Ana SayfaAraştırma YazılarıDisney Plus Fiyat 2023 (Üyelik Ücreti Ne Kadar?)

Disney Plus Fiyat 2023 (Üyelik Ücreti Ne Kadar?)

Disney Plus Fiyat 2023 (Üyelik Ücreti Ne Kadar?)
Doğan Yavuz

Doğan Yavuz

Disney Plus, kaliteli içerikleri ve uygun fiyatlarıyla dikkat çeken bir platformdur. Özellikle Türkiye’de 2023 yılında sunulan fiyatlarıyla, kullanıcılara cazip bir deneyim yaşatmaktadır. Bu sayfada, güncel Disney Plus fiyat tablosu, diğer platformlarla fiyat karşılaştırması, avantajları, üyelik oluşturma süreci ve içerikleri gibi konuları ele alacağız. Ayrıca, diğer ülkelerdeki fiyatları da gözden geçireceğiz. Disney Plus ile ilgili merak ettiğiniz soruları da yanıtlayacağız. İşte Disney Plus’un fiyat ve kullanıcı hesabıyla ilgili önemli bilgiler ve cevaplarını aradığınız sorular…

Disney Plus Fiyat 2023

Disney Plus aylık abonelik fiyatı Temmuz 2024 tarihinde 64,99 TL‘dir. Aboneliğinizi yıllık olarak yapmanız durumunda fiyat 649,90 TL olmaktadır. Yıllık abonelik alarak %15 indirim imkanından yararlanabilirsiniz. Aylık abonelik almanız durumunda (64,99 TL) 12 ay boyunca toplam da 779.88 TL ücret ödemiş olursunuz.

 • Aylık Abonelik Fiyatı: 64,99 TL
 • Yıllık Abonelik Fiyatı: 649,90 TL

ÖNERİ: Disney Plus üyeliği satın almadan önce aşağıdaki başlıkları inceleyerek platform hakkında detaylı bilgilere sahip olunuz. Hesap oluşturma ve hesap yönetimi hakkında ki bütün detayları listeledik.

Disney Plus Fiyat Karşılaştırması – Temmuz 2024

Platformlar2023 Aylık Üyelik Fiyatı
Disney Plus Fiyat64,99 TL (IMAX Enhanced)
Netflix Fiyat (Detaylar)99,99 TL (Ultra HD)
Bein Connect Fiyat (Detaylar)199,00 TL (Ultra HD )
EXXEN Fiyat (Detaylar)116.90 TL (1080p)
Youtube Premium Fiyat (Detaylar)29,99 TL
Amazon Prime Fiyat39,00 TL (Ultra HD)
BluTV Fiyat49,90 TL (1080p)
MUBI Fiyat89,00 TL (Ultra HD)
GAİN Fiyat99,00 TL (Ultra HD)
*Tabloda yer alan fiyatlar aylıktır. Her platformun en yüksek planına ait fiyatlar yer almaktadır.

Disney Plus Fiyatı Ne Kadar Uygun? (Değerlendirme)

Yukarıdaki başlıkta Disney Plus haricindeki diğer platformların güncel fiyat listelerini yayınladık. Fiyatları değerlendirmeden önce, bir platformun kalitesini anlamak için içeriklerinin bize hitap edip etmediğini tespit etmemiz gerekiyor.

Disney Plus hem fiyat olarak hem de sunduğu içerik çeşitliliği olarak diğer platformların bir adım önüne geçmektedir. Platform içeriğinde 500’ün üzerinde film, 15.000 bölüm ve 80 tane Disney+ Orijinal içeriği bulunmaktadır. Ayrıca içeriklerini IMAX Enhanced kalitesi ile yayınlamaktadır. Platform içerisinde Star Wars, Marvel Studios, Pixar, National Geographic ve daha bir çok farklı yapım yer almaktadır.

Disney Plus Hangi Avantajları Taşıyor?

 • Disney Plus’ta eş zamanlı olarak 4 adete kadar kullanım imkanı sunulmaktadır. Yani 4 farklı cihaz üzerinden 4 farklı kullanıcı aynı anda Disney Plus’ı kullanabilir. Yukarıda listelediğimiz Disney Plus fiyatı ile bu şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.
 • Disney Plus hesabınızda 7 profil oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte çocuk profilinde yaşa uygun içerikleri ayarlamanız mümkün.
 • Ayrıca 10 farklı cihaza kadarda sınırsız indirme imkanı sağlamaktadır. Disney Plus hesabınıza kaydedeceğiniz 10 farklı cihazdan sınırsız olarak indirebilirsiniz. Bu özelliği ile Offline olarak içerikleri izleyebilirsiniz.
 • Disney+ içeriklerini IMAX Enhanced olarak izleyebilirsiniz.
 • Dünyaca ünlü yapımların film ve dizilerini Disney Plus üzerinden izleyebilirsiniz. (Star Wars, Marvel Studios, Pixar, National Geographic vb)
 • Disney Plus, fiyat ve içerik kalitesi açısından diğer birçok platforma göre daha üstün bir deneyim sunmaktadır.
 • Yukarıda sayamadığımız bir çok özellikleri göz önünde bulundurulunca Disney Plsu fiyat olarak gayet uygun görünmektedir.

Diğer Ülkelerde Disney Plus Fiyatı Ne Kadar?

Diğer Ülkelerde Disney Plus Fiyatı 2023
ÜlkelerÜlkeye Ait Para BirimiTürk Lirası Olarak Karşılığı
Amerika Disney Plus Fiyatı7,99 Dolar158,28 TL
İngiltere Disney Plus Fiyatı7,99 Sterlin197,01 TL
Avrupa Disney Plus Fiyatı8,99 Euro192,74 TL
Kanada Disney Plus Fiyatı11,99 Kanada Doları175,93 TL
Avustralya Disney Plus Fiyatı11,99 Avustralya Doları157,88 TL
Yeni Zelanda Disney Plus Fiyatı12,99 Yeni Zelanda Doları149,68 TL
Güney Afrika Disney Plus Fiyatı119 Güney Afrika Randı121,20 TL
Filipinler Disney Plus Fiyatı159 Filipin Pesosu56,61 TL
Malezya Disney Plus Fiyatı54,90 Malezya Ringgiti
(3 Aylık)
239,63 TL
Japonya Disney Plus Fiyatı990 Japon Yeni142,15 TL

Disney Plus’ta Üyelik Nasıl Oluşturulur?

 • Disney Plus üyeliği için bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan disneyplus.com adresine giriş yapınız.
 • Ana sayfada bulunan kutucuğa e-posta adresini yazarak “Başla” butonuna tıklayınız.
 • Akabinde e-posta adresinizi tekrar kontrol edip e-mail’in altında bulunan onay kutucuğunu işaretleyip “Devam Et” butonuna basınız.
 • Sizi Üyelik Sözleşmesinin olduğu sayfaya yönlendirecektir. Bu sayfada da üyelik sözleşmesini okuduktan sonra “Kabul Et ve Devam Et” butonuna tıklayınız.
 • Sonrasında platforma giriş yapacağınız şifrenizi belirleyiniz ve “Devam Et” butonuna basınız.
 • Sonrasında Disney Plus fiyat sayfasına yönlendirileceksiniz. Aylık veya yıllık olarak paket seçimini yapınız. Kart bilgilerinizi girerek “Kabul Et ve Devam Et” butonuna tıklayınız.
 • Bu adımları takip ederek Disney Plus üyeliğinizi başlatabilirsiniz.
 • Belirttiğimiz bu adımları aşağıdaki video üzerinden takip edebilirsiniz.
 • TV’den üyelik oluşturma adımlarını sayfamızın alt bölümünde bulunan soru ve cevap bölümünde bulabilirsiniz.

Disney Plus mı, Netflix mi?

 • Disney Plus üyeliği sadece tek plan şeklinde sunulurken, Netflix’te 3 farklı üyelik planı sunulmaktadır.
 • Disney Plus standart üyelik ile içerikleri yüksek çözünürlükte izleyebilirken, Netflix’te ise sadece Özel Plan üyeliği ile yüksek kalitede izleme imkanına erişebilirsiniz.
 • Disney Plus’ta 500’ün üzerinde film, 15.000 bölüm ve 80 tane Disney+ Orijinal yapım bulunmaktadır. Netlix’te ise bu sayı toplam 2.812’dir.
 • Disney Plus üyeleri; Disney, Marvel, Star Wars, Pixar ve National Geographic gibi büyük yapımlarım bütün içeriklerine erişim sağlayabilmektedir.
 • Ayrıca Disney Channel, Disney Junior ve Disney XD gibi tamamen çocuklara özel içerikler sunmaktadır. Çocuklarınız için oluşturacağınız profil ile sadece onların izleyebilecekleri içerikleri listeleyebilirsiniz.
 • Netflix’in içerik yelpazesinde stand-up komediler, belgeseller ve reality show’lar Disney Plus’a göre daha fazla öne çıkmaktadır.
 • Baktığımız zaman Netflix içeriklerinde yetişkin diyebileceğimiz içerik sayısı son zamanlarda oldukça artmış durumda. Bu artış Türkiye’deki kullanıcılar tarafından oldukça fazla eleştiri almasına neden olmaktadır.
 • Sonuç olarak içerik kalitesi ve fiyat karşılaştırması yaptığımız zaman; Disney Plus, Netflix’i tahtından edecek gibi duruyor. Tabi bu durum kullanıcıların içerik zevkine göre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Disney Plus İçerikleri Nelerdir?

Disney Plus Türkçe içerik sayıları

Disney Plus’ta toplam 1085 Türkçe dublajlı içerik, 1529 tane ise Türkçe altyazılı içerik bulunmaktadır. Disney Plus’ı içerik konusunda öne çıkaran birincil sebeplerden birisi dünyaca ünlü büyük yapımları bünyesine katmasıdır. Bu yapımların yayınladığı bütün dizi ve filmleri Disney Plus platformunda yüksek kalitede izleyebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Marvel, Star Wars, Disney, Pixar ve National Geographic gibi yapımların ürettiği bütün dizi ve filmlere sadece bu platform üzerinden ulaşabilirsiniz. Disney Plus platformunun kendi bünyesinde çekime aldığı ve oldukça büyük bir kitleyi platforma bağlayan bazı diziler şunlar;

 • Enkanto: Sihirli Dünya
 • Soul
 • Obi-Wan Kenobi
 • The Kardashians
 • The Dropout
 • Loki
 • Jeff Goldblum’un Dünyası
 • The Book of Boba Fett
 • Ms. Marvel
 • Raya ve Son Ejderha

Disney Plus Fiyat ve Kullanıcı Hesabı Hakkında Sorular

Disney+ nedir?

Disney Plus, Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic gibi popüler yapım şirketlerinin filmlerini ve dizilerini içeren, geniş içerik kütüphanesi sunan bir platformdur. Bununla birlikte Disney Plus, platform bünyesinde orijinal içerikler de üretmektedir. Disney Plus, çevrimiçi olarak yayınlanan bir platform olarak abonelik sistemiyle çalışır. Aboneler, Disney Plus içeriklerine erişmek ve izlemek için aylık veya yıllık belirli bir ücret öderler. Disney Plus, akıllı telefonlar, tabletler, oyun konsolları, akıllı televizyonlar ve web tarayıcıları üzerinden kullanılabilir.

Disney Plus Hangi Cihazlardan İzlenebilir?

Disney Plus’ı bir çok cihaz ve araç üzerinden izleyebilirsiniz. Bütün web tarayıcıları, Mobil cihazlar, tabletler, oyun konsolları ve smart TV’ler.
İzleyebileceğiniz TV sınıfları; Amazon Fire TV, Apple TV, Chromecast, PlayStation, Xbox, Android TV, Hisense smart TV’ler, LG WebOS smart TV’ler, Panasonic smart TV’ler ve Samsung Tizen smart TV’ler.

Disney Plus Üyelik Ücreti Ödeme Yöntemi Nasıl Değiştirilir?

Aylık veya yıllık üyeliğinize ait ödeme yöntemini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Farklı bir kart ile ödeme işlemi yapmak için şu adımları uygulayınız. Disney Plus hesabınıza girdikten sonra profilinize giriş yapınız. Profilinizden “Hesap” bölümüne tıklayınız. Üyelik kısmından “Disney+” seçeneğine tıklayınız. Ödeme yöntemi kısmında bulunan değiştir kısmına tıklayınız. Buradan yeni ödeme bilgilerinizi girerek kaydedebilirsiniz. Bu şekilde yeni ödeme yönteminizi belirleyebilirsiniz.

Disney Plus Çocuk Profili Nasıl Oluşturulur?

Disney Plus çocuk profili ile genel izleyici hitap eden içerikler listelenir. Bu sayede çocukların yetişkinlere özel oluşturulan içeriklere erişimi engellenmiş olur. Çocuk profili oluşturmak için hesabınıza giriş yapın ve Profil ekle kısmına tıklayın. Oluşturacağınız çocuk profili için bir simge belirleyin ve profil adı yazın. Çocuk profili seçeneğini aktif konuma getirdikten sonra kaydet butonuna tıklayın. Bu profil ile artık çocuğunuz sadece genel izleyici kitlesine hitap eden içerikleri izleyebilir.

TV Üzerinden Disney Plus Üyeliği Nasıl Açılır?

TV üzerinden üyelik oluşturmak için uygulama mağazasını açın. Mağazada Disney+ uygulamasını bulun ve cihazınıza indirin. İndirdiğiniz Disney+ uygulamasını açın ve şimdi üye ol butonuna tıklayın. Ardından e-posta girip parolanızı belirledikten sonra uygulama içi satın al seçeneği üzerinden ödemenizi gerçekleştirerek izlemeye başlayabilirsiniz. Bu şekilde üyelik oluşturmak karışık geliyorsa telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan üyelik oluşturun. Akabinde TV üzerinden indirdiğiniz Disney+ uygulamasına giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Disney Plus Üyelik Ücreti Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

Aylık Disney Plus fiyatı olan 64,99 TL’yi banka kartınızla veya kredi kartınız ile anında ödeyebilirsiniz. Platform tarafından kabul edilen kart türleri; Visa, Mastercard ve American Express’dir. Kredi kartına taksit seçeneği bulunmamakla birlikte üyelik ücreti tek çekim olarak yapılmaktadır. EFT veya Havale ile ücret ödemesi yapılamamaktadır. Ayrıca platform, uluslararası kartlar ile ödeme almayı kabul etmemektedir.

Disney Plus Üyeliği Nasıl Silinir?

Disney Plus hesabınızı silmek için bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan hesabınıza giriş yapınız. Profilinizi seçerek “Hesap” bölümüne tıklayınız. Akabinde “Ayarlar” kısmına tıklayınız. Ayarlar kısmında bulunan “Hesabı Sil” seçeneğine tıklayınız.

Açılan kısımda üye olurken kullandığınız e-posta adresini yazın ve Devam et butonuna tıklayın. Şifrenizi yazın ve Oturum aç kısmına tıklayın ve devam et butonuna tıklayın.

E-postanıza girin ve Disney Plus’tan genel mailin içerisinde bulunan 6 haneli kodu kopyalayın. E-posta adresinizi doğrulamak için bu kodu ekrana girin ve “Devam Et” butona tıklayın. Ardından Sil’e tıklayarak hesap silme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Disney Plus Aylık Üyelikten Yıllık Üyeliğe Nasıl Geçilir?

Mobil uygulama üzerinden hızlı bir şekilde üyelik planınızı değiştirebilirsiniz. Uygulamadan oturumunuzu açın. Akabinde ekranın sağ alt kısmında bulunan profil sekmesine tıklayın. Üyelik bölümünden “Disney+’a (Yıllık) Geçiş Yap” kısmını bulun. Yönlendirdiği ekran üzerinden e-posta adresinizi ve parolanızı yazın. Son olarak ödeme bilgilerinizi belirledikten veya kontrol ettikten sonra “Kabul Et ve Üye Ol” diyerek yıllık plana geçebilirsiniz.

Disney Plus’ta Ne Kadar İçerik Var?

Disney Plus fiyat ve performans olarak diğer bir çok platforma göre oldukça avantajlıdır. Platform içerisinde dünyanın en önde gelen yapım şirketlerinin film ve dizileri yer almaktadır. Platformda 500’den fazla film, 15.000 bölümden fazla dizi ve 80’den fazla Disney+ orijinal yapım bulunmaktadır.

Türkiye’den hesap açan bir kullanıcı 1085 Türkçe dublajlı, 1529 tane ise Türkçe altyazılı içeriğe erişim sağlamaktadır. Bu sayılar Türkiye için her geçen gün artış göstermektedir.

Disney Plus Yıllık Üyelik Fiyatı Daha Mı Avantajlı?

Evet, yıllık Disniye Plus üyelik fiyatı, aylık fiyata göre daha avantajlıdır. Aylık olarak ödediğiniz tutar 64,99 TL’dir. 12 ay için bu toplam 779.88 TL yapıyor. Fakat direkt yıllık olarak üyelik oluşturmanız durumunda %15 indirimden yararlanırsınız ve bu fiyat 649,90 TL olur. Yıllık üyelik fiyatı ile kaydolmanız durumunda aylık 54 TL ödemiş olursunuz.

Disney Plus Hangi Dillerde İzlenebilir?

Disney Plus; Amerika, Avrupa ve Asya’da milyonlarca üyeye sahip büyük bir dijital platformdur. Oluşturduğu içerikleri 21+ dilde yayınlamaktadır. Bunlardan bazıları; Çekçe, Danca, Almanca, Fransızca, İngilizce, Türkçe, Çince, Lehçe, Portekizce, Rumence ve Yunanca’dır. Türkçe içeriklerin bir kısmı dublajlı bir kısmı ise alt yazılıdır.

Disney Plus’ın ücretsiz deneme sürümü var mı?

Disney Plus, Türkiye pazarına açıldığı ilk dönemlerde 1 haftalık deneme sürümü kampanyası duyurmuştu. Fakat şuanda deneme sürümü imkanı sunmamaktadır. Denem hesabı ile ilgili gelişmeleri sayfamızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

Doğan Yavuz

Merhaba ben Doğan, işletme bölümü mezunuyum. Siz değerli ziyaretçilerimiz için güncel fiyat listelerini araştırmaktayım. Araştırmalarımı onlarca kaynak ve bilgi ışığında gerçekleştirmekteyim. Hesappara ailesine katılarak araştırmalarımı on binlerce insan ile paylaşmaktayım. En doğru fiyat bilgileri için yazılarımı takip edebilirsiniz.

Yorum yapın