İş Bankası EFT Saatleri 2021 (7/24 FAST ile Anında Transfer)

Bu sayfamızda İş Bankası para transferleri ile alakalı olarak; EFT saatleri, EFT ücretleri, FAST ile para gönderme ve FAST ücretleri gibi detayları güncel olarak bulabilirsiniz.

İş Bankası EFT Saatleri 2021 (7/24 FAST ile Anında Transfer)

İş Bankası EFT Saatleri Kaça Kadar?

İş Bankasından bir başka banka hesabına EFT işlemini sadece hafta içi ve belirli saat aralığında yapabilirsiniz. İş Bankası EFT saatleri 08:30 / 17:00 aralığındadır.

Yarım çalışma günlerinde ise EFT saatleri 08:30 – 11:45 aralığında olmaktadır. Fakat aşağıdaki başlıklarda hafta sonu dahil 7/24 giden para transferi(FAST) işlemine ait detayları tek tek anlattık. Diğer bankalar için Güncel EFT Saatleri bölümüne gidebilirsiniz.

İş Bankası EFT Ücretleri / 24 Eylül 2021

EFT Yapılan KanalEFT Miktarıİşlem Ücreti
İnternet Şubesi (İşCep)0 – 1000 TL arası1,14 TL
İnternet Şubesi (İşCep)1.000 TL – 50.000 TL arası2,29 TL
İnternet Şubesi (İşCep)50.000 TL ve üzeri28,65 TL
Müşteri Hizmetleri / Şube0 – 1000 TL arası5.73 TL
Müşteri Hizmetleri / Şube1.000 TL – 50.000 TL arası11.46 TL
Müşteri Hizmetleri / Şube50.000 TL ve üzeri114.60 TL
ATM0 – 1000 TL arası2.29 TL
ATM1.000 TL – 50.000 TL arası5.73 TL
ATM50.000 TL ve üzeri57.30 TL
*EFT Ücretleri sayfasından bütün bankaların ücret tarifelerini inceleyebilirsiniz.

İş Bankası FAST İle Anında Giden EFT Nasıl Yapılır?

FAST ile diğer banka hesaplarına 7 Gün 24 Saat para Transferi yapabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüleri üzerinden takip ederek para FAST ile para gönderebilirsiniz. FAST işlemine ait ücret bilgileri aşağıdaki başlıklarda yer almaktadır.

  • Öncelikle iş Bankası uygulamasına giriş yapınız. Uygulamanız yoksa (Google Play İşCepApp Store İşCep sayfaları üzerinden indirebilirsiniz.)
  • Uygulamanızı indirip giriş yaptıktan sonra aşağıda bulunan menü işaretine tıklayınız.
  • Sonrasında Para Aktar butonuna tıkladıktan sonra FAST 7/24 Para Transferi bölümüne tıklayınız.
  • Yönlendirildiğiniz sayfada para göndereceğiniz hesabı tanımlı alıcılar bölümünden seçebilir, IBAN numarasını girebilir veya Kolay Adres bilgilerini girebilirsiniz.
  • Para göndereceğiniz hesabı seçtikten sonra paranın hangi hesaptan gönderileceğini ve ne kadar para göndermek istediğinizi yazıp “Devam” butonuna basınız ve sonrasında bilgileri kontrol ederek onaylayarak paranızı gönderebilirsiniz.

İş Bankası FAST Nedir?

İş Bankası FAST(Fonların Anlık Transferi), bankalar arasında ki para gönderiminin günün her saatinde ve haftanın her gününde yapılabileceği bir bankacılık hizmetidir. Hafta sonu ve resmi tatillerde bile tıpkı Havale işlemlerinde olduğu gibi anında para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz tutar FAST ile bir kaç saniye içerisinde karşı hesaba ulaşmaktadır.

FAST Ücreti Ne Kadar?

Hafta içi İş Bankası EFT saatleri içerisinde yapılan FAST işlemlerde işlem tutarı 1.14 TL‘dir. Fakat Geç EFT Başlangıç Saatinden Sonra (16:00’dan) ve hafta sonları yapılan FAST işlemi ücreti 1,71 TL‘dir.

İlginizi Çekebilir:

İş Bankası EFT ve FAST Hakkında Sıka Sorulanlar:

İş Bankası EFT ile FAST Arasındaki Fark Nedir?

EFT işlemeleri hepimizin de bildiği üzere sadece hafta içlerinde ve belirli saat aralıklarında yapılabilmektedir. Aynı şekilde resmi tatillerde de yapılamamaktadır. Fakat FAST işleminde günün her saatinde(resmi tatillerde dahil) para transferi işlemi yapılabilmektedir.

İş Bankası Geç EFT Nedir?

Belirlenen İş Bankası EFT saatleri dışında yapılan işlemlerdir. İş Bankasından saat 16:00‘dan sonra yapılan para gönderme işlemleri geç EFT’dir. Geç EFT’nin işlem ücreti ise normal EFT işlemine göre biraz daha fazladır.

Hafta Sonu ve Resmi Tatilde EFT Yapılır Mı?

Hafta sonları ve resmi tatillerde EFT yapılamaz. Yapmış olduğunuz EFT işlemleri bir sonraki iş gününe kadar hesabınızda bekletilmektedir. Bu süre zarfında EFT iptali yapabilirsiniz. FAST ile hem hafta sonu hem de resmi tatillerde EFT yapabilirsiniz.

FAST İle Hangi Saatlerde EFT Yapabilirim?

FAST ile 7/24 para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Buna hafta sonları ve resmi tatillerde dahildir.

FAST ile En Fazla Ne Kadar Para Gönderebilirim?

FAST ile tek seferde en fazla 1.000 TL para gönderebilirsiniz. Ama gün içinde birden fazla FAST işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

FAST ile Nelerden Para Gönderebilirim?

İş Bankası İnternet şubesi ve mobil bankacılık üzerinden para gönderebilirsiniz.

Kolay Adres Nedir?

Kolay adres, sizin banka hesabınıza yapılacak FAST işlemlerinin daha kolay olmasını sağlar. Kolay adresinizi oluşturduktan sonra hesabınıza para transferi yapacaksa eğer sadece cep telefonu numaranızı veya e-posta adresinizi vermeni yeterli olacaktır.

İş Bankası EFT Saatleri Tarihe Mi Karışıyor?

2021 yılında FAST’ın para transferi konusunda ki hızlılığı ve maliyetinin düşük olması, EFT işlemlerinin artık kullanılamayacak hale gelmesine neden olabilir. FAST ile yapılan para transferleri saniyeler içerisinde hesaba ulaşmaktadır.

“İş Bankası EFT Saatleri 2021 (7/24 FAST ile Anında Transfer)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

İş Bankası EFT Saatleri 2021 (7/24 FAST ile Anında Transfer)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

  1. Halim Sabit Say dedi ki:

    FAST işlemi için kolay adres tanımlamak istediğimde Kolay Adres tanımlayabilmek için bir hesabınız bulunmamaktadır diyor. Oysa Vadesiz TL hesabım var. Ayrı bir hesap mı gerekiyor. Gerekiyorsa bu hesap için de ayrıca Hesap İşletim ücreti mi ödeyeceğim?

    1. Halim Bey, işcep veya internet şubesine girerek Para Aktarma > Kolay Adres adımları takip ederek oluşturabilirsiniz.