Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2022 (Güncel Detaylar)

Yazar: Deniz Çaldıran / 14.03.2022
Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2022 (Güncel Detaylar)

Sayfamızda Ziraat Bankası borç kapatma kredisi hakkındaki bütün detayları bulabilirsiniz. Bununla birlikte diğer bankaların sunduğu kampanyalara ait; faiz oranları, hesaplamalar ve başvuru şartları yer almaktadır.

Sayfamızda Neler Var?

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Veriyor Mu? 13 Ağustos 2022

Bildiğiniz gibi 2019 yılı içerisinde Cumhurbaşkanının yapmış olduğu duyuru ile sadece kredi kartı borçlarını bir kredide toplayabiliyorduk. Bu kampanya kapsamında diğer bankalara ait kredi kartı borcu olan kişiler düşük faiz oranları ile borçlarını birleştirebiliyorlardı.

2022 yılında ise bir çok banka borç kapatma kredisi verirken, Ziraat Bankası bu kampanyasını sonlandırmıştır. Fakat bir çok banka (8 adet) bu konudaki kampanyalarını hala devam ettirmektedir. Bu bankalar, kişiye özel faiz oranları ile borç kapatma kredisi kampanyası sunmaktadır. Aşağıdaki başlıktan diğer bankaların kampanyalarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Haricinde Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi dışında bir çok banka hala borç kapatma kredisi vermektedir. Bu bankaları ve şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • QNB Finansbank: %2,20‘den başlayan faiz oranları ile kredi kartı borçları ve ihtiyaç kredisi borçları bir kredi çatısında toplanabilir. Kredi faiz oranları kişiye özel veya vadeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Faiz oranı %2,20 ile %2,54 arasında değişebilmektedir.
 • Akbank: Diğer bankalara ait kredi kartı borçlarınız için kullanabileceğiniz bu kampanyaya ait faiz oranı %1.80‘dir. Kredi vadesi azami olarak 12 aydır. Kredi başvurusu internet şubesi üzerinden yapılabilmektedir.
 • İş Bankası: Bankalarda biriken ek hesap ve ihtiyaç kredisi borçlarınızı kapatabileceğiniz bir kredi kampanyası sunmaktadır. Kişiye özel sunulan bu kampanyada faiz oranı kişi özelinde değişebilmektedir. Borç kapatma kredisinin faiz oranı %1.95 ile %3.10 arasında değişmektedir.
 • ING Bank: İhtiyaç kredisi ve Ek Hesap borçlarınızı 3 ay ertelemeli olarak İNG Bank’a taşıyabilirsiniz. Kredinin vadesi 36 aydır. Faiz oranı %1,74’ten başlamaktadır.
 • Yapı Kredi: %2,94 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi ve ek hesap borçlarınızı tek kredi çatısında toplayabilirsiniz.
 • Aktif Bank: Sadece emeklilerin yararlanabileceği bu kampanyanın faiz oranı %2,79‘dur. Borç kapatma kredisi kampanyasından yararlanabilmek için emekli maaşınızı PTT’den almanız veya PTT’ye taşımanız gerekmektedir.
 • Denizbank: Denizbankt’a emekliye özel borç kapatma kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. İhtiyaç kredisi, ek hesap ve kredi kartı borçları için kullanabilirsiniz. Kredisin faiz oranı vadeye göre değişmektedir. Kredinin faiz oranı %1,78’den başlamaktadır.
 • Ziraat Bankası ve Kamu Bankaları: Yukarıdaki başlığımızda da söylediğimiz üzere şuanda Ziraat Bankası borç kapatma kredisi vermemektedir. Resmi internet sitelerinden aldığımız bilgilere göre Halkbank ve Vakıfbank’ında şuanda böyle bir kampanyası bulunmamaktadır.
 • Bütün bankaların kampanya detaylarına Borç Kapatma Kredisi bölümünden ulaşabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama (30 Bin TL / 36 Ay)

BankaAylık TaksitToplam Ödeme
QNB Finansbank1.383,97 TL49.823,22 TL
Akbank (12 ay)954,91 TL11.458,94 TL
İş Bankası1.242,20 TL44.719,20 TL
ING Bank1.277,49 TL45.989,91 TL
Yapı Kredi1.562,09 TL56.235,01 TL
Aktif Bank1.205,32 TL43.391,64 TL
Denizbank1.228,24 TL44.216,41 TL

Borç Kapatma Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Borç kapatma kredisi başvurusu için 18 yaşını doldurmuş olmak gerek.
 • Kredi kullanabilmek için yeterli bir kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir.
 • Kredi notunuz düşükse Kredi Notu Düşüklere Kredi bölümünde ki rehberimizi okumanızı öneririz.
 • Borç kapatma kredisi kullanabilmek için aylık gelirinizin yeterli seviyede ve belgelenebilir olması gerekmektedir.
 • Bankaların aradığı diğer bir şart ise en az 3 ay’lık bir SGK’lı olarak çalışmanız gerekmektedir.
 • Bu şart bazı bankalarda 6 aya kadar çıkabilmektedir.
 • İpotekli olarak kredi kullanmak istiyorsanız eş rızasının yazılı olarak alınması gerekmektedir.
 • Yüksek limitli krediler için İpotekli Kredi Veren Bankalar bölümüne gidebilirsiniz.

İşinize Yarayacak Sayfalar:

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi hakkında ki sorularınızı aşağıdaki bölümden bizlere gönderebilirsiniz. Editörlerimiz en kısa süre içerisinde sizlere yanıt verecektir.

Yazar: Deniz Çaldıran

Yazar: Deniz ÇaldıranMerhaba ben Deniz. Kamu Yönetimi bölümü mezunuyum. Bankaların yatırım ve mevduat kampanyaları hakkında en iyi tercihi yapmanız için sürekli güncel araştırmalar yapmaktayım. 5 yıldır mevduat ve yatırım konularında yazılar oluşturmaktayım. 2022 yılında hesappara ailesine katılarak araştırmalarımı sizlerle paylaşmaktayım.

“Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2022 (Güncel Detaylar)” Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

“Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2022 (Güncel Detaylar)” Hakkında Yapılan Yorumlar.

 1. Mehmet dedi ki:

  Ziraat bankasına borçlarımı komple kapatacağım ziraat bankasından borç kapama kredisi çekeceğim.

 2. Ergün Kocabiyik dedi ki:

  11 senedir kamuda çalışıyorum belediyede toplam 20bin borcum var bunları kapatmak istiyorum tek bi yere borcum olsun istiyorum.Onun içinde kredi cekmek istemiştim.kredi notum düşük olabilir.İpotek isterseniz de verebilirim .TESEKKURLER

  1. Ergün Bey, sayfamızda bahsettiğimiz borç kapatma kredisi veren bankalar ile iletişime geçerek başvuru yapabilirsiniz. Sitemiz sadece bilgilendirme amaçlıdır.

 3. Hasan birinci dedi ki:

  Kredi kartlarının bütün borçlarını kabatmak istiyorum borç kapatma kredisi kullanmak istiyorum findeks puanım 800.

 4. Turgay dedi ki:

  Borç kapatma kredisi çekebiliyoruz mu? maaş musterisiyim 50000 çekmek istiyorum.

  1. Merhaba Turgay Bey, Şuan Ziraat Bankasında böyle bir kampanya bulunmuyor. Fakat sayfamızda bahsetmiş olduğumuz diğer bankalar ile iletişime geçerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 5. Turan Aşık dedi ki:

  Ziraat ve vakıfbanka toplam 29000tl.2008 yılından itibaren ödeyemediğim anapara kredi borcumu ödemem icrada sırada bekliyor.bu borçları nasıl ödeyebilirim.

  1. Merhaba Turan Bey, banka ile veya bankanın avukatı ile görüşerek yapılandırma talebinde bulundunuz mu.

 6. Gani bozkurt dedi ki:

  Puanım düşük kredi çekmek istiyorum.

  1. Ziraat Bankası’nın şuanda böyle bir kampanyası ne yazık ki bulunmuyor. Fakat yazımızda diğer bankaların borç transfer kredisi kampanyalarına ait detaylar yer almaktadır. Belirttiğimiz sayfaya giderek bankaların başvuru şartlarını ve hesaplama detaylarını inceleyebilirsiniz.