hesap açma işlemleri gelmektedir.

İnternet şubesi üzerinden vadeli hesap açmanın en büyük avantajı ise faiz oranlarının bir hayli yüksek olmasıdır. Bu nedenle de banka müşterileri tarafından çokça tercih edilmektedir. Şubeden açılan hesaplar için bir takım giderlerin olduğu bilindiği için faiz oranları oldukça düşük olabilmektedir.

Fakat internet şubesi ve telefon bankacılığı üzerinden açılan vadeli hesaplar hiçbir masraf oluşturmadığı için buda faiz oranlarının yükselmesine neden olmaktadır. Ayrıca internet şubesinden hesap açma işlemi için mesai saatlerini beklemeniz gerek yok. Günün her saatinde veya haftanın her gününde dilediğiniz gibi hesap açabilir veya kapatabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Hangi Vadeli Hesaplar Açılabilir?

Yukarıda ki görseller üzerinde de görmüş olduğunuz gibi internet şubesi üzerinden 3 farklı vadeli hesap açılabilmektedir. Peki bu vadeli hesapların özellikleri nelerdir? Şimdi bunları inceleyelim.

 1. Standart Vadeli Hesaplar: Standart vadeli hesaplar vadesinin kendinizin belirleyebileceği 1 gün ile 730 arası vade ile açabileceğiniz hesaplardır. Faiz oranı oldukça yüksek ve internet şubesi üzerinden anında açabileceğiniz bir hesap türüdür.
 2. Birikimli Hesaplar: Geleceğe yatırım yapabileceğiniz ve vadesi en az 3, en fazla da 10 yıl olan vadeli mevduat hesabı ürünüdür. Yatırmış olduğunuz paranızın faiz getirileri aylık veya 3 aylık dönemlerde vadesiz hesabınıza aktarılmaktadır. Birikimli hesap açma alt limiti 500 TL/USD/EUR’dur.
 3. Dönem Ödemeli Hesaplar: Düzenli gelir elde edebileceğiniz oldukça avantajlı bir vadeli hesap ürünüdür. Bu vadeli hesap en fazla 1 yıl vadeli olarak açılmaktadır. Hesap açılından sonra faiz getirileriniz 1 ay, 3 ay ya da 6 ayda bir vadesiz hesabınıza aktarılmaktadır.
 4. Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı: Ziraat Bankası üzerinden dilerseniz vadeli veya vadesiz altın hesabı da oluşturabilirsiniz. Hesabınıza otomatik ödeme talimatı vererek altın alımı yapabilirsiniz. Detaylar için Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma sayfasına göz atabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Vadeli Hesap Açılır Mı?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden vadeli hesap açılamamaktadır. Fakat mevcut vadeli veya vadesiz hesap bakiye sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Hangi Para Birimleri İle Vadeli Hesap Açabilirim?

Türk Lirası, dolar, Euro ve Altın para birimleri ile vadeli hesap açabilirsiniz.

Vadeli Hesap Açmak Ücretli Mi?

İnternet şubesi üzerinden vadeli hesap açma işlemi ücretsiz olarak dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilir.

Ziraat Bankasında Hoş Geldin Faizi Var Mı?

Bir banka ilk defa vadeli hesap açan müşterileri için tanışma faizi kampanyası sunmaktadır. Fakat Ziraat Bankasında hoş geldin faizi ne yazık ki bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir:

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma (Görsel Anlatım)” üzerine 2 yorum

  • Merhaba Emine Hanım,

   Ziraat Mobil uygulaması üzerinden Menü>Hesaplarım>Tüm Hesaplarım adımlarını izleyiniz. Sonrasında kapatmak istediğiniz vadeli hesabın üzerine tıklayınız. Ekranın alt bölümünde bulunan “Hesabı Kapat” butonuna tıklayınız. Sonrasında paranızın aktarılacağı vadesiz hesabı seçerek Onayla butonuna basınız.

   Yanıtla