Ana SayfaKredi KartlarıGaranti Bonus Kartını İnternet Alışverişine Açma 2023 (SMS)

Garanti Bonus Kartını İnternet Alışverişine Açma 2023 (SMS)

Garanti Bonus Kartını İnternet Alışverişine Açma 2023 (SMS)
Mehmet Hakan Kayıkçı

Mehmet Hakan Kayıkçı

BDDK’nın almış olduğu yeni karar neticesinde almış olduğunuz bütün banka ve kredi kartları internet alışverişine kapalı bir şekilde tarafınıza teslim edilmektedir. İnternet üzerinden alışveriş yapabilmeniz için kartınıza manuel olarak onay vermeniz gerekiyor. Bizde kartınızı internet alışverişine açmanın en basit ve hızlı yollarını bir araya getirdik.

Not: Sayfamızda 5 farklı yol ile e-ticarete açma adımlarını sıraladık. Yazımızın sonunda internetten güvenli alışveriş yapabilmeniz için bir takım önerilerimiz olacaktır. Bunları da okumanızı öneririz.

Garanti Mobil Üzerinden İnternet Alışverişine Açma/Kapatma

 • Garanti Mobil uygulamasına giriş yapınız.
 • Giriş yaptıktan sonra aşağıda bulunan “Kart ve Hesap” butonuna tıklayınız.
 • Sonrasında açılan ekrandan “Kartlar” bölümüne tıklayınız.
 • İnternet alışverişine açmak istediğiniz kredi kartınızı veya banka kartınızı seçiniz.
 • Açılan kart sayfasında aşağı inerek “İnternet Üzerinden Alışveriş” isimli bölümün çentiğini açık konuma getiriniz.
 • İnternet alışverişine kapatmak içinde bu çentiği kapalı konuma getirmeniz yeterlidir.
 • Anlatmış olduğumuz bu adımları aşağıdaki video üzerinden izleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Günlük Para Çekme Limiti bölümünden kart limitleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

SMS ile Garanti Bonus Kartını İnternet Alışverişine Açma

Garanti banka kartı veya kredi kartını e-ticaret alışverişlerine açmanın bir diğer yolu ise SMS göndermektedir. Telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek aşağıdaki adımları uygulayınız.

Banka Kartı veya Ek Kartını İnternet Alışverişine Açma: Bütün banka kartlarınız ve ek kartlarınızı e-ticarete açmak için telefonunuzun mesajlar bölümüne giderek TERCIH yazıp 3340’a SMS gönderebilirsiniz.

Sadece bir Paracard’ı internet alışverişine açmak İçin AÇIK yazarak bir boşluk bırakın ve açmak istediğiniz kartınızın son 6 hanesini yazıp 3340’a mesaj gönderin.

Sadece bir kredi kartınızı internete açmak için ONAY yazıp yine bir boşluk bırakın ve kredi kartınızın son 6 hanesini yazarak 3340’a mesaj gönderin.

İnternet Alışverişine Açma Ve Kapatma İşlemi İçin Diğer Yollar

Garanti Bankası kartınızı internet alışverişine açmanın bir kaç yolu daha bulunmaktadır. Bu yollarla da açma ve kapatma işlemlerini yapabilirsiniz.

 1. BonusFlash uygulamasına girerek Daha Fazlası › Ayarlar › Kart ayarları › Internet Üzerinden Alışveriş adımlarını takip ederek dilediğiniz kartınızı e-ticarete açabilirsiniz.
 2. Garanti BBVA internet sitesinden internet şubesine giriş yapınız. Sonrasında Ana Sayfa › Kart › Kredi/Banka Kartı › İlgili Kart › Kart Bilgileri › Güvenlik Bilgileri › İnternetten Alışveriş adımlarını takip ederek kartınızı internete açabilir veya kapatabilirsiniz.
 3. Garanti bankası şubeleri üzerinden de kartınızı internet kullanımına açabilirsiniz.

Güvenli Alışveriş İçin Garanti Sanal Kart Kullanabilirsiniz

İnternet üzerinden alışveriş yapan veya satış yapanlar için en güvenilir yolların başında sanal kart kullanımı gelmektedir. Her bankada olduğu gibi Garanti Bankasında da asıl kartınıza bağlı bir sanal kart oluşturabilirsiniz. Bu sayede internette güvenli olarak alışveriş yapabilirsiniz.

Garanti Sanal Kartın İnternet Alışverişindeki Avantajları:

 • Her şeyden önce size güvenli bir alışveriş deneyimi sunar.
 • Garanti Sanal kart kullanımlarında hiç bir şekilde kart ücreti alınmamaktadır.
 • Sanal kart ile alışveriş yaparak size özel alışveriş indirim fırsatlarını yakalayabilirsiniz.
 • Sanal kartınızla yapmış olduğunuz alışverişlerde Bonus puan kazanabilirsiniz.
 • Biriken Bonus puanlarınız hesap ekstrenizin kesiminden sonra asıl kartınıza aktarılmaktadır.
 • Hem yurt içinde hem de yurt dışında güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Sanal kartınızın limiti ’0’ olsa bile yapacağınız deneme amaçlı alışverişler sonrasında Visa ve Mastercard kuralları gereği iş yerleri için tanımlanmış olan ve ülkelere göre farklılık gösteren işlem limitleri dahilinde sanal kredi kartınıza borç gelebilir. Bu nedenle sanal kredi kartınıza bir borç geldiği takdirde işlem tarihinden itibaren en geç 30 gün içinde itirazlarınızı +90 212 657 21 10 no’lu faks aracılığı ile tarafımıza iletmeniz halinde işlem tutarları size iade edilebilecektir.

Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Sanal kartlar asıl kartlarınıza bağlı olan fiziki olarak kullanımı olmayan kartlardır. Garanti İnternet şubesi üzerinden veya Garanti Mobil üzerinden sanal kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Sanal kartınız asıl kartınıza veya kredi kartınıza bağlı olarak açılmaktadır. Bu yüzden ister sanal kart ister sanal kredi kartı oluşturabilirsiniz.

Sanal kartınızla internet üzerinden alışveriş yapmadan önce kartınıza para transferi yapabilirsiniz. Bu sayede sanal kart limitiniz gönderdiğiniz tutar kadar olacaktır. Buda internet üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapmanıza olanak tanıyacaktır.

Sanal kart bilgilerinize internet şubesine girerek ulaşabilirsiniz. Bu şekilde yapmış olduğunuz alışverişlerinizde güvenliğiniz üst düzeyde olacaktır. Aşağıdaki video üzerinden sanal kart oluşturma adımlarını izleyebilirsiniz.

Garanti kartını internet alışverişine açma adımları bu şekildeydi. Konuyla ilgili sormak istediklerinizi bizlere aşağıdaki yorum bölümünden gönderebilirsiniz.

Mehmet Hakan Kayıkçı

Merhaba ben Hakan. Banka kartları ve kredi kartları üzerine sizler için araştırmalar yapmaktayım. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile kredi kartları hakkında makaleler oluşturmaktayım. Banka ve kredi kartları ile ilgili güncel ve doğru bilgilere profilimde ki sayfadan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

“Garanti Bonus Kartını İnternet Alışverişine Açma 2023 (SMS)” üzerine 4 yorum

 1. Müşteri hizmetlerine günlerdir bağlanamiyorum her defasında nedir bukadar ulasamamazlik.

  Yanıtla
  • Merhabalar, kredi kartınız veya banka kartınızı internet alışverişine açmak için bağlanmaya çalışıyorsanız yukarıda adımları uygulayabilirsiniz.

   Yanıtla
 2. Kartımı alış verişe açmak istiyorum, Onay kart numaramın 6 rakamını yazıp gönderdim olmadı.
  Neden?

  Yanıtla
  • Kartınızın ONAY boşluk bırakın ve kredi kartınızın son 6 hanesini yazmanız gerekiyor. Bu şekilde işleminizi gerçekleştiremediyseniz internet garanti BBVA internet şubesine giriş yaparak; Ana Sayfa › Kart › Kredi/Banka Kartı › İlgili Kart › Kart Bilgileri › Güvenlik Bilgileri › İnternetten Alışveriş adımlarını takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Yanıtla