Ana Sayfaİhtiyaç KredileriZiraat Bankası Kolay Adres Oluşturma (Resimli FAST Transferi)

Ziraat Bankası Kolay Adres Oluşturma (Resimli FAST Transferi)

Ziraat Bankası Kolay Adres Oluşturma (Resimli FAST Transferi)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Ziraat Bankası FAST para gönderme işlemi ile 7/24 EFT yapabilirsiniz. 2021 yılında BDDK’nın belirlemiş olduğu limit dahilinde para gönderme işlemini haftanın her günü ve her saatinde yapabilirsiniz.

Bizde yazımızda resimli olarak FAST işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi anlattık. Ayrıca işlem ücreti ve diğer bilinmesi gereken detayları da bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ziraat FAST Kullanım Şartları:

  • Sadece TL olarak para transferi gerçekleştirebilirsiniz.
  • IBAN ve Kolay Adres’e para gönderebilirsiniz. (Kolay Adres hakkında ki detayları yazımızın devamında anlattık.)
  • Para gönderme limiti BDDK’nın belirlemiş olduğu limiti aşmamalıdır. (Para gönderme limiti şimdilik 1.000 TL’dir.)
  • Para transferleriniz ileri tarihli olamaz. Anlık olarak para transferi gerçekleşir ve bir iki dakika içerisinde gönderdiğiniz hesaba geçer.
  • Ziraat Bankası EFT Saatleri bölümünden işlem saatleri ve FAST ile para gönderme adımlarına ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası FAST ile EFT Yapma

FAST işlemi ile günün her saati ve haftanın her günü para transferi yapabilirsiniz. FAST ile EFT işlemi yapmanız halinde ödeme 25 saniye içerisinde karşı hesaba geçmektedir.

Yapmanız gereken şey normal EFT işlemi yaparken son aşamada FAST seçeneğini seçmektedir. FAST ile para transferi yapma maliyeti gönderdiğiniz para miktarına bağlı olarak 1.14 TL ile 5.73 TL arasında değişmektedir.

Ziraat Bankası FAST Para Gönderme 2021

Yukarıda ki ekran görüntüsünde de görmüş olduğunuz üzere EFT işleminin son aşamasında karşımıza iki seçenek çıkmaktadır. Paranın acilen transfer edilmesini istiyorsanız “FAST ile Şimdi Gönder” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Ziraat Bankası Kolay Adres Oluşturma (Resimli)

Kolay adres tanımlaması 6 şekilde olmaktadır. Kolay Adres tanımlama işlemi aşağıdaki gibi yapılmaktadır.

Para Transferi>Kolay Adreslerim>Kolay Adres Oluştur bölümüne tıklayınız. Akabinde aşağıdaki gibi 6 seçenekli bir menü sizi karşılayacak.

Ziraat Bankası FAST Kolay Adres Tanılama 2021

Bu seçeneklerden herhangi birini seçerek kolay adres tanımlamanızı yapabilirsiniz. Biz bu yazımızda sizin için Telefon Numarası seçeneğini kullanarak Kolay Adres tanımlamasını gerçekleştirdik. Sizde telefon numaranıza tanımlamak istiyorsanız Telefon Numarası seçeneğine tıklayarak işleme devam edin.

Ziraat Bankası Kolay Adres Oluşturma İkinci Aşama

Açılan ekranda güncel telefon numaranızı ve hesapla ilgili açıklamanızı yazarak(istediğiniz şeyi yazabilirsiniz) devam butonuna basınız. Akabinde bu hızlı hesabı hangi vadesiz hesabınıza tanımlayacağınızı seçiniz. Yani Kolay Adres üzerinden size para transferi yapılacağı zaman para o hesaba geçecektir. Hesabınızı seçtikten sonra “Onayla” butonuna basmanız yeterlidir.

Ziraat Bankası FAST Kolay adres tanımlama işleminin sonu

Evet artık kolay adresinizi tanımladınız. Bir başka bankadan haftanın her günü ve saatinde bu hesabınıza anlık olarak para transferi yapılabilir. Para gönderecek olan hesap sahibine cep telefonunuzu vermeniz yeterlidir.

Karşı bankada ki kişinin size para gönderebilmesi için “Kolay Adres ile Hızlı Transfer” bölümüne tıklayarak “Telefon No ile Transfer” seçeneğini seçmesi gerekiyor. Akabinde telefon numaranızı yazarak 1.000 TL’ye kadar para transferi yapabilir.

Biz bu yazımızda kolay adres tanımlama işlemimizi sadece telefon bilgilerimizi kullanarak gerçekleştirdik. Dilerseniz yukarıda belirttiğimiz 6 seçenekten herhangi birini seçebilirsiniz.

Sonuç:

FAST ödeme sistemi ile para transferi yapmak normal EFT yapma adımları ile aynıdır. Sadece işlemin sonunda FAST ile göndermek isteyip istemediğiniz sorulmaktadır. FAST ile yapılan EFT işlemleri en fazla 25 saniye içerisinde gerçekleşmektedir.

Para gönderecek kişinin Kolay Adresinin olması gerekmiyor. FAST ücreti asgari 1.14 TL, azami 5.73 TL’dir. Kolay Adres oluşturma işlemi tamamen ücretsizdir.

Ziraat Bankası FAST ile para gönderme adımları hakkında sormak istediklerinizi bizlere aşağıdaki bölümden iletebilirsiniz.

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“Ziraat Bankası Kolay Adres Oluşturma (Resimli FAST Transferi)” üzerine bir yorum

  1. Artık yeni bir para transferi ile EFT saatlerini beklemenize gerek kalmadan anında para transferi yapabilirsiniz. İşlem hakkında ki sorularınızı bizlere bu yorum altından sorabilirsiniz. En kısa süre içerisinde cevap verilecektir.

    Yanıtla