Ana Sayfaİhtiyaç KredileriZiraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2023 (Güncel Detaylar)

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2023 (Güncel Detaylar)

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2023 (Güncel Detaylar)
Emin Kerem Toprak

Emin Kerem Toprak

Sayfamızda güncel Ziraat Bankası borç kapatma kredisi kampanyaları ve kampanyaları ait bütün detayları bulabilirsiniz. Bununla birlikte diğer bankaların sunduğu kampanyalara ait; faiz oranları, hesaplamalar ve başvuru şartları yer almaktadır.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Veriyor Mu? / Temmuz 2024

Bildiğiniz gibi 2019 yılı içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu duyuru ile sadece kredi kartı borçlarını bir kredide toplayabiliyorduk. Bu kampanya kapsamında diğer bankalara ait kredi kartı borcu olan kişiler düşük faiz oranları ile borçlarını birleştirebiliyorlardı.

2023 yılında ise bir çok banka borç kapatma kredisi verirken, Ziraat Bankası duyurduğu bu kampanyasını 2020 itibari ile sonlandırmıştır. Fakat bir çok banka (8 adet) bu konudaki kampanyalarını hala devam ettirmektedir. Bu bankalar, kişiye özel faiz oranları ile borç kapatma kredisi kampanyası sunmaktadır. Aşağıdaki başlıktan diğer bankaların kampanyalarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Haricinde Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi dışında bir çok banka hala borç kapatma kredisi vermektedir. Bu bankaları ve şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • QNB Finansbank: %3,32‘ten başlayan faiz oranları ile kredi kartı borçları ve ihtiyaç kredisi borçları bir kredi çatısında toplanabilir. Kredi faiz oranları kişiye özel veya vadeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca bu kredi kampanyasından 3 ay ertelemeli olarak yararlanabilirsiniz.
 • Akbank: Akbank 2 farklı borç kapatma kredisi vermektedir. İlki mevcut ihtiyaç kredisi borçlarınızı birleştirmek için diğeri ise mevcut kredi kartı borçlarınızı birleştirmek içindir. İhtiyaç kredisi borçlarınızı birleştirmek için kullanacağınız kredinin faiz oranı kredi skorunuza göre değişiklik gösterecek olup kredi vadesi azami 36 ay ile sınırlıdır. Kredinizi 3 ay ertelemeli olarak kullanabilirsiniz. Kredi kartı borçlarınız için kullanabileceğiniz diğer kampanyaya ait faiz oranı ise %3,69‘dur. Kredi vadesi azami olarak 12 aydır. Kredi başvurusu internet şubesi üzerinden yapılabilmektedir.
 • İş Bankası: Bankalarda biriken ek hesap ve ihtiyaç kredisi borçlarınızı kapatabileceğiniz bir kredi kampanyası sunmaktadır. Kişiye özel sunulan bu kampanyada faiz oranı kişi özelinde değişebilmektedir. Borç kapatma kredisinin faiz oranı %2.90 ila %4.50 arasında değişmektedir.
 • ING Bank: İhtiyaç kredisi ve Ek Hesap borçlarınızı 3 ay ertelemeli olarak İNG Bank’a taşıyabilirsiniz. Kredinin vadesi 36 aydır. Faiz oranı %3,19 – %8,99 arasında değişmektedir.
 • Yapı Kredi: İhtiyaç kredisi ve ek hesap borçlarınızı tek kredi çatısında toplayabilirsiniz. Kredinin faiz oranı; kredi notuna, kredi vadesine ve kredi miktarına göre değişmekte olup, %4,25 – %4,45 arasında değişmektedir. Kredi vadesi 36 ay ile sınırlıdır.
 • Aktif Bank: Sadece emeklilerin yararlanabileceği bu kampanyanın faiz oranı %5.29‘dur. Borç kapatma kredisi kampanyasından yararlanabilmek için emekli maaşınızı PTT’den almanız veya PTT’ye taşımanız gerekmektedir.
 • Denizbank: Denizbankt’a emekliye özel borç kapatma kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. İhtiyaç kredisi, ek hesap ve kredi kartı borçları için kullanabilirsiniz. Kredisin faiz oranı vadeye ve kredi miktarına göre değişmektedir. Kredinin faiz oranı %2,65 ile %2,84 arasında değişmektedir.
 • Ziraat Bankası ve Kamu Bankaları: Yukarıdaki başlığımızda da söylediğimiz üzere şuanda Ziraat Bankası borç kapatma kredisi vermemektedir. Resmi internet sitelerinden aldığımız bilgilere göre Halkbank ve Vakıfbank’ında şuanda böyle bir kampanyası bulunmamaktadır.
 • Bütün bankaların kampanya detaylarına Borç Kapatma Kredisi bölümünden ulaşabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama (50 Bin TL / 36 Ay)

BankaAylık TaksitToplam Ödeme
QNB Finansbank2.226,57 TL80.156,58 TL
Akbank (12 ay kredi kartları için)4.641,30 TL55.695,65 TL
İş Bankası2.598,75 TL93.555,24 TL
ING Bank1.997,26 TL71.901,40 TL
Yapı Kredi2.459,78 TL88.552,25 TL
Aktif Bank3.065,52 TL110.358,62 TL
Denizbank2.324,49 TL83.681,74 TL
*Hesaplama işlemi bankalar tarafından verilen faiz oranları ile yapılmıştır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere faiz oranları kredi miktarına ve kredi vadesine göre değişiklik göstermektedir.

Borç Kapatma Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Borç kapatma kredisi başvurusu için 18 yaşını doldurmuş olmak gerek.
 • Kredi kullanabilmek için yeterli bir kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir.
 • Kredi notunuz düşükse Kredi Notu Düşüklere Kredi bölümünde ki rehberimizi okumanızı öneririz.
 • Borç kapatma kredisi kullanabilmek için aylık gelirinizin yeterli seviyede ve belgelenebilir olması gerekmektedir.
 • Bankaların aradığı diğer bir şart ise en az 3 ay’lık bir SGK’lı olarak çalışmanız gerekmektedir.
 • Bu şart bazı bankalarda 6 aya kadar çıkabilmektedir.
 • İpotekli olarak kredi kullanmak istiyorsanız eş rızasının yazılı olarak alınması gerekmektedir.
 • Yüksek limitli krediler için İpotekli Kredi Veren Bankalar bölümüne gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Transfer Kredisi Sıkça Sorulanlar:

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Kamu veya özel bankalara olan kredi veya kredi kartı borçlarınızı Ziraat Bankasından alacağınız kredi ile tek çatı altında toplama işlemidir. Borç kapatma kredileri de ihtiyaç kredisi kapsamında verilecek olup faiz oranı ihtiyaç kredileri ile neredeyse aynı sevidedir. Fakat Ziraat Bankası bir kamu bankası olduğu için bazı kampanya dönemlerinde daha düşük faiz oranları ile kredi imkanı tanımaktadır.

Ziraat Bankası 2023’te Borç Kapatma Kredisi Veriyor Mu?

Ziraat Banaksı en son 2019 yılında sadece kredi kartı borçları için düşük faizli borç kapatma kredisi imkanı sağlamıştı. 2023 yılında ise henüz böyle bir kampanya sunmamıştır. Sayfamızdan bankanın güncel borç kapatma kredisi duyurularını ve şartlarını takip edebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Faizleri Ne Kadar Oldu?

Son dönemlerde yaşanan faiz artışları kredi faizlerinin de yükselmesine neden oldu. Şuanda borç kapatma kredisi faiz oranları bankadan bankaya değişmekte olup aylık %2.90 ile %8.99 arasındadır. Ayrıca faiz oranları; kredi vadesi, kredi miktarı ve kredi notu gibi durumlarda da değişiklik göstermektedir.

Devlet Destekli Borç Kapatma Kredisi Var Mı?

Devlet destekli bireysel borç kapatma kredileri en son 2019 yılında açıklanmıştı. 2023 yılında bireysel kredi borçları için açıklanan bir kredi desteği bulunmamaktadır. Şuan da sadece özel bankalar, bireysel kredi ve kredi kartı borçları için kredi vermektedir.

Ziraat Bankasında Kredi Borcum Varken Kredi Çekebilir Miyim?

Farklı bankalarda aktif kredileriniz var ve ödemelere devam ediyorsanız yeni bir kredi kullanmanız bazı şartlara bağlıdır. Mevcut kredi borcunuzun miktarı, kredi ödeme alışkanlıklarınız ve aylık gelir durumunuz bankalar tarafından araştırılır. Bu şartlar banka beklentisini karşılıyorsa Ziraat Bankasından yeni bir kredi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi hakkında ki sorularınızı aşağıdaki bölümden bizlere gönderebilirsiniz. Editörlerimiz en kısa süre içerisinde sizlere yanıt verecektir.

Emin Kerem Toprak

Merhaba ben Emin. 12 yılından beri internet üzerinde içerik üretmekteyim. Bu süreçte 6 yılım finans ve bankacılık konuları üzerine içerik oluşturmakla geçti. Yıllık milyonlarca ziyaretçimize oluşturduğum rehber içerikler ile teknik bankacılık konularına çözüm sundum. Şimdi hesappara adresinde sizlere hizmet vermekteyim.

Yorum yapın

“Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2023 (Güncel Detaylar)” üzerine 18 yorum

 1. Selam Ben Van Erciş ziraat bankası borç kapatma için baş vurdum müşteri temsilcisi ilgilenmedi sonuçta askeri ücret alıyoruz bizi mağdur ediyor sana kredi falan çıkmaz diye konuştu niye böyle oldu.

  Yanıtla
  • Merhabalar, bankanın borç kapatma kredisi kampanyası bulunmuyor olabilir. Ayrıca kredi kullanırken mevcut kredi borç durumunuz ve kredi puanınız dikkate alınır. Kredinizin reddedilme sebebini banka ile yüz yüze görüşerek öğrenmenizi öneririm.

   Yanıtla
  • Bahsettiğiniz faiz oranı 1,23 ise eğer diğer bankaların uyguladığı faiz oranlarına göre daha uygun kullanmışsınız.

   Yanıtla
 2. Ziraat bankası borç kapatma kredisi verıyor mu şartları nelerdır?

  Yanıtla
  • Merhaba ismail bey, Ziraat Bankasının şuanda borç kapatma kredisi kampanyası bulunmamakta. Sayfamızdan diğer bankaların borç kapatma kredisi kampanyalarını inceleyebilirsiniz.

   Yanıtla
 3. 50 bin TL borcum var 4 banka toplamda ödemekte hiç aksatmadim ama artık zorlanıyorum ve borç transfer Kredisi kullanamk istiyorum kullanacağım bankada 3 adet kredim var 1 de kredi kartı borcu bu banka bana tekrardan borç transfer Kredisi verir mi diğer bankalarin borçlarını toplayıp 50 bin ediyor yada hiç borcum olmayan 1 bankadan mi kredi çeksem kredi puanım 1400 e çok yakın 1500 olduk dan sonra mi banka ya gidiyim bilgi almak istedim sizden..

  Yanıtla
  • Merhaba Furkan bey, kredi puanınız şuanda “az riskli” durumda. 1500 üzeri olması durumunda bankaların gözünde “İyi” yani kredi kullanabilir anlamı taşımaktadır. Sizin de belirttiğiniz gibi puanınızı 1500’ün üzerine çıkardıktan sonra başvuru yapmanızda yarar var. Bu süreçte hiçbir kredi veya kredi kartı taksitinizi aksatmadan zamanında ödemeye dikkat edin. Kredi kullanacağınız bankayı seçerken öncelikle maaş bankanızla görüşün. Size en uygun faiz oranı veren bankayı seçmeniz daha doğru olacaktır.

   Yanıtla
 4. Ziraat bankasına borçlarımı komple kapatacağım ziraat bankasından borç kapama kredisi çekeceğim.

  Yanıtla
 5. 11 senedir kamuda çalışıyorum belediyede toplam 20bin borcum var bunları kapatmak istiyorum tek bi yere borcum olsun istiyorum.Onun içinde kredi cekmek istemiştim.kredi notum düşük olabilir.İpotek isterseniz de verebilirim .TESEKKURLER

  Yanıtla
  • Ergün Bey, sayfamızda bahsettiğimiz borç kapatma kredisi veren bankalar ile iletişime geçerek başvuru yapabilirsiniz. Sitemiz sadece bilgilendirme amaçlıdır.

   Yanıtla
 6. Kredi kartlarının bütün borçlarını kabatmak istiyorum borç kapatma kredisi kullanmak istiyorum findeks puanım 800.

  Yanıtla
  • Merhaba Turgay Bey, Şuan Ziraat Bankasında böyle bir kampanya bulunmuyor. Fakat sayfamızda bahsetmiş olduğumuz diğer bankalar ile iletişime geçerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

   Yanıtla
 7. Ziraat ve vakıfbanka toplam 29000tl.2008 yılından itibaren ödeyemediğim anapara kredi borcumu ödemem icrada sırada bekliyor.bu borçları nasıl ödeyebilirim.

  Yanıtla
  • Merhaba Turan Bey, banka ile veya bankanın avukatı ile görüşerek yapılandırma talebinde bulundunuz mu.

   Yanıtla
  • Ziraat Bankası’nın şuanda böyle bir kampanyası ne yazık ki bulunmuyor. Fakat yazımızda diğer bankaların borç transfer kredisi kampanyalarına ait detaylar yer almaktadır. Belirttiğimiz sayfaya giderek bankaların başvuru şartlarını ve hesaplama detaylarını inceleyebilirsiniz.

   Yanıtla